Δίπλωμα οδήγησης

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Eμένα πάντως την πρώτη φορά με κόψανε γιατί στο παρκάρισμα ακούμπησε η πίσω ρόδα ελαφρά στο πεζοδρόμιο!! :blink:

Αυτό πλέον δεν ισχύει!Άμα ακουμπήσεις στο παρκάρισμα πεζοδρόμιο δε σε κόβουνε!Εγώ πάντως το δίπλωμα το πήρα φέτος τον Ιανουάριο με κόπο!Η εξέταση κράτησε μισή ώρα και εξετάστηκα στα πάντα και αυτό γιατί εκείνη την περίοδο είχε έρθει στην Πάτρα επιτροπή αξιολόγησης των εξεταστών οδήγησης!Πάντως δεν το έχω χαρεί το αμάξι!Το έχω πάρει ελάχιστες φορές.:( Ελπίζω να έχω περισσότερες ευκαιρίες το καλοκαίρι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το λάδωμα πότε το δίνετε? όταν τελιώσει η εξέταση? και ποιος το δίνει? ο εξεταζόμενος ή ο δάσκαλος? τον βλέπετε να τα δίνει τα χρήματα???

εγώ θυμάμαι πριν 11 χρόνια που το πήρα το δίπλωμα με τη πρώτη και χωρίς λάδωμα, ότι γυρνάω σπίτι και η πρώτη ερώτηση του ντάντι ήταν "σε κόψανε ε?" για να μη μου δώσει το audi:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
εγω παντος ειπα στο μωρο μου να μετρησει τα σημαδια που εχει το τουτου του για να μην λεει οτι εγω τα εκανα μετα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
το λάδωμα πότε το δίνετε? όταν τελιώσει η εξέταση? και ποιος το δίνει? ο εξεταζόμενος ή ο δάσκαλος? τον βλέπετε να τα δίνει τα χρήματα???

εγώ θυμάμαι πριν 11 χρόνια που το πήρα το δίπλωμα με τη πρώτη και χωρίς λάδωμα, ότι γυρνάω σπίτι και η πρώτη ερώτηση του ντάντι ήταν "σε κόψανε ε?" για να μη μου δώσει το audi:hehe:


τα συμφωνας απο πριν με το λαμογιο το δασκαλο καλε.
100 αυτος, 100 οι εξεταστες, ετσι παει. δε μπορεις να δωσεις λιγοτερα.
τα δινεις νωριτερα, και τα κανονιζει ολα ο δασκαλος πριν ξεκινησει νομιζω (τουλαχιστον τοτε τους λεει οτι προφανως να μην κοψουν)

εγω δεν εχω αγχωθει παντως,νομιζω ειμαι οκ...
δε νομιζω να λαδωσω εκτος αν πρκυψει κατι πολυ απροσδοκητο (πχ μου πει κατι ο δασκαλος...ξερω γω?)

σε περιπτωση μη λαδωματος, που μαλλον ετσι θα γινει,
αν με κοψουν για σωστο πραγμα θα το δεχτω, αλλα αν μου πουνε καμια μαλ@κια θα γινει ΤΗΣ ΦΟΥΤΑΝΑΣ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ στου παπαγου.
θα πεσει πολυ καντηλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
σε περιπτωση μη λαδωματος, που μαλλον ετσι θα γινει,
αν με κοψουν για σωστο πραγμα θα το δεχτω, αλλα αν μου πουνε καμια μαλ@κια θα γινει ΤΗΣ ΦΟΥΤΑΝΑΣ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ στου παπαγου.
θα πεσει πολυ καντηλι.

Ποσο την αγαπω αυτη την κοπελα!:-* :huglove:
Δεν ειναι αξιολατρευτη?!?!?:clapup:
Τσαμπουκαδες forever λεμε βρε!;)

Κανονισε ομως ρε μην παρεις και καμια εξετατρια απο το μαλλι και σε δουμε στα καναλια!:P
Πλακα σου κανω, καλα θα τα πας.
Παει στο διαστημα να σου παιξουν μπινια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
:clapup:

κι εγω σαγαπαω καλο μου!
χαιρομαι που επιτελους καποιος μου λεει οτι καλα θα κανω αν βρισω. :P

