• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

Ορέστης40

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ορέστης40 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Εγω εχω καπως μεγαλα ρουθουνια, αλλα αν τα μαζεψω πως θα καθαριζω τη μυτη μου απο τα κακαδια;
 

efaki86

Νεοφερμένος

Η efaki86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους! Ένας συγγενης μου ενδιαφέρεται να χειρουργηθει στο Πανεπιστημιακό Κρήτης και προσπαθώ να βρω πληροφορίες. Αν εχει χειρουργηθει κανεις Κρήτη παρακαλώ στείλτε μου πμ. Ευχαριστώ πολύ!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nicole21

Νεοφερμένος

Η Nicole21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
χαιρετω την παρεα! ηρθε κ η σειρα μου επιτελους να μοιραστω την εμπειρια μου μαζι σας! εκανα κ εγω την πολυποθητη επεμβαση επιτελους! ολα μου τα χρονια αναπνεα απο το στομα ειχα χασει την οσφρηση μου ειχα οπισθορρινικη καταρροη εξαιτιας στραβου διαφραγματος κ απο κογχες κ η μυτη μου ηταν μονιμα μπουκωμενη... εκανα την επεμβαση κυριως για λειτουργικους λογους κ για αισθητικους αφου εκανα παραλληλα κ ρινοπλαστικη.. μετα απο ποσα χρονια ψαξιμο... εχω γραψει κ παλιοτερα εδω ψαχνοντασ να βρω τον καταλληλο γιατρο κατεληξα θεωρω στον καλυτερο! χτες εκοψα τα ραμματα κ μου εβγαλε τα αυτοκολλητα πανω απο τη μυτη ο γιατρος δεν βαζει πωματισμους μεσα στη μυτη ουτε ναρθηκα μονο τα αυτοκολλητα.. απο την πρωτη στιγμη που βγηκα απο το χειρουργειο αναπνεα κανονικα δεν πονεσα ουτε λεπτο παρολο που χρειαστικε να σπασει τα κοκκαλα της μυτης..δεν με πειραξε η ναρκωση καθολου φοβερος ο αναισθησιολογος γιατι παλαιοτερα που ειχα κανει δυο χειρουργια όχι απλα η ναρκωση με ειχε πειραξει κ ξερναγα αλλα καταλαβαινα κ τι μου εκαναν… μεγαλο το σοκ οποτε καταλαβαινετε πως ημουν όταν πηγα να κανω στις 7 του μηνα την επεμβαση.. την ιδια μερα μετα από πεντε ωρες παρακολουθησης στην κλινικη πηρα εξιτηριο δοξα το θεο όλα καλα δεν καταλαβα τπτ… το αποτελεσμα το αισθητικο ξεπερασε κάθε προσδοκια μου πραγματικα τοσο καλο δεν θα μπορουσα να το φανταστω ο ανθρωπος ‘’κενταει’’! φοβερος γιατρος κ απιστευτος σαν ανθρωπος!!! μετανιωσα που δεν την εκανα πριν δεκα χρονια αλλα ποτε δεν ειναι αργα.. ο γιατρος μου ειναι o [....] (επειδη απο τουσ κανονισμους του φορουμ δεν επιτρεπεται να γραψω ονομα οποιος θελει μου στελνει μνμ)είναι [.....].. εγω εκανα την επεμβαση στο [..........].. θα επανελθω περνοντας οι μηνες να γραψω πως παει η αναρρωση μου.. σημερα κλεινω μια βδομαδα χειρουργημενη


Καλησπέρα σε ποιον γιατρό κάνατε την επέμβαση σας ; Ψάχνω κι εγώ τον κατάλληλο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπέρα θα μπορούσατε να μου πείτε τους γιατρούς που σας χειρούργησαν αρχικά και έπειτα τον γιατρό που σας ικανοποίησε στην Τρίτη επέμβαση ; Ευχαριστώ πολύ

