Το σπίτι μου γκρεμίζεται;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
να μην του πεις τίποτα απολύτως εσύ....
να του τα πει ο δικηγόρος σου dear! ;)
και πολύ καλά του είπες... και γερά θεμέλια να μην έχει, τι πάει να πει αυτο? ότι αυτοί δεν πρέπει να προσέξουν? έλεος δλδ....

κύριε πρόεδρε ήταν μισοπεθαμένος με το ένα χτύπημα γιαυτό κι ένα όπισθεν και τον αποτελείωσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κουε μου ναι, αυτο λεω κι εγω...
απλα, υποστηριζει οτι αυτος δεν εκανε τιποτα λαθος βασει νομου.
αυτο δε ξερω αν μπορω να το αντικρουσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πολυ λογικη η δικαιολογια του. Ας βγει μια μπουλντοζα να κατεδαφιζει αβερτα τα παλια σπιτια, ετσι κι αλλιως καποτε θα πεφτανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
κουε μου ναι, αυτο λεω κι εγω...
απλα, υποστηριζει οτι αυτος δεν εκανε τιποτα λαθος βασει νομου.
αυτο δε ξερω αν μπορω να το αντικρουσω...

Πολυ λογικη η δικαιολογια του. Ας βγει μια μπουλντοζα να κατεδαφιζει αβερτα τα παλια σπιτια, ετσι κι αλλιως καποτε θα πεφτανε!

προφανως αν το κανει αυτο, ειναι λαθος βασει νομου.

στην περιπτωση μας εδω, λεει οτι δεν εχει κανει τιποτα λαθος βασει νομου και μπορει να το αποδειξει στα χαρτια. (ειχε δλδ κανει ολες τις απαραιτητες ετοιμασιες - διαδικασιες)

:(
κατι τετοια μου λεει και δε ξερω τι να απαντησω.

απο τη δικη του οπτικη, παει με το ευαγγελιο στο χερι ΑΛΛΑ
απο τη δικη μου οπτικη, το σπιτι μου εχει ζημιες εξαιτιας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
απο τη δικη του οπτικη, παει με το ευαγγελιο στο χερι ΑΛΛΑ
απο τη δικη μου οπτικη, το σπιτι μου εχει ζημιες εξαιτιας του.
ναι αλλά αυτά τα λέει αυτός! κι εγώ μπορώ να πω ότι είμαι Μαρία Αντουανέτα.. so???

Σου λέω... δώστο σε δικηγόρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Συμφωνω με κουε, φερε μηχανικο τουλαχιστον να σου πει τους κινδυνους απ'τις ζημειες αν δε θελεις να μπλεξεις με πολεοδομια. Αυτος μπορει να σου λεει ο,τι θελει, γιατι βλεπει οτι το καθυστερεις, βλεπει οτι δεν ξερεις αν εχεις δικιο η αδικο, μια χαρα του κατσε. Σημασια εχει η ασφαλεια σου, κι αν εχει ευθυνη για την οποια ζημεια γιατι να το αφησεις στην τυχη του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ο μηχανικος που εφερα ηταν γνωστος, μου πε οτι δεν κινδυνευουμε, απλα αισθητικα πλεον ειναι χαλια.
οι παλιες μικρες ρωγμες εγουν μεγαλωσει και βαθυνει, φοβαμαι.
εκεινος παλι λεει οτι δεν υπαρχει κινδυνος.

ο δικηγορος ειναι ετοιμος, και μαλιστα οχι μονο δικος μας αλλα και 4 αλλων διαμερισματων με αντιστοιχες ζημιες.

το θεμα πλεον φευγει απο τα χερια μου, απλα θα συνεχισω και να ποσταρω και να ρωταω εσας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ο δικηγορος ειναι ετοιμος, και μαλιστα οχι μονο δικος μας αλλα και 4 αλλων διαμερισματων με αντιστοιχες ζημιες.

το θεμα πλεον φευγει απο τα χερια μου, απλα θα συνεχισω και να ποσταρω και να ρωταω εσας :)
good!!! keep us posted! κι αν χρειστείς back up... έχουμε τον φούνες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
founeeeeeeeeeeesssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!:worry:


και που τον ειχα φωναξει... :P


μηπως να τον φωναξω και να εχω παραγγειλει και τπτ κοψιδια? :redface:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
αστυνομία
εισαγγελέα
δικηγόρο
ασφαλιστικά μέτρα
ραν φόρεστ ραν!

υ.γ. άλλως έγγραφη συμφωνία με τον εργολάβο να σου επισκευάσει όλο το σπίτι και να σου προσθέσει κανα δυο ορόφους και να σου πληρώνει το υπερπολυτελές σου ξενοδοχειάκι (μανίλα τάιμ) μέχρι την πλήρη αποκατάσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καταρχην, καλωσηρθες!
εχουν δρομολογηθει τα πραγματα, και νομιζω ειναι καλυτερα ετσι.
προβληματα δεν εχει μονο το δικο μου σπιτι αλλα και τα αντιστοιχα των απο πανω οροφων, οποτε θα κανουμε κατι συλλογικο.
το βασικο μου προβλημα με δαυτους ηταν στο διαλογο.. μισο, να βρω το ποστ και να σου το πω.


