Όταν αργεί να απαντήσει στο μήνυμα...

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Στέλνεις μήνυμα, περιμένεις, περιμένεις και....περιμένεις!Δεν απαντάει.Περνάει μία ώρα, δύο, τρεις, τέσσερις κλπ.Και συνεχίζει να μην απαντάει.
Μπαίνεις στο facebook και βλέπεις το πολυαγαπημένο "ενεργός πριν από x λεπτά".Τουλάχιστον ζει, σκέφτεσαι.Και δεν απαντάει ο παλιο#@$%!*&.Τέτοιος είναι!

Σίγουρα έχει συμβεί στους περισσότερους από εσάς, αν όχι σε όλους, και είναι απίστευτα εκνευριστικό.Κι αν ο άλλος έχει δουλειά και δεν μπορεί να μιλήσει, ας πει τουλάχιστον ότι δεν μπορεί αυτή τη στιγμή και θα τα πούμε αργότερα.
Έχω ακούσει από πολλούς ότι τα αγόρια γενικά το έχουν λίγο παρατημένο το κινητό τους και δεν το έχουν και πολύ με τα μηνύματα και έτσι...
Κι επειδή δεν είμαι από τις κοπέλες που θα αρχίσουν να στέλνουν τα απανωτά μηνύματα τύπου"γιατί δεν απαντάς;" και "δεν μ'αγαπάς πια","έχει γίνει κάτι;" κάθομαι και σκάω μέχρι να αξιωθεί να δώσει ένα σημάδι ζωής!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Εκτος απο το να στειλεις μηνυμα,μπορεις και να τον/την παρεις τηλεφωνο.Θα μου πεις ομως αν δεν τον σηκωνει;Ε καποτε θα φιλοτιμηθει,αλιμονο πια.Γενικα στο φβ και στα υπολοιπα μεσα κοινωνικης δικτυωσης φαινεται αν καποιος εχει δει το μηνυμα και δεν απαντησε αλλα οκ θα υπαρχουν λογοι.
Αναρωτιεμαι γυριζοντας τα χρονια πισω δεν υπηρχαν αυτα,ουτε αν παραδοθηκαν τα μηνυματα ουτε καν τα sms.Λιγοτερες παρεξηγησεις λιγοτερη γκρινια.Ισως βεβαια φταιμε και εμεις γιατι εχουμε παραδωσει σημασια σε αυτα και δεν ζουμε την ουσια της ζωης,παρα μονο γιατι δεν μας απαντησε ο Κωστας και η Μαρινα.Χιλιες φορες καλυτερα να βγεις μια βολτα και να περπατησεις με τους φιλους σου απο το να μιλατε σε ομδικες συζητησεις στο σκαιπ ή οπου αλλου.
Get a life.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μου έχει τύχει και σε εμένα και με εκνευρίζει αφάνταστα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Παντα αργω να απαντησω. Δεν ειμαι κολλημενη ολη την ωρα στο κινητο μου να περιμενω μηνυματα και ουτε εχω τον χρονο ή την διαθεση να απαντω αμεσα. Αν σε ενοχλουν τετοιες συμπεριφορες, το προβλημα δεν το εχουν αυτοι που αργουν να απαντησουν, αλλα εσυ. Λιγη υπομονη δεν βλαπτει, ουτε ο κοσμος περιστρεφεται γυρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bekker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο bekker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Αν ξέρεις πού μένει γιατί δεν πας να ζητήσεις εξηγήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 585 μηνύματα.
χααχχαχααχχα.......εγω ειμαι απο αυτους που .....αργουν. απλως δεν εχω παντα διαθεση να απαντησω η δν εχω δει το μηνυμα....και μπορει να περασουν και αρκετες ωρες μεχρι να μπω στο φβ ....οποτε... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Ασε το κινητο σε μια ακρη κ κανε κατι αλλο. Με τονα το τσεκαρεις συνεχεια δεν προκειται να ερθει πιο γρηγορα το μηνυμα.Αμα & όταν απαντησει θα το καταλαβεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχει πάντως πλάκα όταν περιμένεις μήνυμα,το πολυπόθητο μήνυμα έρχεται,πατάς με ενθουσιασμό και βλέπεις εταιρία κινητής τηλεφωνίας να σε ενημερώνει ότι δεν έχεις κάρτα :mpinelik:



:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Happens all the time.
Αλλά τείνω να μην εκνευρίζομαι με τους άλλους, γιατί το ότι εγώ είμαι στο fb με το κινητό και άρα βλέπω τι γίνεται δεν σημαίνει ότι ο άλλος κάνει το ίδιο. Ξέρω άτομα που αφήνουν ανοιχτά τα ΜΒ όλη την μέρα και άρα φαίνονται συνέχεια ονλάιν ενώ έχουν το κινητό ριγμένο στην τσάντα την μισή μέρα.
Ή που είναι ονλάιν, αλλά τους πετυχαίνεις σε στιγμή που κάνουν ένα διακριτικό scroll down και δεν μπορούν να πιάσουν το κινητό και να γράψουν την ιστορία της ζωής τους.

So, χαλαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
been there done that.
Αν θέλεις να μου σπάσεις τα νεύρα, διάβασε το μήνυμά μου και μην μου απαντήσεις για 2-3 ώρες μαξ. Πες ένα "ένα δουλειά"
IM DONE.

*και νταξ μιλάω για σημαντικά άτομα όχι για τον κωστάκη που με κοίταξε στο δρόμο και ξέρω μόνο το μικρό του (όνομα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Παντα αργω να απαντησω. Δεν ειμαι κολλημενη ολη την ωρα στο κινητο μου να περιμενω μηνυματα και ουτε εχω τον χρονο ή την διαθεση να απαντω αμεσα. Αν σε ενοχλουν τετοιες συμπεριφορες, το προβλημα δεν το εχουν αυτοι που αργουν να απαντησουν, αλλα εσυ. Λιγη υπομονη δεν βλαπτει, ουτε ο κοσμος περιστρεφεται γυρω σου.
Απόλυτα σωστή η στάση σου όταν πρόκειται για γνωστούς και φίλους. ΄Οταν όμως πρόκειται για τον άνθρωπο που χάνει χτύπους η καρδούλα σου, τότε όχι μόνο είσαι κολλημένος αλλά στέλνεις κι εσύ συνέχεια.
Οπότε όταν κάποιος υιοθετεί την στάση που αναφέρεις εσύ, απλά δεν ενδιαφέρεται αρκετά ή ακόμα και καθόλου...
Αυτό το λέω γιατί η κοπέλα που ρώτησε αρχικά το έκανε για να δει τι κάνουν και οι άλλοι σε σχέση πάντα με το αμόρε τους, όχι για τα φιλαράκια και τους γνωστούς από την δουλειά.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Απόλυτα σωστή η στάση σου όταν πρόκειται για γνωστούς και φίλους. ΄Οταν όμως πρόκειται για τον άνθρωπο που χάνει χτύπους η καρδούλα σου, τότε όχι μόνο είσαι κολλημένος αλλά στέλνεις κι εσύ συνέχεια.
Οπότε όταν κάποιος υιοθετεί την στάση που αναφέρεις εσύ, απλά δεν ενδιαφέρεται αρκετά ή ακόμα και καθόλου...
Αυτό το λέω γιατί η κοπέλα που ρώτησε αρχικά το έκανε για να δει τι κάνουν και οι άλλοι σε σχέση πάντα με το αμόρε τους, όχι για τα φιλαράκια και τους γνωστούς από την δουλειά.:/:

Η σταση μου ειναι η ιδια ακομα και οταν ειμαι ερωτευμενη. Ποτε δεν στελνω απανωτα μηνυματα οταν δεν παιρνω απαντηση. Ναι μεν εχω πιο πολυ αγωνια και γινομαι ανυπομονη, αλλα δεν αφηνω τον εαυτο μου να παραληρει και να πανικοβαλλεται επειδη αργησε να απαντησει. Ειμαι ανθρωπος που δρα παντα με την λογικη και γνωριζω οτι αν δεν εχει απαντησει αμεσα μπορει να συμβαινουν οι εξης πειρπτωσεις: α. να μην ειδε το κινητο, β. να εχει δουλεια, γ. να επαθε κατι, δ. να χαλασε τ κινητο του, ε. να μην ενδιαφερεται και να με αγνοει. Με το να στειλω 2ο μηνυμα, τι ακριβως θα κερδισω; Θα αλλαξει καποιο απο τα παραπανω; Οχι. Οποτε συνεχιζω κανονικα τη ζωη μου, κανω τις δουλειες μου και δεν αφηνω το κινητο να μου καθοριζει τη ζωη. Οταν μου στελνει το ετερον ημισυ μηνημα, δεν απανταω παντα αμεσα, ειδικα οταν εχω δουλεια. Ενταξει, σε αυτη την περιπτωση ομολογω οτι δεν βαριεμαι να απαντησω, αλλα αν εχω δουλεια ή δεν το ακουσω/δω κανω πολλες ωρες να απαντησω. Σε καμια περιπτωση δεν ειμαι με το κινητο στο χερι. Το γεγονος οτι δεν απανταω δε σημαινει οτι δεν ενδιαφερομαι. Εχει τυχει να απαντησω μετα απο 3 ολοκληρες ημερες σε ατομο που ενδιαφερομουν παρα πολυ. Δεν το εκανα εσκεμμενα ομως. Ειχα πολλη δουλεια εκεινο το διαστημα και ετυχε να απαντησω μετα απο τοσες ημερες. Σε αυτες τις περιπτωσεις συνηθως απολογουμαι για την καθυστερημενη απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiSe

Νεοφερμένος

Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Άμα αργεί να απαντήσει στο μήνυμα (συστηματικά) πρέπει να αρχίσουν να σε ζώνουν τα....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Σίγουρα έχει συμβεί στους περισσότερους από εσάς, αν όχι σε όλους, και είναι απίστευτα εκνευριστικό.Κι αν ο άλλος έχει δουλειά και δεν μπορεί να μιλήσει, ας πει τουλάχιστον ότι δεν μπορεί αυτή τη στιγμή και θα τα πούμε αργότερα.
Έχω ακούσει από πολλούς ότι τα αγόρια γενικά το έχουν λίγο παρατημένο το κινητό τους και δεν το έχουν και πολύ με τα μηνύματα και έτσι...
Κι επειδή δεν είμαι από τις κοπέλες που θα αρχίσουν να στέλνουν τα απανωτά μηνύματα τύπου"γιατί δεν απαντάς;" και "δεν μ'αγαπάς πια","έχει γίνει κάτι;" κάθομαι και σκάω μέχρι να αξιωθεί να δώσει ένα σημάδι ζωής!:P

Αφού τελικά είπαμε ο καθένας ότι μας κατεβηκε στο κεφάλι.... δεν μας είπες...
Απάντησε????:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Αφού τελικά είπαμε ο καθένας ότι μας κατεβηκε στο κεφάλι.... δεν μας είπες...
Απάντησε????:P:P