Σημείωση συντονιστή: απάντηση με όνομα γιατρού μόνο μέσω προσωπικού μηνύματος
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Tonina

Νεοφερμένος

Η Tonina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σου προτείνω να ψάξεις για Κωνσταντινούπολη! Έχει πολύ καλους γιατρούς με πολύ καλά αποτελέσματα. Ψάξε στο instagram έχουν και τηλ μέσω whatsapp


:thumbsup:

Παιδιά εχω επικοινωνήσει με έναν από Κωνσταντινούπολη , αν υπάρχουν στην ομάδα άτομα που έχουν ασχοληθεί με Τουρκία να ανταλλάξουμε πληροφορίες μπας κ βγεί καμία άκρη ????
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jo kol

Νεοφερμένος

Η Jo kol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Για Κολλ, Μακρ, Λουλ,Κυπρ.. σε προσωπικο μηνυμα!
Για [...] Ενδιαφέρομαι κι εγώ.. Πάω για δεύτερη ρινοπλαστικη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Σου είναι εύκολο να μου στείλεις πμ το ονομα του γιατρού που έκανες την πρώτη επέμβαση ; Προχώρησες σε δεύτερη κ αν ναι σε ποιον
Θα ήθελα κι εγώ πμ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παιδιά στείλτε μου σας παρακαλώ.
Σημείωση συντονιστή: Οι απαντήσεις μόνο μέσω πμ.
Εάν την έκανες [...] ή ξέρεις τίποτα παραπάνω σε παρακαλώ στείλε μου πμ

Έκανα ρινοπλαστική πριν 7 και κάτι μήνες. Η μύτη είχε μια κλίση προς τα κάτω, η οποία με τα χρόνια μεγάλωνε και είχα πρόβλημα με το διάφραγμα. Το βράδυ για να κοιμηθώ έπρεπε με την παλάμη μου να ανοίγω τη μύτη για να παίρνω αέρα. Πολλές φορές ξυπνούσα τα βράδια γιατί δεν έπαιρνα ανάσα. Έτσι πήγα σε μία πλαστικό, άριστη, όπως μου είχαν πει. Όλα τα παρουσίαζε εύκολα. Το μόνο που με ανησυχούσε είναι ότι απέφευγε να μου εξηγήσει τι ακριβώς θα κάνει, αλλά είπαμε γνωστή οπότε την εμπιστεύτηκα. Έγινε η επέμβαση (1.30 ώρες), έφτυνα αίμα για την υπόλοιπη μέρα και με πολύ υπομονή (δεν πονούσα καθόλου, απλά ένιωθα σαν να είχαν χτίσει πολυκατοικία επάνω στη μύτη μου) πέρασαν 10 μέρες μέχρι να βγάλουν τα ταμπόν. Και τώρα αρχίζουν τα δύσκολα…Από τη δεξιά πλευρά δεν έπαιρνα ανάσα, ήταν όλα κλειστά. Η γιατρός μου είπε υπομονή, όλα είναι τέλεια και να πάω στη θάλασσα. Ανέβασα δέκατα, η μύτη έκαιγε και γενικώς ένα χάλι. Τώρα, τόσους μήνες μετά η μύτη είναι σχεδόν κλειστή, βουλομένη και απέκτησα ιγμορίτιδα. Περπατάω με ανοιχτό το στόμα για να αναπνέω. Είμαι χειρότερα από ότι πριν την εγχείρηση. Πήγα σε έναν ωρλ και μου είπε ότι χρειάζεται να μάθει τι έχει εγχειριστεί, τι έχει γίνει στην επέμβαση. Η «κυρία» αρνείται να δώσει οποιαδήποτε πληροφορία ή να αναλάβει την ευθύνη.
Αυτή ήταν πλαστικός ή ωρλ ρινοπλαστικος;; έχει σημασία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ameli

Νεοφερμένος

Η Ameli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Υπάρχει κάποιος που να έκανε πρόσφατα λειτουργική ρινοπλαστικη και να ναι ευχαριστημένος;Επισης καποιος που να εκανε στην επαρχια και να εμεινε ευχαριστημένος;ευχαριστω πολυ!
 

