• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αποτρίχωση με laser

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
ΑΑααααα και εγώ έχω ραντεβού την ΠΑρασκευή για να κάνω σε μια περιοχή λέιζερ..
Είμαι απο την Καβάλα.. να προτείνω κατι δεν ξερω.. αλλά κάθε επίσκεψη μου είπε 50 ευρώ.. πολύ μικρή περιοχή. Είναι η τιμή ανάλογα τα κτυπίματα που θα κάνει... με το μηχάνημα. Πιστέυω να βοηθησα λίγο με την τιμή.

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kallia88

Νεοφερμένος

Η kallia88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγώ ρώτησα σήμερα σε ενα κέντρο αισθητικής και μου ειπαν πως για το μπικίνι κ γενικά για την περιοχή αυτή θα κοστίσει 150 ευρώ περίπου τη φορά...Σε ευχαριστώ πάντως!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
κοριτσια ηθελα να σας ρωτησω αν γνωριζετε τι διαφορα του λειζερ και της φωτολυσης. ειναι καλυρερο το ενα απο το αλλο??
θελω παρα πολυ να κανω κατι γιατι καθε 5 μερες πρεπει να κανω μουστακι και τελευταια παρουσιασα και προβλημα με κυστες στη μασχαλη απο τριχα που γυρισε (τις κανω με ξυραφι) και εχω απελπιστει και τρομοκρατηθει στην ιδεα να το παθαινω ολο αυτο.
πεστε μου παρακαλω τις ιδεες σας. βασικα φοβομουνα να το κανω εως τωρα λογω πιθανων παρενεργειων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ πάντως που κάνω λειζερ πληρώνω 30 ευρώ για το μουστάκι και 50 για το μπικίνι.Επίσης άν δεν πέσουν όλες οι τρίχες με την εφαρμογή,κάνω συμπληρωματική επίσκεψη μετά απο 15 μέρες και μου κάνουν όσες έχουν μείνει δωρεάν.Παιδιά το λειζερ είναι ιδιαίτερη περίπτωση.Θέλει προσοχή που θα πάς.Εκεί που πάω εγώ πήγαινε η μητέρα μου και έκανε τα πόδια της.Τώρα δεν έχει ούτε 1 τρίχα.
Υπάρχουν κέντρα αισθητικής απατεώνες,όπως υπάρχουν και δερματολόγοι και αισθητικοί χωρίς συνείδηση.Αυτό που πάω εγώ ανήκει σε αλυσίδα αισθητικής,αλλα έχει ανεξαρτητοποιηθεί εντελώς.

moonlight με την φωτόλυση θα χρειαστείς πολλές συνεδρίες(ίσως διπλάσιες απο το λειζερ)και ίσως και να μήν φύγουν ποτέ οι τρίχες εντελώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cassandr202

Νεοφερμένος

Η cassandr202 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Aααααααααααα νομίζω ότι με κλέβουνεεεε!!! :redface:
Εγώ έκανα παλιά σε κέντρο αισθητικής λέιζερ αλλά είχα αγοράσει πακέτο συνεδριών οπότε δεν θυμάμαι πόσο πήγαινε η φορά και είχα κι αυτό που λες με το δωρεάν συμπληρωματικό, αλλά λόγω απόστασης αναγκάστικα να καταφύγω σε μια δερματολόγο, η οποία μου παίρνει 80? για άνω χείλος-πηγούνι,και μάλιστα την τελευταία φορά δεν έκανε καν εκείνη το λέιζερ, ήρθε ρύθμισε την ένταση και άφησε μια βοηθό να με χτυπήσει. Φυσικά διαμαρτυρήθηκα γιατί αν είναι να σκάω 80? (ας μη μιλήσω γι απόδειξη :whistle:) και να το κάνει όποιος να ναι, βρίσκω και με λιγότερα.

Εσείς πονάτε στο λέιζερ? Εγώ ήξερα ότι ήταν ανώδυνο,αλλά σκυλοπονάω,παλιά κιόλας κοκκίνιζα και πρηζόμουν για ώρες, τώρα ευτυχώς μέσα σε 2 ωρίτσες έχω ξαναγίνω άνθρωπος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σωτηρια μεγαλη το λειζερ, το συστηνω σε ολες ανεπιφυλακτα!
Εχω βρει την ησυχια μου πραγματικα!
Οχι ομως σε κεντρα αισθητικης γιατι εξαπατουν, παρα μονο σε δερματολογικο ιατρειο.

