Waiting for forever (2010)

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Waiting for forever





Σκηνοθεσία: James Keach
Σενάριο: Steve Adams
Ηθοποιοί: Rachel Bilson, Tom Sturridge, Richard Jenkins, Blythe Danner
Πρεμιέρα (US): 04/02/11
Είδος ταινίας: Drama | Romance
Χώρα παραγωγής: USA
Βαθμολογία: 6.1/10 (2,745)​

Υπόθεση:
Η Emma και ο Will μεγάλωσαν μαζί και είναι πολύ καλοί φίλοι, παρόλο που έχουν χαθεί τα τελευταία χρόνια. Έτσι τουλάχιστον νομίζει αυτή... Για τον Will, η Emma εξακολουθεί να είναι ο πιο σημαντικός άνθρωπος στη ζωή του. Πιστεύοντας ότι τους συνδέει κάτι πολύ σημαντικό, ο Will πάει όπου πάει η Emma, ενώ δεν έχει σπίτι, αυτοκίνητο ούτε καν δουλειά. Επιβιώνει κάνοντας τον ζογκλέρ ή ξεδιπλώνοντας άλλα ταλέντα του, στους δρόμους. [cine.gr]



Προσωπικό σχόλιο: Όσες κριτικές διάβασα ήταν τουλάχιστον απογοητευτικές, μα εμένα μου άρεσε! Με άγγιξε ιδιαίτερα ο τρόπος με τον οποίο έβλεπε ο πρωταγωνιστής τον κόσμο και το πείσμα του να κρατάει τα αυτιά του κλειστά στις λογικές διαμαρτυρίες των άλλων για τη ζωή του. Μου άρεσαν τα υγρά του μάτια που φαίνονταν τόσο ευάλωτα μπροστά στην αληθινή, σκληρή πραγματικότητα, που -καθώς φαινόταν να μην μπορούσε να την αντιληφθεί και να την νιώσει- είχε επιλέξει να περιφρονεί και να ζει μέσα σε μια δική του. Γιατί όχι; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ηταν ωραια ταινια,αλλα τιποτα το ιδιαιτερο!!Παρολα αυτα περναει ευχαριστα η ωρα,δεν ειναι βαρετη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μου άρεσε πάρα πολύ. Ο πρωταγονιστής ήταν ένας ιδιαίτερα ευαίσθητος χαρακτήρας και τον λάτρεψα! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top