• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πρέπει ο ασθενής να γνωρίζει όλη την αλήθεια;

Πρέπει ο ασθενής να γνωρίζει όλη την αλήθεια;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)
  • Καλύτερα να μην γνωρίζει.

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Να γνωρίζει όλη την αλήθεια.

    Ψήφοι: 27 64.3%
  • Να γνωρίζει μόνο τα απαραίτητα.

    Ψήφοι: 4 9.5%
  • Να γνωρίζει την αλήθεια με προϋποθέσεις

    Ψήφοι: 11 26.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
ι ότι θα πέσει πολύ ψυχολογικά και αν υπάρχει μία περίπτωση να πάει κατι καλά, δε θα το παλέψει καθόλου.

Τι πιστεύετε;

αυτο ακριβως καλη μου;) τουλαχιστον αν δεν το ξερει μπορει να παει λιγο περισσοτερο και πιστεψε με θα το καταλαβει απο μονος του οταν ερθει η ωρα;)
εγω ειμαι της αποψης να μη του πειτε τπτ απολυτως και να μη δειχνετε οτι τον λυπαστε...να ειστε μπροστα του οπως παντα..χαμογελαστοι.:)
βεβαια αυτο απαιτει μεγαλη ψυχικη δυναμη και προσπαθεια για να το κανεις οταν ξερεις οτι ο αλλος πεθαινει...αλλα ετσι πρεπει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ένωσα το θέμα μ' ένα ίδιο (παρόμοιο :)) που προϋπήρχε. Οπότε Bugs μπορείς να δεις και κάποιες παλιότερες απαντήσεις κι απόψεις επί του θέματος.


Καλή δύναμη. :flowers:


Συγνώμη για το βαρύ κλίμα πρωινιάτικα, αλλά ειλικρινά έχω μπερδευτεί πάρα πολύ από εχθές. Αντιμετωπίζουμε στο στενό μας οικογενειακό περιβάλλον μια πολύ σοβαρή κατάσταση υγείας και οι απόψεις σχετικά με το αν πρέπει ο άνθρωπος που πάσχει από καρκίνο να το μάθει ή όχι, διίστανται.
Κάποιοι λένε ότι πρέπει να ξέρει τι του συμβαίνει και κάποιοι άλλοι ότι θα πέσει πολύ ψυχολογικά και αν υπάρχει μία περίπτωση να πάει κατι καλά, δε θα το παλέψει καθόλου.

Τι πιστεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν μπορώ να πώ στόν άλλο την γνώμη μου για κάτι τόσο σοβαρό αλλα μπορώ να πώ εγώ τι θα ήθελα, να μην μάθω τίποτα, αν φτιάχνετε φσικά αλλα άν είναι τελειωμένο το ζήτημα προτιμώ να μην μάθω ποτέ τι εγινε, έτσι θα είμαι ηρεμη και όχι να φύγω τρομαγμένη, μπορεί να ακουστεί δειλό όπως το λέω αλλα δεν θέλω να ξέρω..

μπάνι λυπάμε πολλύ για αυτό το δύλημα, όχι για το άγχως αλλα για το ότι πρέπεςι να έχεις ένα τέτοιο δύλημα στην ζωή σου, λυπάμε πολλύ...

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια να έχετε ότι κιαν αποφασήσετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eμείς πάντως όταν ο παππούς μου ήταν στην εντατική και μας είχαν πει θα πεθάνει οπωσδήποτε, θυμάμαι έκλαιγα ασταμάτητα, αλλά σε εκείνον δεν έδειξα ποτέ τίποτα και μάλιστα ορκίστηκα στη ζωή μου (με τα δάχτυλα σταυρωμένα πίσω) πως οι ιατροί είχαν πει πως θα το ξεπεράσει .. και έζησε όντως. Ήταν ό,τι πιο δύσκολο έχω κάνει, αλλά αργότερα μου είπε εκείνος πως το ήξερε πως οι ιατροί δεν έδιναν καμία ελπίδα, αλλά επειδή του είπα εγώ με βεβαιότητα πως θα ζήσει ..έγινε το θαύμα! (μου είχε φοβερή αδυναμία και μ' άκουγε πολύ.. α ρε παππούλη μου.. :() Κανείς δεν το πίστεψε, αλλά συνέβη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Ισως και να μην ειναι οτι καλυτερο το παραδειγμα που θα πω.. :/:
Εμεις χασαμε το θειο μου (49 ετων) πριν 20 μερες απο καρκινο..
Απο την στιγμη που αρχισε να μπαινοβγαινει στα νοσοκομεια, ειχαν επιλεξει να μην του πουν ξεκαθαρα τι εχει.. Υποψιαζοταν, αλλα μονο αυτο. Δεν ηξερε σιγουρα.
3 μερες πριν φυγει, και αφου μπηκε εκτακτως στο νοσοκομειο (σε αλλο, οχι σε αυτο που ηταν απο την αρχη) μολις τον ειδε ο γιατρος του ειπε " Εισαι γεματος καρκινο. Δεν σε σωζει τιποτα, θα πεθανεις." Τοσο αποτομα. ΠΙΣΤΕΥΩ, οτι αυτο του εκανε κακο. Οχι πως αν δεν το μαθαινε θα ζουσε.. Αλλα νομιζω πως θα ηταν καλυτερα να μην γνωριζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Φοβερός ιατρός! :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugs Bunny

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Γιώργο, ευχαριστώ για την ένωση του θέματος, διάβασα όλες τις απαντήσεις, παλιές και καινούργιες.
Αν ήταν μεγάλος άνθρωπος, έχω την εντύπωση ότι κανείς μας δε θα είχε μπει σε δίλημμα. Δεν υπάρχει περίπτωση ένας άνθρωπος, που έτσι και αλλιώς είναι στη δύση του να ξέρει όλη την αλήθεια.
Εδώ όμως μιλάω για έναν άνθρωπο 40 χρονών, που μετά από άπειρες προσπάθειες κατάφερε με τη γυναίκα του μετά από 15 χρονιά και με εξωσωματική να κάνουν ένα παιδάκι.
Πριν 9 μήνες ο Θεός του έδωσε το καλύτερο δώρο και τώρα έρχεται να του πει: Φτανει φιλαράκο, ως εδώ!

Πιστεύω πως έχει καταλάβει τι τρέχει, αλλά περιμένει από εμάς να του το πούμε. Να του το επιβεβαιώσουμε.
Αν ήταν στο χέρι μου, θα του το έλεγα, ακριβώς γιατί έχει αυτό το παιδί και για το παιδί του θα πάλευε. Άλλοι πιστεύουν ότι θα τον τσακίσουμε έτσι.... Δεν ξέρω, σας ευχαριστώ πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Bugs το προβλημα υγειας του ειναι πολυ σοβαρο και αμεσο? Εγω αν ημουν στα 40 η αν ειχα ανθρωπο γυρω στα 40 που εχει τετοιο θεμα, νομιζω θα θελα να ξερω και να ξερει.. Δεν ειναι μεγαλος για να παραιτηθει, ειναι στην ηλικια για να πεισμωσει και να το παλεψει..Βεβαια εσεις ξερετε τι χαρακτηρας ειναι και αν θα το παρει ετσι η αλλιως. Καλη δυναμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugs Bunny

