Γιατί είναι τόσο κακό να βρίζουμε;

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εννοείτε πως μπορεί απλα εμενα ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.Ας παίζει και box αμα θέλει εγω την αποψη μου λέω.Εσύ πως θα αντιδρούσες αμα έβλεπες τον φίλο σου να φορά καλλυντικά ας πούμε??
*Και να συζητάτε και για τις τελευταίες τάσεις της μοδας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Όχι είναι καλύτερο να παριστάνει την πριγκήπισσα επειδή από τα 4 της πιπήλαγαν ότι δεν πρέπει να λέει κακές λέξεις.

Δεν νομίζω ότι έχει σημασία, αλλά να δω αγόρι πχ να βρίζει και το κορίτσι δίπλα να κάνει λες και τις έδειξε μη πω τι ε με κάνει και αναρωτιέμαι λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εννοείτε πως μπορεί απλα εμενα ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.Ας παίζει και box αμα θέλει εγω την αποψη μου λέω.Εσύ πως θα αντιδρούσες αμα έβλεπες τον φίλο σου να φορά καλλυντικά ας πούμε??
*Και να συζητάτε και για τις τελευταίες τάσεις της μοδας :P

Έχεις σκεφτεί ποτέ ΓΙΑΤΙ δεν σου αρέσει? Μήπως γιατί η καρ....λα κοινωνία στην οποία ζούμε μας διδάσκει έμφυλα (και όχι μόνο) στερεότυπα και πολλοί νομίζουν ότι αυτά είναι και σωστά? Μήπως να μην τα αποδεχόμαστε πριν κάτσουμε και τα σκεφτούμε λίγο?
Τι κάνει το ποδόσφαιρο/μπάσκετ 'ανδρικό' και τη Βέφα και τα ποδοπλύματα που μαγειρεύει 'γυναικείο? Σε πληροφορώ ότι κάλλιστα μια γυναίκα μπορεί να σιχαίνεται τη μαγειρική και να τα βάφει μαύρα αν χάσει 'η ομαδάρα της'.

Αν ο φίλος μου γούσταρε καλλυντικά δεν θα είχα πρόβλημα. Δεν είναι προνόμιο των γυναικών να αγοράζουν καλλυντικά. Και ο άνδρας μπορεί να περιποιείται και αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι λιγότερο άνδρας. Εξάλλου, διάφορες εταιρείες καλλυντικών (πχ Biotherm, Chanel) έχουν κυκλοφορήσει και προιόντα για άνδρες - άρα γίνονται πωλήσεις;)).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Στο μόνο μέρος που είναι ωραίο να λέει προστυχόλογα είναι στο κρεβάτι... Ας είμαστε αντικειμενικοί... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Έχεις σκεφτεί ποτέ ΓΙΑΤΙ δεν σου αρέσει? Μήπως γιατί η καρ....λα κοινωνία στην οποία ζούμε μας διδάσκει έμφυλα (και όχι μόνο) στερεότυπα και πολλοί νομίζουν ότι αυτά είναι και σωστά? Μήπως να μην τα αποδεχόμαστε πριν κάτσουμε και τα σκεφτούμε λίγο?
Τι κάνει το ποδόσφαιρο/μπάσκετ 'ανδρικό' και τη Βέφα και τα ποδοπλύματα που μαγειρεύει 'γυναικείο? Σε πληροφορώ ότι κάλλιστα μια γυναίκα μπορεί να σιχαίνεται τη μαγειρική και να τα βάφει μαύρα αν χάσει 'η ομαδάρα της'.

Αν ο φίλος μου γούσταρε καλλυντικά δεν θα είχα πρόβλημα. Δεν είναι προνόμιο των γυναικών να αγοράζουν καλλυντικά. Και ο άνδρας μπορεί να περιποιείται και αυτό δεν σημαίνει ότι θα είναι λιγότερο άνδρας. Εξάλλου, διάφορες εταιρείες καλλυντικών (πχ Biotherm, Chanel) έχουν κυκλοφορήσει και προιόντα για άνδρες - άρα γίνονται πωλήσεις;)).

