Πιστεύετε στα φαντάσματα;

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Γιατι ειναι σαν τον αορατο ανθρωπο....που ειναι αόρατος μονο οταν δεν τον κοιτανε ! (mystery men :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Όχι μέχρι αποδείξεως του εναντίου...
Βέβαια εάν το ενάντιο - τώρα σωστά το είπα;; - αποδειχθεί δε νομίζω να το μάθετε...
Θα μείνω στον τόπο...:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

athinaspa

Νεοφερμένος

Η athinaspa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
δεν πιστευω οτι υπαρχουν,απλως οι ανθρωποι οταν πεθαινει ενας δικος τους,θελουν να τον νιωθουν κοντα τους και φανταζονται διαφορα...


παλι ομως δεν αποκλειω το ενδεχομενο να υπαρχουν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Τοσο για τους συγγενεις μας/φιλους μας οσο και για τον εαυτο μας κατι μας λεει οτι με καποιο τροπο η ζωη θα συνεχιστει, η ψυχη θα χωριστει απ το σωμα και θα συνεχισει με καποιο τροπο να υπαρχει, κλπ κλπ.
Εγω προσπαθω να το αποβαλλω αυτο απο το μυαλο μου, γιατι οσο περιεργο και αν ειναι στη συλληψη το οτι η ψυχη πεθαινει μαζι με το σωμα, πιστευω οτι ετσι ειναι.
Συνεπως δεν πιστευω οτι υπαρχουν και φαντασματα ^^
Ετσι κι'αλλιως με δυσκολευει να πιστεψω στο υπερφυσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Τοσο για τους συγγενεις μας/φιλους μας οσο και για τον εαυτο μας κατι μας λεει οτι με καποιο τροπο η ζωη θα συνεχιστει, η ψυχη θα χωριστει απ το σωμα και θα συνεχισει με καποιο τροπο να υπαρχει, κλπ κλπ.
Εγω προσπαθω να το αποβαλλω αυτο απο το μυαλο μου, γιατι οσο περιεργο και αν ειναι στη συλληψη το οτι η ψυχη πεθαινει μαζι με το σωμα, πιστευω οτι ετσι ειναι.
Συνεπως δεν πιστευω οτι υπαρχουν και φαντασματα ^^
Ετσι κι'αλλιως με δυσκολευει να πιστεψω στο υπερφυσικο.

Νομίζω, ότι καλά πορεύεται κανείς, όσο λέει (και το εννοεί!), ότι "δυσκολεύεται να πιστέψει στο υπερφυσικό( ή μεταφυσικό;)"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pink angel

Νεοφερμένος

Η pink angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
για,ολοι ξερουμε πως υπαρχουν παραφυσικα φαινομενα πιστευετε πως ειναι αληθινα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Δεν πιστεύω στα φαντάσματα, και αυτό γιατί δεν έχω ακούσει έστω ένα επιχείρημα που να με πείθει σαν Ζωή για την ύπαρξη τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Στην μετά θάνατον ζωή πιστεύω.
Δεν πιστεύω όμως στην ύπαρξη φαντασμάτων, ότι στοιχειώνουν τα σπίτια, ότι εμφανίζονται και τρομάζουν ανθρώπους κλπ, αυτά πιστεύω ότι είναι λαϊκοί μύθοι και τίποτε άλλο, και ακόμα περισσότερο δεν πιστεύω σε επικοινωνία με νεκρούς, τραπεζάκια κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,818 μηνύματα.
Δεν πιστεύω στα φαντάσματα ως αντικειμενικές υπάρξεις αλλά ούτε και στη μεταθανάτια ζωή.
Έτυχε πριν αρκετό καιρό να είχα μια σχετική εμπειρία η οποία στην αρχή μου ταρακούνησε όλο το οικοδόμημα της σκέψης μιας που ουδέποτε πίστευα σε φαντάσματα. Τελικά καταλήγω σε αυτό που ο Γιουνγκ αποκαλεί ως συλλογικό υποσυνείδητο. Όλα αυτά αποτελούν ιδέες του εγκεφάλου και ανίκανα να μας κάνουν κακό - εκτός κι αν τα πάρουμε πολύ στα σοβαρά. :D

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pink angel

Νεοφερμένος

Η pink angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
συμφωνω απολιτα μαζι σας:)!παρολα αυτα ομως μου αρεσει να ακουω τρομακτικες ιστιριες και να βλεπω θριλερ χωρις να τα πιστευω βεβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εγω παλι πιστευω ,γιατι μικρη οσο παραξενο και αν σας φανει(δημοτικο)εβλεπα ....Ηταν βασικα μια φιγουρα σκουρη και ξεχωριζε στο σκοταδι,γιατι περνουσε ελαχιστο φως απο τα παραθυρα της κουζινας ,στον διαδρομο..Ηταν μια αντρικη μορφη,με μεγαλο υψος,σαν να φορουσε στολη και σερνοταν ,δεν κουνουσε δηλαδη τα ποδια..Ξερω πως μπορει πολλοι να το κοροιδεψετε ..και να με θεωρησετε "φαντασιωμενη "μικρη ,αλλα δεν ημουν. Μια φορα ειχα τρομοκρατηθει τοσο που πηγα στο δωματιο της μητερας μου και του πατερα μου.Καθως ξαπλωνα λοιπον μαζι τους και φοβομουν ,κοιτουσα γυρω γυρω γιατι ειχα δει εκεινη την μορφη και ξαφνικα ειδα μεσα στα ρουχα που ειχε κρεμασει η μαμα μου στη πορτα μια μορφη παλι.Μπορεσα να διακρινω και το προσωπο,ηταν χλωμο,το θυμαμαι μεχρι σημερα,αλλα οχι πλεον ξεκαθαρα.Αμεσως ξυπνησα την μαμα μου και της το εδειξα και το ειδε και αυτη.Και θυμαμαι ειχε τρομαξει και το λεει στον μπαμπα μου,αλλα αυτος ουτε που γυρισε να κοιταξει...το μονο που ειπε ειναι "αφηστε τις χαζομαρες.."Μετα το δημοτικο αλλαξαμε σπιτι και δεν ξαναειδα τιποτα.Συνεχιζω ομως να πιστευω πως υπαρχουν ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
προσωπικα δεν μου χει τυχει,γιατι μπορει εν μερει να πιστευω,αλλα οχι σε σημειο εμμονης.Ωστοσο,σε καποια ποοολυ γνωστα μου ατομα εχουν συμβει περιεργα πραγματα,που δεν εξιγουνται.παντως τρελαινομαι να ακουω τετοιες ιστοριες,οπως οταν ημουν μικρος,στα σοκακια του χωριου μου,οπου οι γριες μας φοβιζανε με θρυλους και ιστοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmaki

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως υπάρχουν φαντάσματα αλλά δε νομίζω πως μπορούμε να τα δούμε εκτός και αν κάτι δε πάει καλά ,τι να πω έτσι και αλλιώς δε μου έχει τύχει να δω κάτι περίεργο αλλά πολλές φορές έχω νιώσει ίσως τη παρουσία κάποιας μορφης .Από την αλλη ίσως όλα αυτά να τα δημιουργούμε εμείς καθώς νιώθουμε τη ανάγκη της ύπαρξής τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dei Gratia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Dei Gratia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Όχι ιδιαίτερα… :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Όχι ιδιαίτερα… :ropalo:

Τι θα πει οχι ιδιαιτερα???

On topic, Οχι δεν πιστευω σκετο!!!! Οτιδηποτε υπερφυσικο ειναι μονο για σεναριο στο supernatural.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τα μοναδικά φαντάσματα που πρέπει να φοβάσαι είναι εκείνα που κατοικούν μέσα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Φυσικά και πιστεύω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πιστευω σε αυτα που φαντάζομαι:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αν εξετάσουε τη λεξη ετυμολογικά, τα φαντάσματα είναι αυτά που φαντάζεται ο νους μας.
Άρα καλά τα λες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Με τίποτα!:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top