Δίλημμα

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
@Corpse Bride: αν και ίσως να είμαι κακό παράδειγμα ως προς τις ατελείωτες ώρες εργασίας, η γνώμη μου είναι πως, αν είναι έτσι όπως τα περιγράφεις τα πράγματα, δηλαδή σημαντικός μισθός και διόλου ευκαταφρόνητη προυπηρεσία, δε νομίζω ότι χρειάζεται να δυσανασχετείς και να ψάχνεις για κάτι που ΙΣΩς και ΑΝ και ΠΟΥ και ΠΟΤΕ. Το να ψάχνεις και να ψάχνεσαι δεν είναι καθόλου κακό, σε σημείο όμως που να μη βάζεις σε ρίσκο τη δουλειά που είσαι τώρα. Θεωρώ πως ένας άνθρωπος που βρίσκεται σε μία εξαιρετικά δημιουργική ηλικία, έχει δηλαδή την αντοχή τόσο ψυχικά όσο και σωματικά να ανταπεξέλθει σε καταστάσεις, καλά θα κάνει να το "παλέψει" και να επιμείνει. Βέβαια, αυτό έχει να κάνει και με τις προτεραιότητες που βάζει ο καθένας για τον εαυτό του, είναι δηλαδή καθαρά θέμα προσωπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Briki συμφωνω με οσα λες, και γενικα αυτα σκεφτομαι -δημιουργικη περιοδος/σκοτωμα/προκειμενου να βγει καπου καλα. Απλα η δουλεια αποδειχθηκε τρελη μουφα τελικα, και πλεον γελαω καθε φορα που διαβαζω το πρωτο μου μηνυμα :) Ευτυχως καθε εμποδιο σε καλο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top