απλά και περιεκτικά,έτσι έχουν τα πράγματα! εύγε! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Δεν είναι τέλος . Απλά θέλοντας να δίξεις ρε παιδί μου σεβασμό στο άτομο του άλλου δεν το κάνεις . Κατα τ'άλλα ρίχνε ελεύθερα (αρκεί να υπάρχουν όρια και να μην γίνεται προσωπικο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
Γιατί είναι κακό να βρίζουμε; Πολλές φορές τα μπινελίκια αποτελούν μια πολύ αποδοτική εκτόνωση. Από τα αρχαία χρόνια σε όλους τους λαούς οι βωμολοχίες αποτελούν μέρος της γλώσσας τους. Σε όλο τον κόσμο σήμερα, οι βρισιές έχουν 3 κύριους άξονες: το σεξ, τη θρησκεία και τα σκατά.

Οι αρχαίοι ημών πρόγονοι είχαν και αυτοί τις δικιές τους βρισιές.
ΠΗΓΗ: https://www.fimes.gr/2013/08/archaioi-ellines-vomolochies/
ΑΝΑΣΕΙΣΙΦΑΛΛΟΣ: φιλήδονη γυναίκα που πιάνει και κουνάει το φαλλό [ ανασεισίφαλλος = ανασείω + φαλλός]
ΒΔΕΩ: κλάνω [βδέω = βρωμάω]
ΓΛΩΤΤΟΔΕΨΕΩ: κάνω μαλάξεις με τη γλώσσα
ΓΥΝΑΙΚΟΠΙΠΗΣ: μπανιστιρτζής [ γυναικοπίπης = γυναίκα + οπιπτεύω]
ΔΡΟΜΑΣ: πoρνη του δρόμου [δρομάς = δρόμος]
ΕΣΧΑΡΑ: γυναικείο αιδoίο [εσχάρα = από το ρήμα ίσχω (εμποδίζω)]
ΕΥΠΥΓΟΣ: γυναίκα με ωραία οπίσθια [εύπυγος = ευ + πυγή ]
ΚΑΣΣΩΡΙΣ: πoρνη [κασσωρίς = από το κάσις (αδελφός, εταίρος)]
ΜΥΖΟΥΡΙΣ: γυναίκα που βυζαίνει πέoς [μύζουρις = μυζάω + ουρά (πέος)]
ΠΗΘΙΚΑΛΩΠΗΞ: άνθρωπος πανούργος [πιθηκαλώπηξ = πίθηκος = αλώπηξ]
ΡΩΠΟΠΕΡΠΕΡΗΘΡΑΣ: άνδρας που εκτομίζει ακατάπαυστα βλακείες [ρωποπερπερήθρας = ρώπος(φτηνόπραγμα) + πέρπερος (φλυαρία)]
ΗΔΟΝΟΘΗΚΗ: το αιδοίo
ΚΥΝΤΕΡΟΣ: ο αναίσχυντος, ο κοπρίτης [> κύων]
ΛΕΧΡΙΟΣ [ > λέχριος (λεχρίτης)]
ΛΥΔΙΑ η πoρνη στην ρωμαϊκή εποχή, επειδή συνήθως ήταν από την ομώνυμη περιοχή της Μικρασίας οι πόρνες πολυτελείας.
ΛΟΧΜΗ: το τριχωτό αιδoίο [> λόχμη (θάμνος)] ΣΠΟΔΗΡΙΛΑΥΡΑ: σκατοφάγος [σποδή (καταβροχθίζω) + λαύρα (απόπατος)]
ΧΑΛΚΙΔΙΤΙΣ: η πολύ φτηνή πoρνη, αυτή που εκδίδεται για ένα χάλκινο νόμισμα.

Πάντως, έχει ενδιαφέρον και η εξέλιξη των βρισιών σε συνάρτηση με το χρόνο. Για παράδειγμα, κάποτε το "μωρέ" ήταν προσβλητικό, καθώς σημαίνει ανόητε ή βλάκα. Αργότερα έγινε "βρε" και στη συνέχεια "ρε". Πριν 80 χρόνια το να αποκαλέσεις κάποιον "ρε" μπορούσε να οδηγήσει στο δικαστήριο. Σήμερα το "ρε μαλάκα" αποτελεί φιλική προσφώνηση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια συνηθισμένη στιχομυθία σε ατύχημα κάρων στην Αθήνα του 480 π.Χ.

"Της μητρός σου την ηδονοθήκη, πηθικαλόπη!"

"Όδευε εις συνουσίαν λεχρίε!"

"Λάβε κίναιδε"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ε ειναι κακο, ναι...
Αλλα εγω οταν θυμωσω, δεν κρατιεμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top