Σεξ στο σκοτάδι;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Φώτα; Κεράκια και αιθέρια έλαια ή απόλυτο σκοτάδι;
Πώς προτιμάτε να κάνετε σεξ, πώς κάνετε συνήθως κι αν θέλετε να μας πείτε και γιατί, πολύ ευχαρίστως! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
χαμηλό φωτισμό, όχι όμως απαραίτητα κεράκια και διάφορα άλλα τέτοια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο κολλημα, αλλά οσο να ναι, το χαμηλο φως εχει κατιτις. Μαρεσουν οι σκιες και το πως κανει τα σωματα και τις επιφανειες να δειχνουν. Γενικά επειδη μου αρεσει η διακοσμηση, μου αρεσει και στο σεχ (σεχ, οχι σεξ :pfff:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ναι... Χαμηλο φως για ατμοσφαιρα... Αλλα και να βλεπουμε τι γινεται αλλα και να μην τυφλωνομαστε κι απο τα φωτα...

Βεβαια το λες και συνηθεια... Μιας και συνηθως συμβαινει υπο το σεληνοφως... Μιας και το νεαρον της ηλικιας δεν διευκολυνει για ποιο ανετες καταστασεις...:redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ανάλογα την διάθεση και τα κέφια. Είναι σούπερ αν ανάψεις κάνα στικάκι, βάλεις και κάνα περίεργο τραγούδι instrumental (δοκιμάστε να βρείτε music for tantra και θα με θυμηθείτε) και βάλεις κάνα περίεργο φωτιστικό που αλλάζει χρώματα ή που έχει κάποιο έντονο φως, αλλά που διαχέεται και δεν είναι έντονο! Γενικώς ό,τι διεγείρει τις αισθήσεις ..κάνει την εμπείρια ακόμα πιο μοναδική! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι πιό περίεργος.. Θέλω γενικά σκοτάδι αλλά στο σημείο που κάνουμε σεξ να έχει άπλετο φως(όχι να τυφλωνόμαστε βεβαίως).. Θέλω να βλέπω τα πάντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Το σεξ γίνεται πάντοτε υπό το σκότος και το έρεβος της αμαρτίας, επειδή νομίζετε πως ο Θεός δεν βλέπει, αλλά γελιέστε οικτρά ανόητοι, όπως θα έλεγε και ο Τζήζας...:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Το σεξ γίνεται πάντοτε υπό το σκότος και το έρεβος της αμαρτίας,
καλα υπαρχει κανεις που να πιστευει αυτα?
εκτος απο τη Λουκά φυσικα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Χαμηλός φωτισμός, κεράκια και απαλή μουσική:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Βρήκα καινούριο θέμα:

Εγώ σαν πρώην φαντασμένος και νυν Edmund πιστεύω αυτό που λέει ο Διογένης:

Αν σβήσεις τη λάμπα όλες ίδιες είναι...

Εγώ θέλω πίσσα σκοτάδι

Έτσι αν είσαι σε σχέση με υπέρβαρη γυναίκα μπορεί να φοράει ότι εσώρουχα θέλει και να την βρίσκεις. Δεν θα διαφωνούμε μετά αν τα εσώρουχα πρέπει να φοριούνται από αδύνατες μόνο ή και παχουλές. Το ίδιο ισχύει και για τον άντρα αν είναι υπέρβαρος. Θέλει ο άλλος να βάλει το μαγιώ του Μπόρατ και ντρέπεται (θέλω να το κάνω μια μέρα). Ε με κλειστά τα φώτα όλα θα είναι πιο εύκολα.

Βασανιστείτε πλάσματα του φόρουμ, ποιος είναι υπέρ του σκοταδιού και ποιός όχι; έλα να βλέπω να πέφτουν οι πρώτες συγκρούσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ένα γράμμα να μου στείλεις απ' τον Άδη, αν το φως ειν' πιο καλό απ' το σκοτάδι,
φως υπάρχει εδώ πάνω,
Μπαρμπα Γιάννη μου που λες,
μα το φως τι να το κάνω,
πού 'ναι μαύρες οι καρδιές...

Όπως μας έλεγε και ο αξέχαστος Στελλάρας. :clapup:

Λοιπόν έχω να πω ότι τα επιχειρήματα του edmund είναι ιδιαίτερα στιβαρά και δεν μπορούν εύκολα να κλονιστούν. Δεν είναι φυσικά τυχαίο ότι στηρίζεται στο αντίστοιχο φιλοσοφικό επιχείρημα του Διογένη του Κυνικού.

Ωστόσο είχα την τύχη να το μελετήσω τούτο το μοντέλο, επί αρκετά χρόνια -μάλλον αναγκαστικά έχω να πω- ώστε να διαθέτω εμπεριστατωμένη άποψη για το ζήτημα, όσον αφορά στο να έχω κατασταλάξει επί των προσωπικών μου προτιμήσεων.

