Σταθεροποιητές τάσης

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σημέρα έπεσα σε έναν σταθεροποιητή τάσης της APC (εδώ και εδώ) και μου κίνησε το ενδιαφέρον μιας και δεν έχω κάθολου κάλο UPS (GreenWave UP Selec) αλλά και επειδή έχω καταστρέψη λόγου τάσης μητρική και πιθανός έναν δίσκο. Αξίζει τον κόπο η υπερ αρκετή είναι η προστασια του UPS.
Τι παραπάνω προσφέρουν οι σταθεροποιητές τάσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Εγω έχω ενα πολυμπριζο της MGE με προστασια απο την υπερταση του ηλεκτρικου ρευματος.Δηλ. αν αυξηθει αποτομα η ταση του ηλεκτρικου ρευματος τοτε το πολυμπριζο αυτο κραταει την ταση που διαχεει στις συσκευες σε κανονικα επιπεδα.Ειναι καλο για να μην καψεις καμια συσκευη.Ε, ups τωρα να χρησιμοποιησεις για τις διακοπες του ηλεκτρικου ρευματος.Αυτο το παραπανω εχει απο το πολυμπριζο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Βασικα εγω πιστευω πως ενα εστω και φθηνο ups θα αξιζε πιο πολυ απο ενα πολυμπριζο με προστασια. Ετσι οταν κοβεται το ρευμα, δεν θα χανεις π.χ. τις εργασιες σου που θα εγραφες εκεινη τη στιγμη και θα ειχες αρκετο χρονο για να σβησεις το pc σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σίγουρα αξίζει περισσότερο το ups από ένα πολύμπριζο , αλλά το θέμα μας είναι ο σταθεροποιητής τάσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top