Μπορεί ο ασθενής στο αεροπλάνο να πάρει όλα του τα φάρμακα στις χειραποσκευές;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μάνια μου, κατ' αρχήν η Βίκυ έχει ήδη αγοράσει τα εισητήρια.
Κατά δεύτερον, δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε με τη φίλη σου, αλλά ο πράκτορας δεν είναι αρμόδιος να σε ενημερώσει.
Αρμόδια είναι μόνο η ασφάλεια του αεροδρομίου, γι' αυτό και καλύτερα να πάρει η Βικούλα ένα τηλ. στο αεροδρόμιο, παρά να ασχολούμαστε με πανικολαγνείες εδώ.
+30 2310 473977, 473720 (Επί 24ώρου)
2310 473212
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Αποκλείεται να έχεις πρόβλημα.

Μπορείς να έχει μέχρι ένα λίτρο σε υποσυσκευασίες των 100 μλ, ακριβώς όπως τα έχεις. Αν θέλεις παραπάνω να τα πάρει ο άνθρωπος με τον οποίο θα συνταξιδεύσεις.

Btw ασφάλεια και βλακείες, εγώ για πλάκα είχα περάσει το αποσμητικό μου, το άρωμα μου και ένα μισόλιτρο νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Στο Ελ.Βελ, Εδάδ;
Ένηγουεη, κι εγώ ξαναματαλέω ότι δε θα έχει θέμα, αλλά ας το ακούσει από αυτούς αν θέλει.
Η μόνη μου επιφύλαξη θα ήταν για το σημείο που οι οδηγίες λένε "φάρμακα που χρειάζονται κατά τη διάρκεια της πτήσης", αλλά πιστεύω ότι αν κατά τ' άλλα είναι μέσα στους κανονισμούς, δε θα έχει θέμα. Κι εγώ έχω περάσει 7 αμπούλες υγρή μπογιά, και μάλιστα χωρίς σακουλάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Όχι στο Μακεδονία. Επίσης και σε δύο διεθνή.

Στο ένα από αυτά θελήσανε να με βάλουν να πετάξω αποσμητικό αλλά με λίγη ζαλάδα το κράτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εγω παντως θα λεγα και οτι μιααααααααα φοραααααα που μου χαν στειλει τη βαλιτσα στην κινα και εκανε 2 μερες να ρθει, δεν ειχα να παρω τα φαρμακα μου και φυσικα δεν ειχα το γιατρο μου παραμασχαλα για να μου γραψει αλλα, αλλα ουτε και κολληταρι φαρμακοποιο για να μου δινει οτι θελω... και ταλαιπωρηθηκα...
:)
αν και, ο,τι λεει ο κανονισμος θα σου κανουν, εκτος αν πεσεις σε ακραια περιπτωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αυτά τα φαρμακευτικά είδη (από ντεπόν μέχρι προφυλακτικά και χάπια) δεν παθαίνουν τίποτα που περνάνε από τον έλεγχο χειραποσκευών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Kαι μιας και βγήκα από το μπάνιο, το σκηνικό που με άφησαν να πάρω το αποσμητικό μου έγινε ως εξής:

Miss, miss, is this your bag
Yes!

Can i see?
Hmmm, you know this is prohibited!


A, ou, a ou, djklljkds, ehm yes, can i keep it?:):devil::redface:

Και απλά ο τύπος παίρνει το διαβατήριο μου, βλέπει ότι είμαι από Ελλάδα και όχι από το Ουζμπεκιστάν λόγου χάρη και μου λέει.

Ούτως ή άλλως εμένα η βάρδια μου τελειώνει τώρα, αν είσαι τρομοκράτης άλλοι θα σε ψάχνουνε.
ΧΑΧα