Κατ' αρχάς έχει κι αυτό το μοντέλο τη χάρη του. Μέσα στο απόλυτο σκοτάδι ατονεί η αίσθηση της όρασης και αρχίζει να οξύνεται εκείνη της αφής. Αρχίζεις να βλέπεις τον άλλον με τα χέρια αντί με τα μάτια. Αυτό είναι ιδιαίτερα ερεθιστικό για το ...κάτω κεφάλι. Ακόμη, σου δίνεται η ευκαιρία να αφεθείς και να νιώσεις την ίδια την Έρημο, ν' αφουγκραστείς τη φωνή της Ερυρθάς Μπάμπαλον, την ώρα του μεγάλου οργασμού. Το Έρεβος και το Κενό. Τα τυφλά σου μάτια κοιτούν μέσα στην Άβυσσο του Νίτσε κι εκείνη τελικά κοιτάζει με τη σειρά της μέσα σου...

Ωστόσο, η για πολύ καιρό επανάληψη αυτού του δρώμενου, για κάποιο λόγο έφτασε να με χαλάει.
Το πρόβλημα νομίζω πως βρίσκεται στην ίδια τη δομή του επιχειρήματος: Κάθε γυναίκα, υπό το σκότος και το έρεβος φαίνεται ΙΔΙΑ.

Έτσι, μπορείς ν' αρχίσεις να φαντασιώνεσαι ότι κάνεις έρωτα με όποια γυναίκα θέλεις, όπως μας λέει και το σχετικό ιστορικό ανέκδοτο του Διογένη, του Ερημίτη που έψαχνε με το φανάρι να βρει τσίπα πάνω στους ανθρώπους και ποτέ δεν τα κατάφερε...
Αυτό για έναν κυνικό, όπως πολύ σωστά το έθεσε ο Έντμουντ, μπορεί ν' αποτελεί το Μεγάλο Έργο των Αλχημιστών. Ιδεώδες για να σώσει έναν γάμο, για παράδειγμα, του οποίου τα συναισθηματικά θεμέλια έχουν κλονιστεί. Από την άλλη πλευρά καταλήγεις να κάνεις έρωτα με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα, εκτός από εκείνη με την οποία βρίσκεσαι στο κρεβάτι. Αυτό ήταν που με χάλασε στ' αλήθεια, όταν το ξανασκέφτηκα...

Έτσι, αφού το πολύ φως μ' ενοχλεί και με ξενερώνει, κατέληξα στο υπέροχο ημίφως δύο κεριών. Εκεί που σου δίνεται η ευκαιρία να θαυμάσεις τα κάλη με τα οποία είσαι ερωτευμένος, να τα εξωραΐσεις, με καμβά σου το μισοσκόταδο και πινέλο τη φαντασία. Τη στιγμή του πάθους δεν υπάρχει ομορφότερη γυναίκα από εκείνη που ποθείς· όλες οι μοντέλες του Κωστόπουλου ωχριούν μπροστά της...

Εξάλλου, δεν υπάρχει τρομερότερο ταξίδι στα βάθη του Ερέβους, από το να κοιτάξεις την Ιερά Μπάμπαλον στα μάτια, εκείνη την ίδια ώρα του μεγάλου οργασμού. Υπάρχει κάποιο βλέμμα, εκείνο της ικανοποιημένης γυναίκας, το οποίο μιλάει κατευθείαν στην ψυχή σου, ακούς την υπόκωφη φωνή, του Μεγάλου Ερπετού...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Οπωσδήποτε κλειστά τα φώτα,αλλά με μερικά κεράκια μου αρέσει ιδιαίτερα..:redface: το σίγουρο είναι πάντως ότι έχω κλειστή την...πόρτα γιατί αλλιώς δεν είμαστε στο κρεββάτι μόνο δύο,αλλα 4...εγω,ο σύντροφος...και οι δύο γάτες μου..:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
το σίγουρο είναι πάντως ότι έχω κλειστή την...πόρτα γιατί αλλιώς δεν είμαστε στο κρεββάτι μόνο δύο,αλλα 4...εγω,ο σύντροφος...και οι δύο γάτες μου..:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

Χαχαχαχαχα αυτό με τις γάτες ξαναπέστο! Εδώ έχω πρόβλημα εγώ, που έχω μόνο έναν! Ειδικά σε τέτοιες φάσεις είναι που αποφασίζει ότι θέλει παρέα :P Τι να πω, μήπως ζηλεύει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση πως είναι ηδονοβλεψίες πρώτης τάξεως. :P Και ο δικός μας ο γάτος δε χάνει ευκαιρία, μάλιστα μας γυρνάει επιδεικτικά την πλάτη και... μας χαϊδεύει με την ουρά του. Έχω την εντύπωση ότι απολαμβάνουν τις μυρωδιές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα αυτό με τις γάτες ξαναπέστο! Εδώ έχω πρόβλημα εγώ, που έχω μόνο έναν! Ειδικά σε τέτοιες φάσεις είναι που αποφασίζει ότι θέλει παρέα :P Τι να πω, μήπως ζηλεύει; :P

Έχω την εντύπωση πως είναι ηδονοβλεψίες πρώτης τάξεως. :P Και ο δικός μας ο γάτος δε χάνει ευκαιρία, μάλιστα μας γυρνάει επιδεικτικά την πλάτη και... μας χαϊδεύει με την ουρά του. Έχω την εντύπωση ότι απολαμβάνουν τις μυρωδιές...

