MundoBasket 2006

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Δεν πειράζει... Δεύτεροι στον κόσμο και λυπόμαστε; :P Καλομάθαμε νομίζω! (<== ατακα από super sport). Η ομάδα απέδειξε οτι θα πρέπει να τη θεωρούν ως μία από τις καλύτερες στον κόσμο και σίγουρα πλέον όλοι την βλέπουν με άλλο μάτι.

Μπράβο τους! Ελπίζω μόνο να γεμίσουν ξανά τα γήπεδα του μπάσκετ γιατί κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο άθλημα από το ποδόσφαιρο κ νομίζω πως έχει αδικηθεί την τελευταία δεκαετία...:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Μπράβο τους, έχεις δίκιο φίλε Μοναχέ. Η αλήθεια είναι ότι σπάστηκα κάπως... αλλά τί να κάνουμε μη τα θέλουμε όλα δικά μας, 2 προηγούμενους τελικούς το 2004 και 2005 τους κερδίσαμε (σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ) Η αλήθεια είναι ότι η Ισπανία ήταν καλύτερη από εμας σε όλο σχεδόν τον αγώνα (με εξαίρεση κάπου στην αρχή) και ΔΙΚΑΙΑ το σήκωσε. ;) Όσο και αν δε μας αρέσει αυτό, είναι η αλήθεια ότι το αξίζανε. Τέλοσπάντων, τουλάχιστον ας παρηγορηθούμε με το γεγονός ότι χάσαμε από μια καλύτερη ομάδα από εμάς. :| Θέλω μόνο να πιστεύω ότι δε θα βγούνε τίποτα <<εξυπνάκηδες>> και αρχίσουν να γυρίζουν στα κανάλια και να γκρινιάζουν ότι εφταιγε το ένα, έφταιγε το άλλο. Δυστυχώς πολλοί Έλληνες είναι έτσι μίζεροι. ;) :mad: Και πάλι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην εθνική που μας έκανε υπερήφανους με τη κατάκτηση της 2ης θέσης. Τη σημαντικότερη (για να μη ξεχνιόμαστε) διάκριση σε ομαδικό άθλημα για τη χώρα μας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Μπράβο τους! Ελπίζω μόνο να γεμίσουν ξανά τα γήπεδα του μπάσκετ γιατί κατά τη γνώμη μου είναι καλύτερο άθλημα από το ποδόσφαιρο κ νομίζω πως έχει αδικηθεί την τελευταία δεκαετία...:clapup::clapup:

Νταξει οχι και 10ετια...2006 εχουμε αν θυμασαι το 1996 ο Παναθηναικος σηκωνε ευρωπαικο και την επομενη χρονια ο Θρυλος.Παντως εδω και 4-5 χρονια ειχε φοβερη πτωση το μπασκετ..ουτε τα παιχνιδια δεν δειχνανε στην τηλεοραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μπράβο τους, έχεις δίκιο φίλε Μοναχέ. Η αλήθεια είναι ότι σπάστηκα κάπως... αλλά τί να κάνουμε μη τα θέλουμε όλα δικά μας, 2 προηγούμενους τελικούς το 2004 και 2005 τους κερδίσαμε (σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ) Η αλήθεια είναι ότι η Ισπανία ήταν καλύτερη από εμας σε όλο σχεδόν τον αγώνα (με εξαίρεση κάπου στην αρχή) και ΔΙΚΑΙΑ το σήκωσε. ;) Όσο και αν δε μας αρέσει αυτό, είναι η αλήθεια ότι το αξίζανε. Τέλοσπάντων, τουλάχιστον ας παρηγορηθούμε με το γεγονός ότι χάσαμε από μια καλύτερη ομάδα από εμάς. :| Θέλω μόνο να πιστεύω ότι δε θα βγούνε τίποτα <<εξυπνάκηδες>> και αρχίσουν να γυρίζουν στα κανάλια και να γκρινιάζουν ότι εφταιγε το ένα, έφταιγε το άλλο. Δυστυχώς πολλοί Έλληνες είναι έτσι μίζεροι. ;) :mad: Και πάλι ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στην εθνική που μας έκανε υπερήφανους με τη κατάκτηση της 2ης θέσης. Τη σημαντικότερη (για να μη ξεχνιόμαστε) διάκριση σε ομαδικό άθλημα για τη χώρα μας. :)
Καλά εσύ δεν έλεγες την-αμερικανική-άποψη ότι είναι καλύτερα να μην περάσουμε τον όμιλο από το να βγούμε 2οι?Και ότι δεν υπάρχει ενδιάμεσο στάδιο?Άλλαξες γνώμη τώρα?:wacko:
Ορίστε και το λινκ
https://www.e-steki.com/forum/showpost.php?p=112089&postcount=63
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Νταξει οχι και 10ετια...2006 εχουμε αν θυμασαι το 1996 ο Παναθηναικος σηκωνε ευρωπαικο και την επομενη χρονια ο Θρυλος.Παντως εδω και 4-5 χρονια ειχε φοβερη πτωση το μπασκετ..ουτε τα παιχνιδια δεν δειχνανε στην τηλεοραση.

Για εκείνη την εποχή και μετά αναφέρομαι... Από τότε η κάλυψη που κάνουν τα κανάλια, ο τύπος κτλ για το μπάσκετ είναι μηδαμινή σε σχέση με το ποδόσφαιρο. Και ο κόσμος φυσικά αν δεν βλέπει κάτι στην καθημερινότητά του, απλά το "ξεχναει". :( (μάτια που δεν βλέπονται γρήγορα λησμονιούνται) :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ρε παιδια πως να το πω ομως...το θεμα ειναι οτι τον ηπιαμε! δε χασαμε απλα! καλυτερα να κατεβαζα μια τσοντα απο το ιντερνετ να βλεπα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Ε και τι έγινε?Λες και θα μας την πει κανείς.Στο ποδόσφαιρο πόσες φορές την έχουμε ''πιεί'' που λες κι εσύ?
Εγώ θυμάμαι με τους Αλβανούς μία φορά...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
ολοι περιμεναμε παντως να το παρουμε το παγκοσμιο...μη μου πειτε οτι δεν απογοητευτηκατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Η εμφάνιση της εθνικής ήταν πράγματι απογοητευτική... Αλλά αν σκεφτείς το σύνολο των παιχνιδιών θα δεις οτι παίξαμε καλά στο παγκόσμιο, δεν μπορείς να πεις... Αλλά μια πικρίλα την έχω, δεν θα πω ψέμματα. Φυσικό είναι άλλωστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Καλά εσύ δεν έλεγες την-αμερικανική-άποψη ότι είναι καλύτερα να μην περάσουμε τον όμιλο από το να βγούμε 2οι?Και ότι δεν υπάρχει ενδιάμεσο στάδιο?Άλλαξες γνώμη τώρα?:wacko:
Ορίστε και το λινκ
https://www.e-steki.com/forum/showpost.php?p=112089&postcount=63

Ναί έτσι έλεγα και έτσι ακριβώς αισθάνομαι καταβάθος, η πίκρα είναι μεγάλη και η ξενέρα ακόμα μεγαλύτερη, αλλά το θέμα δεν είναι πώς αισθάνομαι εγώ. ;) Το θέμα είναι ότι παρά την όποια πικρία πρέπει ο καθένας να βάλει στην άκρη τα προσωπικά του αισθήματα και να δώσει συγχαρητήρια στην εθνική για εδώ που έφτασε, που δεν είναι και λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εγω ειμαι σιγουρη! :clapup:
Μας εχω εμπιστοσυνη (ελπιζω να μην πεφτω εξω!:confused:)


Αυτη η σιγουρια θα με φαει!
Ενταξει.. μπραβο μας, δευτεροι στον κοσμο δεν ειναι και λιγο. :)
Μπορει να στεναχωρηθηκα (μα παιχνιδι ηταν αυτο?! :mad: ) αλλα μην τα θελουμε κι ολα δικα μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Απλά χάσαμε κιόλας κάπως!! Αν πήγαινε στο πόντο το ματς θα το φωνάζαμε ατυχία!
Αλλά εδώ απλά δεν χώραει η λέξη ατυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Και μία άσχημη τροπή στην όλη ιστορία του τελικού.
Λιγες ώρες πριν ξεκινήσει ο τελικός ο πατέρας του Ισπανου προπονητή, πέθανε.
Τον ενημέρωσαν για τον θάνατο δεν είπε τίποτα απολύτως στους παίκτες του και συμμετείχε στο παιχνίδι κανονικά.
Το "χτύπημα" που έκανε στην καρδία του ήταν αφιερωμένο στον πατέρα του, ειλικρινά μετά απο αυτή την τροπή χαίρομαι και λίγο που κέρδισαν.
Τίτλοι θα ξαναέρθουν και θα τους πανηρηγίσουμε πιο δυνατά ας ελπίσουμε ότι δεν θα γίνει όπως στο ποδόσφαιρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τίτλοι θα ξαναέρθουν και θα τους πανηρηγίσουμε πιο δυνατά ας ελπίσουμε ότι δεν θα γίνει όπως στο ποδόσφαιρο
Το βασικότερο!Αν και δεν νομίζω καθώς στο ποδόσφαιρο απλά δεν ασχολήθηκε κανείς μετα ουσιώδη προβλήματα όσο κερδίζαν!Και φυσικά μετά σκάσαν μύτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top