Μπορείς να διαλέξεις, τρεις λέξεις, που μ' αυτές θα παίξεις

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δικά μου!
  • πονάει
  • αγαπάει
  • τρυπάει
Ξέχασες το ριμάδι άλλα δεν σου κρατάω κακία:P :P :P


Ξέρω πώς πονάει
καρδια που αγαπάει
ειναι σαν ροδο μέσα μου
που όλο με τρυπάει

Δικά μου

κουνάει
λυγάει
γερνάει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
κουνάει
λυγάει
γερνάει
Το καράβι απ' τον αέρα πολύ κουνάει
όμως η ψυχή του ναύτη ποτέ δε λυγάει
μονάχα μες στη θάλασσα γερνάει.
:D


ζωή
στιγμή
πυγμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Το καράβι απ' τον αέρα πολύ κουνάει
όμως η ψυχή του ναύτη ποτέ δε λυγάει
μονάχα μες στη θάλασσα γερνάει.
:D


ζωή
στιγμή
πυγμή

Η ζωή θέλει πυγμή
να αδράξεις τη στιγμή

:D εύκολο ήταν αυτό




τρελή
μακρύ
φλογερή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Τρελή πολλοί με είπανε κι αγύριστο κεφάλι
μα εγώ κάτω δεν το'βαλα στο δρόμο το μακρύ
όσο κι αν μοιάζει αδύνατο μπορώ να περιμένω
αφού ειν' η αγάπη μου πιο κι απ'τον ήλιο φλογερή...

next one!

καλοκαίρι
μαχαίρι
ξέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
το καλοκαίρι
έχει ζέστη σαν μαχαίρι
και τι θα φέρει ποιος ξέρει

λέξεις:
σώμα
κώμμα
πτώμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όλοι μου έλεγαν με τέτοιο σώμα,
καλύτερα να έπεφτα σε κώμα
Αλλά μια που εγώ δεν είμαι πτώμα
προτίμησα να γίνω λιώμα! *Hic*

:P

πινέζα
τέζα
μαγιονέζα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Προχθές μια μάγισσα Κινέζα
μου έδωσε μία πινέζα
να χώσω μες στη μαγιονέζα
και να σε ριξω κάτω τέζα

Πολύ απατημένος σύζυγος την είδα:D

Επόμενος:

Τούμπα
τουλούμπα
καλούμπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
κάνε μου μια τούμπα
να μείνεις με καλούμπα
και να φας μια τουλούμπα


φίδι
μανταρίνι
κατσαβίδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Μέσα στο μανταρίνι μου, θυμάμαι και τρομάζω
(γι' αυτο και φρούτα τώρα πια δεν ξανααγοράζω)
είδα ένα ασπρόμαυρο τόσο μικρούλι φίδι
για να το βγάλω χρειάστηκε να πιάσω κατσαβίδι

Λάξεις:

πόδι
ρόδι
Θώδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
ενώ τραγούδαγε η θώδη
έσπαγα το ρόδι
και μου πεσε στο πόδι


παγόνι
πεπόνι
λεμόνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
παγόνι
πεπόνι
λεμόνι
Περπατώντας μες στο χιόνι
είδα μπρος μου ένα παγώνι
που έτρωγε ένα πεπόνι
κι είχε βάλει και λεμόνι. :P


Λέξεις:
  • αρκούδα
  • μουσούδα
  • τραγούδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ο Ορέστης το παγώνι
παίζει το βαρύ πεπόνι
μα όταν τρώει λίγο λεμόνι
το φυσάει και δεν κρυώνει

Επειδή δεν πρόλαβα, απαντήστε στου Γιώργου τις λέξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στη σειρά σου τρουφ. :P:P



(νταξ, ο επόμενος επιλέγει και βάζει τις λέξεις του άλλου για τον μεθεπόμενο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Νομίζω ότι το έσωσα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Στο δάσος που περπάταγα εβρήκα μιαν αρκούδα
Και όλη μες στο μέλι είχε χώσει τη μουσούδα
Και όταν επλησίασα να κόψω λίγω μούρα
Μου λέει με βραχνή φωνή μια μαντινάδα κρητική τραγούδα!

Σαρδέλα
σαμπρέλα
κανέλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
βρε πατησα σου λεω εκεινη τη σαρδελα
και προσγειωθηκα στην κοκκινη σαμπρελα
με ενα φρεντο αγκαλια
τιγκα στην κανελα!

αφανεια
παρανοια
μετανοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλύτερα μη μένεις στην αφάνεια
Ρίχτο και συ μια φορά στην παράνοια!
Σε τι σε οφέλησε τόση αδράνεια?
Δεν είναι καιρός για καμία μετάνοια!

:knife:

Γοργόνα
Κοτρώνα
Σφεντόνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
μα το Δια κολυμπουσε σαν ομορφη γοργονα
και εκεινος αποτρελλαθηκε
και πηρε στα χερια του μια κοτρωνα
και την προσγειωσε στο κεφαλι της με μια σφεντονα!

κορδόνι
καδρόνι
πεπόνι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
μα το Δια κολυμπουσε σαν ομορφη γοργονα
και εκεινος αποτρελλαθηκε
και πηρε στα χερια του μια κοτρωνα
και την προσγειωσε στο κεφαλι της με μια σφεντονα!

κορδόνι
καδρόνι
πεπόνι

αχ αυτο καδρονι
που ειναι κρεμασμενο στο κορδονι
κ εχει κ χρωμα απο πεπονι:xtipao:

λεμονι
σεντονι
πριονι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
αφου την "εστιψε" οπως ενα λεμονι
και εκανε χαλια το σεντονι
την αποτελειωσε με ενα πριονι
(τι γραφω παλι σημερα πρωι-πρωι :whistle: )

σεληνη
μπικινι
λαμποργκινι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top