Alexander82R

Νεοφερμένος

Ο Alexander82R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Υπάρχει κάποιος που να έκανε πρόσφατα λειτουργική ρινοπλαστικη και να ναι ευχαριστημένος;Επισης καποιος που να εκανε στην επαρχια και να εμεινε ευχαριστημένος;ευχαριστω πολυ!

Καλημέρα, δεν έχω κάνει πρόσφατα, πάνε κάποια χρόνια. Αλλά θεωρώ από την τότε έρευνα και κρίνοντας από αυτά που είδα ο [...] είναι η καλύτερη επιλογή. Κάνε και την δίκη σου έρευνα. Ο γιατρός δεν είναι πλασιέ.

Σημείωση συντονιστή: Ονόματα γιατρών μόνο σε προσωπικό μήνυμα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ameli

Νεοφερμένος

Η Ameli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα, δεν έχω κάνει πρόσφατα, πάνε κάποια χρόνια. Αλλά θεωρώ από την τότε έρευνα και κρίνοντας από αυτά που είδα ο [...] είναι η καλύτερη επιλογή. Κάνε και την δίκη σου έρευνα. Ο γιατρός δεν είναι πλασιέ.

Σημείωση συντονιστή: Ονόματα γιατρών μόνο σε προσωπικό μήνυμα
Μπορείς να μου στείλεις το όνομα σε προσωπικό μήνυμα καθώς δεν μου το εμφανίζει;;;Ευχαριστώ!
 

Sad

Νεοφερμένος

Η Sad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας.Θα ήθελα να μου πει κάποιος που έκανε επέμβαση ρινοπλαστικης πόσο επώδυνη είναι η συγκεκριμένη επεμβαση,αν έμεινε ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα και ονόματα γιατρών που αξίζει να τους επισκεφθεί κανείς.Εχω ακούσει ότι ο πόνος που νιώθει κάποιος όταν του βγάζουν τις γάζες από την μύτη είναι τόσο δυνατός σε σημείο που λιποθυμας.Ισχυει αυτό;Θα ηθελα να μάθω λεπτομερειες για την περίοδο ανάρρωσης από το χειρουργείο.Σας ευχαριστώ.
 

Chr|st|n@

Νεοφερμένος

Η Chr|st|n@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά Καλησπέρα! Έκανα κι εγώ επέμβαση πριν 24 μέρες. Έκανα για στραβό διάφραγμα & υπερογκωμενες κογχες, πέραν της πλαστικής. Είχα το γνωστό κοκαλάκι στη ράχη και ηταν και στραβό. 😜 και χοντρό ακρορινιο το οποίο στενεψε λιγο ο γιατρός. Ειμαι πολυ ικανοποιημένη από το αποτέλεσμα, αν και ακομα πρηζεται-ξεπρηζεται, δεν έχω δει το αποτέλεσμα ολοκληρωμένο. Περιμένω σε κανα χρόνο λοιπον που θα φανεί, σύμφωνα μ αυτα που ακούγονται τόσο καιρο χρειάζεται. Η απορία μου ειναι η εξής: νιώθω μονίμως μπουκωμενη, και βλεπω και μεσα απο τα ρουθούνια σα σπυρακι στα τοιχώματα φαίνεται, οποτε ισως και να ναι αυτός ο λόγος που δεν αναπνέω καλα... έχουν ξεπροβάλει τα εσωτερικά ραματα και φαίνεται σα μυξακι άσπρο & μυριζω επίσης μονιμως σα κλουβιο αυγό 😤. Η βοηθός του γιατρού που με ειδε πριν μια εβδομάδα για καθαρισμό & εβγαζε κατι κακαδακια τεραστια απο μεσα, μου είπε οτι αυτα ειναι που μυρίζουν, να βαζω συχνα την αλοιφή που μου παν για να ξεκολλήσουν, τα "σπυρια" θα υποχωρήσουν μονα τους & τα ραματα να μην τα πειράξω, να κανω υπομονή να πεσουν μονα τους. Εγω ειμαι στο τσακ να τα ψαλιδισω τουλάχιστον, παρολο που φοβάμαι. Και αν ξερει κάποιος να μου πει ποτε θα σταματήσει αυτή η άσχημη μυρωδιά... γτ δε νομίζω να εχω αλλα κακαδακια και ξεραμενο αιμα μεσα. Όταν "ακομπαω" με τη μπατονετα δλδ, δε νιώθω κατι.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δε γνωρίζω από πλαστικές, αλλά ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού. Μην πειράξεις τα ράμματα μόνη σου! Αλλά τι εννοεί η βοηθός που σου είπε ότι αυτά "θα πέσουν μόνα τους"; Μήπως εννοεί ότι είναι βιοδιασπώμενα/απορροφήσιμα;
 

