Reality...parties

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έτυχε πριν λίγο καθώς έτρωγα να εστιάσω την προσοχή μου στο γυαλί της τηλεόρασης με σκοπό να καταλάβω το θέμα μιας εκπομπής. Το μόνο που έβλεπα επί 10λέπτα ήταν πως μερικοί διασκεδάζουν. Και από τι πληροφορήθηκα 3 μεγάλα ελληνικά κανάλια (και μάλιστα το ένα είναι κρατικό) έχουν παρόμοιες “εκπομπές”.


Αναρωτιέμαι ποίο το νόημα να παρακολουθήσει κάποιος τι κάνουν μερικοί σε ένα “γλέντι”. Τουλάχιστον σε “εκπομπές” του στυλ fame story υποτίθεται έχεις αγωνία το τι θα γίνει, εδώ όμως; Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι.


Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί ο νέος βλέπει ανούσια προγράμματα στην τηλεόραση ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Νομίζω οτι απλά προσφέρουν ένα είδος διασκέδασης σε ανθρώπους που ίσως να μην έχουν την δυνατότητα να πάμε σε κάποιο κέντρο να δουν κάποιο πρόγραμμα, ή που νοσταλγούν την διασκέδαση όπως ήταν παλιά ή ακόμα που δεν έχουν την όρεξη το χρόνο το κουράγιο....είναι ένα είδος διασκέδασης.Μπορούν να ακούσουν τραγούδια παλιά, αφιερώματα σε συνθέτες, τραγουδιστές ή πρόσωπα, να μπούν σε ένα παρείστικο κλίμα .

Η αλήθεια είναι οτι από μια οπτική είναι λίγο περίεργο να βλέπειες άλλους να διασκεδάζουν:worry: και εσύ να είσαι σπίτι χωρίς να μπορείς να συμμετέχεις...απλά προσφέρει ένα είδος συντροφιάς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Angel-Eyes:
Νομίζω οτι απλά προσφέρουν ένα είδος διασκέδασης σε ανθρώπους που ίσως να μην έχουν την δυνατότητα να πάμε σε κάποιο κέντρο να δουν κάποιο πρόγραμμα, ή που νοσταλγούν την διασκέδαση όπως ήταν παλιά ή ακόμα που δεν έχουν την όρεξη το χρόνο το κουράγιο....είναι ένα είδος διασκέδασης.Μπορούν να ακούσουν τραγούδια παλιά, αφιερώματα σε συνθέτες, τραγουδιστές ή πρόσωπα, να μπούν σε ένα παρείστικο κλίμα .

Η αλήθεια είναι οτι από μια οπτική είναι λίγο περίεργο να βλέπειες άλλους να διασκεδάζουν:worry: και εσύ να είσαι σπίτι χωρίς να μπορείς να συμμετέχεις...απλά προσφέρει ένα είδος συντροφιάς

Εγω θα προτιμουσα να μαζεψω 2-3 φιλους μου και να διασκεδάσουμε παρα να βλεπω αλλους ... εγω ενιωθα σαν δουλος οση ωρα παρακολουθουσα το προγραμμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγω θα προτιμουσα να μαζεψω 2-3 φιλους μου και να διασκεδάσουμε παρα να βλεπω αλλους ... εγω ενιωθα σαν δουλος οση ωρα παρακολουθουσα το προγραμμα...


δε νομίζω ότι οι συγκεκριμένες εκπομπές έχουν ώς αποδέκτη άτομα ηλικίας κάτω των.... 35 - 40 :/:

για να καταλάβεις το κοινό που αποσκοπεί να έχει η κάθε εκπομπή, αρκεί να δεις τι είδους διαφημίσεις παίζουν στα ενδιάμεσα....
σε τέτοια προγράμματα παίζουν πάρα πολύ απορρυπαντικά κλπ .... άρα απευθύνονται στην μέση νυκοκοιρά ως επί το πλείστον που τέτοια ώρα Κυριακή κάνει στο σιδέρωμα της εβδομάδας :/: :/:

