Απάτη Vs αγάπη για τα ζώα!!!

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ανοίγω το θέμα αυτό καθώς είμουν παρούσα σε όσα έγιναν και πραγματικα έχω θυμώσει..

Εδώ στην Ρόδο υπάρχει κάποιος ο οποιος εδώ και 20 χρόνια φροντίζει τα αδέσποτα γατάκια στο μαντράκι στην περιοχή των 3 μήλων, ο κύριος αυτός φροντίζει καθημερηνά κάπου στα 300 αδέσποτα γατάκια έχοντας αφιερώσει την ζωή του σε αυτά... κάποια στηγμή ήρθε κάποιος απο την Ολανδία και του είπε πώς μπορεί να κάνει μια ιστοσελίδα για να τον βοηθήσει...


Πρίν 2 μέρες πήγα με τον άντρα μου και είχε εκεί μια Ολανδέζα που τον ρωτούσε αν πάει κάθε μέρα και άν τα αγαπάει, εκε'ίνος τσατησμένος αντέδρασε και δεν κατάλαβα τον λόγο μέχρι που μου είπε πώς πρίν 2 ώρες κάποιος Ολανδός τον ρώτησε αν πήρε τα χρήματα που ου έβαλε στον λογαριασμό του πρίν 2 μήνες, εκείνος απορημένος ρ'ωτησε σε ποιόν λογαριασμο αφού το μόνο που έχει είναι αυτά τα κουτάκια....

Η Ολανδέζα του είπε πώς υπάρχουν 2 σάιτ με έρανο και λόγαριασμό σε τράπεζα που κάποιοι άνοιξαν για να πέρνουν τα χρήματα στο όνομα του...

Ηθελα πραγματικά να πώ την όλη κατάσταση και να ρωτήσω πώς θα αντιδρούσατε εσείς όταν επι 20 ολόκληρα χρόνια κάνατε κόπους για αυτά τα ζώα και ξαυνικά μαθένατε πώς ο κόσμος δεν σε εμπειστέυετε επειδή κάποιοι κακοήθεις μαζέυουν χρήματα εκμεταλευόμενοι την αγάπη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • IMG_0382.JPG
    IMG_0382.JPG
    229 KB · Εμφανίσεις: 277
  • IMG_0384.JPG
    IMG_0384.JPG
    205.3 KB · Εμφανίσεις: 273

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top