Περί έρωτα και sex στην εφηβεία

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Τα κοριτσακια της ηλικιας μου πιστευουν οτι πρεπει να περιμενεις τουλαχιστον 1 χρονο πριν κανεις ερωτα με το φιλο σου. Βλακειες λεω εγω. Κανενα πρωτοκολο δεν θα σου πει τι αισθανεσαι!! Οσο για μενα, προτιμω να μην περναν χρονια,κινδυνευω να ερωτευτω και σ'αυτη τη φαση της ζωης μου δεν ειναι κι απ'τα καλυτερα πραγματα που μπορουν να συνβουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Οσο για μενα, προτιμω να μην περναν χρονια,κινδυνευω να ερωτευτω και σ'αυτη τη φαση της ζωης μου δεν ειναι κι απ'τα καλυτερα πραγματα που μπορουν να συνβουν...

:eek:παρντόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Δεν θελω να ερωτευτω!! Οχι ακομα δλδ. Καλα καλα δεν ειμαι 18!! Εχουν αλλα πραγματα σημασια τωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ναι ρε συ, το ότι αλλα έχουν περισσοτερη σημασία είναι κατανοητό, αλλα αυτό που δεν βγάζει και πολύ νόημα (τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω εγώ και νομίζω ότι και η Palladin στο ίδιο αναφέρεται) είναι με ποια λογική θεωρείς ότι κάνοντας σεχ πιο σύντομα θα αποφύγεις το να ερωτευτείς. Το αν και ποτε θα την πατήσεις δε νομίζω ότι εξαρτάται καθόλου από αυτό. (με κάθε επιφύλαξη φυσικά, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και μπορεί να κάνω λάθος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Απορώ και με αυτό που λέει η idril, αλλά επίσης πιστεύω ότι η ηλικία των 18 είναι ιδανική για να ερωτευτεί κάποιος. Είναι μια από τις πιο όμορφες και ανέμελες ηλικίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Επετρεψε μου να σε διορθωσω. Ξερω οτι η εικονα ενος εφηβου ερωτευμενου ζευγαριου να περπατα στην αμμουδια και να παιζει με τα κυματα ειναι πολυ ομορφη αλλα στην πραγματικοτιτα δεν ειναι αρκετα ωριμοι ωστε να καταλαβουν αυτο το οποιο ολοι ψαχνουν,τον ερωτα. Ακομα και τα κοριτσια που θεωρουμε οτι ειναι πιο ωριμα απο τα αγορια δεν πανε πισω. Στο τελος σχεδον ολες καταληγουν, τις ωρες που δεν ειναι με τον φιλο τους, ννα τις περνανε μελαγχολοντας μεσα στο σπιτι περιμενοντας ενα SMS.
Πολυ αξιολυπητο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
:worry:

Μελαγχολία για ένα sms ε; Και αυτό εσένα σε φοβίζει.. :worry:
Τουλάχιστον, έχουν περπατήσει χέρι-χέρι στην παραλία.. ;)

Δεν ψάχνεις τον έρωτα αγαπητή μου.. τον νιώθεις, τον αισθάνεσαι σε κάτι τέτοιες στιγμές.. που εσένα σου φαίνονται αξιολύπητες!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Κοιτα ναντια, αυτο με τον χρονο ενταξη ειναι υπερβολικο... Και απο την αλλη δεν θα σου πει και κανεις τι θα κανεις με το σωμα σου... Αλλα σε τετια ηλικια να εχεις παει ηδη με 5, δεν νομιζω να δειχνει και οτι αιστανεσε ιδιετερα πραγματα.... Απο εναν χρονο να εισουν με τον καθενα συνολικα, συμενει οτι ξεκινισες στα 13, και μετο που χωριζες με τον εναν επερνες τον αλλων, πραγμα που δεν νομιζω να ισχιει.... Οποτε οπως και να το κανουμε...
Βεβαια, μπορει να ειμαι ο πουριτανος τις υποθεσης, και επαναλαμβανω, δεν θα σου πω εγω τι θα κανεις με το σωμα σου! Αλλα μηπος το παρακανεις λιγο; Στην τελικη δεν δινεις μονο το σωμα σου στο σεξ.... Αλλα ακομα και το σωμα σου να δεινεις, δεν ειναι πιο πολυτιμο απο τον καθενα εκει εξω ωστε να το προσεχεις λιγο παραπανω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Για να μην με περασετε για καμια ...ιτσα, δεν ξεκινησα στα 13 μου(!) αλλα στα 16. Ισως τωρα φαινομαι περιστερο ...ιτσα γιατι ειναι μονο 2 χρονια και 5 αγορια (!!!). Παρ'ολα αυτα η ζωη ειναι για να τη διασκεδαζουμε!! (Ακομα κι αν βρισκεται εκει εξω το καθαρμα που μας πληγωσε...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stacy

