Ταινίες που πρέπει να δούμε

destroy athens

Νεοφερμένος

Ο panagioths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι θα επρεπε να εχει κ το trainspotting!ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
πολυ καλες κ οι τρεις ειδικα το requiem.:)

Μα εσύ είχες φάει κόλλημα με το American History X.
Τι έγινε ξαφνικά; Ε; Ε;
Λοοοοολ

fantasmenos cool movies btw!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι θα επρεπε να εχει κ το trainspotting!ε;

Man μιλάς τη γλώσσα μου...:D Εξαιρετική ταινία... Απορώ πως τη ξέχασα. Τώρα θυμήθηκα και το football factory. Μοιάζει αρκετά από σκηνοθετική άποψη και το ίδιο διεισδυτικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Man μιλάς τη γλώσσα μου...:D Εξαιρετική ταινία... Απορώ πως τη ξέχασα. Τώρα θυμήθηκα και το football factory. Μοιάζει αρκετά από σκηνοθετική άποψη και το ίδιο διεισδυτικό

Ε είναι και οι 2 ταινίες αγγλικές ξενέρωτες..
Πλάκα κάνω.
i <3 Trainspotting.:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Εγώ σε αυτήν την λίστα θα πρόσθετα και τα
1. Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le (2001) (κάνει καλό στην αυτοπεποίθηση)
2. The Matrix (1999) (Να ανοίξει λίγο το μυαλό)
3. Requiem for a Dream (2000) (να δούμε την άσχημη πλευρά των ναρκωτικών)
4. Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004) (να μαθαίνουμε να συγχωρούμε και να εκτιμάμε τον σύντροφο μας)
5. Thank You for Smoking (2005) (να δούμε και για το κάπνισμα με ευχάριστο τρόπο)
6. Lord of War (2005) (σχετικό με εμπόριο όπλων)

Αυτά στα γρήγορα για άτομα μέχρι τέτοιας ηλικίας είναι must :)


