[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
με επεισες.
αυτη τη μαρκα περα απο φαρμακεια την εχουν πχ χοντος να δω τιμη;


εδώ που είμαι εγώ έχει bioderma στο χόντος! δεν ξέρω σε πιο μικρό μέρος αν έχουν φαρμακευτικά αλλά σε μεγάλη πόλη λογικά ναι! στο χοντος έχουν και έκπτωση όπως στο ηλεκτρονικό φαρμακείο του λινκ! μη δώσεις πάνω από όσα λέει αρχική τιμή το λινκ, κρίμα είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κλεμμένο Στυλό

Νεοφερμένος

Η Κλεμμένο Στυλό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εγώ πάλι έχω θέμα με την λιπαρότητα κυρίως στο πρόσωπο, ειδικά πχ στην μύτη με τα μαύρα στίγματα κλπ, φταίει φυσικά και το γεγονός ότι δεν προσέχω τόσο την επιδερμίδα μου αλλά δοκίμασα διάφορα, πχ μάσκες, εκείνες τις μαύρες ταινίες για τα στίγματα και πολλά άλλα όμως δεν είχαν κάποιο τρομερό αποτέλεσμα, το πολύ να κρατούσε μια μέρα και μετά πάλι στα ίδια.

είχα θέμα και με την λιπαρότητα στα μαλλιά αλλά με την εναλλαγή σαμπουάν (ένα εξ'αυτών και καλύτερης ποιότητας κατά της λιπαρότητας από φαρμακευτικά προϊόντα) και επίσης παραδόξως με την χρήση ισιωτικής (ναι ξέρω περίεργο, αλλά όταν ισιώνω τα μαλλιά μου πάντα υπάρχει λιγότερη λιπαρότητα) αυτό αντιμετωπίζεται, με το πρόσωπο δύσκολααααα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εγώ πάλι έχω θέμα με την λιπαρότητα κυρίως στο πρόσωπο, ειδικά πχ στην μύτη με τα μαύρα στίγματα κλπ, φταίει φυσικά και το γεγονός ότι δεν προσέχω τόσο την επιδερμίδα μου αλλά δοκίμασα διάφορα, πχ μάσκες, εκείνες τις μαύρες ταινίες για τα στίγματα και πολλά άλλα όμως δεν είχαν κάποιο τρομερό αποτέλεσμα, το πολύ να κρατούσε μια μέρα και μετά πάλι στα ίδια.

είχα θέμα και με την λιπαρότητα στα μαλλιά αλλά με την εναλλαγή σαμπουάν (ένα εξ'αυτών και καλύτερης ποιότητας κατά της λιπαρότητας από φαρμακευτικά προϊόντα) και επίσης παραδόξως με την χρήση ισιωτικής (ναι ξέρω περίεργο, αλλά όταν ισιώνω τα μαλλιά μου πάντα υπάρχει λιγότερη λιπαρότητα) αυτό αντιμετωπίζεται, με το πρόσωπο δύσκολααααα...


Κοίτα δεν υπάρχει κάτι ευρέως διαθέσιμο που θα σου κάνει το δέρμα κανονικό με τη μια. Δηλαδή πρέπει να ψάξεις προιόντα που κάθονται καλά, να τα χρησιμοποιείς συστηματικά και σωστά και μόνο έτσι θα δεις βελτίωση. Η κρέμα της bioderma που λέμε πιο πάνω ας πούμε ενδεχομένως να σου ταίριαζε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Ποιο σαμπουάν σού μείωσε τη λιπαρότητα στα μαλλιά, αν επιτρέπεται;

Εγώ πάντως πιστεύω ότι η λιπαρότητα στο πρόσωπο δεν περνάει με κρέμες, παρά μόνο με συχνό πλύσιμο με αγνό σαπούνι. Ουσιαστικά δεν πιστεύω ότι περνάει ποτέ, απλά αντιμετωπίζεις το σύμπτωμα. Πλένεις πολύ συχνά το πρόσωπο σου, αυτό. Το μόνο καλό του λιπαρού προσώπου είναι ότι δεν κάνεις εύκολα ρυτίδες και κρατάς προσωπάκι φραπα για περισσότερα χρόνια σε σχέση με αυτές με ξηρό δέρμα που αλειφονται με κρέμες για να το ενυδατωσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιο σαμπουάν σού μείωσε τη λιπαρότητα στα μαλλιά, αν επιτρέπεται;