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bugs Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Το πρόβλημά του είναι είναι πολύ σοβαρό, σήμερα θα μάθουμε αν θα μπορέσει να κάνει χημειοθεραπείες ή αν είναι πλέον αργά.
Κι εγώ αυτής της άποψης είμαι, ότι ακριβώς επειδή είναι νέος ίσως και να πρέπει να το μάθει. Αν ήταν στο χέρι μου θα του το έλεγα (νομίζω), δεν είναι όμως δική μου η απόφαση. Μου ζητήθηκε απλά η γνώμη μου κι ήμουν η μόνη που είπα ότι εγώ θα του το έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
απλα θα πω καλη δυναμη και καλο κουραγιο..
η απαντηση στην ερωτηση σου εξαρταται αποκλειστικα και μονο απο τον χαρακτηρα του ανθρωπου αυτου.. αν ειστε σιγουροι οτι θα πεισμωσει και θα το παλεψει, καλως.. αν ομως εχετε εστω και μια μικρη αμφιβολια για την αντιδραση του, η αποψη μου θα ηταν να μην το πειτε.. σε αυτες τις περιπτωσεις βεβαια, ποτε δεν μπορει να εισαι απολυτος, δεν ειναι μια συνηθισμενη δυσκολη κατασταση που λες "θα βαλει τα δυνατα του"..εδω παιζεται η ζωη του ανθρωπου..και γι'αυτο δεν μπορει κανεις μας να ξερει πώς θα αντιδρασει ο αλλος..
εμεις, for the record, στον μπαμπα μου δεν του ειχαμε πει ολοκληρη την αληθεια γιατι ξεραμε οτι θα τον παρει απο κατω.. ηξερε οτι ο ογκος που ειχε ηταν καλοηθης και την τελευταια φορα που μπηκε στο νοσοκομειο του ειπαμε οτι τον ειχε νικησει.. το πιστεψε μεν, δεν ξαναβγηκε απο το νοσοκομειο δε, ωστοσο το προσωπο του ηταν τοσο ηρεμο που φαινοταν οτι μας ειχε πιστεψει και ηταν ευτυχισμενος τις τελευταιες του στιγμες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Hm, πιστεύω, Bunny μου, ότι καλο θα είναι να ξέρει ότι κάτι έχει... Τι νομίζει, αλήθεια? Αλλα όχι όλα, ειδικά αν θεωρείται ότι δε θα επιβιώσει... Γιατί πραγματικά η αισιοδοξία και καλή ψυχολογία κάνουν θαύματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Διαβάζοντας το ποστ μου ήρθε μία άλλη ερώτηση...
Σε μια ηλικία των 40 ετών μπορείς όντως να κρύψεις το τι έχει ο άλλος; Όταν μιλάμε για καρκίνο και μία σειρά εξετάσεων; Εννοώ δεν θα καταλάβει τι παίζει;
Δεν θα ζητήσει να δει τα αποτελέσματα ο ίδιος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BrokenHeart

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Οι γιατροί είναι υποχρεωμένοι να εξηγούν στον ασθενή, τί πραγματικά έχει. Επίσης, πρέπει να του προτίνει πιθανές θεραπείες, εξηγώντας του παράλληλα τις παρενέργειες από κάθε θεραπεία, και ο ασθενής είναι ελεύθερος να διαλέξει όποια θέλει ή όποια τον βολεύει περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Φίλος μου γιατρός μου έλεγε για έναν ασθενή, που είχε υποβληθεί σε αφαίρεση του ενός όρχεως, θα έχανε σύντομα και τον άλλον, και εξακολουθούσε να πιστεύει ότι είναι κάτι άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Φίλος μου γιατρός μου έλεγε για έναν ασθενή, που είχε υποβληθεί σε αφαίρεση του ενός όρχεως, θα έχανε σύντομα και τον άλλον, και εξακολουθούσε να πιστεύει ότι είναι κάτι άλλο...

Μάλλον στην περίπτωση αυτη, ο ασθενής δεν ήθελε να πιστέψει τι είχε!!!
Μου φαίνεται αδιανόητο να έχεις κάνει μια τόσο σοβαρή εγχείρηση και να εξακολουθείς να πιστεύεις οτι έχεις κάτι άλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_33

Νεοφερμένος

Η anna_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Hm, πιστεύω, Bunny μου, ότι καλο θα είναι να ξέρει ότι κάτι έχει... Τι νομίζει, αλήθεια? Αλλα όχι όλα, ειδικά αν θεωρείται ότι δε θα επιβιώσει... Γιατί πραγματικά η αισιοδοξία και καλή ψυχολογία κάνουν θαύματα...

Συμφωνώ απόλυτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μάλλον στην περίπτωση αυτη, ο ασθενής δεν ήθελε να πιστέψει τι είχε!!!
Μου φαίνεται αδιανόητο να έχεις κάνει μια τόσο σοβαρή εγχείρηση και να εξακολουθείς να πιστεύεις οτι έχεις κάτι άλλο!

Κι όμως, καλο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αφού δέσετε μερικά σκόρδα στο λαιμουδάκι σας, κουνηθείτε από τη θέση σας, φτύσετε τον κόρφο σας και ξεθάψετε το ματάκι που σας χάρισε κάποτε η θεία σας... :hehe: πείτε τη γνώμη σας:

Πρέπει ο ασθενής να γνωρίζει όλη την αλήθεια για την κατάσταση της υγείας του ακόμη κι αν έχει βγάλει εισιτήριο χωρίς επιστροφή; Μπορεί η συνειδητοποίηση της κατάστασης να βοηθήσει τη θεραπεία του;
Εσείς θα θέλατε να γνωρίζετε;
Αν ένας δικός σας άνθρωπος -κούφια η ώρα που τ' ακούει- βρισκόταν σε αυτή τη θέση, θα του λέγατε όλη την αλήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Αφού δέσετε μερικά σκόρδα στο λαιμουδάκι σας, κουνηθείτε από τη θέση σας, φτύσετε τον κόρφο σας και ξεθάψετε το ματάκι που σας χάρισε κάποτε η θεία σας... :hehe: πείτε τη γνώμη σας:

Πρέπει ο ασθενής να γνωρίζει όλη την αλήθεια για την κατάσταση της υγείας του ακόμη κι αν έχει βγάλει εισιτήριο χωρίς επιστροφή; Μπορεί η συνειδητοποίηση της κατάστασης να βοηθήσει τη θεραπεία του;
Εσείς θα θέλατε να γνωρίζετε;
Αν ένας δικός σας άνθρωπος -κούφια η ώρα που τ' ακούει- βρισκόταν σε αυτή τη θέση, θα του λέγατε όλη την αλήθεια;

Οι Έλληνες γιατροί έχουν αυτό θετικό σε σχέση με τους cold blood Ευρωπαίους γιατρούς (στο μέσο όρο πάντα), σπάνια λένε στον ασθενή όλη την αλήθεια εάν αυτός είναι σε εισιτήριο χωρίς επιστροφή

Είναι αυτό καλό; Φυσικά και είναι, μου φαίνεται αδιανόητο να λες σε κάποιον ότι έχει 2 μήνες ζωής και να νομίζεις ότι αυτό βοηθά στην θεραπεία του. Σε μεγάλο βαθμό είναι θέμα ψυχολογίας μια ασθένεια και είναι εντελώς άκαρδο και ανόητο να αφαιρέσεις την ελπίδα από κάποιο άνθρωπο. Το σημαντικό είναι να είσαι δίπλα του και να του δίνεις δύναμη κάνοντας τον να βλέπει την δοκιμασία λιγότερο οδυνηρή όχι να του λες την αλήθεια, αφού δεν οφελεί σε τίποτα. Απορώ πάντως πως μπορεί ένας γιατρός ή συγγενής να πει σε ένα ασθενή ότι έχει λίγο καιρό ζωής, ακούγεται τόσο ψυχοφθόρο και ανούσιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι Έλληνες γιατροί έχουν αυτό θετικό σε σχέση με τους cold blood Ευρωπαίους γιατρούς (στο μέσο όρο πάντα), σπάνια λένε στον ασθενή όλη την αλήθεια εάν αυτός είναι σε εισιτήριο χωρίς επιστροφή
οι Ελληνες γιατροι καταλαβαινουν καλυτερα τον ασθενη και δεν κοιτουν μονο τις εξετασεις οπως στην αμερικη πχ.
η αδελφη μου ηταν 4 χρονια Καναδα και παραλιγο να παθει ζημια απο αυτους,,γιατι δινανε φαρμακα χωρις λογο χωρις να ψαξουν..
ενω στην Ελλαδα μολις ηρθε γρηγορα ελυσε το προβλημα της..

οι Ελληνες γιατροι ειναι γενικα καλυτεροι απο τους βορειοευρωπαιους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top