ομως ναι, κι εγω ετσι πιστευω,θα τα παω καλα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Δηλαδή να νιώθω τυχερός που ούτε ο δάσκαλος ούτε οι εξεταστές μου ζήτησαν λάδωμα;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ξεκινήσω κι εγώ μαθήματα τώρα το καλοκαίρι μπας και τα καταφέρω...
Αλήθεια πόσα μαθήματα περίπου χρειάζονται για να δώσει κάποιος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
τα συμφωνας απο πριν με το λαμογιο το δασκαλο καλε.
100 αυτος, 100 οι εξεταστες, ετσι παει. δε μπορεις να δωσεις λιγοτερα.
τα δινεις νωριτερα, και τα κανονιζει ολα ο δασκαλος πριν ξεκινησει νομιζω (τουλαχιστον τοτε τους λεει οτι προφανως να μην κοψουν)

εγω δεν εχω αγχωθει παντως,νομιζω ειμαι οκ...
δε νομιζω να λαδωσω εκτος αν πρκυψει κατι πολυ απροσδοκητο (πχ μου πει κατι ο δασκαλος...ξερω γω?)

σε περιπτωση μη λαδωματος, που μαλλον ετσι θα γινει,
αν με κοψουν για σωστο πραγμα θα το δεχτω, αλλα αν μου πουνε καμια μαλ@κια θα γινει ΤΗΣ ΦΟΥΤΑΝΑΣ ΤΟ ΚΑΓΚΕΛΟ στου παπαγου.
θα πεσει πολυ καντηλι.

Χεμ, στου Παπάγου δίνεις? :worry:
Έχω ακούσει άσχημο περιστατικό από άτομο που έδωσε εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σκέφτομαι να ξεκινήσω κι εγώ μαθήματα τώρα το καλοκαίρι μπας και τα καταφέρω...
Αλήθεια πόσα μαθήματα περίπου χρειάζονται για να δώσει κάποιος?

Πλεον το μινιμουμ ειναι 20 μαθηματα οδηγησης και 20 ωρες θεωρια?
Αν δεν κανω λαθος εςτσι ειναι.*Βασικα για το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος)
Το καλοκαιρι παντως ειναι η περιοδος οπου ολοι προτιμουν να ξεκινησουν μαθηματα μιας και εχουν περισσοτερο κενο χρονο.
Εγω εκανα τον χειμωνα παλι...ΖΝΤΟΥΠ!


BadGuy κι εγω χωρις μεσον το πηρα.:)
Ή ειχε κονε ο δασκαλος...:hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πλεον το μινιμουμ ειναι 20 μαθηματα οδηγησης και 20 ωρες θεωρια?
Αν δεν κανω λαθος εςτσι ειναι.*Βασικα για το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος)
Το καλοκαιρι παντως ειναι η περιοδος οπου ολοι προτιμουν να ξεκινησουν μαθηματα μιας και εχουν περισσοτερο κενο χρονο.
Εγω εκανα τον χειμωνα παλι...ΖΝΤΟΥΠ!


BadGuy κι εγω χωρις μεσον το πηρα.:)
Ή ειχε κονε ο δασκαλος...:hmm: :P

και για το πρωτο μη σου πω..(βασικα 20 ωρες)
Καλοκαιρι βολευει πιο πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
και για το πρωτο μη σου πω..(βασικα 20 ωρες)
Καλοκαιρι βολευει πιο πολυ.

Ναι σωστος...20 ωρες οχι 20 μαθηματα!;)
Εχω μπερδευτηκα γιατι ειχα συνδιασει ωρα=μαθημα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ναι σωστος...20 ωρες οχι 20 μαθηματα!;)
Εχω μπερδευτηκα γιατι ειχα συνδιασει ωρα=μαθημα.:redface:

Οι οποιες πετσοκόβονται καμια φορα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Έχω το δίπλωμα από τον Απρίλιο του 2002 αλλά δεν έχω οδηγήσω από τότε σχεδόν... :( Αυτό που πρόσεχα εγώ πολύ ήταν την οπισθογωνία και το παρκάρισμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αν και δεν έχω δίπλωμα κάνω μαθήματα με τον πατέρα μου διότι το Σεπτέμβρη θα πάω σε δάσκαλο για δίπλωμα.Το χειρώτερο μου είναι το πάρκινγκ και ακόμη δεν τα πάω τόσο καλά με το control του αυτοκινητου (δηλαδή να το στηρίζω με γκάζι και συμπλέκτη) σε ανηφορες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έχω το δίπλωμα από τον Απρίλιο του 2002 αλλά δεν έχω οδηγήσω από τότε σχεδόν... :( Αυτό που πρόσεχα εγώ πολύ ήταν την οπισθογωνία και το παρκάρισμα!!!
Στην οπισθογωνία ημουν αθλιος!:PΟποτε την καναμε με το δασκαλο ακουγα πολυ μπινελικι!Ευτυχως στην εξεταση μου βγηκε κανονικα!:D