Νεοφερμένος

Η Stacy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Επετρεψε μου να σε διορθωσω. Ξερω οτι η εικονα ενος εφηβου ερωτευμενου ζευγαριου να περπατα στην αμμουδια και να παιζει με τα κυματα ειναι πολυ ομορφη αλλα στην πραγματικοτιτα δεν ειναι αρκετα ωριμοι ωστε να καταλαβουν αυτο το οποιο ολοι ψαχνουν,τον ερωτα. Ακομα και τα κοριτσια που θεωρουμε οτι ειναι πιο ωριμα απο τα αγορια δεν πανε πισω. Στο τελος σχεδον ολες καταληγουν, τις ωρες που δεν ειναι με τον φιλο τους, ννα τις περνανε μελαγχολοντας μεσα στο σπιτι περιμενοντας ενα SMS.
Πολυ αξιολυπητο......

Οφείλω να ομολογήσω ότι η Νάντια είναι αρκετά ώριμη κοπέλα. Σύμφωνω με την άποψη ότι τα 18 είναι η καλύτερη ηλικία για να ερωτευτεί κανείς και να ζήσει, αλλά υπάρχει κίνδυνος να στερηθεί πολλές άλλες στιγμές... Να, εγώ στα 16 ερωτευτηκα, ολοκλήρωσα σε 10 μήνες, για να κρατήσω την σχέση μου και απο περιέργεια, δεν ήμουν όμως έτοιμη, έτσι η σχέση αυτή, ο έρωτας, πήρε και μία άλλη μορφή αυτή του σεξ που δεν μου άρεσε και έτσι χώρισα χωρις να το θέλω, απλά γιατί όλα είχαν αλλάξει στα μάτια μου. Αποτέλεσμα ; Τρία χρόνια κατάθλιψη, για τον άδικο χωρισμό και για μία πανέμορφη σχέση που σκότωσα νωρίς και που ό,τι κι αν έκανα, τίποτα δεν θα ήταν όπως πριν...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Για να μην με περασετε για καμια ...ιτσα, δεν ξεκινησα στα 13 μου(!) αλλα στα 16. Ισως τωρα φαινομαι περιστερο ...ιτσα γιατι ειναι μονο 2 χρονια και 5 αγορια (!!!). Παρ'ολα αυτα η ζωη ειναι για να τη διασκεδαζουμε!! (Ακομα κι αν βρισκεται εκει εξω το καθαρμα που μας πληγωσε...)

Το μόνο που πρέπει να σε απασχολεί δεν είναι η γνώμη που θα έχουν οι άλλοι για ΄σένα, αλλά αν μέσα από τις επιλογές σου κάνεις εσύ η ίδια κακό στον εαυτό σου. Από το ποστ σου φαίνεται ότι οκ.. έχεις πληγωθεί προφανώς από κάποιον, αλλά δε νομίζω πως αυτός είναι ο σωστός τρόπος εκδίκησης ή αντίδρασης.
Και δεν εννοώ το με πόσους θα πας, δικαίωμά σου είναι.. και γούστο σου, αλλά το να αντιμετωπίζεις έτσι τον έρωτα σε αυτήν την ηλικία με τρομάζει για το πόσο σκληρή μπορείς να γίνεις στην πορεία.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Να και καποιος που με καταλαβαινει!!!
Ευχαριστω Stacy, δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα

Μην ανυσηχεις Ηρω. Αυτοι που δειχνουν σκληροι ειναι τελικα οι πιο αδυναμοι που φοβουνται να το δειξουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οφείλω να ομολογήσω ότι η Νάντια είναι αρκετά ώριμη κοπέλα. Σύμφωνω με την άποψη ότι τα 18 είναι η καλύτερη ηλικία για να ερωτευτεί κανείς και να ζήσει, αλλά υπάρχει κίνδυνος να στερηθεί πολλές άλλες στιγμές... Να, εγώ στα 16 ερωτευτηκα, ολοκλήρωσα σε 10 μήνες, για να κρατήσω την σχέση μου και απο περιέργεια, δεν ήμουν όμως έτοιμη, έτσι η σχέση αυτή, ο έρωτας, πήρε και μία άλλη μορφή αυτή του σεξ που δεν μου άρεσε και έτσι χώρισα χωρις να το θέλω, απλά γιατί όλα είχαν αλλάξει στα μάτια μου. Αποτέλεσμα ; Τρία χρόνια κατάθλιψη, για τον άδικο χωρισμό και για μία πανέμορφη σχέση που σκότωσα νωρίς και που ό,τι κι αν έκανα, τίποτα δεν θα ήταν όπως πριν...:/:

Δε θα βαρεθώ να επισημαίνω ότι η Κατάθλιψη είναι μια σοβαρή νόσος που δεν πρέπει να συγχέεται με τη θλίψη που νιώθουμε όλοι οι άνθρωποι σε διάφορες φάσεις της ζωής μας. Μην ονομάζετε αυθαίρετα τη Θλίψη σας Κατάθλιψη. Παίρνει έτσι μέσα στο μυαλό διαστάσεις τερατώδεις χωρίς απολύτως κανένα λόγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Τη δικη μου απορία (εδώ) θα μου τη λύσεις τελικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Το αν οντως ηταν θλιψη ή καταθλιψη αυτο που βιωσε η stacy νομιζω οτι μονο αυτη μπορει να το γνωρίζει (γνωριζοντας πολυ καλα και τη διαφορα των 2 ;))

Όσο για τα παραπανω....Πρωτα απο ολα, δεν θα μπορουσα να κρινω την Ναντια που για το με ποσους εχει παει. Αυτα ειναι επιλογες του καθενος. Αυτο που με προβληματιζει ειναι το εξης: Γιατι "σφιγγεις" τοσο πολυ τον εαυτο σου; Ο ερωτας ειναι συναισθημα που πρεπει να τον αφηνεις να σε κατακλυζει χωρις οριο! Και ιδιαιτερα στην ηλικια που εισαι! Όλοι εχουμε πληγωθει, κι εγω εχω πληγωθει! Αυτο ειναι αναποφευκτο και συμβαινει σε ολους τους τομεις της ζωης μας. Αν δηλαδη σε πληγωσει μια φιλη δεν θα ξανακανεις φιλες ποτε;;;;;; Απλα την επομενη φορα θα εισαι πιο προσεκτικη! Ετσι ειναι και στον ερωτα! Αν πληγωθεις, την επομενη φορα εισια πιο προσεκτικος στις επιλογες σου! Ειναι κριμα ομως να απορριπτεις ενα τοσο ομορφο, δυνατο, περιεργο συναισθημα εξαιτιας καποιου....Υπαρχουν και καποιοι σωστοι εκει εξω μαζι με αυτον που σε πληγωσε! Δεν υπαρχει μονο αυτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Το μόνο που πρέπει να σε απασχολεί δεν είναι η γνώμη που θα έχουν οι άλλοι για ΄σένα, αλλά αν μέσα από τις επιλογές σου κάνεις εσύ η ίδια κακό στον εαυτό σου. Από το ποστ σου φαίνεται ότι οκ.. έχεις πληγωθεί προφανώς από κάποιον, αλλά δε νομίζω πως αυτός είναι ο σωστός τρόπος εκδίκησης ή αντίδρασης.
Και δεν εννοώ το με πόσους θα πας, δικαίωμά σου είναι.. και γούστο σου, αλλά το να αντιμετωπίζεις έτσι τον έρωτα σε αυτήν την ηλικία με τρομάζει για το πόσο σκληρή μπορείς να γίνεις στην πορεία.:worry:

Και έτσι είναι σα να της λες "κοίτα την πάρτη σου να ναι καλά και μην ακούς τον κόσμο". Αμ έτσι κοπέλα μου δε θα ακούσει και το "άου! Με πονάς ρε! Η καρδιά μου, την πλήγωσες"!

