Requiem for a dream (2000)

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Είδα το Requiem for a Dream, κακό έως μέτριο για εμένα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain :
Είδα το Requiem for a Dream, κακό έως μέτριο για εμένα..

Ούτε εγώ τρελάθηκα, παρότι οι περισσότερες φίλες μου είχαν πει πως είναι η αγαπημένη τους ταινία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Και δικη μου αγαπημενη το requiem :whistle: 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
1 oscar , και άλλα 20 βραβεια και 34 υποψηφιοτητες, 8.5/10 βαθμολογια IMDB (από 138 χιλιαδες ψηφους), και ακομα δε το εχω δει ! (ειχα μια ευκαιρια πο περιοδικο που το εδινε, αλλά το δισκακι ήταν χαλασμενο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassonoff

Δραστήριο μέλος

Η vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 426 μηνύματα.
Και γω την αγαπω αυτη την ταινια...:DΕιναι ψιχοπλακωτικη αλλα...μου αρεσεεεεεε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Και γω την αγαπω αυτη την ταινια...:DΕιναι ψιχοπλακωτικη αλλα...μου αρεσεεεεεε...
Συμφωνω απολυτως!!!:)Μια απο τις ωραιοτερες ταινιες... :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χμμ... Ειναι μια ταινια, η οπια δεν μπορω να πω οτι δεν μ'αρεσει, αλλα δεν μπορω και να την ξαναδω, οχι συντομα τουλαχιστων..! Βασικα, ειναι μια απο της καλητερες ταινιες που εχω δει, απλα ειναι τοσο βαρια, που δεν μπορεις να την δεις οπως κατσει και οποτε κατσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Tην είχα δει 11 χρονών και μου χε καθίσει κάπως:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ. Δεν μου αρέσουν γενικά οι ταινίες με ναρκωτικά, αλλά αυτή τη λάτρεψα. Ήταν τόσο έντονη και καθηλωτική που δεν μπορούσες να πάρεις το βλέμμα σου ακόμα και στις κάπως πιο... disturbing σκηνές. Εξαιρετικές ερμηνείες και η μουσική πραγματικά καθηλωτική.

Δεν βλέπεται εύκολα, είναι καπώς βαριά και σε ρίχνει αλλά είναι από τις λίγες ταινίες που, προσωπικά, με επηρέασε τόσο. Ήμουν πολύ χάλια όταν τέλειωσε. Θα την ξαναέβλεπα πάντως μια δεύτερη φορά. Είμαι περίεργη αν θα είχε την ίδια επίδραση. Ο Aronofsky είναι παρεπιμπτόντως από τους αγαπημένους μου σκηνοθέτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εγώ δεν ξετρελάθηκα. Περίμενα κάτι πολύ πιο υπέροχο.
Δεν μπορώ να πω και ότι ήταν η χειρότερη μ@@κία που έχω δει, αλλά δεν ήταν και το αριστούργημα που περίμενα,και που πολλά άτομα,των οποίων εκτιμώ το γούστο,μου είπαν ότι είναι.
Plus, με ενόχλησε αρκετά η σκηνή με το dildo. Όχι επειδή είμαι καμιά σεμνότυφη, απλώς την βρήκα υπερβολική και προκλητική χωρίς λόγο.

P.S. : Υπέροχο soundtrack, ακόμα ακούω στο μυαλό μου κάποιους να φωνάζουν "Be excited! Be! Be excited!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top