Υπάρχει κάτι φτηνότερο από τον ΟΤΕ;

ScoobyDoo

Νεοφερμένος

Η ScoobyDoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
παιδια, επειδη εχω δουλεψει σε καποια επιχειρηση απο αυτες, το μονο που μπορω να σας πω ειναι οτι ολες οι εταιριες εχουν καλυτερα και πιο οικονομικα προγραμματα απο τον ΟΤΕ (το πιο ειναι το καλυτερο θα το κρινει ο καθενας αναλογως με το τι ειδους κλησεις κανει και τη διαρκεια τους), απλα επειδη ολες νοικιαζουν τις γραμμες του ΟΤΕ (για το Tellas zisto δεν γνωριζω) απλα μπορει να μην ακουτε καλα καποιες φορες ή να πεσει η γραμμη. ο Οτε ειναι πιο ακριβως,αλλα με καλυτερες γραμμες, επειδη κιολας του ανηκουν! λογικο!καθε εταιρια εχει site! μπειτε, κατεβαστε οικονομικα πακετα-προγραμματα και συγκρινετε! μονο διαβαστε καλα τα <<ψιλα γραμματα>> (χρεωση ανα δευτερολεπτο ή ανα λεπτο κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Λοιπόν, σήμερα είδα την προσφορά της Altectelecoms, το !DO.

Σύμφωνα με το σάιτ, περιλαμβάνει: :hmm:
  • 12 Μήνες ΔΩΡΕΑΝ ADSL στην ταχύτητα του 1 Μbit με όλα πληρωμένα (δηλ. 12 μήνες Altecnet ADSL 1024 Κbps, 12 μήνες γραμμή ADSL 1024 Κbps (Α.ΡΥ.Σ), Ενεργοποίηση γραμμής ADSL (Α.ΡΥ.Σ), Δώρο USB modem ή επιλογή εξοπλισμού με Δωροεπιταγή αξίας ?20)
  • 1000 λεπτά Δωρεάν χρόνο ομιλίας για αστικές, υπεραστικές & διεθνείς* κλήσεις μέσω της υπηρεσίας i-Call (* Ισχύει για διεθνείς κλήσεις Ζώνης Ι: Ευρωπαϊκές χώρες, Αμερική, Αυστραλία, Κίνα. τ.λ.)
Και desktop με:
  • Επεξεργαστή Intel Core™2 Duo E6300 (2X1MB L2 Cache/1.86GHz/1066MHz FSB)
  • Microsoft Windows Vista™ Home Premium Ελληνικά
  • Μνήμη 1GB DDR2
  • Σκληρός δίσκος 250GB SATA II
  • Οπτικό DVD-RW Double layer 18x
  • Κάρτα γραφικών PCIe NVIDIA 7100GS 256MB
  • Κάρτα TV Hybrid (DVB-T / Analog) & FM Radio
  • Κάρτα δικτύου 10/100 on board
  • Κάρτα Ήχου 5.1 on board
  • Πληκτρολόγιο Microsoft Multimedia
  • Ποντίκι Microsoft Optical
  • Web camera USB
  • Headset
  • Hχεία 100W
  • Οθόνη Philips LCD-TFT 19.1" wide (1440 X 900, 5ms)
  • Antivirus Panda 12 μήνες
  • Microsoft Office 2007 Professional (δoκιμαστική έκδοση 2 μηνών)
Στα 899 ευρώ, μαζί με ΦΠΑ. Και από το Carrefour νομίζω έχει off 300 ευρώ λόγω μιας πασχαλινής προσφοράς.

Την έχει δει κανένας άλλος; Καμιά άλλη γνώμη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχω δει την διαφήμιση στην TV. Μια καλή προσφορά για όσους ενδιαφέρονται και για την αγορά νέου PC :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Με χαρά και προσμονή μπήκα στην 7η εβδομάδα αναμονής για το 2play έκανα την άιτηση σε Πλαίσιο στις 27 Φεβρουαρίου και υπολογίζουν να έχει ενεργοποιηθεί στις 15 Απριλίου!!!! Όλα τα λεφτα!
Τους ΄πήρε λίγο σήμερα αλλα απο την άλλη 25 ευρώ για 10Mbps internet και τηλέφωνο χωρίς πάγια του ΟΤΕ δεν είναι και άσχημα.
Ας ελπίσω ότι όλα αυτά ισχύουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Με χαρά και προσμονή μπήκα στην 7η εβδομάδα αναμονής για το 2play έκανα την άιτηση σε Πλαίσιο στις 27 Φεβρουαρίου και υπολογίζουν να έχει ενεργοποιηθεί στις 15 Απριλίου!!!! Όλα τα λεφτα!
Τους ΄πήρε λίγο σήμερα αλλα απο την άλλη 25 ευρώ για 10Mbps internet και τηλέφωνο χωρίς πάγια του ΟΤΕ δεν είναι και άσχημα.
Ας ελπίσω ότι όλα αυτά ισχύουν!
Για δώσε μερικές παραπάνω λεπτομέρειες...
Για ποιο πακέτο μιλάς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Έχω να πω ότι οι εναλλακτικοί που προσφέρουν ολοκληρωμένα πακέτα είναι για γέλια.

Αν εγώ δεν έχω τηλέφωνο πρέπει πρώτα να ανοίξω λογαριασμό στον ΟΤΕ για να γίνει η αριθμοδότηση και μετά να πάρω πχ forthnet ή tellas και παραγώμενα προβλήματα είναι πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Για δώσε μερικές παραπάνω λεπτομέρειες...
Για ποιο πακέτο μιλάς;

2play https://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10009629
χθες παρέλαβα και τον εξοπλισμό ένα us robotics Modem, θα σας ενημερώσω εκτενέστερα όταν το συνδέσουν (ας ελπίσω πρίν τα Χριστούγεννα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ολες οι εταιρειες καλες ειναι, αρκει να παρουν πρωτα "μπρος".
Εγω οτε ειμαι τελικα, και οτε θα παραμεινω, καθοτι οι αλλες αν και πιο συμφερουσες, εχουν ακομα πολλα προβληματα.
σε κανα δυο χρονια βλεπομεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
υπαρχει καμια περιπτοση να εχω αλλη εταιρια που να μην χρειαζετε να πλερωσω το παγιο στον οτε? η δεν υπαρχει αυτη η πιθανοτητα ακομα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
υπαρχει καμια περιπτοση να εχω αλλη εταιρια που να μην χρειαζετε να πλερωσω το παγιο στον οτε? η δεν υπαρχει αυτη η πιθανοτητα ακομα?

Εφόσον είσαι στο ιδιόκτητο δίκτυο του παροχές (Forthnet, vivodi, hol κτλ) δεν πληρώνεις πάγιο στον ΟΤΕ.:)
Εγω για ίντερνετ (24mbps από 1/7) + τηλέφωνο (πάγια) πληρώνω 25€ το μήνα στην forhnet και δεν πληρώνω πια ΟΤΕ.
Για να δεις αν σε καλύπτει το ιδιόκτητο δίκτυο των άλλων εταιρειών πάς στις ιστοσελιδες τους, έχει οδηγίες εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top