Pride and Glory - Ζήτημα Τιμής (2008)

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Υπόθεση: Μπάτσος από οικογένεια…μπάτσων αναλαμβάνει τη διαλεύκανση μακελειού, κατά τη διάρκεια του οποίου έπεσαν στη γραμμή του πυρός 4 συναδελφοι του. Σύντομα θα βρεθεί αντιμέτωπος με κύκλωμα διαφθοράς που δρά μέσα στους κολπους του αστυνομικού σώματος.
pride_and_glory_movie_image_edward_norton.jpgprideandglory.gif2008_pride_and_glory_010.jpg
Σίγουρα έχουμε χορτάσει από αστυνομικές ταινίες, άλλες καλές άλλες μέτριες. Η διαφορά αυτής της αστυνομικής ταινίας είναι ότι είναι πολύ doom. Σε όλη την διάρκεια της ταινίας, δεν υπάρχει φως στο τουνελ, δεν υπάρχει ελπίδα, δεν υπάρχει τίποτα διαφορετικό από το καζάνι που βράζει και μέσα έχουν χωθεί όλοι οι χαρακτήρες της ταινίας. Ο Edward Norton, ένας χλωμός άγγελος της δυστυχίας, ότι και να επιλέξει είναι σίγουρο ότι δεν θα οδηγηθεί στην ευτυχία. Ακόμη και η κάθαρση, η μοναδική διέξοδο από την κόλαση που δημιούργησε ο σεναριογράφος, δεν ευλογείτε σε καμία φάση της ταινίας.
2008_pride_and_glory_007.jpgpride-and-glory.jpg
Η ταινία μου άρεσε επειδή
  • είναι Καθαρόαιμη αστυνομική ταινία
  • έχει ενδιαφέρουσα λογική για το διαχωρισμό καλού και κακού
Η Ταινία δεν μου αρέσει επειδή
  • Οι υπερβολές του σεναριογράφου και του σκηνοθέτη ενώ για την πραγματική ζωή είναι ορθές για τον κινηματογράφο είναι καταβλητικές

7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Καλή ταινία. Δεν θυμάμαι και πολλά αυτή τη στιγμή, αλλά γενικά μου άρεσε. Ίσως επειδή και ο Εdward Norton και ο Colin Farrell, είναι από τους αγαπημένους μου. Πάντα ήθελα να τους δω να συνεργάζονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top