Βίκη_θεςς, μην αγχώνεσαι λέω εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
παιδακια ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας:bigarmhug
γιδακιμ σ ευχαριστω και για τα τηλ του αεροδρομιου αλλα δεν εχω κλεισει ακομη εισητηρια οπως αναφερεις.:P
πρωτα θελω να δω αν θα εχω κπ προβλημα και μετα να κλεισω σιγουρα.;)
εγω χτες εκανα ενα τηλ στο ελ.βενιζελος στην αθηνα και μου ειπαν στις πληροφοριες οτι επειδη ειναι αρκετα τα φαρμακα (8 κουτια ειναι πολλα; μη τρελαθουμε κιολας:worry:) καλο θα ηταν να εχω γνωματευση απο γιατρο και μεταφρασμενη.:worry:
πρεπει δλδ να τρεχω να κανω και επισημη μεταφραση;:worry: και αυτο θα το κανω καθε φορα που θα ταξιδευω με αεροπλανο;:confused:
ελεος....:confused:
θα παρω τηλ και στα τηλ που μου δωσε το γιδακι θα παω και σε πρακτορειο σημερα να δω και βλεπουμε. θα τους βαλω στο πρακτορειο να παρουν τηλ και αυτοι μπροστα μου στο αεροδρομιο να δουμε τι θα πουνε.:worry:
ουφ...τι αγχος κι αυτο:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάνια μου, κατ' αρχήν η Βίκυ έχει ήδη αγοράσει τα εισητήρια.
Κατά δεύτερον, δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε με τη φίλη σου, αλλά ο πράκτορας δεν είναι αρμόδιος να σε ενημερώσει.
Αρμόδια είναι μόνο η ασφάλεια του αεροδρομίου, γι' αυτό και καλύτερα να πάρει η Βικούλα ένα τηλ. στο αεροδρόμιο, παρά να ασχολούμαστε με πανικολαγνείες εδώ.
+30 2310 473977, 473720 (Επί 24ώρου)
2310 473212

Αυτό σου λέω, δεν έκλεισε εισητήρια και ήθελε να ρωτήσει μόνο τον πράκτωρα, γιατό είπα να πάει αεροδρόμιο, γιατί δεν έχω τηλέφωνα να δώσω, τα λέγαμε με την βάσω και μου έλεγε για τον πράκτωρα ότι θα ρωτήσει και άν πεί ναι θα κλείσει, αυτό ενωούσα, αυτό έλεγα;)


Βάσω τι παραπάνω σου είπαν απο ότι εγώ; σου είπα καλό είναι να έχεις φάρμακα αλλα 8 κουτιά είναι πολλά, αρα μην μου λές σε αγχώνω γιατί είναι για καλό σου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, εγώ πάντως επιμένω, ότι ο πράκτορας δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με όλα αυτά. Ρώτα και την αεροπορική, αλλά αφού σου λένε ότι είναι πολλά (αν και αν τα μοιράσετε με τον άντρα σου είναι από 4, άρα σιγά τ' αυγά), πάρε από το γιατρό μία βεβαίωση στα ελληνικά και μία στα αγγλικά. Αγγλικά θα ξέρει ο άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Οκ, εγώ πάντως επιμένω, ότι ο πράκτορας δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με όλα αυτά. Ρώτα και την αεροπορική, αλλά αφού σου λένε ότι είναι πολλά (αν και αν τα μοιράσετε με τον άντρα σου είναι από 4, άρα σιγά τ' αυγά), πάρε από το γιατρό μία βεβαίωση στα ελληνικά και μία στα αγγλικά. Αγγλικά θα ξέρει ο άνθρωπος.

Λοιπόν να καθαρίσουμε την κατάσταση.:P

Θα πάει μόνη της, ολομόναχή, δεν έβγαλε εισητήρια και επιμένει να ρωτήσει τον πράκτωρα, ενώ της λέω να ρωτήσει την ασφάλεια, έχει 8 διαφορετικά κουτια χάπια μόνη της σε μία τσαντα και ένα λίτρο υγρό σε φάρμακο, τίποτα απο αυτά δεν πρέπει να χαθεί και τίποτα δεν πρέπει να ξεχάσει...

άντε γιατί άν δεν τα πώ εγώ φέξε μου και γλύστρισα :P:P

Γιαυτό απο χτές της λέω να ρωτήσει την ασφάλεια αεροδρομίου και επιμένει να πάει στον πράκτωρα, γιαυτό έλεγα ότι μπορεί να σε γελάσει, μπάς και καταλάβει΄που μάλιασε η γλώσσα μου να της τα λέω:mad: :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε ελεος 8 κουτια ναι πολλα ειναι βρε παιδια, αντικειμενικα..
αλλα νταξ σιγα μη καθεται να παιρνει ιατρικη συνταγη και να τη μεταφραζει κιολας...
οχου μανουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
και τα 8 κουτιά πρέπει να είναι γεμάτα; Δεν μπορείς να βάλεις σε ένα κουτί 5 μπλίστερ από 5 διαφορετικά φάρμακα; θα χρειαστείς περισσότερο από 1 μπλιστερ από κάθε φάρμακο τις μέρες που θα λειψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σωστο κι αυτο, αλλα αμα καναουν ελεγχο θα της κανουν παρατηρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Manos_Hellas

