Πληροφορίες για ενοίκια σε συγκεκριμένες περιοχές/πόλεις

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Η αδερφή μου πέρασε στο ΤΕΙ Λαμίας και αρχίσαμε να ψαχνόμαστε για τα ενοίκια κτλ κ έχω 2 ερωτήσεις:

1) Ξέρει κανείς αν έχει Εστίες για τους φοιτητές στο ΤΕΙ Λαμίας;
2) Αν όχι, ξέρει κανείς πόσο πάει το ενοίκιο στο περίπου;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
τι σχολη αν επιτρεπεται?

νομιζω δεν εχει εστιες. ενοικια δεν ε χω ιδεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
ΤΕΙ Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών είναι η σχολή... :) Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι δεν έχει εστίες. Και στο site τους δεν αναφέρει τίποτα τέτοιο. Για τα ενοίκια δεν ξέρει κανείς, έτσι μέσα στις άκρες; Όχι τίποτα άλλο, αλλά να μην μας πιάσουν κορόιδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

true_love

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εστίες δεν έχει...:mad:
Απο ενοίκια είναι αρκετά ακριβά,ειδικά προς Άμπλιάνη μεριά...είναι...αστα να πάνε.
Την έχουν δει κάπως λόγο Τει και είναι τσουχτερά.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Από ενοίκια δεν έχω ιδέα....
Εχει όμως απίστευτα ψητά κοτόπουλα στον πεζόδρομο..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Από ενοίκια δεν έχω ιδέα....
Εχει όμως απίστευτα ψητά κοτόπουλα στον πεζόδρομο..!!!
:hehe::hehe: θα το πω στην αδερφή μου για να έχει το νου της! Νομίζω πως θα της χρειαστεί... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
σορι για το μικρο οφτοπικ, αλλα πως θα παει εκει η αδερφη σου, το χεις ψαξει?
και αν ξερει καποιος, να μας πει αν ΕΚΤΟΣ απο κτελ, υπαρχει συνδεση και με τρενο... λιανοκλαδι νομιζω πρεπει να λεγεται ο πιο κοντινος σταθμος...αλλα συνδεεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εχει ανταποκρισεις με λεωφορια απ'το σταθμο στο Λιανοκλαδι προς Λαμια..μπορεις να ζητησεις οταν κοψεις εισιτηριο επιπλεον και για το λεωφοριο (νομιζω οτι ειναι του οσε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
δεν το έχει ψάξει ακόμη για το πως ακριβώς πάει εκεί. όταν με το καλό πάει θα δει. Είναι με το Β εξάμηνο τελικά, οπότε έχει μπόλικο καιρό να ψάξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Από ενοίκια δεν έχω ιδέα....
Εχει όμως απίστευτα ψητά κοτόπουλα στον πεζόδρομο..!!!
Πλάκα μου κάνεις? Τα κοτόπουλα σου μείναν ή τα αρνιά?

Τα ενοίκια είναι ακριβά 100%. Η ίδια η πόλη είναι ακριβή.

Υπάρχει σταθμός ΚΤΕΛ σχεδόν στο κέντρο της πόλης και σιδηροδρομικά υπάρχει ανταπόκριση με λεωφορείο του ΟΣΕ για το Λιανοκλάδι. Από Αθήνα και προς Αθήνα υπάρχει και η τοπική αμαξοστοιχία (ή τουλάχιστον υπήρχε πριν απο 6 μήνες που την πήρα) η οποία σε αφήνει και σε παίρνει απο το σταθμό λαμίας (επίσης κοντά στο κέντρο).

Τώρα εαν θέλεις να σου πώ περιοχές που είναι καλά να μείνει, καθώς επίσης και αστικά και τα λοιπά πές μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εμείς κοτόπουλα φάγαμε..............:):D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Virtuosofriend

Νεοφερμένος

Ο Virtuosofriend αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Lol...όχι οτι είναι άσχημα και τα κοτόπουλα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι ρωταω στο σωστο μερος αλλα δεν βρισκω κ το σωστο

ψαχνω σπιτι για να νοικιασω βρηκα ενα απο ενα μεσιτικο γραφειο πρεπει να πληρωσω εγω κατι τον κυριο? αν τελικα το κλεισω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι ρωταω στο σωστο μερος αλλα δεν βρισκω κ το σωστο

ψαχνω σπιτι για να νοικιασω βρηκα ενα απο ενα μεσιτικο γραφειο πρεπει να πληρωσω εγω κατι τον κυριο? αν τελικα το κλεισω?

έχω την εντύπωση (δλδ είμαι σχεδόν σίγουρη) πως το μεσιτικό γραφείο παίρνει προμήθεια η οποία πολλές φορές αγγίζει το ύψος του ενοικίου... δεν σου είπε τπτ ο μεσίτης? ρώτα τον καλού κακού, μη σου έρθει κεραμίδα μετά....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
έχω την εντύπωση (δλδ είμαι σχεδόν σίγουρη) πως το μεσιτικό γραφείο παίρνει προμήθεια η οποία πολλές φορές αγγίζει το ύψος του ενοικίου... δεν σου είπε τπτ ο μεσίτης? ρώτα τον καλού κακού, μη σου έρθει κεραμίδα μετά....:)
το μονο που ειπε ειναι..

ξερεις οτι περνεις σε μεσιτικο γραφειο?
κ εκει μου περασε κατι απο το μυαλο αλλα δεν ξερω:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ναι παίρνει προμήθεια ...από 50% εώς 100% του ενοικίου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Οταν ειναι για ενοικιαση σπιτιου, ο μεσιτης παιρνει ως αμοιβη ενα νοικι απο εσενα και ενα απο τον αλλο που εχει το σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
το μονο που ειπε ειναι..

ξερεις οτι περνεις σε μεσιτικο γραφειο?
κ εκει μου περασε κατι απο το μυαλο αλλα δεν ξερω:hmm:

χμμμμμμμ :hmm::hmm::hmm::hmm:
καλά έκανες κ πονηρεύτηκες...
προσπάθησε μόνος σου ρε συ κ μόνο στην περίπτωση που απηυδήσεις πήγαινε σε μεσίτη...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Ναι παίρνει προμήθεια ...από 50% εώς 100% του ενοικίου ;)
καταλαβα οκ:/: ευχαριστω

Οταν ειναι για ενοικιαση σπιτιου, ο μεσιτης παιρνει ως αμοιβη ενα νοικι απο εσενα και ενα απο τον αλλο που εχει το σπιτι.
:/:ευχαριστω
χμμμμμμμ :hmm::hmm::hmm::hmm:
καλά έκανες κ πονηρεύτηκες...
προσπάθησε μόνος σου ρε συ κ μόνο στην περίπτωση που απηυδήσεις πήγαινε σε μεσίτη...;)
ευχαριστω ????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Το μεσητικό εδώ πέρνει το 30-50% του ενοικείου και τίποτα απο τον ενοικιαστή όταν σε βρεί απο αγγελία και σου πεί ότι θέλει να δίξει το σπίτι, αυτό ισχείει όταν το μεσητικό έχει έληψη σπιτιού) απο κεί και πέρα η τιμή είναι κοφτή όταν ο ίδιος ο νοικιάρης πάρει τηλ και ζητήσει να τους το νοικιάσει το γραφείο, απέφυγε το μεσητικό για πόληση και ενικίαση, πιθανόν να μήν γνωρήζει όσα ο ήδιος ο νοικιάρης που θα σου πέι κάποιες αλήθειες, οι μεσήτες επιδή θέλουν να κάνουν γρήγορα την δουλειά απλά προσπαθούν να νοικιάσουν όχι βάσει των αναγκών του πελάτη αλλα βάση των χρημάτων που θα πάρουν γρήγορα.

Αυτά απο μένα, σίγουρα και ανώδηνα:P


Κάκερ τι θές να νοικιάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top