Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,283 μηνύματα σε 78,934 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 207 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πιστεύετε στην ύπαρξη εξωγήινων;

Πιστεύετε στην ύπαρξη εξωγήινων;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 134)
Ναι και έχουν έρθει στην Γη
34
25,37%
Ναι, αλλά δεν έχουν έρθει στην Γη
62
46,27%
Όχι
20
14,93%
ΔΞ/ΔΑ
18
13,43%

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O exelmi έγραψε: στις 01:29, 29-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Φυσικά και υπάρχουν!
Ξέρω μάλιστα και τον τόπο που ζουν και αναπαράγονται, λέγετε Βουλή και έχει 300 από αυτούς! Δεν είναι απλά εκτός γης! Αλλα και εκτός πραγματικότητας!
Ολα σωστα !! αλλα δεν αναπαραγονται .. ολο οι ιδιοι και οι ιδιοι ειναι τα τελευταια 30 χρονια ( μαλλον ο μπαμπας αφηνει το τιμονι στον γιο ..... δεν εξηγειται αλλιως ..... )

Επισης εινα ιεντελως μεσα στην πραγματικοτητα .. την δικη τους ...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε: στις 09:03, 29-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης
Φυσικά και υπάρχουν!
Ξέρω μάλιστα και τον τόπο που ζουν και αναπαράγονται, λέγετε Βουλή και έχει 300 από αυτούς! Δεν είναι απλά εκτός γης! Αλλα και εκτός πραγματικότητας!
Πάς στοίχημα οτι άν έβγαινες και εσύ βουλευτής θα έκανες τα ίδια;
Παράθεση

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 38 μηνύματα.

O exelmi έγραψε: στις 08:43, 30-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Πάς στοίχημα οτι άν έβγαινες και εσύ βουλευτής θα έκανες τα ίδια;
Θελεις να πεις οτι το εν λογω δουλεμα ειναι αναποφευκτο ? μα αν ρικουμε μια ματια σε άλλες χώρες θα δουμε οτι κανενας πολιτικος ( και μαλιστα ολοκληρη οικογενεια ) δεν αντεξε τοσα χρονια οσο αντεχουν οι δικοι μας , εκει πεφτει αμυθοποιηση και κατακραυγη στο αψε σβησε ,,,,, οχι σαν και μας που γεμιζαμε πλατειες και κουναγαμε τα σημαιακια σε κεθε εκλογικη περιοδο ..

Τα σημαιακια και οι πλατειες τους εδωσαν τον αερα .... παγκοσμιο φαινομενο ...

Αλλα ειμαστε offtopic

Γιατι αν μην υπαρχουν και εξγωγηινοι ?

Ομως δεν προκειται πιστευω να βρεθπουμε ποτε σοβαρα αντιμετωποι μαζι τους . ουτε προκειται μαλλο να μας απασχολησει η ενδεχομενη υπαρξη τους στην καθημερινοτητα μας .Μαλλον μονο φιλολογικη θα ειναι η ενασχοληση του ευρεως κοινου με το θεμα
Παράθεση

_Σταύρος_ (Σταύρος, χωρίς _ _)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 19:20, 06-10-19:

Εγώ θα αντιστρέψω την ερώτηση....
Πιστεύετε πως σε όλα τα σύμπαντα η μόνη ύπαρξη είμαστε....εμείς?
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,609 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 19:51, 06-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από _Σταύρος_
Εγώ θα αντιστρέψω την ερώτηση....
Πιστεύετε πως σε όλα τα σύμπαντα η μόνη ύπαρξη είμαστε....εμείς?

Ναι
1
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 20:12, 06-10-19:

Δεκτό, αν αυτό επέλεξες (ή επίλεξες) να πιστεύεις !
Παράθεση

betonieras

Νεοφερμένος

Ο betonieras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O betonieras έγραψε: στις 17:37, 08-10-19:

Σίγουρα πάντως δεν είναι θέμα πίστης (σε πράγματα που δε γνωρίζεις ή δεν έχεις απτές αποδείξεις). Είναι θέμα ίσως του πόσο πιθανού το θεωρείς
1
Παράθεση

Αποκλεισμένος χρήστης

O _Σταύρος_ έγραψε: στις 19:19, 08-10-19:

Αρχική Δημοσίευση από betonieras
Σίγουρα πάντως δεν είναι θέμα πίστης (σε πράγματα που δε γνωρίζεις ή δεν έχεις απτές αποδείξεις). Είναι θέμα ίσως του πόσο πιθανού το θεωρείς
Με άλλα λόγια λες, φίλε Μπετονιέρα, ότι οι θρήσκοι δεν πιστεύουν, αφού αποδείξεις ξεκάθαρες δεν υπάρχουν, απλώς... θεωρούν πιθανό! Αυτή είναι μια νέα κι ενδιαφέρουσα θεώρηση για την παγκόσμια ιστορία των θρησκειών
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,756 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 09:12, 09-10-19:

Γιατι?
Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Ο hack3r αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,609 μηνύματα.

O hack3r έγραψε: στις 14:07, 09-10-19:

Επειδή ζούμε σε μια εικονική προσομοίωση και οι εγωγηινοι δεν έχουν νόημα να υπάρχουν ακόμη στον κόσμο αφού δεν μας επηρεάζουν, θα ήταν σπατάλη πόρων σύμφωνα με την φιλοσοφία του progressive rendering.

Το σημαντικό ερώτημα τώρα είναι ποια από τα νοημοντα όντα του γνωστού κόσμου είναι conscious agents και Ποια bots.
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,756 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 17:27, 09-10-19:

σωστο
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια