Επιστήμη και ασχετοσύνη/ημιμάθεια

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Χριστάρας:
Μα δεν σκαρφίστηκα από μόνος την έκφραση “αιώνιος φοιτητής”. Είναι ΠΟΛΥ γνωστός χαρακτηρισμός μεταξύ μεγάλων 'researchers' στην Αμερική...απ' όσο γνωρίζω βέβαια και απο αυτούς που το έχω ακούσει.

:)

Έβγαζε ματι ως εκφραση.;) Κατι σαν "δια βιου εκπαιδευση" μου κανει πιο καλα.
τουλαχιστον για την Ελλαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστάρας

Νεοφερμένος

Ο Χριστάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Έβγαζε ματι ως εκφραση.;) Κατι σαν "δια βιου εκπαιδευση" μου κανει πιο καλα.
τουλαχιστον για την Ελλαδα.

οκ τότε. :D Αν και θυμάμαι μια δυο συζητήσεις πιο παλιά με καθηγητή μου να χρησιμοποιέιτε το "αιώνιος φοιτητής", σίγουρα "δια βίου εκπαίδευση" είναι πολύ πιο σωστό. Αυτό ακριβώς προσπάθησα να εξηγήσω και στα λεγόμενα μου. Ευχαριστώ που με διορθώσατε. :)

Always learning!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
οκ τότε. :D Αν και θυμάμαι μια δυο συζητήσεις πιο παλιά με καθηγητή μου να χρησιμοποιέιτε το "αιώνιος φοιτητής", σίγουρα "δια βίου εκπαίδευση" είναι πολύ πιο σωστό. Αυτό ακριβώς προσπάθησα να εξηγήσω και στα λεγόμενα μου. Ευχαριστώ που με διορθώσατε. :)

Always learning!! :)
Αρχηγέ δεν σε κατηγόρησα. Έγραψα ότι κατάλαβα τι εννοείς! Αλλά με βάση τα ελληνικά δεδομένα και ειδικά τα σύγχρονα όπως είπε και ο Bill έβγαζε μάτι πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστάρας

Νεοφερμένος

Ο Χριστάρας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Αρχηγέ δεν σε κατηγόρησα. Έγραψα ότι κατάλαβα τι εννοείς! Αλλά με βάση τα ελληνικά δεδομένα και ειδικά τα σύγχρονα όπως είπε και ο Bill έβγαζε μάτι πραγματικά.

Μα δεν είπα ότι με κατηγόρησες. Αλίμονο ευχαριστώ που το επισημάνατε. :) Τη σκέψη μου ήθελα απλά να διατυπώσω και αυτό έχει περισσότερη σημασία παρά μια φρασούλα που ίσος χρησιμοποίησα λανθασμένα. Δέν είμαι και φιλόλογος. Αν με κατάλαβες τότε είμαι Happy. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top