Chr|st|n@

Νεοφερμένος

Η Chr|st|n@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ναι απορροφησιμα ειναι. Και ειπε οτι θα πεσουν μονα τους, αλλα φαίνεται σα μυξακι εκει μπροστα 😜 Εκτός οτι με ενοχλει, οταν βαζω τη μπατονετα με την αλοιφη, γτ το ακουμπαει και νιωθω το μηκος του ραμματος μεσα στη πληγή. Γι αυτο σκέφτομαι να "πειραματιστω".
 

Sonia-son

Νεοφερμένος

Η Sonia-son αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Την επέμβαση την έχετε κάνει με τον Λουλουδη;



ψάχνω για επανορθωτικη ρινοπλαστικη
με καταστρεψαν απλα
σορρυ για τα λαθη μου

Σημείωση συντονιστή: απαντήσεις μόνο μέσω προσωπικών μηνυμάτων.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mpoumpou

Νεοφερμένος

Η Mpoumpou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
@Chr|st|n@ καλησπέρα Και σε όλη τη παρέα .... έκανα και γω πριν 9 μέρες και είμαι μπουκωμένη , βασικά πρησμένη από μέσα αισθάνομαι και περιμένω πως και πως να ανασάνω γιατί τα βραδιά δε μπορώ να κοιμηθώ ... τι αλοιφή σου έδωσε ; Εμένα ο γιατρός ενώ μ άρεσε πολύ τ απολέσαμε της μύτης όπως φαίνεται κτλ δε μου έδωσε καθόλου οδηγίες για αλοιφές κτλ
Μόνο πλύσεις ... έλα όμως που είμαι γεμάτη από μέσα και αυτά μόνο με τις πλύσεις δε μαλακώνουν να πέσουν
Εμένα το άγχος μου είναι μήπως κάτι πήγε στραβά και δεν ανάσανω ποτέ ... 😐☹️😢
 

ntinoss

Νεοφερμένος

Ο ntinoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε ολους, είμαι απο Θεσσαλονίκη και αναζητώ πλαστικο χειρουργο για να κανω ρινοπλαστικη. Μηπως κάποιος ξέρει κάποιον καλό χειρουργό για αυτή την επεμβαση?. Παρακαλώ στειλτε μου μυνηνα. Ευχαριστώ εκ των προτερων
 

baizer

Νεοφερμένος

Ο baizer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Kαλησπέρα στην κοινότητα, βρίσκομαι στην αναζήτηση χειρουργού για αισθητική και λειτουργική επέμβαση στην Αθήνα. Θα μπορούσε κάποιος που έχει προσωπική εμπειρία να μου πει σε πμ τις εντυπώσεις του για τους γιατρούς που έχουν αναφερθεί σε αυτό το thread?
Eυχαριστώ!
 

