Γνωριμία σε club ή καφέ

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Τα όσα διάβασα σε αυτό το topic μου θύμισαν την ατάκα του Γεωργίου:
"Αν γεμίσεις όλες τις τρύπες μιας γυναίκας, θα είναι μαζί σου για πάντα."

Όποιος είναι πουθενάς και δεν έχει το θάρρος και τον χαρακτήρα για να προσεγγίσει μια κοπέλα, σαφώς και θα καταφύγει στις καγκουρίες και στο να μοστράρει χρήμα... (γενικά μιλαώ για τους άντρες, όχι για κάποιον συγκεκριμένο)
Από εκεί και πέρα, όντως υπάρχουν και οι ελεεινές που τσιμπάνε στο χρήμα, όμως οι γυναίκες που ξέρουν τι τους γίνεται έχουν πολύ σοβαρότερες προσδοκίες σε μια σχέση, που δεν έχουν σχέση με χρήμα, αλλά με αίσθημα, πάθος και αμοιβαία κατανόηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Συστατικα: 2 φωνακλαδες φιλοι, 1 βλητο-στοχος, 1 πουρο και 1 χρυση καδενα :P
Regina μου να'σαι καλα κοριτσι μου με εκανεs χθεs το βραδυ να ξεκαρδιστω στα γελια με το ανωθεν σχολιο σου, ηταν μπορω να πω ομολογουμενωs επιτυχημενο.Σημερα το πρωι που συζητουσαμε με κατι φιλαρακια μου τουs ανεφερα για την ατακα σου σχετικα με αυτο το ζητημα, γιατι καποιοι απο αυτουs το εχουν κανει και αυτοι αυτο το κολπο,και πεσανε κατω ξεροι απο τα γελια.Παντωs καλα εκανεs και το εθεσεs ετσι το ζητημα γιατι μεσα απο το χιουμορ και την πλακα περναs πολλεs φορεs περισσοτερα μηνυματα απο οτι με την ξυλινη σοβαροφανεια και θα συμφωνησω μαζι σου εν μερει με τουs χαρακτηρισμουs που μαs προσαπτειs αλλα πιστευω οτι θα συμφωνησειs μαζι μου οτι για ορισμενεs γυναικεs το ταμακι για το χρημα τιs κανει πολλεs φορεs να χανουν την αξιοπρεπεια τουs.Οσοι τωρα αποφασισουν να ακολουθησουν το τολμηρο αυτο σχεδιο θελω να τουs πω οτι η επιτυχια αυτου του εγχειρηματοs φτανει μεχρι η αλλη να σε ανακαλυψει, απο εκει και περα εαν ενδιαφερεσαι πραγματικα για την κοπελα σου θα πρεπει να εισαι και λιγο Ζαγορακηs, να πατησειs κατω την μπαλλα και να κοιταξειs στα ισια τον θηλυκο σου Ζινταν για να φερειs ξανα τουμπα το πραγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αν γουσταρει η γκομενα τοτε ολα ειναι πιθανα . Δεν ειναι θεμα τακτικης . Το θεμα ειναι να γουσταρει η γκομενα:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flyer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο flyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
εστω οτι καθεται στο μπαρ.πλησιαζεις, παραγγελνεις ενα ποτο, την κοιτας και της λες "μακαρι να ειχα μια εξυπνη ατακα να σου πω":) αν χαμογελασει προχωρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peach

Νεοφερμένος

Ο peach αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Τελείως υποθετικό το ερώτημα, αλλά σε όλους θα έχει συμβεί να δούνε κάποιον/α αξιόλογο/η στο δρόμο, στο μετρό κλπ, αλλά να μην μπορούν να την προσεγγίσουν. Υπάρχει τρόπος; κάποια προσωπική εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Με ειλικρίνεια. Αν είσαι ο εαυτός σου και πείς ακριβώς αυτό που αισθάνεσαι δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς. Μια επισύμανση μόνο: με ωραίο τρόπο.

