Γάμος και μετέπειτα σχέσεις

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα την αποψη σας σε κατι. εχω 2 φιλους φρεσκοπαντρεμενους. και γινεται το εξης. ειναι συνεχεια με τους γονεις τους, για καφε για φαγητο κλπ. δηλ τι εννοω? καθε μερα αλλα καθε μερα πηγαινουν στους γονεις τους, ειτε ερχονται αυτοι σπιτι τους. με μενα και το φιλο μου δε βγαινουν πλεον τοσο συχνα οσο παλια. η κοπελα καθεται σπιτι και μαγειρευει, σιδερωνει και γενικα εχει την αποψη οτι ο αντρας δεν πρεπει να κανει τιποτα ουτε να σηκωνει πιατο. που θελω να καταληξω? οταν παντρευεστε δεν ειναι μια ευκαιρια να μεινετε λιγο μονοι σας και να ζησετε λιγο ανεξαρτητοι? προς θεου δεν ενοοω να κοψεις τις επαφες με τους γονεις σου που τοσο σε υπεραγαπουν και εχουν κανει τα παντα για σενα αλλα ποσο μπορεις να εισαι συνεχεια με πεθερικα και γονεις? πλεον δεν εχουμε κοινα με τους φιλους μας , το εχουμε συζητησει και μας λενε οτι η ζωη τους εχει αλλαξει τωρα πια και δεν μπορουν να κανουν τα πραγματα που εκαναν οταν ηταν ελευθεροι. παιδια δεν εχουν. δεν ξερω εσας ποια ειναι η αποψη σας? να σας φερω παραδειγμα: η κοπελα μιλαει καθε μερα τουλαχιστον μια ωρα με την πεθερα και οποτε συναντιομαστε δεν εχουμε να πουμε κατι σηματνικο. δεκτες ολες οι αποψεις απλα θελω να ακουσω εσας τους παντρεμενους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι..?
Το ζευγαρι ποσον καιρο ειναι μαζι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
και θελω να διευκρινισω οτι εννοειται οτι ο καθενας κανει οτι θελει στη ζωη του απλα θελω τη γνωμη σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα αλήθεια, ποιος μπορεί να πιστεύει σήμερα οτι μόλις παντρευτεί θα νιώσει ανεξάρτητος;
Αν ήταν να περιμένουμε να παντρευτούμε για να νιώσουμε ανεξάρτητοι, φέξε μου και γλίστρησα.
Από τη Σκύλα στη Χάρυβδη.
Μα είναι ζωή αυτή που περιγράφεις βρε Φύλις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
εινα μαζι 3,5 χρονια παντρεμενοι 8 μηνες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Μα αλήθεια, ποιος μπορεί να πιστεύει σήμερα οτι μόλις παντρευτεί θα νιώσει ανεξάρτητος;
Αν ήταν να περιμένουμε να παντρευτούμε για να νιώσουμε ανεξάρτητοι, φέξε μου και γλίστρησα.
Από τη Σκύλα στη Χάρυβδη.
Μα είναι ζωή αυτή που περιγράφεις βρε Φύλις;

δεν το εθεσα εγω καλα μαλλον. δεν εννοω οτι οταν παντρευεσαι εισαι ανεξαρτητος εννοω οτι γενικα οταν ενηλικιωνεσαι ειτε εισαι μονος σου ειτε παντρεμενος το λογικο ειναι να απογαλακτιστεις απο τους γονεις σου και οικονομικα και ψυχολογικα.δεν το εννοουσα ετσι οπως ακουστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγώ λέω ότι απλά έτσι την έχουν δει. Ο καθένας όπως νομίζει. Εννοείται ότι δεν αλλάζει η κοινωνική ζωή κάποιου όταν παντρευτεί, αλλά άμα αυτοί έτσι τη βρίσκουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
δεν το εθεσα εγω καλα μαλλον. δεν εννοω οτι οταν παντρευεσαι εισαι ανεξαρτητος εννοω οτι γενικα οταν ενηλικιωνεσαι ειτε εισαι μονος σου ειτε παντρεμενος το λογικο ειναι να απογαλακτιστεις απο τους γονεις σου και οικονομικα και ψυχολογικα.δεν το εννοουσα ετσι οπως ακουστηκε.

Α οκ, ας μιλήσουν οι παντρεμένοι τότε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Λατρεύω τους γονείς μου και ελπίζω να τα πηγαίνω καλά με τα πεθερικά.
Μου αρέσει να περνάω χρόνο με τους γονείς μου και έχω απολαύσει τις μέρες που ήταν ο ιχλίμπεντιχ μαζί μας.

