Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,972 μέλη και 2,478,704 μηνύματα σε 78,947 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 523 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συνέντευξη Νανόπουλου

Dr Nick

Guest

Έχει γράψει n/a μηνύματα.

O Dr Nick έγραψε: στις 19:21, 03-01-19:

https://www.lifo.gr/articles/sunenteukseis_articles/220428/dimitris-nanopoylos-i-alithini-epanastasi-pragmatopoieitai-me-to-myalo

Συνέντευξη Νανόπουλου που μιλά για την ζωή του και τις παθογένειες της ελληνικής κοινωνίας. Στο μόνο που διαφωνώ μαζί του είναι η αποψή του για την μη ύπαρξη Θεού.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φυσικός . Έχει γράψει 7,519 μηνύματα.

O Dias έγραψε: στις 20:28, 03-01-19:

Αρχική Δημοσίευση από Dr Nick
Στο μόνο που διαφωνώ μαζί του είναι η αποψή του για την μη ύπαρξη Θεού.
Νανόπουλος:

• Όταν υπάρχουν εκατό δισεκατομμύρια γαλαξίες και κάθε γαλαξίας αποτελείται από εκατό δισεκατομμύρια αστέρια είναι λίγο εγωιστικό να λέμε ότι ζούμε μόνοι μας και δεν υπάρχει εξωγήινη ζωή. Είμαστε ένα τυχαίο γεγονός. Γεννιόμαστε και πεθαίνουμε μόνοι μας: ένα κράμα συμπτώσεων, εκατομμυρίων πρωτονίων και νετρονίων, ενός τυχαίου σύμπαντος. Αποτέλεσμα μιας συγκυρίας γεγονότων.
Δεν υπάρχει αρχή, μέση ή τέλος. Όλα προέρχονται από ένα τίποτα. Πάντα θα γεννιούνται νέα ερωτήματα και διαρκώς θα αναζητούμε καινούργιες απαντήσεις.
• Δεν με τρομάζει ο θάνατος. Προσπαθώ, όσο μπορώ, να επιμηκύνω τη ζωή. Δεν υπάρχει μεταθανάτια ζωή. Η θρησκεία είναι μια ανθρώπινη εφεύρεση. Ο φόβος του θανάτου είναι η ισχυρή δύναμη των θρησκειών. Το σημαντικό για μένα είναι ο καθένας να αφήσει το αποτύπωμά του. Δεν με αφορά να πιστεύω σε κάτι και δεν έχω αυτή την εσωτερική ανάγκη, αλλά δεν κατακρίνω όποιους το κάνουν.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,756 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 03:36, 21-03-19:

Στο μόνο που διαφωνώ μαζί του είναι η αποψή του για την μη ύπαρξη Θεού.
Ναι ισχυει, αυτο ειναι χαζομαρα, ειναι προφανες οτι ο βισνου, διας, αλαχ, σιβα, βουδας, κουατσακοτλ, μανιτου, θορ, οντιν, ρα, γιαχβε υπαρχει και ειναι ο δημιουργος τους συμπαντος.

Χριστιανος: καποιος που ειναι αθεος για ολους τους θεους εκτος απο εναν.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Agaphbou, Δεσμώτης

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μίνι Συνέντευξη - Από Isiliel
      Το θέμα έχει λάβει 6255 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-06-12 στις 16:05.
    • Γενικό Συνέντευξη στο σχολείο; - Από elenifc
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-10-11 στις 22:52.
    • Συνέντευξη με την Α. Τζολί - Από haroula1924
      Το θέμα έχει λάβει 18 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 08-09-08 στις 16:20.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα