[Καπνιστές] Όσοι κάνετε στριφτά...

Τι καπνό χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Van Nelle

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Camel

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Drum

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • Marlboro

    Ψήφοι: 7 7.6%
  • Craven

    Ψήφοι: 13 14.1%
  • George Karelias and Sons

    Ψήφοι: 16 17.4%
  • Pall Mall

    Ψήφοι: 1 1.1%
  • Old Holborn

    Ψήφοι: 30 32.6%
  • Golden Virginia

    Ψήφοι: 12 13.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 3 3.3%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 3 3.3%

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Καρέλιας. Γλυκός, ελαφρύς και χωρίς σκουπιδάκια και κλιματσίδες του Ταρζάν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Καρέλιας. Γλυκός, ελαφρύς και χωρίς σκουπιδάκια και κλιματσίδες του Ταρζάν!

Καρέλιας ε;
Δεν ήξερα ότι έχει βγάλει και καπνό για στριφτό. Ενδιαφέρον! :)
Βαρέθηκα τον κίτρινο old holborn και δοκίμασα πράσινο golden virginia. Δεν καπνίζεται αυτό το πράγμα. Πολύ ελαφρύς και σου αφήνει μια άσχημη γεύση στο στόμα.

Όταν λες γλυκός, έχει κάποιο άρωμα έντονο; Κι όταν λες ελαφρύς, πόσο ελαφρύς.. επιπέδου άσπρου holborn και κίτρινου virginia?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Δεν έχει έντονο άρωμα, είναι σαν να μυρίζεις χμμμ κάτι γλυκό (πολλοί λένε μέλι, κανέλα και άλλα. δεν είναι αρωματικός)και η γεύση είναι απαλή. Είναι στο επίπεδο του άσπρου holborn περίπου, ίσως λίγο πιο γλυκός και ελαφρύς. Από τότε που το ξεκίνησα το ρημάδι καρέλια καπνίζω, αγαπημένος καπνός. Είναι και μαλακός στην υφή χωρίς σκουπίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν έχει έντονο άρωμα, είναι σαν να μυρίζεις χμμμ κάτι γλυκό (πολλοί λένε μέλι, κανέλα και άλλα. δεν είναι αρωματικός)και η γεύση είναι απαλή. Είναι στο επίπεδο του άσπρου holborn περίπου, ίσως λίγο πιο γλυκός και ελαφρύς. Από τότε που το ξεκίνησα το ρημάδι καρέλια καπνίζω, αγαπημένος καπνός. Είναι και μαλακός στην υφή χωρίς σκουπίδια.
Mε έψησες και αγόρασα σήμερα!
Πρώτες εντυπώσεις άριστες! :D
Στην αφή ειδικά είναι εξαιρετικός, καθόλου σκουπιδάκια και τόσο απαλός. μετάξι :P
Είναι πιο ελαφρύς από τον holborn αλλά μου αρέσει. Το άρωμά του εμένα μου θυμίζει καραμέλα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Δεν καπνίζεται αυτό το πράγμα. Πολύ ελαφρύς και σου αφήνει μια άσχημη γεύση στο στόμα.
Aυτο το πραγμα καπνιζεται μια χαρα. Ειναι σχετικα βαρυς καπνος και σου αφηνει μια ωραια γευση στο στομα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Αχχχχ αγαπημένο στριφτό... Έκανα old hoborn ασπρο, αλλά επειδή θέλω να το ελαττώσω και το ελάττωσα στα 2 τσιγάρα τη μέρα μέσο όρο παίρνω βιομηχανικές αηδίες... γιατί ο καπνός στη βδομάδα ξεραινόταν και αναγκαστικά :D τον κάπνιζα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι σε θήκη ο καπνός διατηρείται λίγο παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι σε θήκη ο καπνός διατηρείτε λίγο παραπάνω.

indeed, αν είναι καλής ποιότητας θήκη, όπως δερμάτινη, οι υπόλοιπες είναι όπως η συσκευασία που πωλείται με τον καπνό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadrd

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ναι το ειχα σκεφτει ειναι η αληθεια... Αλλα μετα σκέφτηκα οτι αν παρω θηκη αντι να το ελαττωσω και καποια στιγμη να το τερματισω, αγοραζω μια θηκη για την διαιωνιση.. :worry: αντε στριψτε ενα για μεναααα , λεπτο ε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
old κιτρινο,χαρτακια ριζλα γαλαζιο(ανοιχτο) φιλτρακια ριζλα μεσαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους, μηπως σας ειναι ευκολο να μου πειτε κανενα site που να εχει τα διαφορα χαρακτηριστικα για τα χαρτακια. Εαν δεν υπαρχει θα ηθελα να μου πειτε τις διαφορες μεταξυ των διαφορων χαρτιων rizla (μπλε, ασπρα, ασημι, γαλαζια, μαυρα κλπ.)Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δες εδώ: www.rizla.com Στην κατηγορία products.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Αυτο που εψαχνα ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
θα ηθελα να μου πειτε τις διαφορες μεταξυ των διαφορων χαρτιων rizla (μπλε, ασπρα, ασημι, γαλαζια, μαυρα κλπ
Ξεκίνα με τα πράσινα, και όταν μάθεις να στρίβεις χωρίς να σου βγαίνει χαρταετός, πήγαινε στο ασημί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Ξεκίνα με τα πράσινα, και όταν μάθεις να στρίβεις χωρίς να σου βγαίνει χαρταετός, πήγαινε στο ασημί

εγω μετα το πρασινο πηγα στο γαλαζιο...στριβει πολυ καλα και δεν ειναι και τοσο λεπτο οσο το ασημι για να σκιζεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IQfreak

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Στο rizla.com γιατι δεν εχει γαλαζια και εχει μονο μπλε?
Και γιατι τα πρασινα ειναι κομμενα στις ακρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
διαβαζοντας και τις 6 σελιδες μου ρθε να δοκιμασω τσιγαρο Ο_Ο απαπαππααπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Στο rizla.com γιατι δεν εχει γαλαζια και εχει μονο μπλε?
Και γιατι τα πρασινα ειναι κομμενα στις ακρες?

αυτο για το site δεν το γνωριζω....παντως τα μπλε δεν εχουν μεγαλη διαφορα απο τα γαλαζια...τουλαχιστον ετσι μου φαινεται εμενα....
τα πρασινα εχουν τις εγκοπουλες για να σε βοηθανε στο στριψιμο...αν εισαι αρχαριος παρε αυτα και μολις ψιλομαθεις τα αλλαζεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τα πρασινα εχουν τις εγκοπουλες για να σε βοηθανε στο στριψιμο...αν εισαι αρχαριος παρε αυτα και μολις ψιλομαθεις τα αλλαζεις....
Πότε δεν κατάλαβα πως βοηθάνε... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Πότε δεν κατάλαβα πως βοηθάνε... :redface:

χαχαχαχαχα....ουτε κι εγω...επισης δεν καταλαβα γιατι υπαρχουν και μαυρα...αφου ειναι ιδια σαν τα πρασινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top