Οδυνηροί χωρισμοί

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τι λες τώρα ρε.......:fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tharaleos

Νεοφερμένος

Ο tharaleos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Είσαι πολύ σωστός, αν ήξερες πως αισθανόμουν θα καταλάβαινες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Εγω ειμαι χωρισμενη μολις 5 μερες. Απο τοτε που εγινε αυτο εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου. Νιωθω τοσο αδεια, τοσο πονεμενη, μεγαλη πικρα ο χωρισμος. Αλλα δεν προσπαθω να το ξεπερασω. Ηταν η πρωτη μου μεγαλη αγαπη, ηταν ολη μου η ζωη.Τωρα πια δεν εχω τιποτα.Αλλα ειναι παντου γυρω μου, μεσα μου, ακομα και στο οξυγονο που αναπνεω..Οταν παω να σκεφτω κατι χαρουμενο, φερνω στο μυαλο μου εκεινον, οταν τα ματια μου δακρυζουν, παλι εξαιτιας του συμβαινει. Ξερω πως δεν προκειται ποτε πια στη ζωη μου να ξαναζησω ολα αυτα που εζησα μαζι του. Ηταν πολυ ξεχωριστος για μενα, ο καλυτερος, ο θεος μου. Ολα μαζι του ηταν προτοτυπα, ομορφα και ημουν η πιο ευτυχισμενη γυναικα στο κοσμο. Εχω τις αναμνησεις μου που με κρατανε ακομα ζωντανη..Τον αγαπω με ολη μου τη καρδια, αλλα ισως και δεν το μαθει ποτε..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγω ειμαι χωρισμενη μολις 5 μερες. Απο τοτε που εγινε αυτο εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου. Νιωθω τοσο αδεια, τοσο πονεμενη, μεγαλη πικρα ο χωρισμος. Αλλα δεν προσπαθω να το ξεπερασω. Ηταν η πρωτη μου μεγαλη αγαπη, ηταν ολη μου η ζωη.Τωρα πια δεν εχω τιποτα.Αλλα ειναι παντου γυρω μου, μεσα μου, ακομα και στο οξυγονο που αναπνεω..Οταν παω να σκεφτω κατι χαρουμενο, φερνω στο μυαλο μου εκεινον, οταν τα ματια μου δακρυζουν, παλι εξαιτιας του συμβαινει. Ξερω πως δεν προκειται ποτε πια στη ζωη μου να ξαναζησω ολα αυτα που εζησα μαζι του. Ηταν πολυ ξεχωριστος για μενα, ο καλυτερος, ο θεος μου. Ολα μαζι του ηταν προτοτυπα, ομορφα και ημουν η πιο ευτυχισμενη γυναικα στο κοσμο. Εχω τις αναμνησεις μου που με κρατανε ακομα ζωντανη..Τον αγαπω με ολη μου τη καρδια, αλλα ισως και δεν το μαθει ποτε..........

αχ κοριτσάκι....
:bigarmhug
ξέρω δεν ειναι παρηγοριά αλλά... οι περισσότεροι έχουμε βρεθεί στη θέση σου....
κυρίως όταν πιστεύαμε ότι δεν θα περάσει ποτέ, ότι δεν θα ξανανιώσουμε έτσι ποτέ κλπ
Η αλήθεια ειναι ότι όντως.... ποτέ δεν νοιώθεις το ίδιο... πολλές φορές τελικά νοιώθεις και περισσότερα και δυνατότερα ....
Τες πα... δεν ειναι ωρα αυτη τωρα να στα πω... θα έρθει όμως και σε σενα η ώρα που θα χαμογελάσεις πάλι όπως ήρθε και σε όλους εμας τους υπολοιπους :)
Για την ώρα.. κάνε υπομονη... θα περάσει... στο υποσχομαι!
Κλάψε... χτυπήσου.... σκέψου... βγες με τις φιλες σου..... μέθυσε.... κάντα όλα!!! Θα έρθει η ώρα που θα προχωρήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγω ειμαι χωρισμενη μολις 5 μερες. Απο τοτε που εγινε αυτο εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου. Νιωθω τοσο αδεια, τοσο πονεμενη, μεγαλη πικρα ο χωρισμος. Αλλα δεν προσπαθω να το ξεπερασω. Ηταν η πρωτη μου μεγαλη αγαπη, ηταν ολη μου η ζωη.Τωρα πια δεν εχω τιποτα.Αλλα ειναι παντου γυρω μου, μεσα μου, ακομα και στο οξυγονο που αναπνεω..Οταν παω να σκεφτω κατι χαρουμενο, φερνω στο μυαλο μου εκεινον, οταν τα ματια μου δακρυζουν, παλι εξαιτιας του συμβαινει. Ξερω πως δεν προκειται ποτε πια στη ζωη μου να ξαναζησω ολα αυτα που εζησα μαζι του. Ηταν πολυ ξεχωριστος για μενα, ο καλυτερος, ο θεος μου. Ολα μαζι του ηταν προτοτυπα, ομορφα και ημουν η πιο ευτυχισμενη γυναικα στο κοσμο. Εχω τις αναμνησεις μου που με κρατανε ακομα ζωντανη..Τον αγαπω με ολη μου τη καρδια, αλλα ισως και δεν το μαθει ποτε..........

Κατ' αρχήν: :bigarmhug :bigarmhug :bigarmhug

Κατά δεύτερον... Είμαι βέβαιη ότι κάποια στιγμή θα είσαι πολύυυ καλά...
Και με πολλή αγάπη στη ζωή σου.

Κουράγιο με το χωρισμό σου, αλλά... θα περάσει. Σϊγουρα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
αχ κοριτσάκι....
:bigarmhug
ξέρω δεν ειναι παρηγοριά αλλά... οι περισσότεροι έχουμε βρεθεί στη θέση σου....
κυρίως όταν πιστεύαμε ότι δεν θα περάσει ποτέ, ότι δεν θα ξανανιώσουμε έτσι ποτέ κλπ
Η αλήθεια ειναι ότι όντως.... ποτέ δεν νοιώθεις το ίδιο... πολλές φορές τελικά νοιώθεις και περισσότερα και δυνατότερα ....
Τες πα... δεν ειναι ωρα αυτη τωρα να στα πω... θα έρθει όμως και σε σενα η ώρα που θα χαμογελάσεις πάλι όπως ήρθε και σε όλους εμας τους υπολοιπους :)
Για την ώρα.. κάνε υπομονη... θα περάσει... στο υποσχομαι!
Κλάψε... χτυπήσου.... σκέψου... βγες με τις φιλες σου..... μέθυσε.... κάντα όλα!!! Θα έρθει η ώρα που θα προχωρήσεις!
Δεν ξερω ΚΕ.. Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω αλλες αγαπες στη ζωη μου. Μια φορα το ενιωσα και μου φτανει..Θα πονεσω πολυ ακομα, αλλα θα το κρατησω μεσα μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν ξερω ΚΕ.. Η αληθεια ειναι οτι δεν θελω αλλες αγαπες στη ζωη μου. Μια φορα το ενιωσα και μου φτανει..Θα πονεσω πολυ ακομα, αλλα θα το κρατησω μεσα μου..

πες ότι θες τωρα....
το ξέρω ότι τα πιστευεις βαθυα μέσα σου ότι έτσι είναι...
σε πιστευω...
όλοι τα ίδια ακριβως (μη σου πω και χειροτερα) έχουμε πει :)
κανε υπομονη λοιπον.... θα πονάει ..... αλλά όχι για πάντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
:bigarmhug

Αχ καλό μου, χρόνο θέλεις.
Το είπες κι εσύ, δε βιάζεσαι να το ξεπεράσεις... καλά κάνεις... αλλά θα το ξεπεράσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-girl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ισως να μην το ξεπερασω ποτε, απλα θα συνηθισω να ζω με αυτο το πονο.. Σας ευχαριστω παντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
όλα ξεπερνιούνται...ακόμα κ αυτά που θεωρείς ακατόρθωτα. ξεπερνιούνται θάνατοι, όπου ο άλλος δεν αντικαθιστάται, πόσο μάλλον σε μια αγάπη. έτσι λέει η λογική.
δεν χωρισα ακόμα αλλά όλα αυτά που λες τα λέω από τώρα και τα πιστεύω, και τα νιώθω. η αγάπη δεν φεύγει απλά αλλάζει μορφή. όταν σταματήσει ο πόνος (όσο καιρό κ να πάρει), θα έχεις την δυνατότηα να ξαναερωτευτείς κ να ξαναγαπήσεις. ποτέ δεν αγαπάς το ίδιο, με τον ίδιο τρόπο, όχι επειδή κάποιος είναι ο καλύτερος, απλά επειδή ο καθένας είναι διαφορετικός.
ίσως τα λόγια δεν αντιπροσωπεύουν καθόλου τα αισθήματα σου, αλλά όσο και να χάνεις τον κόσμο κάτω από τα πόδια σου, να έχεις πάντα στην άκρη του μυαλού σου ότι θα περάσει κ σε κάποια φάση και αυτό ίσως σου δώσει περισσότερη δύναμη να το αντιμετωπίσεις...
τώρα νιώθεις ότι άδειασες, ότι δεν έχεις δύναμη για οτιδήποτε, για το ότι δεν υπάρχει περίπτωση κάποιος άλλος να πάρει την θέση αυτού του ανθρώπου. δεν θα σου πω να μην τα σκεφτείς. καλύτερα να φτάσεις στο αμήν κ να τα πεις όλα, κ να διαψευθείς μετά, παρά να το πάρεις λογικά. παρ'το λοιπόν συναισθηματικά κ κλάψε και θα ξημερώσει ένα πρωί που δεν θα υπάρχουν άλλα δάκρυα, παρά μόνο το ένστικτο της επιβίωσης κ άρα κ χαμόγελα ελπίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Είναι Αύγουστος του 2004 και με το που τελειώνουν οι Ολυμπιακοί παίρνω άδεια από την εφημερίδα για να πάω να βρω την κοπέλα μου στη Λήμνο. Με το που φτάνω μου λέει ότι βρήκε κάποιον άλλο και θέλει να το διαλύσουμε. Εγώ έχω εισητήριο επιστρ΄φής για τέσσερις μέρες μετά και μέχρι τότε έμεινα με έναν Γερμανό που γνώρισα στο πλοίο σε μια σκηνή πίνοντας μόνο μπίρες και τραγουδώντας όντας σε κακό χάλι. Δεν λυπήθηκε ούτε τον κόπο μοπυ. Πλέον την δικαιολογώ αλλά τότε είχα σκυλιάσει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αμαν πακετο!!
εμενα ο πιο δυσκολος ηταν η πρωτη ουσιαστικη σχεση.
αφενος, ημουν μικρουλι και ευαισθητουλι, ηταν και η πρωτη σχεση, το χαμε κανει και τελειως...συμπεθερολοι (ειχαν γνωριστει γονεις, βγαιναμε ολοι μαζι και τα πεθερικα κλπ) και ντρεπομουν μετα, περασε και σε αλλη πολη...
ε, και στο βωμο των εμπειριων, με παρατησε :P

ομως καθε χωρισμος (σκεφτομαι αλλους δυο τωρα) ηταν φοβερα δυσκολος και ΑΙΜΑΤΗΡΟΣ.
ναι, η καρδια μου εσταζε αιμα...πονεσα παρα πολυ... με καθε ανθρωπο που ειχα επιλεξει να ειμαι διπλα και μετα επρεπε να χωρισουμε...


αλλα κατι σαν το δικο σου, ποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χεχε...

Εγώ κάτι δραματικό δεν έχω ζήσει, έχω ξαναπεί όμως για εκείνο το χωρισμό μου με ένα παιδί (ε, όχι και παιδί, τα 40 πλησίαζε), που με χώρισε γιατί θα έφευγα γιατί το μεταπτυχιακό... 9 μήνες μετά (ντόινγκ)... θέλοντας όμως πολύ να παλέψουμε τη φιλία μας.

Ναι, καλά.

Να το 'λάσιμο, να οι κακοί τρόποι...

Μέχρι που τα έφτιαξε με μία φίλη μας 15 χρονη. (τα 'χε κλείσει τότε;)

Περίπλοκη ιστορία, την έχω και στις ιστορίες χωρισμών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
να ρωτησω...

οταν χωριζεις με καποιον καπως.. πριν κανει τον κυκλο του το θεμα...
και εισαι μονος μετα.. οταν αυτοικανοποιηστε, τον φαντασιωνεστε καθολου τον τελευταιο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
να ρωτησω...

οταν χωριζεις με καποιον καπως.. πριν κανει τον κυκλο του το θεμα...
και εισαι μονος μετα.. οταν αυτοικανοποιηστε, τον φαντασιωνεστε καθολου τον τελευταιο ?


ναι , σκέφτομαι τι μαλακία ήταν η σχέση μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
οταν χωριζεις με καποιον καπως.. πριν κανει τον κυκλο του το θεμα...
και εισαι μονος μετα.. οταν αυτοικανοποιηστε, τον φαντασιωνεστε καθολου τον τελευταιο ?

Εδώ δεν τον φαντασιώνομαι όταν είμαστε μαζί, όταν χωρίσουμε θα ξεκινήσω; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Έχετε ποτέ χωρίσει μετά από κάποια μακροχρόνια σχέση και αυτός ο χωρισμός (ο οποίος μπορεί να έγινε για οποιοδήποτε λόγο) να είναι οδυνηρός? Μπορεί να μην είναι υποχρεωτικά μακροχρόνια η σχέση, γιατί αυτό που μετρά είναι το δέσιμο σε ένα ζευγάρι, αλλά γενικά ο χωρισμός να σας πλήγωσε πολύ και να τον θυμάστε για πάντα.

Οχι,δεν εχω κανει μακροχρονιες σχεσεις για να πω οτι απο αποψη χρονου,ο χωρισμος ηταν οδυνηρος.
Απο αποψη δεσιματος εχω ζησει 2 οδυνηρους χωρισμους και αναμεσα στους 2 θα διαλεγα τον τελευταιο.
Νομιζα πως μου πηραν τη Γη κατω απο τα ποδια,τον σκεφτομουν συνεχεια για πανω απο 7 μηνες καθε μερα μα καθε μερα και σκεφτομουν πως θα ηταν να ημουν μαζι του,επισης γιορταζα επετειο (μονη μου) τι εννοω? οτι ενω ειχαμε χωρισει (εγω τον χωρισα διοτι δεν αντεχα αυτη την ψυχοφθορα σχεση) ελεγα ''αν ημασταν μαζι σημερα θα κλειναμε 5 μηνες'' για παραδειγμα.Ναι,ημουν σε τετοια φαση:P.Αργοτερα βεβαια το ξεπερασα γιατι :

α) τελικα οντως ο χρονος ειναι ο καλυτερος γιατρος
και
β)ο ερωτας με ερωτα περναει(και ετσι εχω επιτελους τη σχεση που ονειρευομουν)

και τελικα καταλαβα οτι αν ημασταν μαζι ακομα και τωρα δεν θα ηταν αυτο που ηθελα,το ολοκληρωτικο δεσιμο και απο τη δικη του μερια, επειδη ουσιαστικα μονο εγω αγαπουσα,αρα ηταν μονολευρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
ειμαι τοσο σιγουρη οτι μολις σταματησω να τον βλεπω καθε μερα θα τον ξεπερασω, αλλα ειναι που παμε ιδιο σχολειο, ιδια παρεα και δεν μπορω να τον αποφυγω με τιποτα.. και οταν τον βλεπω προφανως επηρεαζεται πολυ η ψυχολογια μου..βρηκε και γκομενα.... :΄(
αντε να δωσουμε πανελληνιες να μην τον ξαναδω ποτε στα ματια μου..
το κακο ειναι οτι πριν λιγες μερες μ οργανωσε κ ενα μικρο παρτι εκπληξη (γιατι ειχε ξεχασει τα γενεθλια μου! ) αλλα επειδη τωρα με γραφει του στειλα ενα μηνυμα (6 συνεχομενα βασικα) που τον σκυλοεβριζα.. αντε να τον δω την δευτερα τωρα.. δεν εχω ανοιξει ακομη το κινητο να δω αν απαντησε..

οδυνηροτατος χωρισμος, ο πρωτος μου ερωτας.. απο δευτερα γυμνασιου μαζι... πληγωθηκα απειρα αλλα το χω παρει αποφαση..
βασικα τα βραδια με πιανει κατι και στεναχωριεμαι πολυ μετα ειμαι μια χαρα.. οπως πχ τωρα που ενω ειμαι πτωμα δεν μπορω να κοιμηθω γιατι τον σκεφτομαι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pink Butterfly

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Δεν έχω ζήσει χωρισμό ακόμη, είμαι με την πρώτη μου σχέση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top