Marieann

Νεοφερμένος

Η Marieann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σας! Θέλω να κάνω ρινοπλαστικη και ψάχνω γιατρό στη Θεσσαλονίκη! Για τον Βαρναλιδη έχετε γνώμη? Παρακαλώ στειλτε μου προσωπικό μήνυμα!
 

kalina

Νεοφερμένος

Η kalina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια οπως και εσεις ετσι και εγω ειμαι στην αναζητηση ενω γιατρους για την ρινοπλαστικη.
Εχω καταληξει αναμεσα, στον γνωστο Α.Σκ, Κυπρ., Κολ.
Δεν τους εχω επισκεφτει ακομα. Οποιος ξερει να μου στειλει προσωπικο μηνυμα για γνωμη.
Μοιραζομαστε ολοι το ιδιο αγχος επομενως οποιος θελει να μου στειλει μηνυμα να συζητησουμε.
Ευχαριστω πολυ!
 

Ameli

Νεοφερμένος

Η Ameli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Επιτελους ειμαι στη ευχαριστη θέση να δωσω κι οχι να ζητηαω συμβουλες για το συγκεκριμενο θεμα!!Σημερα ηταν η 6ημερα απο την λειτουργικη μου ρινοπλαστικη και δεν θα μπορουσα να ειμαι πιο χαρουμενη!Πηγα σε εναν καταπληκτικό γιατρό και ανθρωπο.Η επεμβαση κράτησε 1 ωρα κ ενα τεταρτο,την αναισθησια που φοβομουν δεν τη καταλαβα καν,ουτε ζαλιστηκα οπως σε αλλη επεμβαση που χα κανει μικρη,δεν πονεσα,δεν μελανιασα παρα ελαχιστα στο βλεφαρο.Η αναπνοη έφτιαξε και το αισθητικό αποτελεσμα ξεπερασε κατα πολύ τις προσδοκιες μου!!Εψαχνα 3 χρονια τον κατάλληλο γιατρο,εψχνα σε ολα τα φορουμ ρωτησα τους πάντες κοιταξα ολων τα αποτελεσματα (αυτος τα βγαζει ΟΛΑ καιβπραγματικα ειναι ολα ωραια) τέλος είναι φοβερος άνετος κι εχει χιουμορ δεν το παιζει ιστορία οπως οι αλλοι που μιλησα.Οποιοσ θελει ας μου στειλει πμ! Επισης δεν βάζει πωματισμο στη μυτη!σημαντικο!πας για τα ραματα κ δεν πονας καθολου!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Chr|st|n@ καλησπέρα Και σε όλη τη παρέα .... έκανα και γω πριν 9 μέρες και είμαι μπουκωμένη , βασικά πρησμένη από μέσα αισθάνομαι και περιμένω πως και πως να ανασάνω γιατί τα βραδιά δε μπορώ να κοιμηθώ ... τι αλοιφή σου έδωσε ; Εμένα ο γιατρός ενώ μ άρεσε πολύ τ απολέσαμε της μύτης όπως φαίνεται κτλ δε μου έδωσε καθόλου οδηγίες για αλοιφές κτλ
Μόνο πλύσεις ... έλα όμως που είμαι γεμάτη από μέσα και αυτά μόνο με τις πλύσεις δε μαλακώνουν να πέσουν
Εμένα το άγχος μου είναι μήπως κάτι πήγε στραβά και δεν ανάσανω ποτέ ... 😐😢
Θελει χρονο δεν φεύγει σε μια μερα.Η μυτη σου ειναι σα να χτυπησε το σωμα βγάζει υγρά για να την επουλώσει. Υπομονή!σκέψου κ την ομοιοπαθητικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ανδρομέδα32

Νεοφερμένος

Η Ανδρομέδα32 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σε όλους!! Ενδιαφέρομαι για ρινοπλαστική στη Θεσσαλονίκη. Όποιος μπορεί, να μου προτείνει έναν έμπιστο γιατρό. Για τον Δρ. Ι. Γκουντάκο έχει κανείς προσωπική εμπειρία ; Θα τον προτείνατε; Στείλτε μου σε προσωπικό μήνυμα !! 😁
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top