Μικρές καλοκαιρινές αποδράσεις από την Aθήνα

Valida

Νεοφερμένος

Η Valida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
:) Για κάποιους που δεν θα μπορέσουν φέτος να πάνε διακοπές πολυήμερες ας προτείνουμε κοντινούς προορισμούς για μικρές αποδράσεις του Σαββατοκύριακου που χαρίζουν έστω μια ανανέωση και μια διαφυγή απο την καθημερινότητα.
Εμένα μου αρέσει πολύ η Πελοπόννησος γιατί είναι και κοντά και έχεις πολλές επιλογές όπως το Ναύπλιο, η Κυπαρισσία, η Μεσσηνιακή Μάνη (Στούπα), Διακοφτό κ.α.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Πολυ καλη επιλογη ειναι ο Καλαμος.
Δεν ειχα παει, και ετυχε να παω πριν μερικες μερες (δυστηχως για δουλεια) και παρατηρησα οτι εχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ & ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ θαλασσα, και πολυ ωραιο κοσμο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Όπως επίσης πολύ καλές επιλογές είναι και ο Ωρωπός αλλά και η Χαλκίδα! Να σας πω την αλήθεια προτιμώ να μπαίνω σε μια παντόφλα και σε μισή ωρίτσα να είμαι στην Αίγινα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Κάλαμος Ευβοίας ποοολύ καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Επειδή το θέμα με ενδοιαφέρει πάρα πολύ αν γίνεται να γράφεται που είναι πόσα χλμ ώρα από Αθήνα είναι!!!

Ο λόγος που με ενδοιαφέρει είναι ότι σπίτι δεν γουστάρω σκ με γονείς. Δεν γίνεται σαββάτο πρωί να σκέφτομαι γιατί δεν δουλέυω.

Εγώ έχω πάει Άστρος Κυνουρίας πιο κάτι από το Ναύπλιο (40 κμ 30 λεπτά) σε κατασκήνωση που ήταν αρκετά καλή!!

Επίσης θέλω να πάω για την πόρωση στο καμπινγ του Αλεποχωρίου για κάτι κοντινό

Και πολύ κυρηλέ για μένα (που ίσως γίνει αυτό το ΣΚ) είναι κάποιο καμπινγκ κοντά στην Καλόγρια Αχαίας που είναι 250χμλ από αθήνα αλλά σε γρήγορο δρόμο μονό λίγο σφάχτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Όπως επίσης πολύ καλές επιλογές είναι και ο Ωρωπός αλλά και η Χαλκίδα! Να σας πω την αλήθεια προτιμώ να μπαίνω σε μια παντόφλα και σε μισή ωρίτσα να είμαι στην Αίγινα!!!

παντόφλα και μισή ώρα δε πάνε μαζί:P
δελφίνι και μισή ώρα παει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Γιατι δεν πεταγεστε μεχρι την ΡΟΔΟ να σας φιλοξενησω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tsus:
Γιατι δεν πεταγεστε μεχρι την ΡΟΔΟ να σας φιλοξενησω???

Σωστός ο τσους. :D

Για περάστε από τη Ρόδο να σας φιλοξενήσουμε.:D Κι ο Κρόνος στο κόλπο είναι.

Και για να μη βγούμε εκτός θέματος, για δοκιμάστε και τη Λιβαδειά. Είναι 1 ώρα κ 15 λεπτά από την Αθήνα και πιστεύω ότι θα μείνεται ικανοποιημένοι.:)

Μην ξεχάσετε να φάτε σουβλάκια ε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
Σωστός ο τσους. :D

Για περάστε από τη Ρόδο να σας φιλοξενήσουμε.:D Κι ο Κρόνος στο κόλπο είναι.

Και για να μη βγούμε εκτός θέματος, για δοκιμάστε και τη Λιβαδειά. Είναι 1 ώρα κ 15 λεπτά από την Αθήνα και πιστεύω ότι θα μείνεται ικανοποιημένοι.:)

Μην ξεχάσετε να φάτε σουβλάκια ε;:P
ήταν παω αυτό το Σκ αλλά έλεος κόκαλα έχει η ιστορία!
Συνεπώς καμπινγκ στα Νιφορεικα αχαιας με μπάνιο στην Καλόγρια!
Τα λέμε από δευτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
παντόφλα και μισή ώρα δε πάνε μαζί:P
δελφίνι και μισή ώρα παει;)

Μικρό μου λαγουδάκι, η Σουβάλα τόσο είναι ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Λοιπόν ωραία μικρή απόδραση έκανα το ΣΚ.

Σαββάτο ξεκινάμε για κατασκήνωση Νιφορεΐκα ΑΧΑΙΑΣ με σκοπό για μπανάκια στην Καλόγιρα,Λακόπετρα ίσως και Γιαννισκάρι! Αλλά το camping έχει κλείσει εδώ και 10 χρόνια! Συνεπώς πάμε μπανάρα Καλόγρια καπάκι και μετά ευελπίστουμε ότι του Κάτω Αλισσού θα είναι ανοιχτό! Πράγματα Πάτρα βράδυ και ΡΙΟ όπου η ξενέρα και επιστροφή Αλισσό. Κυριακή Καλόγρια - φαγητό στο Λάπα στον Μίτσο (το έχει χαλάσει) και επσιτροφή. Στο γυρισμό για να μην φάμε κίνηση (22:00) στην Κορίνθου Αθηνών στάση στον Κουρσάρο του Διακοπτού όπου τρελό οφθαλμόλουτρο. 23:15 περνάμε από Κόρινθο και τρώμε ένα σιμιωτόν κάτι χιλιόμετρα μετά τα διόδια!!!! Με τα πολλά και ύστερα από delivery στα Β.Προάστεια και Αττική 2 μπήκα στο σπίτι!

Απολογισμός 700χλμ

Έχετε χάρη που μένω με τους γονείς μου και δεν γουστάρω να ξυπνάω και να σκέφτομαι γιατί δεν δουλεύω?? Και επίσης 150χλμ ψάθα πήγαινε έλα για ένα μπανάκι είναι πολλά!

Τώρα σχεδιάζουμε επόμενο ΣΚ! Καμιά ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Μικρό μου λαγουδάκι, η Σουβάλα τόσο είναι ;) :P

όχι με παντόφλα, με τα άλλα τα κλειστα άσε που πλεον δνε βάζουν παντόφλες
αλλά Σουβάλα δεν λέει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Χιλιαδού, στην Στενή Ευβοίας. Ωραία παραλία, πεντακάθαρη θάλασσα, λίγο χύμα ο κόσμος, σχετικά κοντά στην Αθήνα. Σαραντα πέντε λεπτά μέχρι Χαλκίδα και μετά κάτι περισσότερο από 1 ώρα. Σύνολο 2 ωρίτσες, αλλά αξίζει τον κόπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikipor

Νεοφερμένος

Η NIKH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πόρος for ever !!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top