• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ναργιλές & υγεία

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
παιδια ισχυει οτι πλεον οι καπνοι του ναργιλε δε περιεχουν νικοτινη?
Οι κανονικοί καπνοί ασφαλώς και περιέχουν νικοτίνη (και ότι άλλο εσύ προσθέσεις). Γίνεται καπνός χωρίς νικοτίνη; Ναι, κυκλοφορούν στο εμπόριο (δεν έχω δοκιμάσει) και "καπνοί" για ναργιλέ χωρίς νικοτίνη. Όμως "κάτι" θα περιέχουν και αυτοί. Ποιος μπορεί να είναι σίγουρος ότι αυτό το "κάτι" δεν είναι πολύ χειρότερο από τη νικοτίνη;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Οι κανονικοί καπνοί ασφαλώς και περιέχουν νικοτίνη (και ότι άλλο εσύ προσθέσεις). Γίνεται καπνός χωρίς νικοτίνη; Ναι, κυκλοφορούν στο εμπόριο (δεν έχω δοκιμάσει) και "καπνοί" για ναργιλέ χωρίς νικοτίνη. Όμως "κάτι" θα περιέχουν και αυτοί. Ποιος μπορεί να είναι σίγουρος ότι αυτό το "κάτι" δεν είναι πολύ χειρότερο από τη νικοτίνη;


εννοειται οτι μιλαω για τους ειδικους καπνους με γευσεις για το ναργιλε... τι να σου πω, αν σου αρεσει ο ναργιλες, δεν εχεις και πολλες επιλογες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Παιδιά ,έκανα πρόσφατα ναργιλέ (1η φορά )και δεν ήξερα πως.Κανω 1η τζούρα και τον καπνό δεν το πήγα κάτω στα πνευμόνια και όταν το φυσηξα δεν έβγαλε πολύ καπνό "ντουμάνι που λένε".Κάνω τη 2η τζούρα και τον καπνό τον πήγα κατευθείαν στα πνευμόνια (απλά ρουφηξα σαν να αναπνέω ) αλλά και πάλι δεν έβγαλα πολύ καπνό .Και μετά απ την 2η τζούρα μου έπεσε η πίεση και άρχισα να ζαλίζομαι (έφαγα ντομάτα με πολύ αλάτι και επανήλθαν αλλιος δεν ήμουν καθόλου καλά ,ήταν σαν να είχα δέρμα καποιου που είχε πεθάνει, κατά άσπρο )Τώρα ερώτημα μου είναι πως κάνετε ναργιλέ δηλαδή πως ρουφάτε και βγαζεται πολύ καπνό ;Τον καπνό τον στέλνεται στα πνευμόνια ή όχι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρούφα πολύ ρε. Δεν θα πάθεις τίποτα δεν είναι χόρτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,798 μηνύματα.
Ρούφα πολύ ρε. Δεν θα πάθεις τίποτα δεν είναι χόρτο.

Αυτό έκανα και με έκαψε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μάλλον δεν στήσατε σωστά τον ναργιλέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Το έχω κάνει και αυτό και μάλιστα από φίλο μας Αιγύπτιο που ήξερε τι έκανε. Ήταν περίεργο, σαν να ρουφάς νερό και να γίνεται καπνός. Σαν το ηλεκτρονικό τσιγάρο κάπως. Αλλά όχι, δεν είχα μαστουρώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ΠΟΣΑ χρόνια έχω να κάνω ??????? Πωωπωπωπωπωπω γέρασα

ΥΓ: αυτό που λες ότι σε έκαψε και ζαλίστηκες κτλ, αν δεν καπνίζεις γενικά (τσιγάρα εννοώ) είναι λογικό.
Κι εγώ άμα έχω καιρό να καπνίσω στις πρώτες 2-3 τζούρες με πιάνει μια ζαλαδίτσα, αλλά περνάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top