Εγώ πάντως πιστεύω ότι η λιπαρότητα στο πρόσωπο δεν περνάει με κρέμες, παρά μόνο με συχνό πλύσιμο με αγνό σαπούνι. Ουσιαστικά δεν πιστεύω ότι περνάει ποτέ, απλά αντιμετωπίζεις το σύμπτωμα. Πλένεις πολύ συχνά το πρόσωπο σου, αυτό. Το μόνο καλό του λιπαρού προσώπου είναι ότι δεν κάνεις εύκολα ρυτίδες και κρατάς προσωπάκι φραπα για περισσότερα χρόνια σε σχέση με αυτές με ξηρό δέρμα που αλειφονται με κρέμες για να το ενυδατωσουν.


Η τσουκνιδα βοηθαει,ελεγαν..
@@
Οταν τα βαφω,ηρεμουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Η τσουκνιδα βοηθαει,ελεγαν..
@@
Οταν τα βαφω,ηρεμουν
Η περμανάντ που είχα κάνει πριν χρόνια μού είχε αφαιρέσει πολύ τη λιπαρότητα αλλά μού τα γ...σε τα μαλλιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η περμανάντ που είχα κάνει πριν χρόνια μού είχε αφαιρέσει πολύ τη λιπαρότητα αλλά μού τα γ...σε τα μαλλιά...

Γενικα να αλλαζεις συχνα σαμπουαν γιατι συνηθιζουν...
Εγω εχω κ δερματιτιδα[φαγουρα-ξεφλουδισμα] στο κεφαλι που ξυπναει απο στρες,αγχος,στεναχωρια.

Πες καλημερα στα παιδια,γλυκουλα.

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά εφόσον περιέχει σαλικυλικό οξύ κάνει όντως δουλειά στα σπυράκια. Να το βάζεις τοπικά και μόνο βράδυ μέχρι να ξεράνει τα σπυράκια. Δοκίμασε και να τη βάλεις κανονικά σαν ενυδατική ένα βράδυ. Αν την επόμενη μέρα νιώθεις το πρόσωπο σου πιο λείο και καθαρό στο άγγιγμα να τη βάζεις συστηματικά μια φορά τη βδομάδα ας πούμε. Κάνουν χημική απολέπιση τα οξέα που λέει στην περιγραφή. ;)


βελουδοο απο το 1ο λεπτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κλεμμένο Στυλό

Νεοφερμένος

Η Κλεμμένο Στυλό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ποιο σαμπουάν σού μείωσε τη λιπαρότητα στα μαλλιά, αν επιτρέπεται;

Εγώ πάντως πιστεύω ότι η λιπαρότητα στο πρόσωπο δεν περνάει με κρέμες, παρά μόνο με συχνό πλύσιμο με αγνό σαπούνι. Ουσιαστικά δεν πιστεύω ότι περνάει ποτέ, απλά αντιμετωπίζεις το σύμπτωμα. Πλένεις πολύ συχνά το πρόσωπο σου, αυτό. Το μόνο καλό του λιπαρού προσώπου είναι ότι δεν κάνεις εύκολα ρυτίδες και κρατάς προσωπάκι φραπα για περισσότερα χρόνια σε σχέση με αυτές με ξηρό δέρμα που αλειφονται με κρέμες για να το ενυδατωσουν.

το priorin κατά της λιπαρότητας από φαρμακείο (γύρω στα 5 ευρώ), αλλά όσον αφορά τα λιπαρά μαλλιά σημαντικό είναι να πλένεις με δύο διαφορετικά σαμπουάν τα μαλλιά σου, εναλλάσσοντας τα. Συνήθως παίρνω αυτό του φαρμακείου κι ένα άλλο της elvive και λούζω τα μαλλιά μου κάθε φορά με ένα από τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Γεια σας! Θελω τα φωτα σας!
Τον Ιουλιο αποφασισα να αλλαξω χρωμα μαλλιων και να τα κανω χαλκινα . Το φυσικο μου ειναι σκουρο καστανο και εκανα ντεκαπαζ τις ακρες. Το χρωμα ειναι φοβερο και δε θελω να το αλλαξω σε καμια περιπτωση μονο που ξεβαφει απειρα. Η διαφορα απο τη μερα που τα βαφω σε σχεση μ ενα μηνα μετα ειναι τερασtια.

