Πού χάθηκαν οι emo;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Όπως τώρα υπάρχουν οι κάγκουρες με τα V και το τατού (κινέζικα ιδεογράμματα,αρχικά γκόμενας που φάσωσαν στις τουαλέτες του μπόλιβαρ) που κλαρινογαμπρίζονται,μερικοί αυτοαποκαλούμενοι PR,σε πανομοιότυπα κλαμπάκια στο Γκάζι,έτσι την διετία '06 - '08 ο εκάστοτε φραπεδοέλληνας έφηβος είπε να παρατήσει την ντότα στο νετάδικο της γειτονιάς,να αντιγράψει φράντζα και βάψιμο ενός αμερικάνου τυπά που τσέκαρε στο myspace ή ''γνώρισε'' στο Hi5 και να αράξει Σύνταγμα.
ΣΟΟΥ ΓΟΥΑΤ ?
Μόδες είναι,περνάνε. Κάποιοι ακολούθησαν κάποτε το ρεύμα του καταπιεσμένου Κηφισιόπαιδου που ξαφνικά διαπίστωσε ότι η ζωή του είναι χάλια γιατί δεν του πήρε ο μπαμπάκας 10, αλλά 9 ζευγάρια all star για την γιορτή του και επομένως θέλησε να κρεμαστεί με συρματόσχοινο απ'την βεράντα του mall. Σήμερα η μικρότερη αδερφή του βγάζει σέλφις μέσα στο γ * μημένο μετρό και ανεβάζει τον αρακά που μαγείρεψε η μάνα για μεσημέρι στο ίνσταγκραμ.
Τραστ μι, είχα μιλήσει ως γυμνασιόπαιδο , όταν έμενα επαρχία και δεν είχα την ευκαιρία να γνωρίσω αρκετούς irl , μέσω μσν με πολλούς-πολλές emo. Όλοι βρίσκονταν στο προαναφερθέν μήκος κύματος. Μα όλοι. Τώρα τα θυμούνται και γελάνε.

Τα παραδείγματα που φέρνεις, προκαλούν τουλάχιστον γέλωτες. :D :lol: Το κάγκουρας ετυμολογικά από πού βγαίνει; Οι κάγκουρες όμως χτυπάνε κάτι καλά γκομενάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
στα ψυχιατρεια..
ταση ηταν, περασε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El Salazar

Νεοφερμένος

Ο El Salazar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Τα παραδείγματα που φέρνεις, προκαλούν τουλάχιστον γέλωτες. :D :lol: Το κάγκουρας ετυμολογικά από πού βγαίνει; Οι κάγκουρες όμως χτυπάνε κάτι καλά γκομενάκια.

Δεν ξέρω από που βγαίνει το ''κάγκουρας'' , ωστόσο θυμάμαι ότι η συχνή χρήση της λέξης άρχισε από τότε που μεσουρανούσε η μόδα των emόπαιδων.
Τσέκαρε το slang.gr που στάνταρ θα έχει μπόλικες ετυμολογικές θεωρίες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,299 μηνύματα.
Άρχισε το δυνατό comeback !!Ο φόβος των ανθρώπων από το 2011 μέχρι σήμερα επιβεβαιωθηκε και η επιστροφή των emo στην Ελλάδα είναι και πλέον επίσημη . Γεμίζουν οι δρόμοι της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης .

Ετσιι ρε μέρα με την μέρα είμαστε και ποίο πολύ ξανά ! Προσωπικά είμαι Αίμο . αν σας βγάλει ποτέ ο δρόμος το καλοκαίρι Κατερίνη ελάτε πλατεία δημαρχείου . Μαζευόμαστε 20 τουλάχιστον Αίμο και την αραζουμε στα σκαλιά . Το Αίμο στην Ελλάδα ξεκίνησε το 2007 και τέλειωσε το 2011 . Αλλά όπως φαίνεται έρχεται νέο δυναμικό κομμέbακκ το 201Θ που ξεκίνησε ήδη . Ετοιμαστείτε . Ερχόμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
...ΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙΤΕ . ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ

Γιατί να ετοιμαστουμε? Τι θα μας κάνετε? Θα μας ψεκασετε με λακ ή θα κλαιτε μέχρι να περάσει το δικό σας?:D
Ναι ok, σεβομαι τη διαφορετικοτητα, να την υποστηριξω κιόλας, όμως θέλω να καταλαβαίνω και το λόγο ύπαρξής της.. Η διαφορετικοτητα μόνο για το διαφορετικό δεν μου λέει κάτι. Πιο πολύ μου φαίνεται ότι θέλουν αυτά τα άτομα να ανήκουν κάπου παρά ότι έχουν κάποιο ουσιαστικό λόγο ύπαρξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Ο φόβος των ανθρώπων από το 2011 μέχρι σήμερα επιβεβαιωθηκε και η επιστροφή των emo στην Ελλάδα είναι και πλέον επίσημη . Γεμίζουν οι δρόμοι της Αθήνας και της Θεσσαλονίκης .
Φόβος;:P
Λες και θα γ@μήσετε όσους δεν είναι emo κάνεις. Ηρέμησε αγόρι μου, άνθρωποι σαν όλους είστε. Δεν βλέπω που είναι η διαφορά αν κάποιος είναι emo, goth ή ξέρω γω τι άλλο. Προσωπική επιλογή του καθενός είναι πώς θα ντύνεται ή θα μιλάει. Γιατί τόση μανία για διαφοροποίηση υπό το όνομα μιας ταμπέλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Φόβος;Εγώ θα έλεγα το τσίρκο επιστρέφει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,299 μηνύματα.
Φοβος γιατι οταν υπηρχαμε τα καγκουρια μας κυνηγουσαν μας σπαζαν στο ξυλο και αλλα πολλα. Αλλα ολα αυτα τελειωσαν . Ειμαστε Emo και επανερχομαστε . Οσο δυσαρεστο ειναι για εσας . Στο σχολειο μου εξαπλωνεται σαν επιδημια . Απο εκει που ημασταν μια παρεα 5 emo τωρα ειμαστε σχεδον 30 ατομα . Γεμισαν τα νεκροταφεια απο εμας . 1ο Νεκροταφειο Κατερινης ή Πλατεια Δημαρχειου στα σκαλια να ερθεις θα μας δεις . Οσο για την Αθηνα παιδια κανονικα τα emo ποτε δεν φυγαν . Ποτε δεν εξαφανιστηκαν . Απλα φυγαν απο την Πλατεια Συνταγματος . Και διαχωριστηκαν οι παρεες . Δηλαδη ο καθενας πηγε σολο να το πω ετσι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Φοβος γιατι οταν υπηρχαμε τα καγκουρια μας κυνηγουσαν μας σπαζαν στο ξυλο και αλλα πολλα. Αλλα ολα αυτα τελειωσαν . Ειμαστε Emo και επανερχομαστε . Οσο δυσαρεστο ειναι για εσας . Στο σχολειο μου εξαπλωνεται σαν επιδημια . Απο εκει που ημασταν μια παρεα 5 emo τωρα ειμαστε σχεδον 30 ατομα . Γεμισαν τα νεκροταφεια απο εμας . 1ο Νεκροταφειο Κατερινης ή Πλατεια Δημαρχειου στα σκαλια να ερθεις θα μας δεις . Οσο για την Αθηνα παιδια κανονικα τα emo ποτε δεν φυγαν . Ποτε δεν εξαφανιστηκαν . Απλα φυγαν απο την Πλατεια Συνταγματος . Και διαχωριστηκαν οι παρεες . Δηλαδη ο καθενας πηγε σολο να το πω ετσι .

Παλιά τα νεκροταφεία γέμιζαν από γέρους και γριές. Τώρα γεμίζουν με Αίμο. Αυτήν την κοινωνία θέλουμε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Τα νεκροταφεία;Τι κάνετε τα κοράκια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Φοβος γιατι οταν υπηρχαμε τα καγκουρια μας κυνηγουσαν μας σπαζαν στο ξυλο και αλλα πολλα. Αλλα ολα αυτα τελειωσαν . Ειμαστε Emo και επανερχομαστε . Οσο δυσαρεστο ειναι για εσας . Στο σχολειο μου εξαπλωνεται σαν επιδημια . Απο εκει που ημασταν μια παρεα 5 emo τωρα ειμαστε σχεδον 30 ατομα . Γεμισαν τα νεκροταφεια απο εμας . 1ο Νεκροταφειο Κατερινης ή Πλατεια Δημαρχειου στα σκαλια να ερθεις θα μας δεις . Οσο για την Αθηνα παιδια κανονικα τα emo ποτε δεν φυγαν . Ποτε δεν εξαφανιστηκαν . Απλα φυγαν απο την Πλατεια Συνταγματος . Και διαχωριστηκαν οι παρεες . Δηλαδη ο καθενας πηγε σολο να το πω ετσι .
Σωπα ρε φιλε...σκιαχτηκαμε..:'(:'(:'(
Συγνωμην,δεν εχω καταλαβει..εγω ηξερα οτι οι emo ειναι απλα ενα στυλ.Σε μαλλια,ρουχα,αντε μουσικη κλπ.
Μας προεκυψε κατι αλλο;
Εχε οτι στυλ θελεις.Κανενας δεν στο απαγορευει.
Κατα τα αλλα,μας απειλεις;Δηλαδη τι;Βαρατε κοσμο;Τον τρωτε;Οποιος δεν ειναι εμο,στην πυρα;Εχουμε να φοβηθουμε κατι;Πως την εχεις δει;:eek:
ΥΓ,.Στο μεταξυ..το εμο και η υπογραφη γιατι δεν μου κολλαει;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Φοβος γιατι οταν υπηρχαμε τα καγκουρια μας κυνηγουσαν μας σπαζαν στο ξυλο και αλλα πολλα. Αλλα ολα αυτα τελειωσαν . Ειμαστε Emo και επανερχομαστε . Οσο δυσαρεστο ειναι για εσας . Στο σχολειο μου εξαπλωνεται σαν επιδημια . Απο εκει που ημασταν μια παρεα 5 emo τωρα ειμαστε σχεδον 30 ατομα . Γεμισαν τα νεκροταφεια απο εμας . 1ο Νεκροταφειο Κατερινης ή Πλατεια Δημαρχειου στα σκαλια να ερθεις θα μας δεις . Οσο για την Αθηνα παιδια κανονικα τα emo ποτε δεν φυγαν . Ποτε δεν εξαφανιστηκαν . Απλα φυγαν απο την Πλατεια Συνταγματος . Και διαχωριστηκαν οι παρεες . Δηλαδη ο καθενας πηγε σολο να το πω ετσι .


Tωρα μιλάς για κάτι άτομα που το 2007 ηταν 14-16 χρονών και σημερα θα είναι 25-26. Ουτε ενας από αυτους δεν εχει κρατησει το στυλ που ειχανε τοτε. Μια κοπελα που ήξερα (τρέντυ όχι ίμο) αλλα με μαλλι σαν ίμο-λαμπαντέρ σοβαρευτηκε - κουρεύτηκε και τωρα μολις της το λεμε κανει ότι δεν θυμαται χαχα. Α! Τις προαλλες παντρεύτηκε κιολας και δουλεύει κανονικα σαν φυσιολογικος άνθρωπος. Ο μονος τροπος κάποιος από αυτους να κράτησε όχι το στυλ που ειχανε τοτε αλλα κάτι κοντα σε αυτό είναι να έχει ανοιξει κανα δικο του μαγαζι τατουατζίδικο ή τιποτα νυχοκομμωτηρια και να δουλευει σαν αφεντικο σε αυτό. Οπουδήποτε αλλου με αυτό το στυλ δεν πας πουθενά.


Ακου εκει σκαλάκια λεει και πάρκα! φΑΝΤασου 30 χρονων άνθρωπο να τον βλέπουν με φράτζα και παντελονι σωλήνα να κάθεται στα σκαλάκια στο Συνταγμα. Θα τον πάρουν οι αστυνομικοι για εξακρίβωση! Μετα μπορει να τον βάλουν και σε κανα μουσειο σαν συλλεκτικο κομμάτι. Ένας σύγχρονος ιμο από το μακρινο 2007! χαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Σωπα ρε φιλε...σκιαχτηκαμε..:'(:'(:'(
Συγνωμην,δεν εχω καταλαβει..εγω ηξερα οτι οι emo ειναι απλα ενα στυλ.Σε μαλλια,ρουχα,αντε μουσικη κλπ.
Μας προεκυψε κατι αλλο;
Εχε οτι στυλ θελεις.Κανενας δεν στο απαγορευει.
Κατα τα αλλα,μας απειλεις;Δηλαδη τι;Βαρατε κοσμο;Τον τρωτε;Οποιος δεν ειναι εμο,στην πυρα;Εχουμε να φοβηθουμε κατι;Πως την εχεις δει;:eek:
ΥΓ,.Στο μεταξυ..το εμο και η υπογραφη γιατι δεν μου κολλαει;:hmm:


xaxaxa


https://www.youtube.com/watch?v=dEIoCk0pRNw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Φοβος γιατι οταν υπηρχαμε τα καγκουρια μας κυνηγουσαν μας σπαζαν στο ξυλο και αλλα πολλα. Αλλα ολα αυτα τελειωσαν .
Εγώ το λέω ότι το ξύλο δεν διδάσκει τίποτα.
Δεν βαλατε μυαλό απ'οτι φαίνεται.
Ειμαστε Emo και επανερχομαστε . Οσο δυσαρεστο ειναι για εσας .
πολύ. Θέλω να κλαιω όλη μέρα..
Στο σχολειο μου εξαπλωνεται σαν επιδημια . Απο εκει που ημασταν μια παρεα 5 emo τωρα ειμαστε σχεδον 30 ατομα .
Σιροπακι, κουβερτουλα, τζακι. Δεν είναι να παιζεις με αυτά τα πράγματα. Τη μια μέρα έχεις 30 emo, την άλλη zombie apocalypse.
Γεμισαν τα νεκροταφεια απο εμας . 1ο Νεκροταφειο Κατερινης
Αχ, πεθανατε? Κριμα. Τόσο νέα παιδιά.
ή Πλατεια Δημαρχειου στα σκαλια να ερθεις θα μας δεις . Οσο για την Αθηνα παιδια κανονικα τα emo ποτε δεν φυγαν ...
Τι να ερθουμε να δούμε καλε? Τα αξιοθέατα? Το λες και το ξαναλες. Σαν να διακρινω εγωπαθεια/εγωκεντρισμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Γεμισαν τα νεκροταφεια απο εμας . 1ο Νεκροταφειο Κατερινης ή Πλατεια Δημαρχειου στα σκαλια να ερθεις θα μας δεις .