Χαχαχαχα φυσικά και απάντησε...Απλα άργησε κανένα 6ωρο και μου είπε οτι δεν το είχε δει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Η σταση μου ειναι η ιδια ακομα και οταν ειμαι ερωτευμενη. Ποτε δεν στελνω απανωτα μηνυματα οταν δεν παιρνω απαντηση. Ναι μεν εχω πιο πολυ αγωνια και γινομαι ανυπομονη, αλλα δεν αφηνω τον εαυτο μου να παραληρει και να πανικοβαλλεται επειδη αργησε να απαντησει. Ειμαι ανθρωπος που δρα παντα με την λογικη και γνωριζω οτι αν δεν εχει απαντησει αμεσα μπορει να συμβαινουν οι εξης πειρπτωσεις: α. να μην ειδε το κινητο, β. να εχει δουλεια, γ. να επαθε κατι, δ. να χαλασε τ κινητο του, ε. να μην ενδιαφερεται και να με αγνοει. Με το να στειλω 2ο μηνυμα, τι ακριβως θα κερδισω; Θα αλλαξει καποιο απο τα παραπανω; Οχι. Οποτε συνεχιζω κανονικα τη ζωη μου, κανω τις δουλειες μου και δεν αφηνω το κινητο να μου καθοριζει τη ζωη. Οταν μου στελνει το ετερον ημισυ μηνημα, δεν απανταω παντα αμεσα, ειδικα οταν εχω δουλεια. Ενταξει, σε αυτη την περιπτωση ομολογω οτι δεν βαριεμαι να απαντησω, αλλα αν εχω δουλεια ή δεν το ακουσω/δω κανω πολλες ωρες να απαντησω. Σε καμια περιπτωση δεν ειμαι με το κινητο στο χερι. Το γεγονος οτι δεν απανταω δε σημαινει οτι δεν ενδιαφερομαι. Εχει τυχει να απαντησω μετα απο 3 ολοκληρες ημερες σε ατομο που ενδιαφερομουν παρα πολυ. Δεν το εκανα εσκεμμενα ομως. Ειχα πολλη δουλεια εκεινο το διαστημα και ετυχε να απαντησω μετα απο τοσες ημερες. Σε αυτες τις περιπτωσεις συνηθως απολογουμαι για την καθυστερημενη απαντηση.
Ειλικρινά σε ζηλεύω, μακάρι να ήμουν σαν κι εσένα... :redface:

Χαχαχαχα φυσικά και απάντησε...Απλα άργησε κανένα 6ωρο και μου είπε οτι δεν το είχε δει. :P
Τέλεια, τέλος καλό, όλα καλά.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

επισκέπτης55

Νεοφερμένος

Ο επισκέπτης55 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
χαχαχα και οταν μπαινεις και βλεπεις ειδοπιιση στα μηνηματα κανεις προσευχες :p
και οταν εισαι σε μερος με κοσμο εννω ειπες οτι δεν θα βγεις και χτυπαει το κινητο για 15φορα,κοιτας ολο το μαγαζι μην ειναι καπου κρυμενη και μετα το αφηνεις να χτυπαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 545651

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μια φορα δικαιολογειται....και δυο και τρεις.....ειχε δουλεια,δεν το ειδε,χαλασε το κινητο,το ενα το αλλο....απο κει και περα κατι αρχιζει να μην πηγαινει καλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiSe

Νεοφερμένος

Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
...απο κει και περα κατι αρχιζει να μην πηγαινει καλα....
Μπορεί και να πηγαίνει, εξαρτάται πως το βλέπει κανείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Οταν γίνεται επιτηδες, και καλα για να το παίξει αδιαφορος ο αλλος και οτι δεν ενδιαφερεται, το βρισκω πολύ χαζό. Θες να μιλήσεις στον αλλον? Στείλε. Δεν θες να του μιλήσεις γιατί έχεις δουλειά εκείνη τη στιγμή,δεν μπορεις ή απλά δεν εχεις ορεξη? Μην στέλνεις. Ειναι απολύτως λογικό να μην μπορεί καποιος να απαντήσει για οποιοδήποτε λόγο,αλλά αν σε γράφει επίτηδες,τον γράφεις και εσύ :whistle: Επίσης, αν δεν κυλάει η κουβέντα και ο άλλος απαντά πάντα μετά από ώρες, εμένα προσωπικα με εκνευρίζει αυτό και σταματαω να ασχολούμαι,γιατί μου φαινεται ότι βαριέται,so what's the point?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top