Ξερετε κανενα σαμπουαν , οχι πολυ ενυδατικο γιατι εχω λεπτη τριχα και λαδωνουν ευκολα , που να διατηρει το χρωμα?
Επισης ακομα πειραματιζομαι με τις βαφες μαλλιων που κυκλοφορουν στο εμπόριο , μεχρι στιγμης η olia 7.40 και της garnier Pure colour ginger tempation μου βγηκαν καλες αλλα αν εχετε καποια αλλη να προτεινετε θα το εκτιμουσα :redface: 'H γενικα μερικα tips !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικά τα κόκκινα-χάλκινα θέλουν συχνή ανανέωση. Δοκίμασε κ ciqura ,δε θυμάμαι πως γράφεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γεια σας! Θελω τα φωτα σας!
Τον Ιουλιο αποφασισα να αλλαξω χρωμα μαλλιων και να τα κανω χαλκινα . Το φυσικο μου ειναι σκουρο καστανο και εκανα ντεκαπαζ τις ακρες. Το χρωμα ειναι φοβερο και δε θελω να το αλλαξω σε καμια περιπτωση μονο που ξεβαφει απειρα. Η διαφορα απο τη μερα που τα βαφω σε σχεση μ ενα μηνα μετα ειναι τερασtια.

Ξερετε κανενα σαμπουαν , οχι πολυ ενυδατικο γιατι εχω λεπτη τριχα και λαδωνουν ευκολα , που να διατηρει το χρωμα?
Επισης ακομα πειραματιζομαι με τις βαφες μαλλιων που κυκλοφορουν στο εμπόριο , μεχρι στιγμης η olia 7.40 και της garnier Pure colour ginger tempation μου βγηκαν καλες αλλα αν εχετε καποια αλλη να προτεινετε θα το εκτιμουσα :redface: 'H γενικα μερικα tips !


Εγώ χρησιμοποιώ τα τελευταία 2 χρόνια της Palette το 7.44 και μου βγαίνει έντονο πορτοκαλί στην αρχή, και όταν ξεθωριάζει φαίνεται σαν φυσικό ginger. Γενικά δεν ανανεώνω το χρώμα συχνά (ας πούμε τώρα έχω 5 μήνες να τα περάσω και η ρίζα έχει φτάσει κοντά στο σαγόνι :P) αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας γιατί μου αρέσει και ξεθωριασμένο το χρώμα. Να έχεις κατά νου οτι το χάλκινο και το κόκκινο χρειάζονται ΔΙΑΡΚΩΣ ανανέωση για να μη γίνουν χάλια σαν χρώματα, αλλά αν δε θες να ταλαιπωρήσεις το μαλλί σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις χρωμοσαμπουάν (εγώ χρησιμοποιώ τούτο δω που είναι περισσότερο conditioner, αλλά κάνει καλή δουλειά). Μήπως φταίει η ντεκαπάζ που σου ξεβάφει τόσο πολύ; Εγώ το έχω περάσει στο φυσικό μου και χρώμα βγάζει στα πρώτα δύο λουσίματα, μετά απλώς ξεθωριάζει, δεν ξεβάφει τελείως. Παραμένει πορτοκαλί δηλαδή, αλλά είναι πιο "θολό".

Τι άποψη έχεις για το pure colour? Έλεγα να το δοκιμάσω :)
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ τα τελευταία 2 χρόνια της Palette το 7.44 και μου βγαίνει έντονο πορτοκαλί στην αρχή, και όταν ξεθωριάζει φαίνεται σαν φυσικό ginger. Γενικά δεν ανανεώνω το χρώμα συχνά (ας πούμε τώρα έχω 5 μήνες να τα περάσω και η ρίζα έχει φτάσει κοντά στο σαγόνι :P) αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας γιατί μου αρέσει και ξεθωριασμένο το χρώμα. Να έχεις κατά νου οτι το χάλκινο και το κόκκινο χρειάζονται ΔΙΑΡΚΩΣ ανανέωση για να μη γίνουν χάλια σαν χρώματα, αλλά αν δε θες να ταλαιπωρήσεις το μαλλί σου μπορείς να χρησιμοποιήσεις χρωμοσαμπουάν (εγώ χρησιμοποιώ τούτο δω που είναι περισσότερο conditioner, αλλά κάνει καλή δουλειά). Μήπως φταίει η ντεκαπάζ που σου ξεβάφει τόσο πολύ; Εγώ το έχω περάσει στο φυσικό μου και χρώμα βγάζει στα πρώτα δύο λουσίματα, μετά απλώς ξεθωριάζει, δεν ξεβάφει τελείως. Παραμένει πορτοκαλί δηλαδή, αλλά είναι πιο "θολό".

