Σύνταξη Βιογραφικού Σημειώματος

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Πάντως για σερβιτόρος που λες λίγο μετράει ένα τέτοιο βιογραφικό. Το σημαντικο σε τέτοια επαγγέλματα είναι να έχεις είτε γνωστό είτε εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
@GTR-890
https://prntscr.com/itoqyf
Το & είναι λέξη και χρειάζεται κενό πίσω και μπροστά
Η παρένθεση "(" θέλει κενό πίσω της.
Στις πιστοποιήσεις γράψε το όνομα της πιστοποίησης (όχι σκέτο πρώτες βοήθειες).

Επίσης πρόσεχε τα σημεία στίξης στα ηλεκτρονικά σου κείμενα. Θέλει ένα κενο μετά δηλαδή.
Σωστός τρόπο.
Code:
Μπλα μπλα μπλα, μπλα μπλα. Μπλα μπλο.
και όχι έτσι
Μπλα μπλα , μπλα μπλα . Μπλο


Ευχαριστώ!!!!

Πάντως για σερβιτόρος που λες λίγο μετράει ένα τέτοιο βιογραφικό. Το σημαντικο σε τέτοια επαγγέλματα είναι να έχεις είτε γνωστό είτε εμπειρία.

Ναι ισχύει ,αλλά καλύτερα πάρα καθόλου ...ακούω μερικούς και λένε "απλά πήγαινε άφησε όνομα και τηλέφωνο στο αυεντικό του μαγαζιού " και σκέφτηκα αν υπάρχει και βιογραφικό καλό θα ήταν (πλεονέκτημα προς εμένα σκέφτηκα πως θα είναι )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ναι ισχύει ,αλλά καλύτερα πάρα καθόλου ...

μην πηγαινεις με αυτη την λογικη να συνταξεις βιογραφικο. προσπαθησε να μπεις στο σκεπτικο του εργοδοτη και σκεψου τι ειναι αυτο που θα ηθελες να διαβασεις σε ενα cv ενος υποψηφιου σου. για να γινω πιο συγκεκριμενη, ας πουμε πως εισαι εσυ ο ιδιοκτητης της καφετεριας στην οποια θα ηθελες να προσληφθεις. πιστευω πως λιγο θα σε ενδιεφερε να διαβασεις ενδιαφεροντα και ασχολιες οπως "αναγνωση βιβλιου" γιατι αυτο δεν εχει καμια σχεση με το συγκεκριμενο επαγγελμα. αναφερε προσοντα που θα μπορεσουν να εκτιμηθουν (πχ συνεπεια) και επειτα εξηγησε πως τα απεκτησες αυτα (καποια προηγουμενη δουλεια που ενδεχομενως να ειχες).
παντως στην περιπτωση σου, μιας και εισαι και αρκετα μικρος και δεν εχεις και πολλα να γραψεις, ισως το να αφησεις ενα ονομα και τηλεφωνο να ειναι οντως καλη λυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
μην πηγαινεις με αυτη την λογικη να συνταξεις βιογραφικο. προσπαθησε να μπεις στο σκεπτικο του εργοδοτη και σκεψου τι ειναι αυτο που θα ηθελες να διαβασεις σε ενα cv ενος υποψηφιου σου. για να γινω πιο συγκεκριμενη, ας πουμε πως εισαι εσυ ο ιδιοκτητης της καφετεριας στην οποια θα ηθελες να προσληφθεις. πιστευω πως λιγο θα σε ενδιεφερε να διαβασεις ενδιαφεροντα και ασχολιες οπως "αναγνωση βιβλιου" γιατι αυτο δεν εχει καμια σχεση με το συγκεκριμενο επαγγελμα. αναφερε προσοντα που θα μπορεσουν να εκτιμηθουν (πχ συνεπεια) και επειτα εξηγησε πως τα απεκτησες αυτα (καποια προηγουμενη δουλεια που ενδεχομενως να ειχες).
παντως στην περιπτωση σου, μιας και εισαι και αρκετα μικρος και δεν εχεις και πολλα να γραψεις, ισως το να αφησεις ενα ονομα και τηλεφωνο να ειναι οντως καλη λυση.


Επιρεαζουν πουθενά τα χόμπι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Ποια εφαρμογή προτείνετε για σύνταξη βιογραφικου στα ελληνικά και ποια για αγγλικά ;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.
Ποια εφαρμογή προτείνετε για σύνταξη βιογραφικου στα ελληνικά και ποια για αγγλικά ;
Αν θέλεις ενα καλο βιογραφικό, φτιαξτο σε LaTeX:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