Συμφωνώ απόλυτα για τις 4 πρώτες.:thumbup:
Ειδικά το Requiem for a dream(η all-time αγαπημένη μου) και το Amelie είναι πραγματι ηθοπλαστικές ταινίες.
Επίσης :
American History X (αναφέρθηκε πιο πριν , αλλά πραγματικά διδακτική παρ'όλη την ωμότητα της)
Εδώ να προσθέσω τις:
Forest Gump: (για την δύναμη της θέλησης, που μπορεί να ξεπεράσει όποιο εμπόδιο)
Dangerous Minds: (θα μπορούσε να είναι καλύτερη σαν ταινία, αλλά καταφέρνει να ανατρέψει κάποια από τα στερεότυπα και προκαταλήψεις που δημιουργούνται στην εφηβική ηλικία)
The Truman Show: (Η σκληρη πραγματικά για τις σημερινές κοινωνίες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
  1. Citizen Kane. Καταπληκτική ταινία του Orson Welles, σχετικά με την αινιγματική τελευτάια λέξη ενός μεγιστάνα, την αγωνιώδη αναζήτηση ερμηνείας της από τους δημοσιογράφους, και την Αμερική του 1941.
  2. Das Experiment. Το 1971 πραγματοποιήθηκε το "Stanford Prison Experiment" στο ομόνωμο Πανεπιστήμιο. 20 άντρες συμφώνησαν να εγκλειστούν σε μία τεχνητή φυλακή και να αναλάβουν 10 τους ρόλους των δεσμοφυλάκων και 10 των κρατουμένων. Μόνο μέσα σε λίγες μέρες, οι κάμερες που τους παρακολουθούσαν κατέγραψαν απίστευτες σκηνές βίας και εξουσίας. Η γερμανική ταινία του Oscar Hirschbiegel έσπασε και πολλά ταμπού της χώρας, σχετικά με τέτοιες εξουσιαστικές τυραννίες...
  3. A Clockwork Orange. Ιστορική ταινία του Kubrick, σχετικά με μία παρέα νέων, που σε μία φουτουριστική Βρετανία είναι εθισμένοι στη βία. Μέχρι που ο ένας φυλακίζεται και βασανίζεται, έως ότου μισήσει κάθε μορφή βίας.
  4. Mulholland Drive. Ο Lynch στις καλύτερες στιγμές του, με ένα μυστηριακό και ερωτικό περιβάλλον στο κέντρο του Hollywood.
  5. Spring, Summer, Autumn, Winter... and Spring. (Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom) Κορεάτικη ταινία, του Kim Ki-duk. Μαγευτική ζεν ατμόσφαιρα και οι τέσσερις φάσεις ωρίμανσης ενός μαθητευόμενου βουδιστή μοναχού δίπλα στο δάσκαλό του, στο κέντρο μίας απομονωμένης λίμνης. Μελαγχολική, μελωδική και ωστόσο βίαιη ταινία.
  6. The Party. Από τις καλύτερες στιγμές του Peter Sellers και του σκηνοθέτη Blake Edwards. Ένας ινδός γκαφατζής ηθοποιός μπλέκει σε ένα σικ πάρτυ της καλής κοινωνίας του Hollywood.
  7. Das Leben der anderen. (Lifes of others) Στο ανατολικό Βερολίνο του 1984 η Stasi, η μυστική αστυνομία του κράτους DDR (Ανατολική Γερμανία) πραγματοποιεί έντονους ελέγχους και παρακολουθήσεις στους απλούς πολίτες. Ένας πράκτορας καλείται να παρακολουθήσει τη ζωή ενός ζευγαριού, και μπλέκεται σε αυτή. Μαγευτικό τέλος.
  8. Big Fish. Του Tim Burton, οι τελευταίες στιγμές ενός πατέρα, ο οποίος αρνείται να αποχωριστεί τα τρελά παραμύθια, που έχει αφηγηθεί για τη ζωή του. Ή δεν είναι παραμύθια;
  9. American History X. Ένας σκληρός Νεοναζί, που έχει μάθει μόνο να μισεί, αλλάζει πεποιθήσεις και προσπαθεί να αποτρέψει το μικρό του αδερφό, από το να ακολουθήσει το ίδιο μονοπάτι.
  10. Carne Trémula. Ενώ ευθύνεται για την παράλυση του συντρόφου της γυναίκας που ποθεί τρελά, ο Βίκτορ επιστρέφει στη ζωή της μετά την αποφυλάκισή του... κι όλα μπλέκονται αλμοδοβαρικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
  1. Citizen Kane. Καταπληκτική ταινία του Orson Welles, σχετικά με την αινιγματική τελευτάια λέξη ενός μεγιστάνα, την αγωνιώδη αναζήτηση ερμηνείας της από τους δημοσιογράφους, και την Αμερική του 1941.
  2. Das Experiment. Το 1971 πραγματοποιήθηκε το "Stanford Prison Experiment" στο ομόνωμο Πανεπιστήμιο. 20 άντρες συμφώνησαν να εγκλειστούν σε μία τεχνητή φυλακή και να αναλάβουν 10 τους ρόλους των δεσμοφυλάκων και 10 των κρατουμένων. Μόνο μέσα σε λίγες μέρες, οι κάμερες που τους παρακολουθούσαν κατέγραψαν απίστευτες σκηνές βίας και εξουσίας. Η γερμανική ταινία του Oscar Hirschbiegel έσπασε και πολλά ταμπού της χώρας, σχετικά με τέτοιες εξουσιαστικές τυραννίες...
  3. A Clockwork Orange. Ιστορική ταινία του Kubrick, σχετικά με μία παρέα νέων, που σε μία φουτουριστική Βρετανία είναι εθισμένοι στη βία. Μέχρι που ο ένας φυλακίζεται και βασανίζεται, έως ότου μισήσει κάθε μορφή βίας.
  4. Mulholland Drive. Ο Lynch στις καλύτερες στιγμές του, με ένα μυστηριακό και ερωτικό περιβάλλον στο κέντρο του Hollywood.
  5. Spring, Summer, Autumn, Winter... and Spring. (Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom) Κορεάτικη ταινία, του Kim Ki-duk. Μαγευτική ζεν ατμόσφαιρα και οι τέσσερις φάσεις ωρίμανσης ενός μαθητευόμενου βουδιστή μοναχού δίπλα στο δάσκαλό του, στο κέντρο μίας απομονωμένης λίμνης. Μελαγχολική, μελωδική και ωστόσο βίαιη ταινία.
  6. The Party. Από τις καλύτερες στιγμές του Peter Sellers και του σκηνοθέτη Blake Edwards. Ένας ινδός γκαφατζής ηθοποιός μπλέκει σε ένα σικ πάρτυ της καλής κοινωνίας του Hollywood.
  7. Das Leben der anderen. (Lifes of others) Στο ανατολικό Βερολίνο του 1984 η Stasi, η μυστική αστυνομία του κράτους DDR (Ανατολική Γερμανία) πραγματοποιεί έντονους ελέγχους και παρακολουθήσεις στους απλούς πολίτες. Ένας πράκτορας καλείται να παρακολουθήσει τη ζωή ενός ζευγαριού, και μπλέκεται σε αυτή. Μαγευτικό τέλος.
  8. Big Fish. Του Tim Burton, οι τελευταίες στιγμές ενός πατέρα, ο οποίος αρνείται να αποχωριστεί τα τρελά παραμύθια, που έχει αφηγηθεί για τη ζωή του. Ή δεν είναι παραμύθια;
  9. American History X. Ένας σκληρός Νεοναζί, που έχει μάθει μόνο να μισεί, αλλάζει πεποιθήσεις και προσπαθεί να αποτρέψει το μικρό του αδερφό, από το να ακολουθήσει το ίδιο μονοπάτι.
  10. Carne Trémula. Ενώ ευθύνεται για την παράλυση του συντρόφου της γυναίκας που ποθεί τρελά, ο Βίκτορ επιστρέφει στη ζωή της μετά την αποφυλάκισή του... κι όλα μπλέκονται αλμοδοβαρικά!

