Συσκευές από Αμερική

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν αγοράσω κάποιο Laptop ή κινητό ή γενικά κάποια συσκευή από αμερική στην Ελλάδα με την χρήση κάποιου ανταπτορα υπάρχει περίπτωση να δουλέψει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι το ρωτάς για το ρεύμα. Νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα. Ο φίλος μου έχει αγοράσει μηχανήματα και δουλεύουν μια χαρά. Νομίζω και χωρίς αντάπτορα, αλλά δεν είμαι σίγουρη 100%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι αρκετά εύκολο να βρεις εξαρτήματα για το Ευρωπαϊκών προδιαγραφών δίκτυο ηλεκρισμού, αλλά κατά πάσα πιθανότητα σε περίπτωση βλάβης (αν είναι κάποιο μοντέλο που δεν υπάρχει στην Ελλάδα) θα είναι δύσκολο έως αδύνατο να το επιδιωρθώσεις σε αντιπροσωπίες εδώ κτλ.
Πάντως για την κάμερα που έχουμε από Αμερική το μόνο που χρειάστηκε ήταν κάτι μετατροπείς για την τάση, που βρήκαμε σε μαγαζί ηλεκτρικών ειδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χώρις αντάπτορα λίγο δίσκολο. Αλλά εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι ότι εκεί έχουν 110volt

Πάντως για την κάμερα που έχουμε από Αμερική το μόνο που χρειάστηκε ήταν κάτι μετατροπείς για την τάση, που βρήκαμε σε μαγαζί ηλεκτρικών ειδών.

Και δουλεύει καλά; Πόσο κόστισε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αλλά εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι ότι εκεί έχουν 110volt



Και δουλεύει καλά; Πόσο κόστισε;


Μετατροπέας 110 σε 220V, νόμιζω 15-20?.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eτσι οπως ειπε πολυ σωστα η QsLv Πανο.:)
Μπορεις να βρεις κομματια για να λειτουργησει κανονικα στο Εurope!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top