ομοιοπαθούσες και οι τρείς λοιπον...:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
ΥΓ σόρυ για το οff..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα αυτό με τις γάτες ξαναπέστο! Εδώ έχω πρόβλημα εγώ, που έχω μόνο έναν! Ειδικά σε τέτοιες φάσεις είναι που αποφασίζει ότι θέλει παρέα :P Τι να πω, μήπως ζηλεύει; :P

https://www.youtube.com/watch?v=2fnc2Ewd0JU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=b3yU_HJMI_4 Τη στιγμή του πάθους δεν υπάρχει ομορφότερη γυναίκα από εκείνη που ποθείς· όλες οι μοντέλες του Κωστόπουλου ωχριούν μπροστά της...
...εκτος εαν εισαι στα σκοτεινα, οπότε "καταλήγεις να κάνεις έρωτα με οποιαδήποτε άλλη γυναίκα, εκτός από εκείνη με την οποία βρίσκεσαι στο κρεβάτι".

Δε λεω, ωραια τα λες, ποιητικά, εχει και μυστηριωδεις χαρακτηρες μεσα (Μπαμπαλον, Μεγαλο Ερπετο..), αλλά στο δια ταυτα, παρατηρω την ανωτερω αντιφαση.

Διότι εαν η συντροφός μας ειναι η Μπαμπαλον μας, και μας κανει το μεγαλο μας ερπετο να παυει να ερπεται και να ανυψωνεται κλπ, τοτε πως τοσο ευκολα η απουσια φωτος θα μας εκανε τοσο ευκολα να σκεφτουμε οποιαδηποτε άλλη ;

Δλδ αμα γινει διακοπη ρευματος μετατρεπομεθα αυτοματως σε πνευματικοι κεραταδες ; :hehe:

Εγω βασικα προτιμω λιγο φως, και απαλο, γιατι ειναι best of both wordls. Και βλεπεις λιγο, οπότε υπαρχουν βλεμματα, και δημιουργουνται ωραιες σκιες, και δε μαζευεις κουνουπια που καρτερουν ποτε θα τελειωσετε για να αρχισουν εκεινα το ρουφηγμα.
Ειναι Νίκας, ειναι καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lady31ath

Νεοφερμένος

Η lady31ath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Μου εκανε εντυπωση που οι αντρες προτιμουν το σκοταδι..... και λενε πως ολες οι γυναικες ειναι ιδιες..... θα ελεγα πως δεν μπορουν να καταλαβουν τις διαφορες... και πως εχουν πιο ζωωδη ενστικτα ικανοποιησης της πραξης.....
Εχω ομως ενα αλλο ερωτημα που προκυπτει απο το σκοταδι.....αν οντως υπαρχει σκοταδι και δεν βλεπουν την κοπελα τους / γυναικα τους /ερωμενη τους..... ποια σκεφτονται πραγματικα? Μηπως το προτιμουν γιατι κανουν ερωτα σε μια αλλη κοπελα και οχι σε αυτην που ειναι εκεινη τη στιγμη εκει?
Και το σκοταδι δημιουργει ατμοσφαιρα....και χαλαρωνει τις αισθησεις.....ισως δημιουργει παθος....εχει να κανει με τον βραδινο υπνο-ξεκουραση που ειναι πιο κοντα..... η ωρα που συνηθως πηγαινεις στο κρεβατι......το φως ειναι ομως πιο πρακτικο εαν θελεις να ασχοληθεις πιο σωστα με τον αλλο-η ....δεν ειναι φυσικα οπως η οδηγηση που ειναι πιο ευκολη τη μερα και οχι κατα τη νυχτα στο σκοταδι.....χαχαχαχαχα ...... οποτε ας διαλεξουμε ενα μεσαιο φωτισμο για να πιασουμε το μεγαλυτερο μερος του πληθυσμου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερα να βλεπεις τι κανεις..

ειναι θεμα χαρακτηρα.οι πιο ρομαντικοι θελουν σκοταδια..
ολοι οι υπολοιποι οχι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Φώτα; Κεράκια και αιθέρια έλαια ή απόλυτο σκοτάδι;
Πώς προτιμάτε να κάνετε σεξ, πώς κάνετε συνήθως κι αν θέλετε να μας πείτε και γιατί, πολύ ευχαρίστως! :D
μ αρέσει γενικα το σκοτάδι που δε ξέρεις που είναι ο άλλος και πιάνεις ότι να ναι ..χαχαχαχ και τα κεράκια είναι ωραία γτ έχουν έναν ρομαντισμό...:hmm: ε ανάλογα την περίσταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top