Λογαριασμός ΔΕΗ - απορία

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι σημαίνει όταν ο λογαριασμός της ΔΕΗ γράφει πάνω "Εξοφλούμενος απο την Εθνική τράπεζα";
Οτι έχει εξοφληθεί ήδη;
Οτι απλά μπορώ να τον εξοφλήσω απο εκεί;
Έχω την εντύπωση οτι τον είχα βάλει στο αυτόματο (απο το λογαριασμό μου) αλλά δεν τα θυμάμαι και πολύ καλά... Αν λήγει στις 12/5 και ισχύει αυτό πότε πήραν τα χρήματα απο το λογαριασμό;

Και ναι, βαριέμαι να περιμένω 500 ώρες στην αναμονή και δεν με καίει και τόσο οπότε ρωτάω εσάς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
o λογαριασμός γράφει απλά ότι εξοφλείται αυτόματα από την Εθνική τράπεζα.. Στο αναλυτικό statement της τραπέζης που σου έρχεται κάθε μήνα, θα λέει πότε εξοφλήθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δηλαδή να μην πάω να τον πληρώσω; Έχει πληρωθεί; Και τι είναι αυτο το στειτμεντ; Όχι κάθε μήνα, ούτε κάθε χρόνο δεν μου ρχεται τέτοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
η τράπεζα έχει τη διεύθυνση που μένεις τώρα?

από τη στιγμή που είπες στη τράπεζα να σου πληρώνει τη ΔΕΗ και στη ΔΕΗ να πληρώνεται από τη τράπεζα, δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο για το λογαριασμό.

Το τηλ πάντως στη τράπεζα δε το γλυτώνεις. Θα σου πρότεινα να αρχίσεις web banking
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως τον προηγούμενο δεν τον πλήρωσα και δεν λέει τίποτα για ανεξόφλητο... Άρα πληρώθηκε ε;
Web banking έχω, αλλά δεν το χρησιμοποιώ (έχω χάσει τους κωδικούς :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ναι, αυτό σημαίνει. Ότι εξοφλείται αυτοματα. Αν στην Εθνική ισχύει το ίδιο με τη Eurobank (από όπου πληρώνω εγώ το δικό μου λογαριασμό) κάνουν ανάληψη την τελευταία μέρα του λογαριασμού με χρέωση 0,60?. Αλλά θα πρέπει να πάρεις ένα τηλ την Εθνική να στο επιβεβαιώσει αυτό που σου λέω γιατί τα πράγματα μπορεί να διαφέρουν από τράπεζα σε τράπεζα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
επειδή και μένα απ την Εθνική εξοφλούνται, μην ανησυχείς...
δεν σου στέλνουν ποτε κάποιο χαρτί... απλά ΑΝ υπάρχουν χρήματα στον λογαριασμό, εξοφλείται ο λογαριασμός την μέρα που λήγει... αν δεν έχει, τότε μένει απλήρωτος και τρέχεις πανικοβλητος :P
Αν δεν σου γράφει τπτ για απλήρωτο λογαριασμό, παει να πει ο προηγούμενος πληρωθηκε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Σημαίνει ότι εξοφλείτε αυτόματα μέσω πάγιας εντολής από τον καταθέτικό σου λογαριασμό. Πάντα με την προυπόθεση ότι τηρείς το απαραίτητο υπόλοιπο στον λογαριασμό σου προκειμένου να πραγματοποιηθεί η εντολή και να πληρωθεί η ΔΕΗ (αλλιώς θα την βγάλεις ρομαντικά με κεράκια)... Η ημερομηνία που εκτελούντε οι εντολές των ΔΕΚΟ είναι πάντα η τελευταία ημέρα της προθεσμίας που αναφέρεται στον λογαριασμό που λαμβάνεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top