Προτάσεις διατροφής για τις πανελλήνιες εξετάσεις

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Οι κολλητές μου παίρνουν τελευταία τονοτιλ. Και είναι εμφανής η δράση τους!:P
Μόνο που δε ξέρω αν είναι όντως το χάπι, ή η ιδέα ότι το παίρνουν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:clapup:Διαιτολόγιο για Πανελλαδικές από τον focko :clapup:

Πρωί ξυπνάμε πίνουμε το γάλα μας και ένα κράκερ, πάμε σχολέιο στο 2o break παίρνουμε ένα τοστ γαλοπούλα τυρί και μία αμίτα ροδάκινο. Όταν τελειώσει το σχολέιο γυρνάμε και τρώμε το φαγητό της μαμάς (όχι μεγάλη ποσότητα), μετά πάμε στα φροντιστήρια, όταν τελειώσουμε τα φροντιστήριο τρώμε μια μπανάνα, πριν κοιμηθούμε ένα γιαούρτι αγελαδίτσα.

Δε παίρνουμε βιταμίνες και φάρμακα.
ΟΧΙ ΚΑΦΕ ΟΧΙ ΤΣΙΓΑΡΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Εγώ όμως ήθελα να ρωτήσω , το ότι το καλοκαίρι τα χάνεις (τα κιλά που εχεις πάρει) , αληθεύει?
Εγώ τα είχα χάσει χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια μιας και δεν έτρωγα όπως πριν αφού ούτε σπίτι ήμουν όλη μέρα,ούτε άγχος είχα (κάτι που προσωπικά μου είχε ανοίξει την όρεξη).Επίσης λόγω ζέστης δε τρως το ίδιο με το χειμώνα που κάνει ψόφο και ο ίδιος ο οργανισμός χρειάζεται περισσότερες θερμίδες για να διατηρήσει θερμοκρασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ax πανελλήνιες.
Έτρωγα τα πάντα. Τα πάντα όμως. Στο σχολείο τοστ με ΠΑΤΑΤΕΣ παρακαλώ, σοκολάτα ΑΠΕΙΡΗ, κρέπες. Γενικώς ό,τι ήθελε το παιδί. Βέβαια έτρωγα σε άσχετες ώρες. Πχ μπορούσα να φάω τη μια μέρα το πρωί και μετά την επόμενη το μεσημέρι. Και ποτέ δεν προλάβαινα να φάω σπίτι. Μια μέρα πριν δώσω είχα πλακώσει κάτι πιτόγυρα άλλο πράγμα.

Αποτέλεσμα;
5 κιλά ΜΕΙΟΝ από το σεπτέμβριο που άρχισε η Γ' λυκείου.
Τώρα κάνω χειρότερο πρόγραμμα, τρώω μόνο απόγευμα και πολλές φορές ξεχνάω κιόλας να φάω.

Έχω χάσει 10 κιλά από τον Οκτώβριο. :P

Όλη τη μέρα τρέχω όμως. ΜΗΝ ΜΕ ΜΙΜΗΘΕΙΤΕ :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Διατροφικό τιπ για τους υποψήφιους
Μην παραμελείτε τα φρούτα και τους χυμούς. Όταν έχετε λιγούρα φάτε λίγο καρπουζάκι τώρα ή κάνα μήλο/αχλάδι/πορτοκάλι το χειμώνα, πριν ορμήσετε στα σνακς. Γλιτώνετε πολλές θερμίδες και είναι και καλύτερα. Μην το ρίχνετε στα γλυκά, γιατί ανεβαίνουν απότομα τα επίπεδα ζάχαρης στο αίμα, έχεις μια προσωρινή ευεξία αλλά μετά πέεεεφτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Διατροφικό τιπ για τους υποψήφιους
Μην παραμελείτε τα φρούτα και τους χυμούς. Όταν έχετε λιγούρα φάτε λίγο καρπουζάκι τώρα ή κάνα μήλο/αχλάδι/πορτοκάλι το χειμώνα, πριν ορμήσετε στα σνακς. Γλιτώνετε πολλές θερμίδες και είναι και καλύτερα. Μην το ρίχνετε στα γλυκά, γιατί ανεβαίνουν απότομα τα επίπεδα ζάχαρης στο αίμα, έχεις μια προσωρινή ευεξία αλλά μετά πέεεεφτεις.

εγώ που δεν μπορώ να φάω φρούτα τι να τρώω? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εγώ που δεν μπορώ να φάω φρούτα τι να τρώω? :P

οχι οτι εχει και μεγαλη σημασια η διατροφη, αλλα γενικα προσπαθησε να τρως κατι πρωτεινουχο και να αποφευγεις τα λιπη..πιο πολυ για την υγεια σου, ωστε να εισαι πιο συγκεντρωμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top