Τι λέω τώρα, μικρά νοήματα προφανώς....

Και δεν είναι σκληράδα, εφυσηχασμός είναι στο ότι η πληγή που της άνοιξε κάποτε κάποιος ασυνείδητος, ίσως επουλωθεί αν δεν ξαναδοκιμάσει ποτέ το γλυκό του έρωτα. Μια χαρά θα παραμείνει η πληγή όμως και δες τι θα της γράψω ακριβώς από κάτω της κοπέλας για να καταλάβεις τι εννοώ...

Α και κάτι ακόμα! Εγώ δε φοβάμαι πόσο σκληρή θα γίνει στο μέλλον, αλλά ποιός άνθρωπος που θα την ερωτευτεί θα πληρώσει τα σπασμένα του πρώτου που την εκμεταλλεύτηκε. Γιατί έτσι γίνεται όταν "σκληραίνεις" (μη χε σκληράδα...τέσπα)

Μην ανυσηχεις Ηρω. Αυτοι που δειχνουν σκληροι ειναι τελικα οι πιο αδυναμοι που φοβουνται να το δειξουν...

Κι όμως, εσύ που φοβάσαι να αντιμετωπίσεις ότι σε πλήγωσε και να το προσπαθήσεις μέχρι να το κάνεις σωστά, εσύ είσαι η αδύναμη. Κάθε φορά που θα σου λένε για έρωτα θα ξυνίζεις και θα αγριεύεις και θα δείχνεις ένα ψυχρό σκληρό ή για κάποιους ώριμο πρόσωπο, αλλά όσοι έχουν μύτη καλή ώρα όπως εγώ, θα σε τσακώσουν αμέσως ότι έχεις φάει γερό γδάρσιμο και η πληγή δεν έχει κλείσει. Και ξέρεις τι γίνεται με τις πληγές που δεν κλείνουν ε... Είναι και από τα πιο εύκολα πράγματα για να ξαναματώσουν!

Αντιμετώπισε τον έρωτα (με κάποιο σοβαρό άνθρωπο κατα προτίμηση) διότι οι φόβοι μας είναι αυτοί που μας θάβουν δέκα μέτρα κάτω από το χώμα και μας κάνουν ανίκανους αν δεν τους αντιμετωπίσουμε και μάλιστα έγκαιρα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Λοιπον Idril για να σου λυσω την απορια...
Παρατηρουμε πολλες φορες οτι εχουμε εναν φιλο του αντιθετου φιλου και κανουμε παρεα. Δεν μιλαω για ερωτικη, απλως φιλικη. Τις περισσοτερες φορες η παρεα αυτη καταληγει να γινεται ερωτικη. Οπως και στις ταινιες το ζευγαρι μετα απο χρονια φιλιας ανακαλυπτει οτι υπαρχει ελξη μεταξυ τους. Περιτο να πουμε οτι παει, χαθηκε η φιλια. Αλλες παλι φορες μου τυχαινει να γνωριζω καποιον σε ενα καφε ας πουμε και το πραγμα απο την αρχη να πηγαινει στο ερωτικο. Αν τυχει και αυτος ο καποιος φυγει για λιγο τοτε θα κρατησουμε επαφη (τηλεφωνα, μηνυμτα...). Και σιγα αρχιζεις να ανοιγεσαι στον αλλον και να τον γνωριζεις καλυτερα απ οτι αν ησουν κοντα του. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να δει καποιος περα απο την εμφανιση και ξερω οτι αυτο χρειαζεται χρονο. Αλλα αυτο που θελω ειναι να το ζητησει ο ιδιος. Και επειδη εσεις οι αντρες εξακολουθειτε να στε ανωριμοι εγω εξακολουθω να μπλεκομαι σε ανουσιες σχεσεις και να ειμαι ερωτευμενη μ'αυτον που οταν με γνωρισε μου ειπε "εισαι ωραια κοπελα,αλλα εμενα με ενδιαφερει να γνωριστουμε καλυτερα.."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Και έτσι είναι σα να της λες "κοίτα την πάρτη σου να ναι καλά και μην ακούς τον κόσμο". Αμ έτσι κοπέλα μου δε θα ακούσει και το "άου! Με πονάς ρε! Η καρδιά μου, την πλήγωσες"!