Ααα ο Πολίτης Κέιν ήταν το κόλλημα του Ed Wood.. Τώρα το θυμήθηκα.;)
Έχω δει τις 3,4,7,8,9. Για την "ιστορία των άλλων" δεν θα λεγα κ πολύ καλά λόγια.
Ίσως γιατί το είδα στο σινεμά και δεν με βόλευε το κάθισμα.:P:P
Θενξ Γίδι για τις ταινίες, δεν προλαβαίνω βέβαια μέχρι τις 7/3 αλλά δεν πειράζει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Επίσης πολύ καλή ταινία ήταν το Rain man!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Επίσης πολύ καλή ταινία ήταν το Rain man!

:lol::lol::lol:
Ήταν; Τώρα δλδ δεν είναι;:P

Ναι την έχω δει και ο Hoffman παίζει απίστευτα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Πωπωω, έχω να δω αρκετά μου φαίνεται! Και έχω μπροστά μου ένα εξάμηνο! Ελπίζω να τα προλάβω μαζί μέ ότι θα έχει προστεθεί μέχρι τότε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Θυμάμαι το κλάμα που είχαμε ρίξει στο σινέμα 4 κορίτσια στο "Dead Poet's Society"
Σωρός τα χαρτομάντηλα!

Νομίζω ότι σε αυτήν τη λίστα πρέπει να μπουν τα Pulp Fiction και ο Νονός (Godfather).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Πωπωω, έχω να δω αρκετά μου φαίνεται! Και έχω μπροστά μου ένα εξάμηνο! Ελπίζω να τα προλάβω μαζί μέ ότι θα έχει προστεθεί μέχρι τότε!:P

Αστα να πάνε!
Εγώ το διάβασα 1 βδομάδα πριν γίνω 20 και δεν είδα ΚΑΜΙΑ!

Τραγικός;:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γιατί πριν τα 20?

Στα 19,999... είσαι πιο κατασταλαγμένος δηλαδή? :worry:

Ας κάνουμε μια λίστα με τις 20 ταινίες που πρέπει να δεις πριν τα 40... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Mulholland Drive. Ο Lynch στις καλύτερες στιγμές του, με ένα μυστηριακό και ερωτικό περιβάλλον στο κέντρο του Hollywood.