να τα!

ηταν εδω μολις ο μηχανικος τους.
σε μια απο τις πολλες λογομαχιες, ειπε οτι το σπιτι (ολη η πολυκατοικια μας) δεν εχει καλα θεμελια γιαυτο παθαινει ζημιες.
αυτο, ειναι αληθεια-το κτισμα ειναι οντως πολυ παλιο.
ειπε οτι εχει παει με το νομο, σε τιποτα δεν ηταν παρανομος, το σπιτι φταιει και οχι αυτος.
πειτε κατι λογικο να απαντησω σε αυτο, πριν φωναξω τον φουνες!
προφανως εγω ηδη ειπα οτι ακομα και παραγκα να ηταν, ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ ΖΗΜΙΑ!
Πλιζ, χελπ.

προφανως αν το κανει αυτο, ειναι λαθος βασει νομου.

στην περιπτωση μας εδω, λεει οτι δεν εχει κανει τιποτα λαθος βασει νομου και μπορει να το αποδειξει στα χαρτια. (ειχε δλδ κανει ολες τις απαραιτητες ετοιμασιες - διαδικασιες)

:(
κατι τετοια μου λεει και δε ξερω τι να απαντησω.

απο τη δικη του οπτικη, παει με το ευαγγελιο στο χερι ΑΛΛΑ
απο τη δικη μου οπτικη, το σπιτι μου εχει ζημιες εξαιτιας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
φέρε ένα δικό σου μηχανικό που εμπιστεύεσαι για να δει πως έχει η κατάσταση και αν έχεις εσύ δίκιο να συντάξει μια σχετική έκθεση που να φέρει την υπογραφή του τόσο για τη δική σου οικοδομή όσο και για τις βλακείες του απέναντι
όλα αυτά είναι ζητήματα απόδειξης
το τι λένε τα τυπικά χαρτιά της πολεοδομίας και ο αντίδικός σου έχε τα υπόψη αλλά μην στηρίζεσαι εξολοκλήρου πάνω σε αυτά

βγάλε φωτογραφίες το τι έχει πάθει το σπίτι σου πριν το επισκευάσεις και φέρε δικό σου μηχανικό για μία γνώμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το εχω κανει καλο μου.
εχει απλα μεγαλες ρωγμες, πλεον.
τις βγαζω φωτο ανα τακτα χρονικα διαστηματα.

ο μηχανικος που φεραμε, ειπε οτι μαλλον θα ξαναγινουν ακομα και αν βαφτει το σπιτι, επειδη λεει οτι εχει παρει κλιση, η κατι τετοιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλλαζα

Νεοφερμένος

Η Θάλλαζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
ωραία βάλτον να σου υπογράψει τη σχετική έκθεση ότι το σφάλμα είναι καθαρά του εργολάβου και φέρτον μεθαύριο ως τεχνικό σου σύμβουλο στο δικαστήριο

υ.γ. το γεγονός ότι το σπίτι σου δεν έπεσε από τους μεγάλους σεισμούς και το έριξε ο εργολάβος παρότι παλιό ίσως κάτι να σημαίνει, ίσως ο εργολάβος όφειλε αφού ήταν παλιές οι γύρω οικοδομές να πάρει έξτρα μέτρα αντιστήριξης του εδάφους
υ.γ.2 μήπως το κάνει για να του δώσετε και το δικό σας οικόπεδο να χτίσει κανά εμπορικό κεντράκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
επαναφερω το θεμα, καθοτι υπηρξαν εξελιξεις :)
ευτυχως, ευχαριστες.

α ασφαλεια της διπλανης οικοδομης αναλαμβανει εξολοκληρου την καλυψη των περισσοτερων ζημιων που εγιναν εξαιτιας της.
κατι υγρασιες κλπ, λενε οτι δεν ευθυνονται αυτοι..
ο μηχανικος παρολαυτα αναγνωριζει οτι και γιαυτο ευθυνονται,καθοτι επι ενα χρονο υπηρχε λιμνη κανονικη διπλα μας και γεμισαμε υγρασια σε συγκεκριμενα σημεια...
οποτε ολα θα φτιαχτουν :clapup:

ευκαιρια και για ανακαινιση δωματιου, σκεφτηκα.. λεω να "πεταξω" την επιπλωση του δωματιου μου (δλδ μαλλον να τη δωσω σε ενα σπιτι που επιπλωνει ο συλλογος στον οποιο ειμαι εθελοντρια) και να το διακοσμησω τελειως αλλιως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

μακαρι ολοι να βγαιναν ετσι δικαιωμενοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ευχαριστω κακερλακακι μου!!
χμ ναι, μακαρι ποτε κανεις να μην ειχε προβληματα τετοια...
θα γινει αμεσα η διαδικασια, εχω χαρει παρα πολυ!
δυο χρονια σχεδον παιδευομαστε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπράβο καμάρι μου και πάλι μπράβο, δεν έχεις ιδέα πόσο χέρομαι, μπράβο:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σευχαριστω μανια μου!!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top