ΑΛΛΑ όταν λέμε για γάμο, πρέπει να τραβάει κανείς σαφείς γραμμές. Δεν ξέρω αν οι φίλοι σου βλέπουν τα πεθερικά σα φιλαράκια, αλλά και πάλι, για μένα γάμος είναι να έχεις το σύντροφό σου και να απολαμβάνετε ό,τι σας ενώνει.

Όσο για τη θέση της φίλης σου για την ισότητα, διαφωνώ. Δε σκοπεύω να μετατραπώ σε νοικοκυρά, οπότε θα θέλω και θα χρειάζεται να είμαστε ίσοι μες στο σπίτι.

Βρίσκω, δηλαδή, τον τρόπο ζωής των φίλων του αρκετά μικροαστικό και παλιομοδίτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ε ενταξει, λιγο ειναι μαζι...
Καλο ειναι, που εχουν τοσο καλες σχεσεις με τους γονεις τους, αλλα δε θα ειναι επ αοριστον "κολληταρια"..
Το χω περασει και εγω αυτο το σταδιο, οχι σε τοσο εντονο βαθμο βεβαια, αλλα στο περιπου....ε δεν κρατησε για παρα πολυ η τοσο "κολλητη" παρεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Εμένα πάντως δεν άλλαξαν πολλά πράγματα με το γάμο μου. Μόνο μια κρίση πέρασα ότι και καλά "έπρεπε" να αλλάξω σε θέματα νοικοκυριού, το κατάλαβε ο καλός μου, και με ρώτησε "γιατί;" και δεν είχα τι να απαντήσω και εκεί τέλείωσε το πράγμα.
Αλλά εμείς είμασταν ήδη πολλά χρόνια μαζί, είχαμε συζήσει, οπότε δεν ξέρω αν μετράει.
Α! 'Εκανε μια απόπειρα και η μάνα μου να με πείσει ότι θα έπρεπε να αρχίσω τα τραπέζια σε συγγενείς που έπεσε στο κενό γιατί δεν έδωσα καμμία σημασία, δεν με ενδιέφερε.
Γενικά η ζωή μου άλλαξε με τα παιδιά και την δουλειά, όχι με τον γάμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Γενικά η ζωή μου άλλαξε με τα παιδιά και την δουλειά, όχι με τον γάμο.

Το αυτο πιστευω και εγω οτι ισχυει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
ετσι πιστευω και εγω τα παιδια και οι υποχερωσεις σε αλλαζουν, οχι ο γαμος, εγω νομιζω οτι πρεπει να βαζεις ορια σε αυτα τα πραγματα. επειδη εχω δει ηδη μερικα παραδειγματα που τα πεθερικα ανακατευονται σε δικα τους θεματα γιαυτο το συζηταω. τι εννοω? θελει αυτος να βαψει μια πορτα, α δε θα βαλω αυτο το χρωμα γιατι δεν αρεσει στον πατερα μου και του λεω γιατι ο πατερας σου μενει εδω? και μου λεει εγω ρωταω παντα τον πατερα μου πριν κανω κατι. εγω δε θα ανεχομουν τετοια συμπεριφορα. αλλα εγω ειμαι εγω και αυτο δε σημαινει οτι οι αλλοι ειναι λαθος. τελοσπαντων γενικα μας λενε οτι δεν μπορουν να εχουν κοινωνικη ζωη οπως πριν εχουν αλλαξει τα πραγματα και οι ρυθμοι. τι να πει κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
υποτιθεται οτι παντρευεται κανεις για να ανοιξει δικο του σπιτικο με δικες του αποψεις για το πως θα κανει το σπιτι του η θα κουμανταρει τη ζωη του κλπ.. αν τωρα οι φιλοι σου καλη μου φυλλις θελουν να παιρνουν την αποψη των γονιων τους για οτι κανουν λαθος μεν αλλα θα φανει στην πορεια αν συνεχισουν ετσι με αυτο το ρυθμο κατα ποσο θα συνεχισουν να ειναι παντρεμενοι.
κατσε να περασουν λιγα χρονια και να συνεχιζουν αυτοι ετσι και τα λεμε...
γονεις και πεθερικα δεν πρεπει καν να εμπλεκονται στη ζωη των παιδιων τους οταν παντρευονται.
αλλο να πει ο γονιος την αποψη του ΜΟΝΟ οταν του ζητηθει για καποιο θεμα κι αλλο να ειναι ολη μερα μεσα στα ποδια του ζευγαριου.
ημαρτον δλδ που ζουμε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
υποτιθεται οτι παντρευεται κανεις για να ανοιξει δικο του σπιτικο με δικες του αποψεις για το πως θα κανει το σπιτι του η θα κουμανταρει τη ζωη του κλπ.. αν τωρα οι φιλοι σου καλη μου φυλλις θελουν να παιρνουν την αποψη των γονιων τους για οτι κανουν λαθος μεν αλλα θα φανει στην πορεια αν συνεχισουν ετσι με αυτο το ρυθμο κατα ποσο θα συνεχισουν να ειναι παντρεμενοι.
κατσε να περασουν λιγα χρονια και να συνεχιζουν αυτοι ετσι και τα λεμε...
γονεις και πεθερικα δεν πρεπει καν να εμπλεκονται στη ζωη των παιδιων τους οταν παντρευονται.
αλλο να πει ο γονιος την αποψη του ΜΟΝΟ οταν του ζητηθει για καποιο θεμα κι αλλο να ειναι ολη μερα μεσα στα ποδια του ζευγαριου.
ημαρτον δλδ που ζουμε; :worry:

συμφωνώ και επαυξάνω! προχτες ειχαν ερθει σπιτι μου για φαγητο και ελεγε η κοπελα οτι θελουν να νοικιασουν το πανω σπιτι ( μενουν σε μονοκατοικια) και λεει ε ενταξει ειναι και λιγο περιεργος ο πατερας του χρηστου και τα παιρνει στο κρανιο αυτος και της λεει λιγα λογια για τον πατερα μου ε? ο πατερας μου μας εχτισε το σπιτι και δεν ειναι περιεργος και αλλα τετοια διαφορα πεταει αυτος. για ψωνια παει παντα με την πεθερα της ( της τα πληρωνει ολα αυτη τα ρουχα) και καθε μερα ειναι στο σπιτι τους . τελοσπαντων απλα ελεγα αν ειναι να παντρευτω και να εχω αυτη τη ζωη αστα να πανε... αλλα θα μου πεις ο καθενας κανει τις επιλογές του !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μα αλήθεια, ποιος μπορεί να πιστεύει σήμερα οτι μόλις παντρευτεί θα νιώσει ανεξάρτητος;
Αν ήταν να περιμένουμε να παντρευτούμε για να νιώσουμε ανεξάρτητοι, φέξε μου και γλίστρησα.
Από τη Σκύλα στη Χάρυβδη.
Μα είναι ζωή αυτή που περιγράφεις βρε Φύλις;
Εγώ νοιώθω ανεξάρτητη και δεν έλεγα θα ανεξαρτητοποιηθώ, απλά έτσι ένοιωσα, ο γάμος είναι όμορφο πράγμα φτάνει να υπάρχει ελευθερία κίνησης, μην σε πιάνει φρίκη, μηλάμε για γάμους άλλων όχι δικου σου:P
εινα μαζι 3,5 χρονια παντρεμενοι 8 μηνες

Δεν βιάστηκαν λίγο;:hmm: τεσπα

δεν το εθεσα εγω καλα μαλλον. δεν εννοω οτι οταν παντρευεσαι εισαι ανεξαρτητος εννοω οτι γενικα οταν ενηλικιωνεσαι ειτε εισαι μονος σου ειτε παντρεμενος το λογικο ειναι να απογαλακτιστεις απο τους γονεις σου και οικονομικα και ψυχολογικα.δεν το εννοουσα ετσι οπως ακουστηκε.

Φιλις σωστά τα είπες, έτσι γίνετε η κατάσταση όταν μπλεκονται γονείς, ο τρόπος που το βλέπουν κάποιοι που παντρέυονται και λένε ότι πρέπει να αλλάξουν είναι λάθος, είναι ξεπερασμένη και ανώριμη κατάσταση απο την μεριά του ζευγαριού, ο γάμος σημαίνει αγαπώ έναν άνθρωπο και ανοιγω νέα οικογένεια, οχι εξαρτώμε απο την παλιά. Ο γάμος είναι μια νέα αρχή και άν αυτή πάει λάθος θα συνεχείσει έτσι.
Το νέο ζευγάρι πρέπει να αντιμετωπίσει τα έθιμα (επισκέψεις σε γονείς σε γιορτές πάσχα χριστούγεννα κλπ) πρέπει να αντιμετωπίσουν τον κόσμο(α! δεν έκαναν ακόμα παιδί είναι άκλυροι, δεν ντρέποντε να αφήνουν τους γονείς μόνουςκλπ) Το σπιτι τους(πότε θα το καθαρίσει; πώς θα επιβιώσουν; κλπ) έχουν πολλά απο την μεριά των έξω προς αυτούς;) θέλει δύναμη, αλλιώς σπάς, εγώ π.χ. έσπασα όταν έπεσαν πάνω μου όταν έφευγα γιορτές(πάσχα Χριστούγεννα) μου κάναν την ζωή μάυρη, ξέρεις πότε σηκώθηκα; όταν έμεινα στο σπίτι κάποια χριστούγεννα και δεν πέρασα καλά όσο ήθελα, άρα είχα το δικαίωμα να διαλέξω και έτσι σηκώθηκα;)