Μπορεί να μου αναλύσει κάποιος διεξοδικά τι ακριβώς του άρεσε από αυτή την ταινία;
Το ανύπαρκτο σενάριο ίσως? :P
...μόνο μια σκηνή θα μου μείνει αξέχαστη, αυτή στο club Silencio...

Ευτυχώς που δεν την είδα πριν τα 20 πάντως, μη μου έμενε και κανένα κουσούρι :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μπορεί να μου αναλύσει κάποιος διεξοδικά τι ακριβώς του άρεσε από αυτή την ταινία;
Το ανύπαρκτο σενάριο ίσως? :P
...μόνο μια σκηνή θα μου μείνει αξέχαστη, αυτή στο club Silencio...

Ευτυχώς που δεν την είδα πριν τα 20 πάντως, μη μου έμενε και κανένα κουσούρι :lol:

Σου αρέσει ο Lynch κατά τ' άλλλα;
Έχεις δει Twin Peaks;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Το διάβασα στο FREE αυτού του μήνα και έχω 4 μέρες να τις δω μιάς και την Παρασκευή
λέω bye bye στα 10κάτι χρόνια ζωής μου και μπαίνω στα 20-άστα να πάνε- ρε γμτ. :P

Αυτές είναι (με τα link τους. Αμ τί.. Προσεγμένες δουλειές.)

The Graduate
Rebel Without A Cause (το νοίκιασα ήδη ;))
Splendor In The Grass
Quadrophenia
Dead Poets Society

Kids
Virgin Suicides (δεν το 'χει στο video club. ουάα ουάααα :cry_x:)
Mean Girls
Juno (το 'χω, αλλά δεν το χω δει ακόμα)
Elephant (όχι απλά το' χω δει. Το' χω καρα-δεί ;))

Εσείς έχετε δει καμμία απ' αυτές;
Post asap :P:P

Ολες εκτος απο τα Elephant, Quadrophenia, Splendor In The Grass.


Το "Dead Poets Society" είναι ο "Κύκλος των χαμένων ποιητών" βρε παιδιά;
Έχω και κάποια άγνοια..

To "Dead Poets Society" ειναι οντως ο "Κύκλος των χαμένων ποιητών". :)


Τωρα, οσο για τις ταινιες που παρατιθενται μετα απο αλλα μελη, να κανω εγω το δικο μου σχολιο: Δε νομιζω οτι το Free εννοουσε ταινιες τις οποιες πρεπει να δει ενα ατομο μεχρι να κλεισει τα 20 του, ετσι απλα, μιλωντας δηλαδη για σημαντικοτητα ταινιων. Ουτε απλα εννοουσε ηθικοπλαστικες. Αυτο καταλαβαινω απο τη λιστα του τουλαχιστον. Οι ταινιες που παραθετει αναφερονται στην εφηβικη ηλικια και τα προβληματα της, και τον τροπο αντιμετωπισης τους απο τους νεους. Οποτε, απο αυτες που συνιστωνται μετα, θεωρω σχετικες μονο τις:


Επίσης βάλε και τις:
American History X(σκληρό όπως το πάνω αλλά διδακτικό) https://www.imdb.com/title/tt0120586/


Εγώ σε αυτήν την λίστα θα πρόσθετα και τα
3. Requiem for a Dream (2000) (να δούμε την άσχημη πλευρά των ναρκωτικών)

  1. A Clockwork Orange. Ιστορική ταινία του Kubrick, σχετικά με μία παρέα νέων, που σε μία φουτουριστική Βρετανία είναι εθισμένοι στη βία. Μέχρι που ο ένας φυλακίζεται και βασανίζεται, έως ότου μισήσει κάθε μορφή βίας.
  2. American History X. Ένας σκληρός Νεοναζί, που έχει μάθει μόνο να μισεί, αλλάζει πεποιθήσεις και προσπαθεί να αποτρέψει το μικρό του αδερφό, από το να ακολουθήσει το ίδιο μονοπάτι.