οι "ειδικοί" θεωρούν ότι τέτοια ώρα Κυριακής, μπροστά στο χαζοκούτι δεν είναι άτομα ηλικίας 15-35....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγω θα προτιμουσα να μαζεψω 2-3 φιλους μου και να διασκεδάσουμε παρα να βλεπω αλλους ... εγω ενιωθα σαν δουλος οση ωρα παρακολουθουσα το προγραμμα...
Εσύ είσαι 16 και μπορείς να το κάνεις... Οι μάγκες όμως έχουν target group αυτούς που η ηλικία τους και οι συνθήκες ζωής τους δεν τους επιτρέπει κάτι τέτοιο.
Δε λέω ότι και καλά αυτές οι εκπομπές είναι αξιόλογες (το αντίθετο μάλιστα) αλλά τουλάχιστον δεν εκμαυλίζουν συνειδήσεις και δε διαμορφώνουν προσωπικότητες όπως τα ριάλιτι που προανέφερες. Αυτά είναι η σημερινή μάστιγα κατά τη γνώμη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μα εννοειτε οτι δεν εχουν αποδέκτη άτομα κατω το 35 ... αλλά έναν 45αρη τι τον εμποδίζει να κάνει μια συγκεντωση απο 2-3 φιλους ... τίποτα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angel-Eyes

Νεοφερμένος

Η Angel-Eyes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Εγω θα προτιμουσα να μαζεψω 2-3 φιλους μου και να διασκεδάσουμε παρα να βλεπω αλλους ... εγω ενιωθα σαν δουλος οση ωρα παρακολουθουσα το προγραμμα...

Ετσι είναι ....αλλά για μεγάλους ανθρώπους που έχουν δουλεία αύριο ή που δεν έχου όρεξη για παρέες στο σπίτι γιατί είναι κουρασμένοι από όλη την εβδομάδα είναι μια παρηγορία...δεν κουράζονται να βγούν να δούν φίλους κλπ απλά περνάνε καλα έτσι...απευθύνεται σε μια άλλη νοοτροπία και στάση ζωής...

Εξάλλου οι οριμένες φορές έχουν αφιερώματα σε καλλιτέχνες αρκετά μεγάλης εμβέλειας(πιο πολύ η κρατική) που αντιπροσωπέυουν μια άλλή εποχή και που οι μεγαλύτεροι νοσταλγούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από O'Zorgnax:
Εσύ είσαι 16 και μπορείς να το κάνεις... Οι μάγκες όμως έχουν target group αυτούς που η ηλικία τους και οι συνθήκες ζωής τους δεν τους επιτρέπει κάτι τέτοιο.
Δε λέω ότι και καλά αυτές οι εκπομπές είναι αξιόλογες (το αντίθετο μάλιστα) αλλά τουλάχιστον δεν εκμαυλίζουν συνειδήσεις και δε διαμορφώνουν προσωπικότητες όπως τα ριάλιτι που προανέφερες. Αυτά είναι η σημερινή μάστιγα κατά τη γνώμη μου...
Για ενα ατομο που δεν εχει καλες συνθηκες ζωής μια τέτοια εκπομπή το μόνο που του προσφέρει είναι να νίωθει αδικημένος απο την ζωή :/::worry::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Για ενα ατομο που δεν εχει καλες συνθηκες ζωής μια τέτοια εκπομπή το μόνο που του προσφέρει είναι να νίωθει αδικημένος απο την ζωή :/::worry::(
Δε λέμε κάτι διαφορετικό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Angel-Eyes:
Ετσι είναι ....αλλά για μεγάλους ανθρώπους που έχουν δουλεία αύριο ή που δεν έχου όρεξη για παρέες στο σπίτι γιατί είναι κουρασμένοι από όλη την εβδομάδα είναι μια παρηγορία...δεν κουράζονται να βγούν να δούν φίλους κλπ απλά περνάνε καλα έτσι...απευθύνεται σε μια άλλη νοοτροπία και στάση ζωής...
Στάση ζώης να μην εχεις τον χρόνο να δεις μερικούς φίλους ... ωχ δεν θέλω να μεγαλώσω τελικά ... :/:

Αρχική Δημοσίευση από Angel-Eyes:
Εξάλλου οι οριμένες φορές έχουν αφιερώματα σε καλλιτέχνες αρκετά μεγάλης εμβέλειας(πιο πολύ η κρατική) που αντιπροσωπέυουν μια άλλή εποχή και που οι μεγαλύτεροι νοσταλγούν
χμμμ οκ αυτο ... ειναι ενα θετικο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μιας και είχαμε βγει πολυ offtopic, απο το θεμα ξεπήδησαν ενα offtopic και ενα split
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top