Τι λέω τώρα, μικρά νοήματα προφανώς....

Και δεν είναι σκληράδα, εφυσηχασμός είναι στο ότι η πληγή που της άνοιξε κάποτε κάποιος ασυνείδητος, ίσως επουλωθεί αν δεν ξαναδοκιμάσει ποτέ το γλυκό του έρωτα. Μια χαρά θα παραμείνει η πληγή όμως και δες τι θα της γράψω ακριβώς από κάτω της κοπέλας για να καταλάβεις τι εννοώ...

Από τα μαλλιά το τράβηξες Valder :confused:
Σαφώς και δεν πρέπει να την απασχολεί τι λέει ο κόσμος που δεν την ξέρει.. όπως είμαστε όλοι εδώ μέσα, αλλά και γενικότερα στη ζωή της.
Το θέμα δεν είναι αν θα την αποκαλέσει κάποιος(έστω και σύντροφος) "..." , αλλά αν είναι ξεκάθαρη και ειλικρινής απέναντί του.
Αν του έχει πει πως δεν ερωτεύεται, τότε δεν περιμένει και να πληγωθεί, μιας και αποδέχεται και ο ίδιος μια τέτοιου είδους σχέση.

Ανεξάρτητα με το αν συμφωνώ ή όχι με τη στάση της, είναι επιλογή της και δε θα την κατακρίνω.. θα εκφράσω όμως τις ανησυχίες μου, όσων αφορά εκείνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για να μην με περασετε για καμια ...ιτσα, δεν ξεκινησα στα 13 μου(!) αλλα στα 16. Ισως τωρα φαινομαι περιστερο ...ιτσα γιατι ειναι μονο 2 χρονια και 5 αγορια (!!!). Παρ'ολα αυτα η ζωη ειναι για να τη διασκεδαζουμε!! (Ακομα κι αν βρισκεται εκει εξω το καθαρμα που μας πληγωσε...)
Δεν το λεω ως προς το ...ιτσα. Στο κρεβατι σου εισαι ελευθερη να κανεις οτι θες, και αν αυτο που χρειαζεσε ειναι να εισαι καθε μερα με αλλων καντο. Εγω τουλαχιστων δεν θα σε κατακρινω, ιδικα απο την στιγμη που δεν σε ξερω απο κοντα και που δεν ξερω και πως εχουν προκυψει αυτοι οι πεντε. Αλλα για πες μου... Τελικα τι ευχαριστιθικες; Πια ειναι η διασκεδαση; Εμενα πιο πολυ για μοδα μου φαινετε παρα για διασκεδαση....
Και οσα υποθικαν για πληγες τα αφηνω απ'εξω γιατι δεν μπορω να διυσδυσω... Αλλα αυτο που ειπωθικε, οτι θα την πληρωσει καπιος αλλος στο τελος, θα επρεπε να το σκευτεις λιγο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Νάντια

Νεοφερμένος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Οι περισσοτεροι ηταν κατι σαν "αρπαχτη" ας πουμε (αν και δεν μου αρεσει η λεξη). Πιστευεις οτι αυτη η σχεση εχει κατι το διαφορετικο, ή απλως μετα το μετανοιοσες εσυ ή ο αλλος, ή ειναι τα "πειραματα" της ηλικιας. Αλλα υπαρχουν και αυτοι για του οποιους ποτε δεν θα μετανοιωσω για οτι εκανα καθως μεσα απο τετοιες εμπιριες ανακαλυψα κομματια του εαυτου μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top