Προαγωγή και επαγγελματική εξέλιξη

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Μου έκανε εντύπωση που δεν υπάρχει τέτοιο θέμα... Θα μου πείτε τώρα τι προαγωγές και πράσινα άλογα μέσα στην κρίση, αλλά δεν πρέπει να έχουμε ένα θέμα? Λοιπόν, εδώ θα λέμε οτιδήποτε έχει σχέση με επαγγελματική προαγωγή, από το να πας για το 5μηνο του ΟΑΕΔ και να σε κάνουν αορίστου μέχρι τις "προαγωγές" που στην ουσία σου φορτώνουν πιό πολλά καθήκοντα με τον ίδιο μισθό.
Προσωπικές μας ιστορίες, φίλων μας, τρόπους για να εξελιχθούμε, κουτσομπολιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγώ θέλω μόνο να σημειώσω ότι περισσότερα καθήκοντα, έστω και με τον ίδιο μισθό, σημαίνει περισσότερες ευκαιρίες να αναδείξεις τα skills σου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Red Hot Chili L

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Red Hot Chili L αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Εγώ θέλω μόνο να σημειώσω ότι περισσότερα καθήκοντα, έστω και με τον ίδιο μισθό, σημαίνει περισσότερες ευκαιρίες να αναδείξεις τα skills σου! ;)



Γεγονός, αλλά κατά σήμερα κατά 99% αυτό σημαίνει ότι αύριο θα έχεις την ευκαιρία να αναλάβεις ακόμη περισσότερα, δυσκολότερα και σημαντικότερα καθήκοντα ...με τον ίδιο μισθό (πιθανότατα και πετσοκομμένο, γιατί θα έχεις πέσει στον επόμενο κύκλο "δε βγαίνω μάνα μου δε βγαίνω, μειώθηκαν οι καταθέσεις μου στα 10 εκατομμύρια και έχω πρόβλημα" του εργοδότη σου :D ).

Having said that, να σημειώσω ότι εδώ και δύο χρόνια (τα κλείνω σε ένα μήνα) έχω φθάσει στην διεύθυνση του χώρου εργασίας μου, οπότε δεν μπορώ να πάω παραπάνω. Για τεχνικούς λόγους δεν είναι δυνατό να αλλάξω πόλη, οπότε στον χώρο που εργάζομαι, έχω χτυπήσει ταβάνι. Κάτι που είναι ενα πρόβλημα, αν έχεις τρόπο σκέψης σαν τον δικό μου...


...πάντως επιπλέον καθήκοντα και υποχρεώσεις (με τα ίδια πάντα λεφτά) με κάποιον μυστήριο τρόπο κατορθώνουν και μου χώνουν, ακόμη και τώρα, δίχως να μπορούν να με προβιβάσουν άλλο. :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό με το να αλλάξεις πόλη δεν το έπιασα, εκεί που μένεις μόνο μια εταιρεία έχει στο αντικείμενό σου?
Τα περισσότερα καθήκοντα είναι ωραία στην αρχή, μόνο που οι περισσότεροι είναι χωριάτες και αμα τους δώσεις θάρρος γρήγορα σου ανεβαίνουν στο κρεβάτι.
Πάντως συμφωνώ πως στην σημερινή οικονομία της Ελλάδας, καλύτερα να τρέχεις σαν τον Βέγγο και ο διπλανός ανώτερός σου που διαβάζει αθλητικά να έχει το θράσος να σου φορτώσει και την δική του δουλειά, παρά να πεις "οχι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top