κασσανδρα, εγω δεν πονεσα ιδιαιτερα, δεν ειναι ακριβως πονος αλλα ελαφρυ καψιμο, ειναι θεμα δερματος και σημειου. εξαρταται λοιπον σε ποιο σημειο το κανες, παιζει ρολο και το χερι του γιατρου. αργοτερα απαιτειται κρεμα για τον ερεθισμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ο πονος εχει να κανει κυριως με το ποσο χοντρη και σκουροχρωμη ειναι η τριχα και σε καμμια περιπτωση με το χερι του γιατρου. Και η γιαγια σου να στο κανει, εαν ειναι να πονεσεις, θα πονεσεις....
Παντως, οσο περισσοτερο πονας, τοσο πιο αποτελεσματικο ειναι. Εγω πχ που ποναω σε ελαχιστα σημεια και ιδιαιτερως υποφερτα, δεν εχω και καλυτερα αποτελεσματα...Φταει το ανοιχτοχρωμο της τριχας. Εαν ειχα σκουροχρωμες, θα τις ειχα ηδη ξεφορτωθει.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
χμ, δεν το γνωριζα αυτο. Ισως δε ποναω επειδη ειμαι ξανθια, ανοιχτη δηλαδη.
αποτελεσματα εχει ομως. μηπως χρειαζεσαι περισσοτερες φορες εσυ απο τις πιο σκουροχρωμες?
δε βαριεσαι, σημασια εχει οτι ξεφορτωνομαστε κερια, ξυραφακια και τις τριχες!
αυτη η διαδικασια για μενα ηταν παντα απο τις πιο βαρετες, εχανα χρονο σε ξυρισμα ενω ειχα να κανω ποσα ακομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμ, δεν το γνωριζα αυτο. Ισως δε ποναω επειδη ειμαι ξανθια, ανοιχτη δηλαδη.
αποτελεσματα εχει ομως. μηπως χρειαζεσαι περισσοτερες φορες εσυ απο τις πιο σκουροχρωμες?

Τις ξανθες δεν τις βλεπει το λειζερ, οποτε δεν προκειται ποτε να τις ξεφορτωθω..Οι καστανες εχουν φυγει οι πολλες, αλλα ναι χρειαζεται κανεις αρκετες συνεδριες και γενικως πλεον δεν τους εμπιστευομαι στο θεμα εντασης. Θελω να πω πως προκειμενου να παρει καποιος και αλλες συνεδριες, υπαρχει πιθανοτητα να χρησιμοποιουν χαμηλοτερη ενταση απο οσο πρεπει.
Δλδ σου δινει 6 για ποδια, αλλα οφειλει πριν απο αυτο να σου πει, αναλογα με το χρωμα της επιδερμιδας και το χρωμα και παχος της τριχας ποσες θα χρειαστεις...πανω - κατω γνωριζουν. Αμ δε σου λενε ομως την αληθεια...αλλα πως με 6 θα εισαι οκ και στο τελος επειδη μπηκες στο χορο να συνεχιζεις να αγοραζεις κι αλλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Πάντως εγώ πάω σε δερματολόγο όποτε δεν έχω στάνταρ...
Μέχρι στιγμής πάω κάθε ενάμιση μήνα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!
Η διαφορά είναι αισθητή!
Αλλά πονάειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι....λες και με τσιμπάνε με καρφίτσες...ειδικά στο μουστάκι δεν αντέχω...
Τι τραβάμε κι εμείς οι γυναίκες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ παιδιά την έχω ξαναπεί την άποψη μου.Θέλει πολύ καλό ψάξιμο το πού θα κάνεις την εφαρμογή.:hmm:

Υπάρχουν κέντρα αισθητικής απατεώνες(μέχρι και δάνεια σου έβγαζαν και δέν το είχες καταλάβει):mad:,όπως υπάρχουν και καραγκιόζηδες δερματολόγοι(μεγάλο κόστος,καθόλου απόδειξη,χαμηλή ένταση):mad:.Επίσης κάποιοι και απο τις 2 παραπάνω κατηγορίες χρησιμοποιούν φωτόλυση και όχι λειζερ και πολλές φορές χρεώνουν ακόμα και ακριβότερα απο το λειζερ λέγοντας οτι είναι καινούριο μηχάνημα και είναι ακριβότερο.:/:

Ρωτήστε τους τη μάρκα του μηχανήματος που χρησιμοποιούν και ψάξτε το στο Internet πριν πετάξετε τα λεφτά σας.;)