Τι άποψη έχεις για το pure colour? Έλεγα να το δοκιμάσω :)
Μ'αρεσει που σ'εχω σ'ολα τα social media και γραφουμε εδω!Πλακα πλακα δε σκεφτηκα να σε ρωτησω :P
Αρχικα να πω οτι δε σκεφτηκα ποτε να χρησιμοποιησω χρωμοσαμπουαν αλλα δε μου φαινεται ασχημη ιδεα. Το γεγονος οτι χρησιμοποιω και σαμπουαν κατα της πυρίτιδας λες να ειναι ενα plus που ξεβαφει περισσοτερο το μαλλι;
Ενω δε φαινεται ασχημο το ξεθωριασμενο μαλλι , δε ξερω γιατι μ'εκνευριζει απειρα η καστανη ριζα σε σημειο που μετραω τις μερες να τα βαψω (η Ελενα και οι ψυχαναγκασμοι της :P).
Το συγκεκριμενο χρωμα που χρησιμοποιεις δεν το εχω παρει ποτε, ευκαιρια ομως. Επισης τωρα που εριξα μια ματια στο ιντερνετ και αυτη η αποχρωση μ'αρεσε.


Βρηκα εδω προσφορα της Palette την 8.70 αλλα δεν ξερω αν ειναι η ιδια ακριβως σειρα και θα τη δοκιμασω τον επομενο μηνα
Λοιπον σχετικα με την Pure χμμ ...Ενω το χρωμα βγαινει τελειο, υπεροχο,εντονο, σκουρο πορτοκαλι στα 2,3 πρωτα λουσίματα ξερναει απειρα με αποτελεσμα η ριζα μετα απο 4 λουσιματα περιπου να ειναι ξανα καστανη. Τη δοκιμασα 2 φορες , δε την ξαναπαιρνω.
Η καλυτερη που εχω δοκιμασει ειναι η Olia 7.40 , πολυ καλη διαρκεια και το μαλλι στο αφηνε πολυ πιο απαλο. Απλα στην Ελλαδα δε βρισκω γενικα το χαλκινο ευκολα στα supermarket και η Olia συνηθως εχει κοντα στο 10ρι. Εγω τη βρηκα στο FYROM 3,50 ευρω και την ειχα παρει.

Ξεχασα να προσθεσω : ναι το μαλλι μου το εκανα ντεκαπαζ γιατι το Σεπτεμβρη του 17 το ειχα βαψει μαυρο και τα εψαωα καλοκαιρι οποτε δεν ειχα κανει τη ριζα αλλα ολο το υπολοιπο. Ομως πριν το μαυρο τα εβαφα με χεννα πορτοκαλι το οποιο δε φανηκε ποτε (αφου ειναι σκουρο καστανο) αλλα εμεινε στο μαλλι πιο πολυ απο το μαυρο οποτε οταν ειχα κανει ντεκαπαζ ηταν μια τριχρωμια το μαλλι μου: ξεκινουσε απο καστανο,μετα ξανθο και στις ακρες πορτοκαλι!!!! Η ριζα ειναι το θεμα , οι ακρες δε με πειραζει που ξεβαφουν
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο φυσικό κόλπο να Καλυψώ τις λευκές μου τρίχες που ολοένα πληθαίνουν στην κεφαλή;
Δεν θελω βαφές, ούτε καν φυτικές βαφές.
Αναρωτιέμαι αν έχετε δοκιμάσει κάτι τύπου τσουκνίδα και παπαρούνοσπορο ξερωγω. Κανα τέτοιο μίγμα δλδ.
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βρήκα αυτό το link αλλά δεν ξέρω εάν δουλεύει και κατά πόσο μπορεί να σε εξυπηρετήσει και σε βάθος χρόνου. Από ένα σημείο και μετά, η βαφή μάλλον είναι μονόδρομος.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχετε να προτείνετε κανένα οικονομικό σκραμπ προσώπου;
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top