Μπορεί ο ασθενής στο αεροπλάνο να πάρει όλα του τα φάρμακα στις χειραποσκευές;

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
.:worry:
αλλοι ρε παιδια διαβητικοι ειναι και κουβαλανε μαζι τους και οινοπνευμα στο αεροπλανο γιατι πρεπει:worry:
εκει πως τους αφηνουν;:worry:

Oι διαβητικοί έχουν καρτελάκι διαβητικού που επιδεικνύουν.

Θα προτιμούσες μήπως να ήσουν στη θέση τους και να σε άφηναν να πάρεις τις σύριγγες μαζί σου χωρίς ιατρική γνωμάτευση ή να βάλεις το γιατρό σου να σου γράψει 2 γνωματέυσεις (μία αγγλικά μία ελληνικά) και να είσαι καλλυμένη???

[έχουν περάσει μέρες και δεν ξέρω τι έγινε τελικά αλλά μου φαίνεται να πνιγόμαστε σε μια κουταλιά νερό!!!]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όντως, τι έγινε τελικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα και επειδή δε θα εχω βαλίτσα ή σάκο, μονο χειραποσκευή , θα βάλω μέσα και ξυριστικά και κανα σαμπουαν/αφρολουτρο μαζι με τα αναγκαια φαρμακα.
δε προκειται να με αφησουν να παρω στη καμπινα επιβατων τετοια χειραποσκευή , απο την αλλη δε προκειται και εγω να πεταξω το τσαντακι με τα ξυριστικα και τα ειδη υγιεινής.
Ξέρει κανείς αν γίνεται να παραδώσεις την χειραποσκευή σου στο check in ; Η εταιρεία ειναι η aegean
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Αντιμετωπίζω παρόμοιο πρόβλημα και επειδή δε θα εχω βαλίτσα ή σάκο, μονο χειραποσκευή , θα βάλω μέσα και ξυριστικά και κανα σαμπουαν/αφρολουτρο μαζι με τα αναγκαια φαρμακα.
δε προκειται να με αφησουν να παρω στη καμπινα επιβατων τετοια χειραποσκευή , απο την αλλη δε προκειται και εγω να πεταξω το τσαντακι με τα ξυριστικα και τα ειδη υγιεινής.
Ξέρει κανείς αν γίνεται να παραδώσεις την χειραποσκευή σου στο check in ; Η εταιρεία ειναι η aegean

Άρα, αν κατάλαβα καλά, θες να τσεκάρεις τη χειραποσκευή σου, άρα δε θα είναι χειραποσκευή αφού θες να τη στείλεις στις αποσκευές. Εξαρτάται απ' την κατηγορία του εισιτηρίου σου, τι γράφει στο mail που έλαβες; Έχεις δωρεάν αποσκευή ή πρέπει να πληρώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Άρα, αν κατάλαβα καλά, θες να τσεκάρεις τη χειραποσκευή σου, άρα δε θα είναι χειραποσκευή αφού θες να τη στείλεις στις αποσκευές. Εξαρτάται απ' την κατηγορία του εισιτηρίου σου, τι γράφει στο mail που έλαβες; Έχεις δωρεάν αποσκευή ή πρέπει να πληρώσεις;

Ειχα κλεισει online εισιτήριο πήγαινε - έλα χωρις αποσκευές ... δικαιούμαι μια χειραποσκευή στη θέση aegean economy . Βαλίτσα ή σάκος θα με πάει + 35 ευρώ.Γι αυτό θα πάρω μονο χειραποσκευή τώρα στην επιστροφή ( αναφέρω ''χειραποσκευή'' διότι εχει τις προβλεπόμενες απο την εταιρεία διαστάσεις) αλλα τα ειδη που θα εχω μεσα δεν ειναι δεκτα στη καμπινα επιβατων.

Πρέπει να πληρώσω δηλαδή για να τους τη παραδώσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Δυστυχώς αν τα είδη που θες να φέρεις στην καμπίνα είναι στη λίστα με τα απαγορευμένα, έχεις δύο επιλογές

- τσεκάρεις τη χειραποσκευή ως κανονική αποσκευή και πληρώνεις
- αφήνεις πίσω όλα τα απαγορευμένα και επιβιβάζεσαι

:(

Απλά οκ ξέχασα να πω ότι δεν απαγορεύονται τελείως τα υγρά στη χειραποσκευή, το έχεις υπόψη σου αυτό υποθέτω. Υπάρχουν προδιαγραφές/όρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Μεσα στην καμπινα μπορεις να παρεις μεχρι 100ml και αυτα μεσα στην ειδικη σακουλα που βρισκεις στο αεροδρομιο. Αν βρουν παραπανω υγρα στα πετανε, ο,τι και αν ειναι. Εχω ταξιδεψει δεκαδες φορες και παντα μπροστα μου πεταγαν νερα, αφρολουτρα, αφρους ξυρισματος κλπ. Αν θες να κουβαλησεις υγρα πρεπει να την δωσεις σαν αποσκευη ανεξαρτητα με το μεγεθος της. Μπορει να ειναι με τεραστια βαλιτσα μπορει να ειναι και ενα σακιδιο. Επισης να ξερεις οτι αν φτασεις μεχρι το σωματικο ελεγχο και εχεις περισσοτερα υγρα απο το προβλεπομενο κατα 90 %δεν θα σου δωσουν τη δυνατοτητα να την δωσεις τοτε για αποσκευη (πιθανοτατα θα εχει κλεισει και το check-in)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πάρε τα φάρμακα μαζί σε ειδικό σακουλάκι (ισχύει άλλη πολιτική για τα φάρμακα, ακόμη κι αν ξεπερνάς το όριο, είσαι cool) και όπου πας, πάρε αφρόλουτρα κλπ.

Ό,τι κι αν διαλέξεις εκεί που θα πας, θα σου κοστίσει λιγότερο από τα 30€ που θα χρειαστεί για να παραδώσεις τη βαλίτσα σου ή περισσότερα αν τους το πεις τελευταία στιγμή κατά το check in. Απλό είναι νομίζω. Αν επιμένεις, βάλε τα υγρά για την προσωπική σου φροντίδα σε μπουκάλια των 100ml και όλα μαζί σε μια διάφανη σακούλα που θα σου δώσουν εκεί. Αν δεν ξεπεράσεις τα 10 μπουκάλια, θα είσαι εντάξει.

Προς από πάνω: Μέσα στην καμπίνα επιτρέπονται υγρά έως 1L αρκεί το καθένα να είναι σε μπουκάλι που δεν ξεπερνά τα 100ml.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Υγρά σε δοχεία χωρητικότητας μέχρι 100 ml ανά συσκευασία. Οι συσκευασίες αυτές θα πρέπει να χωρούν σε μία διαφανή επανασφραγιζόμενη πλαστική σακούλα, μέγιστης χωρητικότητας 1 λίτρου. Επιτρέπεται μία μόνο τέτοια σακούλα ανά επιβάτη, που θα πρέπει να είναι κλειστή και θα παραδίδεται ξεχωριστά στον Έλεγχο Χειραποσκευών για εξέταση.

aegeanair.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Βλεποντας τις επιλογές μου , τελικά εκανα online προσθήκη αποσκευής με 20 ευρώ ... Αντε τα φαρμακα να περνανε , με ξυραφακια/ξυριστικη/gel ξυρισματος κ.τ.λ δε περναω .
παλι εξοδα να τους παρει η ευχη:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τα ξυριστικά τα περνάνε μια χαρά. Όχι το τζελ, τις μηχανές. Καλό σου ταξίδι πάντως όπως και να 'χει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top