Αν και δεν έχω δίπλωμα κάνω μαθήματα με τον πατέρα μου διότι το Σεπτέμβρη θα πάω σε δάσκαλο για δίπλωμα.Το χειρώτερο μου είναι το πάρκινγκ και ακόμη δεν τα πάω τόσο καλά με το control του αυτοκινητου (δηλαδή να το στηρίζω με γκάζι και συμπλέκτη) σε ανηφορες
Αυτο το εκανα κι εγω.Κυριως σε παρκινγκ των σουπερ μαρκετ.Επρεπε να με δεις να πολεμαω να παρκαρω αναμεσα σε καροτσια!:DΜην κολλας που σου σβηνει!Θεμα συνηθειας ειναι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και γιατί περικαλώ να δώσω 100 στο δάσκαλο για λάδωμα?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αν και δεν έχω δίπλωμα κάνω μαθήματα με τον πατέρα μου διότι το Σεπτέμβρη θα πάω σε δάσκαλο για δίπλωμα.Το χειρώτερο μου είναι το πάρκινγκ και ακόμη δεν τα πάω τόσο καλά με το control του αυτοκινητου (δηλαδή να το στηρίζω με γκάζι και συμπλέκτη) σε ανηφορες

είναι πολύ απλό παιδιά....
το μόνο που χρειάζεται είναι να βρείτε τις στροφές που χρειάζεται το εκάστοτε αυτοκίνητο για να "ισορροπήσει". Τα περισσότερα ανάλογα με το βάρος και τον όγκο τους είναι γύρω στις 2000 στροφές...
άρα δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο, παρά να κοιτάς το στροφόμετρο!
Μόλις πιάσεις πατώντας σταθερά το γκάζι, τις στροφές που θες... αφήνεις το φρένο ΑΦΟΒΑ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
παιδια, υπαρχει και χειροφρενο, μη σκιαζεστε με τις ανηφορες!

ναι, 20 θεωρητικα και 20 πρακτικα ειναι.

στου παπαγου δινει ολη η αθηνα, οχι μονο εγω, κατα βαση. εκει ειναι το υπουργειο,ξερεις:P
απο ασχημα περιστατικα, σιγουρα ολοι ξερουμε...

τα φραγγα ειναι περιπου 700 νομιζω.

δν ειναι η καλυτερη λυση αδεσποτο, να ξεκινησεις τωρα, γιατι τον αυγουστο κλεινει το υπουργειο και δε προλαβαινεις να δωσεις, οποτε θα διακοψεις και θα πας απο σεπτεμβρη.. και αυτο το κοψιμο σε κανει (σαν αρχαρια) να τα ξεχνας ολιγον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
απαιτήστε απ τους δασκάλους σας να σας κάνουν και βραδινά μαθήματα και να σας βγάλουν και στην εθνική οδό
θα είσαστε τυχεροί αν σας τύχει και κανα μάθημα με βροχή....

αν θέλουν να σε κόψουν πάντως... σε κόβουν και μάλιστα κανονικά και με το νόμο.
Εαν βάλεις έναν νέο οδηγό να κάνει 4-5 φορές οπισθογωνία, δεν μπορεί... σε κάποια θα τα σκατώσει
έχουν παιδιά αυτοί τρόπο να σε κόψουν και να είναι νόμιμοι
ΑΝ σας ζητήσει ο δάσκαλος να λαδώσετε έχετε δύο εκδοχές ή τον καταγγέλλετε ή τα πληρώνετε.
Αν δεν τα πληρώσετε, κόβεστε ΣΤΑΝΤΑΡ.
Αν κάνετε φασαρία εκεί επί τόπου να θυμάστε.... θα δώσετε μετά ΠΟΛΛΕΣ φορές για να το πάρετε...
οι εξεταστές είναι κλίκα και υποστηρίζονται
αν βρίσεις έναν, είναι σαν να τους έβρισες όλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top