(Το Spring, Summer, Autumn, Winter... and Spring δεν το χω δει, αλλα μαλλον ασχετο - με τη θεματολογια - μου φανηκε)

Dangerous Minds: (θα μπορούσε να είναι καλύτερη σαν ταινία, αλλά καταφέρνει να ανατρέψει κάποια από τα στερεότυπα και προκαταλήψεις που δημιουργούνται στην εφηβική ηλικία)


Τα υπολοιπα που αναφερονται, αν και καλες ταινιες εν γενει, δεν νομιζω οτι κολλουσαν...:redface:

Υ.Γ: Μπορει να συμπληρωσω και εγω μετα, αν βρω χρονο.
EDIT: Πιθανως το Stand by Me (1986), αν και μιλαει πιο πολυ για την παιδικη παρα για την εφηβικη ηλικια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Τωρα, οσο για τις ταινιες που παρατιθενται μετα απο αλλα μελη, να κανω εγω το δικο μου σχολιο: Δε νομιζω οτι το Free εννοουσε ταινιες τις οποιες πρεπει να δει ενα ατομο μεχρι να κλεισει τα 20 του, ετσι απλα, μιλωντας δηλαδη για σημαντικοτητα ταινιων. Ουτε απλα εννοουσε ηθικοπλαστικες. Αυτο καταλαβαινω απο τη λιστα του τουλαχιστον. Οι ταινιες που παραθετει αναφερονται στην εφηβικη ηλικια και τα προβληματα της, και τον τροπο αντιμετωπισης τους απο τους νεους.

Ναι, έχεις ένα δίκιο όπως είχα πει κ εγώ

Ταινίες που θίγουν εφηβικά προβλήματα προφανώς
και που περιστρέφονται γύρω απ' αυτούς νέους.

Άλλωστε και οι πρωταγωνιστές είναι έφηβοι στις περισσότερες, έτσι;

αλλά ο καθένας το βλέπει με τη δικιά του ματιά.:P



BTW είδα το Juno. Πραγματικά καλό αν και δεν μου είπε πολλά για το θέμα που έθιγε.
Μήπως επειδή δεν πρόκειται ποτέ να γκαστρωθώ;:hmm:
Η ellen page μ@μησε πάντως ερμηνευτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rusty4524

Νεοφερμένος

Ο rusty4524 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το διάβασα στο FREE αυτού του μήνα και έχω 4 μέρες να τις δω μιάς και την Παρασκευή
λέω bye bye στα 10κάτι χρόνια ζωής μου και μπαίνω στα 20-άστα να πάνε- ρε γμτ. :P

Αυτές είναι (με τα link τους. Αμ τί.. Προσεγμένες δουλειές.)

The Graduate
Rebel Without A Cause (το νοίκιασα ήδη ;))
Splendor In The Grass
Quadrophenia
Dead Poets Society
Kids
Virgin Suicides (δεν το 'χει στο video club. ουάα ουάααα :cry_x:)
Mean Girls
Juno (το 'χω, αλλά δεν το χω δει ακόμα)
Elephant (όχι απλά το' χω δει. Το' χω καρα-δεί ;))

Εσείς έχετε δει καμμία απ' αυτές;
Post asap :P:P

εχω δει το dead poets society και φυσικα το elephant..
τα υπολοιπα θα τα δω προσεχως, παρ'οτι ειμαι ηδη 20...χα χα...
δεν κοιτανε εκει οι συντακτες του FREE που ειναι με το Π. λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φεγγαρένια..

Νεοφερμένος

Η Φεγγαρένια.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Το mean girls είχε γέλιο και πλάκα πλάκα θίγει την αμερικάνικη σχολική πραγματικότητα! Τώρα όσο για τα υπόλοιπα shoot me! Δεν έχω δεί ούτε ένα (εκτός απ τον κύκλο των χαμένων ποιητών που το δα και δεν το δα!) Ντακς, δεν νιώθω χάλια, έχω κανα δυο χρόνια ακόμα προθεσμία! Αν έγραφε πάντως ο bro μου στο φρι όλες αυτές οι ταιίες τηα είχαν αντικατασταθεί απο American pie 1, american pie 2, american pie 3 και πάει λέγωντας! Λολ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Επίσης Matrix, Fight Club, Godfather, Η ζωή είναι ωραία, American History X και εκείνη η καταπληκτική ταινία με τον Jim Carey που είναι σε στυλ Big Brother. Που ζει μια ψεύτικη ζωή που παρακολουθείται 24/7.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top