Γιατί η Nene, ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,299 μηνύματα.
Emo ειναι τροπος ζωης . Και γενικα δειχνω εκνευρισμο γιατι αυτα τα εκτρωπα που γινονταν το 2008 με τους καγκουρες δεν ξεχνιουνται .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Φίλε συγνώμη εδώ γίνονται αδικίες με άλλα σοβαρά θέματα π.χ φτώχεια,και εσύ μου λες για τους emo.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Emo ειναι τροπος ζωης . Και γενικα δειχνω εκνευρισμο γιατι αυτα τα εκτρωπα που γινονταν το 2008 με τους καγκουρες δεν ξεχνιουνται .

Κοιταξε να δεις Γιάννη. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να έγιναν γεγονότα που σε πειραζουν παρόλο που δεν τα εζησες, (γιατί το 08 πρέπει να ησουν στην κουνια.) Μπορεί να νιωθεις ότι πειραξαν ανθρώπους που νιωθεις δικούς σου ή ταυτιζεσαι ή οτιδήποτε, δεν με αφορά. Όμως πρέπει να καταλαβεις ότι δεν απευθυνεσαι σε εκείνους τους ανθρώπους. Εδώ μέσα όλοι είμαστε ενήλικες (με την ευρύτερη έννοια) Και έχεις αρπαχτει για κάτι που δεν έχει συμβεί ακόμη. Αν αρχισουν να συμβαίνουν τα ίδια περιστατικά, να το πεις εκεί που πρέπει, και αν θες και εδώ. Όμως. Να μιλάς με αυτό το υφακι σε άλλους από αυτούς που σου φταιξανε, ανθρώπους, και να μας λες και που θα σας βρούμε, σαν να κάνεις ανοιχτή πρόσκληση για ξύλο... τι να πω. Προκαλεις χωρίς λόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Emo ειναι τροπος ζωης . Και γενικα δειχνω εκνευρισμο γιατι αυτα τα εκτρωπα που γινονταν το 2008 με τους καγκουρες δεν ξεχνιουνται .

Εγώ τους κάγκουρες τους ξέρω να αράζουνε j'adore και markiz Παρασκευές και Σάββατα βράδυ, να ανοίγουνε belvedere και να κερνάνε κοριτσοπαρέες μήπως καταφέρουν μετά και τις πάνε σπίτι τους.... Το ότι πηγαίνανε σε στέκια emo και βαράγανε κόσμο, πρώτη φορά το ακούω. Έχετε σκεφτεί να κάνετε κάποιου είδους Αντι-καγκούρικη πορεία στο κέντρο της Αθήνας, ενόψει 17 Νοέμβρη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Καλε μου Γιαννη..δεν σε ξερω,αλλα επιτρεψε μου να σου πω κατι.Μιλας απλως για ενα στυλ.ΣΤΥΛ λεμε.
Στυλ σε ντυσιμο,κουρεμα,αντε να πω και μουσικη;
Απο εκει και περα τι;
Δεν θυμαμαι να επεσε ξυλο σε εμο.Τωρα αν εσυ εφαγες κοροιδια απο καγκουρες οπως λες....τι να πω;Μπουλινγκ γενικα υπαρχει,αλλα οχι μονο σε εμο.
Ομως μιλας λες και πρεσβευεις την φοβερη κοσμοθεωρια..χαλαρωσε λιγο.
Αν θες να εισαι εμο...δικαιωμα σου.Παρολα αυτα βεβαια δεν βλεπω πουθενα ταση να επανελθουν οι εμο...αλλα ας επανελθουν.Καλοδεχουμενοι.Εχουμε πολυ σοβαροταρα προβληματα να ασχοληθουμε,δεν νομιζεις;:)
Δηλαδη,να αρχισουμε να πλακωνομαστε αυτοι που εχουν στυλ ροκ,σκυλαδικου,ντισκο....γκοθικ,κιριλε,θειτσα σταιλ κλπ;
Να λεμε και εμεις....ερχομαστε φοβηθητε;Οκ..σου αρεσει αυτο το στυλ....μια χαρα.Τις απειλες δεν καταλαβαινω.:crazy:
Εχεις καταλαβει οτι μιλας για ενα στυλ;Δηλαδη.....φαινεσθαι...και οχι και καμια σοβαρη ουσια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top