Το βλέπουμε και απο άλλη μεριά, οι γονείς όταν παντρέυονται κάνουν οικογένεια και κοιτάζουν την σχέση με τον σύντροφο, όταν όμως κάνουν παιδιά ξεχνάνε την ανάγκη για νέα οικογένεια και προσπαθουν να μεγαλώσουν αυτήν που έχουν...

Και κάτι άλλο, Μπορεί να είναι αρχή ακόμα, μπορεί να προσπαθουν να προσαρμοστούν, άν τους ξέρεις καλά θα ξέρεις πόσο θέλουν για να μπούν σε μία σειρά και να αποφασίσουν τι τελικά θέλουν, μεινε κοντά τους όσο σε χρειάζοντε, μία φάση είναι μέχρι την προσαρμογή, όταν γίνει τελικά και κάνουν τις επιλογές τους τότε θα ξέρεις πραγματικά, άσ τους να περάσουν το πειραματκό στάδιο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Είναι κρίμα γιατί όπως λες έχουν περάσει 8 μήνες που είναι παντρεμένοι και είναι αρκετός καιρός για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα. Με το σκηνικό που μας περιέγραψες προηγουμένως κατά την επίσκεψή τους στο σπίτι σου φαίνεται ότι η φίλη σου δεν περνάει και τέλεια με τα πεθερικά. Αυτό που εισέπραξα εγώ είναι ότι κατά κάποιο τρόπο το έχει επιβάλλει ο σύζηγός της και αυτή για να μην τσακωθούν το ανέχεται.

Το θέμα είναι όμως ότι θα έπρεπε να το πει από την αρχή αν την ενοχλούσε. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα βρίσκονται πιο συχνά με τους δικούς της γονείς. Πρέπει όλα να γίνονται επί ίσοις όροις... Όσες φορές θα πηγαίνουμε στους δικούς μου άλλες τόσες θα πηγαίνουμε και στους δικούς σου. Κάπως έτσι...

Προσπάθησε να μιλήσεις με τη φίλη σου κάποια στιγμή που δε θα είναι μπροστά ο άντρας της (αν είναι αυτό εφικτό) γιατί μπορεί τελικά να μην περνάει και τόσο τέλεια όσο δείχνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Είναι κρίμα γιατί όπως λες έχουν περάσει 8 μήνες που είναι παντρεμένοι και είναι αρκετός καιρός για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα. Με το σκηνικό που μας περιέγραψες προηγουμένως κατά την επίσκεψή τους στο σπίτι σου φαίνεται ότι η φίλη σου δεν περνάει και τέλεια με τα πεθερικά. Αυτό που εισέπραξα εγώ είναι ότι κατά κάποιο τρόπο το έχει επιβάλλει ο σύζηγός της και αυτή για να μην τσακωθούν το ανέχεται.

Το θέμα είναι όμως ότι θα έπρεπε να το πει από την αρχή αν την ενοχλούσε. Αυτό βέβαια δε σημαίνει ότι θα βρίσκονται πιο συχνά με τους δικούς της γονείς. Πρέπει όλα να γίνονται επί ίσοις όροις... Όσες φορές θα πηγαίνουμε στους δικούς μου άλλες τόσες θα πηγαίνουμε και στους δικούς σου. Κάπως έτσι...

Προσπάθησε να μιλήσεις με τη φίλη σου κάποια στιγμή που δε θα είναι μπροστά ο άντρας της (αν είναι αυτό εφικτό) γιατί μπορεί τελικά να μην περνάει και τόσο τέλεια όσο δείχνει...

+1:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
οσο για το θεμα που σε καιει για το αν και γιατι δεν βγιανουν καθολου με φιλους η μονοι τους η δικη μου απαντηση ειναι η εξης..αν θελαν θα βγαιναν...ειμαι αρραβωνιασμενη και φανταζομαι οτι αν εχουν καλες σχεσεις με πεθερικα θελουν να αποδειξουν και καποια πραγματα πιστευω οτι απλα ειναι ενα σταδιο καταλαβαινω πως το λες ειναι και νεα παιδια αλλα τοσα προβληματα υπαρχουν σε ενα γαμο αυτο δεν ειναι τιποτα..υπομονη εκ μερους σου τιποτε αλλο..φιλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top