GeorgePap2003

Διάσημο μέλος

Ο GeorgePap2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,121 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ποια εφαρμογή προτείνετε για σύνταξη βιογραφικου στα ελληνικά και ποια για αγγλικά ;
Canva τα απλά που έχει και google docs. Μια σελίδα απαραιτήτως εκτός αν είναι για ακαδημαϊκούς σκοπούς.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.
@Ion. Ούτε word, ουτε europass ουτε canva. Εκτός αν σου ζητάνε συγκεκριμένο προτυπο πχ καποιοι θελουν europass για λογους ομοιομορφίας.
Άκουσε με, αν δεν έχεις περιορισμό καντο σε LaTeX και μόνο κερδισμένη θα βγεις
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Το καλύτερο είναι να το κάνεις μόνος σου σε ένα word αρχείο. Έχει και template μέσα κιόλας το word σε περίπτωση που θέλεις να ξεφύγεις από το αυστηρό κείμενο και να βάλεις ένα ντιζάιν στο CV σου
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
@Ion. Ούτε word, ουτε europass ουτε canva. Εκτός αν σου ζητάνε συγκεκριμένο προτυπο πχ καποιοι θελουν europass για λογους ομοιομορφίας.
Άκουσε με, αν δεν έχεις περιορισμό καντο σε LaTeX και μόνο κερδισμένη θα βγεις
Το είδα αυτό που έστειλες αλλά δυσκολεύομαι να βρω τη φόρμα. Είμαι σε αυτό το σημείο και δεν ξέρω πως να βάλω τα στοιχεία μου. Βέβαια είμαι από κινητό . Αν μπω από το λάπτοπ θα το εμφανίσει;
Screenshot_2023-09-03-21-26-26-969_com.android.chrome.jpg
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Το είδα αυτό που έστειλες αλλά δυσκολεύομαι να βρω τη φόρμα. Είμαι σε αυτό το σημείο και δεν ξέρω πως να βάλω τα στοιχεία μου. Βέβαια είμαι από κινητό . Αν μπω από το λάπτοπ θα το εμφανίσει; View attachment 121030
Πάτα visual editor, αλλιώς γραφ'τα στον κώδικα :P
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.
Το είδα αυτό που έστειλες αλλά δυσκολεύομαι να βρω τη φόρμα. Είμαι σε αυτό το σημείο και δεν ξέρω πως να βάλω τα στοιχεία μου. Βέβαια είμαι από κινητό . Αν μπω από το λάπτοπ θα το εμφανίσει; View attachment 121030
Οχι κινητο, από υπολογιστή θέλει!
Θέλει λίγο χρόνο να εξοικειωθεις αλλά αξίζει!
 

41%

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 41% αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Οδηγός ταξί. Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Το είδα αυτό που έστειλες αλλά δυσκολεύομαι να βρω τη φόρμα. Είμαι σε αυτό το σημείο και δεν ξέρω πως να βάλω τα στοιχεία μου. Βέβαια είμαι από κινητό . Αν μπω από το λάπτοπ θα το εμφανίσει;
Κάνε ντροπ τον κώδικα στο chatgpt και ζήτα τι αλλαγές θέλεις. Σε αυτό το επίπεδο τα καταφέρνει άψογα και θα γλιτώσεις και χρόνο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,128 μηνύματα.
Με δυσκολεύει πολύ ο,τι έχω δοκιμάσει ... επίσης η ιστοσελίδα του Europass μου βγάζει error ... Σκεφτόμουν μήπως πήγαινα σε ειδικό γραφείο σύνταξης βιογραφικού αλλά εξωφρενικά ακριβά... έχω απελπιστει ....
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Με δυσκολεύει πολύ ο,τι έχω δοκιμάσει ... επίσης η ιστοσελίδα του Europass μου βγάζει error ... Σκεφτόμουν μήπως πήγαινα σε ειδικό γραφείο σύνταξης βιογραφικού αλλά εξωφρενικά ακριβά... έχω απελπιστει ....
Ρε ιον μου καντο μόνη σου σιγά σιγά σε ένα αρχείο word. Δεν χρειάζεται να απελπίζεσαι ούτε να δαπανήσεις χρήματα για αυτό.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Με δυσκολεύει πολύ ο,τι έχω δοκιμάσει ... επίσης η ιστοσελίδα του Europass μου βγάζει error ... Σκεφτόμουν μήπως πήγαινα σε ειδικό γραφείο σύνταξης βιογραφικού αλλά εξωφρενικά ακριβά... έχω απελπιστει ....
Θα συμφωνήσω με την trix. Μην παιδεύεσαι άλλο...

Βρες μια φόρμα που σε ικανοποιεί και "πέρασέ την" σ΄ ένα word. Και θα μπορείς να συμπληρώνεις και ό,τι θες, στην πορεία (προσθέτεις, αφαιρείς, κάνεις ό,τι θες...)...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,440 μηνύματα.
Με δυσκολεύει πολύ ο,τι έχω δοκιμάσει ... επίσης η ιστοσελίδα του Europass μου βγάζει error ... Σκεφτόμουν μήπως πήγαινα σε ειδικό γραφείο σύνταξης βιογραφικού αλλά εξωφρενικά ακριβά... έχω απελπιστει ....
Οχι μη δωσεις λεφτά ρε συ κρίμα είναι
Αν θέλεις βοήθεια στο LaTeX στείλε μου pm
 

Abiogenesis

Νεοφερμένος

Η Abiogenesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Με δυσκολεύει πολύ ο,τι έχω δοκιμάσει ... επίσης η ιστοσελίδα του Europass μου βγάζει error ... Σκεφτόμουν μήπως πήγαινα σε ειδικό γραφείο σύνταξης βιογραφικού αλλά εξωφρενικά ακριβά... έχω απελπιστει ....
Σε μερικά πολυδύναμα ιατρικά κεντρα (δημόσιο) έχουν μέσα εργασιακούς συμβούλους. Εγώ είχα πάει σε έναν και μου το έφτιαξε δωρεάν. Σου φτιάχνει βιογραφικό και υποτίθεται πως ψάχνει και δουλειές ανάλογες με τα προσόντα και τα ενδιαφέροντα σου. Κλείνουν ραντεβού άμεσα γιατί δεν πάει και πολύς κόσμος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top