Παράδειγμα (γιατί ξέρω ότι θα το ζητήσεις σε επόμενο ποστ). Βλέπεις κάποια που σου ανεβάζει το αίμα στο κεφάλι. Ο πόθος σου για κείνη σχεδόν σου έχει φέρει ζάλη. Δεν πάς να της πείς "ξέρεις, με όλη την ειλικρίνεια, μόλις σε είδα σκέφτηκα ότι πρίν σε γ.... δεν θα ήθελα να πουμε τίποτα αλλο". Όσο χοντρό κι άν είναι, κι όσο κι άν είναι αληθινά αυτό που αισθάνεσαι εκείνη τη στιγμή, το ίδιο πράγμα μπορείς να το πείς κολακευοντας την. Ας πούμε : Δεν πίστευα ποτέ ότι θα επιθυμήσω κάποια τόσο πολύ μέχρι που σε είδα πρίν λίγο. ή "μου είναι αδύνατον να εκφράσω με λόγια το τί αισθάνομαι μόλις σε είδα,όμως δεν ήθελα να περάσεις και να φύγεις από τη ζωή μου χωρίς να το εκφράσω.... κάπως"

Φυσικά αν τα αισθήματα σου είναι πιο ρομαντικά, ονειρώδη, ή περίπλοκα, περιέργως πώς θα σου είναι ακόμη πιο εύκολο να τα εκφράσεις με ειλικρίνεια.

Οσον αφορά προσωπικες εμπειρίες σχεδόν το 80% των γυναικών που έχω γνωρίσει τις γνώρισα έτσι, ξεκάρφωτα, στο δρόμο ή στα σταυροδρόμια της ζωής. Τετοια είναι όταν ξαφνικά περνάει μπροστά σου κάποια που λές "μ'αυτή θα μπορούσα να είμαι". Πρέπει να τα κυνηγάς κάτι τέτοια γιατί αυτό μπορεί πράγματι να ισχύει. Και να σε αναζητά κι εκείνη επίσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Δεν πάς να της πείς "ξέρεις, με όλη την ειλικρίνεια, μόλις σε είδα σκέφτηκα ότι πρίν σε γ.... δεν θα ήθελα να πουμε τίποτα αλλο". Όσο χοντρό κι άν είναι, κι όσο κι άν είναι αληθινά αυτό που αισθάνεσαι εκείνη τη στιγμή, το ίδιο πράγμα μπορείς να το πείς κολακευοντας την.

Θες να πεις δηλαδή οτι η πρώτη σκέψη που κάνεις ένας άντρας βλέποντας μια γυναίκα είναι αυτή; Αν συμβαίνει αυτό, θα προτιμούσα ειλικρινά να μου πει αυτήν ακριβώς τη σκέψη παρά να μου το παίζει τριαλαρί τριαλαρό τα μάτια σου, το ηλιοβασίλεμα, τ' αστέρια κλπ. Τουλάχιστον θα χτιστεί η επικοινωνία μας σε βάση ειλικρίνειας (έστω κι αν η μόνη επικοινωνία θα είναι μια τσαντιά στο κεφάλι του).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
Θες να πεις δηλαδή οτι η πρώτη σκέψη που κάνεις ένας άντρας βλέποντας μια γυναίκα είναι αυτή;

Φυσικα και η πρωτη σκεψη του ανδρα ειναι αυτή.

Ανεκαθεν ήταν,πάντα θα ειναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Φυσικα και η πρωτη σκεψη του ανδρα ειναι αυτή.

Ανεκαθεν ήταν,πάντα θα ειναι.:)

I rest my case...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Θες να πεις δηλαδή οτι η πρώτη σκέψη που κάνεις ένας άντρας βλέποντας μια γυναίκα είναι αυτή;

duh! προφανως και αυτη ειναι!!

οσοι λενε οτι δεν ειναι, ειναι αυτοι που νομιζουν οτι θα καταφερουν να γ!#$ουν παιζοντας το "καλοι" και "ρομαντικοι" και συνθηθως ειναι αυτοι που δεν εχουν παει με καμια, η με μετρημενες στο 1/2 του δαχτυλου το ενος χεριου ανθρωπου που εχασε τα τρια δαχτυλα του στο πολεμο.