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 49 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Όχι μόνο δεν μπορείς να τα πάρεις μαζί σου, αλλά αν τα μυριστούν θα σου τα πάρουν, θα σου κάνουν σωματικό έλεγχο και θα σε ρίξουν σε ένα κελί με εμπόρους ναρκωτικών και πόρνες.... Νομίζω ότι την απάντηση την ξέρεις και τζάμπα κάθεσαι και αγχώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Λοιπόν να καθαρίσουμε την κατάσταση.:P

Θα πάει μόνη της, ολομόναχή, δεν έβγαλε εισητήρια και επιμένει να ρωτήσει τον πράκτωρα, ενώ της λέω να ρωτήσει την ασφάλεια, έχει 8 διαφορετικά κουτια χάπια μόνη της σε μία τσαντα και ένα λίτρο υγρό σε φάρμακο, τίποτα απο αυτά δεν πρέπει να χαθεί και τίποτα δεν πρέπει να ξεχάσει...

άντε γιατί άν δεν τα πώ εγώ φέξε μου και γλύστρισα :P:P

Γιαυτό απο χτές της λέω να ρωτήσει την ασφάλεια αεροδρομίου και επιμένει να πάει στον πράκτωρα, γιαυτό έλεγα ότι μπορεί να σε γελάσει, μπάς και καταλάβει΄που μάλιασε η γλώσσα μου να της τα λέω:mad: :P :P

μανιαρι μου γλυκο δεν θα παω μονη μου...με πρακτορειο θα παω με γκρουπ δλδ:P
εγω που πηρα στο ελ βενιζελος χτες μου ειπαν καλο θα ειναι να χω γνωματευση μεταφρασμενη. θα το ψαξω λιγο αναλυτικοτερα ομως.

και τα 8 κουτιά πρέπει να είναι γεμάτα; Δεν μπορείς να βάλεις σε ένα κουτί 5 μπλίστερ από 5 διαφορετικά φάρμακα; θα χρειαστείς περισσότερο από 1 μπλιστερ από κάθε φάρμακο τις μέρες που θα λειψεις;

παλαντινακι μου τα χαπια αυτα τα παιρνω ανα 12ωρο τις ιδιες δοσολογιες.δεν θα παρω με τπτ τα χαπια ακριβως μαζι μου θα χω παραπανω γιατι μια στραβη να γινει και να μη μπορω να γυρισω την προκαθορισμενη μερα και να μην εχω χαπια για την επομενη...καηκα:/: αρα ποτε δεν παιρνω ακριβως τα φαρμακα..παντα εχω παραπανω σε ποσοτητα.:worry:
8 κουτια στερεο χαπι και ενα υγρο αμπουλες σιδηρου...:worry:
αλλοι ρε παιδια διαβητικοι ειναι και κουβαλανε μαζι τους και οινοπνευμα στο αεροπλανο γιατι πρεπει:worry:
εκει πως τους αφηνουν;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Όχι μόνο δεν μπορείς να τα πάρεις μαζί σου, αλλά αν τα μυριστούν θα σου τα πάρουν, θα σου κάνουν σωματικό έλεγχο και θα σε ρίξουν σε ένα κελί με εμπόρους ναρκωτικών και πόρνες.... Νομίζω ότι την απάντηση την ξέρεις και τζάμπα κάθεσαι και αγχώνεσαι.

:P:P κανε φιλους να ακουσεις καλο λογο δεν λενε;:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε αμα σου ειναι τοσο απαραιτητα, μονο αυτο με τη συνταγη (και μεταφρασμενη, αν ειναι να πας εξω) μπορεις να κανεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
ε αμα σου ειναι τοσο απαραιτητα, μονο αυτο με τη συνταγη (και μεταφρασμενη, αν ειναι να πας εξω) μπορεις να κανεις.

θα πω του γιατρου μου να μου δωσει μια γνωματευση στα ελληνικα και μια στα αγγλικα γραμμενη.
επισημη μεταφραση λετε να θελει;:worry:
ναι τζιο μου δυστυχως τα χαπια αυτα ειναι ζητημα ζωης και θανατου:/: δεν μπορω να παραλειψω ουτε μια δοση.
η καταστροφη του πλανητη να γινει εγω πρεπει με καθε τροπο να τα παρω.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αφού σου απάντησαν στο αεροδρόμιο, είσαι καλυμμένη.
Μίλα και με το γιατρό σου, θα ξέρει τι να κάνει. Στα αγγλικά χλωμό να τη χρειαστείς, μιας και όταν θα γυρίζεις θα έχεις πολύ λιγότερα φάρμακα, αλλά πάρτην για καλό και για κακό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top