Και για να πώ και την δική μου εμπειρία, κάνω σε κέντρο γνωστού ομίλου αισθητικής.Εκεί έκανε και η μητέρα μου τα πόδια.Παρόλα αυτά,το έψαξα πρίν πάω κι εγώ εκεί:worry:.Έχουν το καλύτερο λειζερ που κυκλοφορεί.Επίσης το συγκεκριμένο κέντρο το αγόρασε μία γιατρός,και έχει βελτιώσει ακόμα περισσότερο τις εφαρμογές.Όσο για τις τιμές,στο 1/3 απο αυτό που ήταν(έχω αναφέρει παραπάνω τιμές μεμονωμένων εφαρμογών).Για να μήν πώ για εξυπηρέτηση.......Το μέγιστο που έχει χρειαστεί να περιμένω στο σαλόνι είναι 15 λεπτά(μία φορά συνέβη τον Ιούνιο που είχε τρελή δουλειά).Η κολητή μου που πάει σε δερματολόγο πληρώνει τα διπλά και περιμένει 1 1/2 με 2 ώρες για να μπεί στο ''ραντεβού''.Όταν της λέω να έρθει μαζί μου να δοκιμάσει μια φορά, η απάντηση της είναι.....''ε μωρέ δέν πειράζει..άστο....έχω συνηθίσει εκεί....τον ξέρω τόσο καιρό....άλλωστε δέν έχω κανένα παράπονο....''

Συγνώμη αλλα εγώ θα είχα.............:mad:

Συμπέρασμα:Μακρυά απο καραγκιόζηδες και απατεώνες!:hmm:

Αυτιά για σήμερις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

feniaa

Νεοφερμένος

Η feniaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
elpap μπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποιον όμιλο αισθητικής πηγαινεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
elpap μπορεις σε παρακαλω να μου πεις σε ποιον όμιλο αισθητικής πηγαινεις???

Θα σου απαντήσω prive γιατι δέν ξέρω αν επιτρέπεται στο forum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zetapap

Νεοφερμένος

Η zetapap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπορεις να μου πεις και εμενα σε ποιο κεντρο πηγαινεις? ψαχνω εδω και καιρο και εχω απογοητευτει γιατι δεν μπορω να βρω καποιο αξιοπιστο και σε λογικη τιμη... ευχαριστω!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
μπορεις να μου πεις και εμενα σε ποιο κεντρο πηγαινεις? ψαχνω εδω και καιρο και εχω απογοητευτει γιατι δεν μπορω να βρω καποιο αξιοπιστο και σε λογικη τιμη... ευχαριστω!!:)
Πόλύ ευχαρίστως αλλα prive:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zetapap

Νεοφερμένος

Η zetapap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλημερα!!ευχαριστω!μμμμ...πως γινεται να μου πεις prive?:)εννοεις pm?μπορεις να μου στειλεις?δεν ξερω ακομη πως λειτουργει το forum,ειμαι καινουρια εδω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpap

Νεοφερμένος

Η elpap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μπές στο προφιλ σου και στα μηνύματα σου ή πάτα πάνω σε μένα και θα δείς συνομιλία μας.

Πάτα πάνω στο εικονίδιο σου και δές τη συνομιλία μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giwrgitsa13

Νεοφερμένος

Η Giwrgitsa13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά! Έχω κάνει κι εγώ κάποιες συνεδρίες για λέιζερ. Αλλά δεν είμαι και πολυ ευχαριστημένη και έχω δώσει πολλά λεφτά. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι αξιόπιστο; Συγκεκριμένα αν γίνεται στην Αθήνα. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
τελικα εκανε καμια σας λειζερ να μας πει τα αποτελεσματα???
να το τολμησουμε ? ναι?οχι? γιατι?
πολυ ενδιαφερον θεμα
εχω ακουσει τιμη 300 Ε για ολο το νινι την επισκεψη,σε δερματολογο,θελει λεει 6-7 επισκεψεις....πολλα ευρωπουλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Να τολμησεις! Κι οχι μονο μπικινι. Λυνει προβληματα! Ουτε ξυραφακια, ουτε αποτριχωτικες, ουτε τραβηγματα με κερι, ουτε ερεθισμους, ουτε τιποτα.
Ειμαι τοσο κατα της τριχας στη γυναικα οσο υπερ στον αντρα!
Οχι φωτολυση, αλλα λειζερ. Ανωδυνο σχετικα και σε δερματολογο. Οι τιμες ποικιλλουν. Αν μενεις Αθηνα μπορω να σου στειλω με πμ πληροφοριες.
Τα χρηματα βεβαια που ειπες που φαινονται πολλα. Η επισκεψη 300 ευρω? Εισαι σιγουρη?

Απο τοτε που ξεκινησα προτρεπω ολες να το κανουν!
Προσωπικα σε μερικα χρονια θα χω ξεχασει τι θα πει εντελως ξυραφακι και ταλαιπωρια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top