Η πρώτη σχέση

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ε, ψιτ.
Άμα γουστάρουν τα παιδιά να έχουν σχέση από τα 5, δεν θα τους πεις εσύ όχι.

Θα ήθελα να βγάλω από μέσα μου ότι έχουν αρχίσει όλοι οι άκυροι από 15 χρονών να κλαίγονται για τα παιδάκια που άρχισαν να μπαίνουν στην εφηβεία πριν την ώρα τους, χωρίς οι ίδιοι να καταλαβαίνουν ότι μπήκαν στην εφηβεία πριν από την ώρα τους άμα τους συγκρίνουμε με τους γονείς τους.

Ευτυχώς ο κόσμος αλλάζει και ο τρόπος σκέψης γίνεται πιο φιλελεύθερος, by the minute, και σιγά σιγά απόψεις σαν αυτές θα σβήσουν (ίσως για να ξαναεμφανιστούν στην επόμενη γενιά).

Man, εγώ στα δώδεκα το μόνο πράγμα που είχα στο μυαλό μου ήταν να παίζω μπάλα και football manager :D

Δες τους λέμε τι να κάνουν, απλώς έχει πλάκα και προσωπικά το βρίσκω αστείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Πρώτον δεν είμαι γάτα.
Άμα γουστάρουν τα παιδιά να έχουν σχέση από τα 5, δεν θα τους πεις εσύ όχι.
Εγώ καλέ μου φίλε δεν είπα σε κανέναν όχι..Ας κάνουν ότι θέλουν, μικρό το κακό για μένα..Απλά δεν το θεωρώ φυσιολογικό να βλέπω ένα 12χρονο να λέει οτι επειδή δεν έχει κάνει ποτέ του σχέση μέχρι τα 12 δεν θα κάνει και ποτέ. Αυτό είναι αν μη τι άλλο τραγικό.
Θα ήθελα να βγάλω από μέσα μου ότι έχουν αρχίσει όλοι οι άκυροι από 15 χρονών να κλαίγονται για τα παιδάκια που άρχισαν να μπαίνουν στην εφηβεία πριν την ώρα τους, χωρίς οι ίδιοι να καταλαβαίνουν ότι μπήκαν στην εφηβεία πριν από την ώρα τους άμα τους συγκρίνουμε με τους γονείς τους.
Πολύ άκυρη η σύγκριση σου.
Ευτυχώς ο κόσμος αλλάζει και ο τρόπος σκέψης γίνεται πιο φιλελεύθερος, by the minute, και σιγά σιγά απόψεις σαν αυτές θα σβήσουν (ίσως για να ξαναεμφανιστούν στην επόμενη γενιά).
Ναι, ευτυχώς που γίνεται πιο φιλελεύθερος όπως λες και εσύ ο τρόπος σκέψης και επιτέλους αυτές οι παγιωμένες αντιλήψεις (σαν τις δικές μου ένα πράμα) να εξαλιφθούν.. :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Lawl, δεν απάντησες σε τίποτα.

Το 12χρονο παραλογίζεται όταν λέει ότι δεν θα κάνει σχέση ποτέ, σο γουάτ, θα μεγαλώσει, είναι 12.
Εγώ προσωπικά κάτι παιδιά που αρχίζουν σχέσεις (και σεξουαλικές άμα θες) στα 11 και στα 12 και στα 13 τα επικροτώ, γιατί βγαίνουν από το καβούκι που τους έχωσε η κοινωνία πολύ πιο γρήγορα από ό,τι εμείς ή εσείς (δεν ξέρω και τι ηλικίας είσαι).
Τουλάχιστον το 12χρονο δεν περιμένει τον πρίγκηπα στο άσπρο άλογο.

Man, εγώ στα δώδεκα το μόνο πράγμα που είχα στο μυαλό μου ήταν να παίζω μπάλα και football manager :D

Δες τους λέμε τι να κάνουν, απλώς έχει πλάκα και προσωπικά το βρίσκω αστείο.

No say ρε :P
Ούτε κι εγώ είχα παλιότερα καμιά καούρα για τέτοια θέματα, αλλά χαίρομαι τα μικρά παιδιά που έχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soteri0s

Νεοφερμένος

Ο soteri0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πρώτη σχέση στα 18. Δεν ολοκληρώθηκε όμως ποτέ.
Δεύτερη στα 29 (λόγω αφοσίωσης στις σπουδές -- κι όμως...)

Ηθικό δίδαγμα προς 15χρονα: μην βιάζεστε, δεν θα πάθετε και τίποτα χωρίς σχέση... Κάντε το όταν είστε έτοιμοι/ες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olie

Νεοφερμένος

Η Olie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Στα 15.. Κρατησε 6,5 μηνες.. Ηταν ωραια μεχρι που με χωρισε.. Δεν πειραζει ομωσ! Πλεον εχω βρει καποιον που μ αγαπαει κι ειμαστε καλα εδω και 8 μηνες!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esgrimista

Νεοφερμένος

Ο Esgrimista αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Η πρώτη μου σχέση ήταν στα 16 μου και κράτησε 13 μήνες. Ήταν οι καλύτεροι 13 μήνες που έχω περάσει, χωρίς να σημαίνει πως δεν υπήρχαν άσχημα. Όμως οι μήνες που ακολούθησαν το χωρισμό ήταν απλά μαύροι. Αν ένα πράγμα είναι σίγουρο, είναι πως θα το ζούσα ξανά και ξανά έτσι όπως ακριβώς ήταν. Όμως επίσης, θα το τέλειωνα ξανά και ξανά όπως το τελείωσα, γιατί όσο τέλεια κι αν σου φαίνονται αρχικά τα πράγματα, σόρρυ, αλλά δεν μπορείς να μείνεις με τον ίδιο άνθρωπο "για πάντα" -μην αρχίσω τα καντήλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria98

Νεοφερμένος

Η maria98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
στα 12 και κατι και κρατησε περιπου 8 μηνες :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Στα 18 και κρατάει ακόμα. =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Η πρώτη μου σοβαρή σχέση, ήταν στα 14 (τώρα πρόσφατα δηλαδή), της είπα τα αισθηματά μου (τη καλύτερη-χειρότερη στιγμή, είχε μόλις χωρίσει), βρισκόμασταν σε μια demi φάση για κάποιο διάστημα, κάναμε σχέση για έναν μήνα, και στο τέλος έφαγα πόρτα...

Είμαι ακόμα συντετριμμένος. Βλέπω τις παλιές συζητήσεις που είχαμε και κλαίω... Βασανίζω τον εαυτό μου δηλαδή, αλλά έχω ωραίες αναμνήσεις από αυτό το μικρό διάστημα... Προσπαθώ βέβαια να μη το σκέφτομαι γενικότερα. Όλοι έχουμε περάσει χωρισμούς που μάλιστα μπορεί να ήταν πολύ χειρότεροι από τον δικό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εμένα ήταν στα 14,5 και κράτησε ελάχιστο διάστημα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
στα 15 και εχει κρατησει μεχρι τωρα 7 μηνες. Ξερω οτι δεν ειναι το αλλο μου μισο αλλα περναω μαζι του πολυ ωραια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Είμαι ακόμα συντετριμμένος. Βλέπω τις παλιές συζητήσεις που είχαμε και κλαίω... Βασανίζω τον εαυτό μου δηλαδή, αλλά έχω ωραίες αναμνήσεις από αυτό το μικρό διάστημα... Προσπαθώ βέβαια να μη το σκέφτομαι γενικότερα. Όλοι έχουμε περάσει χωρισμούς που μάλιστα μπορεί να ήταν πολύ χειρότεροι από τον δικό μου.

Είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες και μπράβο σου που είσαι τόσο όριμο παιδί για την ηλικία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Είναι ακριβώς έτσι όπως τα λες και μπράβο σου που είσαι τόσο όριμο παιδί για την ηλικία σου.

Σε αυτά τα θέματα είμαι όσο πιο ώριμος μπορώ. Ξέρω πως υπήρχαν πολύ πιο σοβαρές σχέσεις που δυστυχώς χάλασαν γι'αυτό δε πρόκειται να κάθομαι να θρηνώ την δικιά μου η οποία ήταν μικρή... Κάποια στιγμή θα βρώ τον σωστό άνθρωπο, ούτως η άλλως έχω όλη τη ζωή μπροστά μου (έτσι θέλω να ελπίζω, δηλαδή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε αυτά τα θέματα είμαι όσο πιο ώριμος μπορώ. Ξέρω πως υπήρχαν πολύ πιο σοβαρές σχέσεις που δυστυχώς χάλασαν γι'αυτό δε πρόκειται να κάθομαι να θρηνώ την δικιά μου η οποία ήταν μικρή... Κάποια στιγμή θα βρώ τον σωστό άνθρωπο, ούτως η άλλως έχω όλη τη ζωή μπροστά μου (έτσι θέλω να ελπίζω, δηλαδή).
Δεν σημαίνει κάτι το οτι ήταν μικρή η σχέση.Μπορεί να είστε μαζί μερικούς ελάχιστους μήνες και να είστε πολύ κοντά,ενώ μπορεί να είσαι με την άλλη χρόνο ή χρόνια και κάποια μέρα να συνειδητοποιήσεις πως δεν είναι αυτη που γνώρισες και αγάπησες(?).Τέλος πάντων όπως λές μικρός είσαι,έχεις και θα έχεις πολλές ευκαιρίες αρκεί να μην το ξεφτιλίσεις:P
Απλά η ουσία μιας σχέσης δεν είναι συναρτηση της διάρκειας της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Δεν σημαίνει κάτι το οτι ήταν μικρή η σχέση.Μπορεί να είστε μαζί μερικούς ελάχιστους μήνες και να είστε πολύ κοντά,ενώ μπορεί να είσαι με την άλλη χρόνο ή χρόνια και κάποια μέρα να συνειδητοποιήσεις πως δεν είναι αυτη που γνώρισες και αγάπησες(?).Τέλος πάντων όπως λές μικρός είσαι,έχεις και θα έχεις πολλές ευκαιρίες αρκεί να μην το ξεφτιλίσεις:P
Απλά η ουσία μιας σχέσης δεν είναι συναρτηση της διάρκειας της.

Θυμάμαι που τα συζητούσαμε αυτά πριν λίγες μέρες. :redface:
Συμφωνώ όσο δεν πάει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Παρομοια περιπτωση με την δικη μου:P Ηθικο διδαγμα: Τους αντρες οσο και να τους ψαξεις ποτε δεν θα τους καταλαβεις. Το ιδιο ισχυει και για μας, μονο που παντα θα βγαινουμε ανωτερες(χωρις παρεξηγηση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τους αντρες οσο και να τους ψαξεις ποτε δεν θα τους καταλαβεις.

lolwhat? Εμείς είμαστε σχετικά απλοί, εσείς πάντα υπερβάλλετε... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Καποιος μας προκαλει να το κανουμε..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.


ΥΓ. Υπάρχει λόγος που βγαίνουν αυτά για τις γυναίκες. Οι άνδρες έχουμε άλλα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top