λολ, εχω ενα φιλο, εξαιρετικο παιδι, διδακτορικο, ζει μονος του απο τα 22 (ειναι 27), πανεξυπνος και διολου ασχημος. Απλα δεν το εχει με τα θυλικα, εχει κανει 3 σχεσεις ολες και ολες και 1-2 φασωματα.

την επεφτε στην κολητη μου. Η οποια μου ελεγε βεβαια οτι του λεει οτι οι αντρες ειμαστε μαλακες και γουσταρουμε μονο το σεξ κτλ, και αυτος της ελεγε οτι δεν ειναι ολοι οι αντρες ετσι, οτι ορισμενοι δεν εχουν την συναισθηματικη οριμοτητα τριχρωνου κτλ, ολα αυτα που θα μπουν οι διαφοροι ρομαντικοι να γραψουν εδω εν παση περιπτοση.

στις μεταξυ μας συζητησεις ο φιλος ελεγε οτι θελει να εχει μια δυο γκομενες να της πηδαει και να μη του πριζουν τα @@.

γιαυτο το ξεκαθαριζεις απο πριν, σε θελω γιατι μου αρεσει το σωμα σου και αν ταιριαξουμε εχει καλος, αλλα δεν μπορεις να υποκρινεσαι οτι δεν την θες για αυτο αρχικα. Δηλαδη δεν ειναι υποκρητικο το να γνωρισει μια στο ασχετο και να το παιζεις ρομαντικος και ο εσωτερικος κοσμος κτλ? Ποιος εσωτερικος κοσμος, θελει ΜΗΝΕΣ για να αρχισεις να μαθαινεις εναν ανθρωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
duh! προφανως και αυτη ειναι!!

οσοι λενε οτι δεν ειναι, ειναι αυτοι που νομιζουν οτι θα καταφερουν να γ!#$ουν παιζοντας το "καλοι" και "ρομαντικοι" και συνθηθως ειναι αυτοι που δεν εχουν παει με καμια, η με μετρημενες στο 1/2 του δαχτυλου το ενος χεριου ανθρωπου που εχασε τα τρια δαχτυλα του στο πολεμο.

λολ, εχω ενα φιλο, εξαιρετικο παιδι, διδακτορικο, ζει μονος του απο τα 22 (ειναι 27), πανεξυπνος και διολου ασχημος. Απλα δεν το εχει με τα θυλικα, εχει κανει 3 σχεσεις ολες και ολες και 1-2 φασωματα.

την επεφτε στην κολητη μου. Η οποια μου ελεγε βεβαια οτι του λεει οτι οι αντρες ειμαστε μαλακες και γουσταρουμε μονο το σεξ κτλ, και αυτος της ελεγε οτι δεν ειναι ολοι οι αντρες ετσι, οτι ορισμενοι δεν εχουν την συναισθηματικη οριμοτητα τριχρωνου κτλ, ολα αυτα που θα μπουν οι διαφοροι ρομαντικοι να γραψουν εδω εν παση περιπτοση.

στις μεταξυ μας συζητησεις ο φιλος ελεγε οτι θελει να εχει μια δυο γκομενες να της πηδαει και να μη του πριζουν τα @@.

γιαυτο το ξεκαθαριζεις απο πριν, σε θελω γιατι μου αρεσει το σωμα σου και αν ταιριαξουμε εχει καλος, αλλα δεν μπορεις να υποκρινεσαι οτι δεν την θες για αυτο αρχικα. Δηλαδη δεν ειναι υποκρητικο το να γνωρισει μια στο ασχετο και να το παιζεις ρομαντικος και ο εσωτερικος κοσμος κτλ? Ποιος εσωτερικος κοσμος, θελει ΜΗΝΕΣ για να αρχισεις να μαθαινεις εναν ανθρωπο...


Σε όλα σωστός.. και έρχομαι να προσθέσω και να το πάω ακόμα πιο πέρα.. και για τις γυναίκες ισχύει ακριβώς το ίδιο.. υπάρχουν βέβαια και οι εξερέσεις που απλά στο μυαλό τους νομίζουν ότι δεν σκέφτονται έτσι.. Νομίζεις η άλλη θα σε δεί στο δρόμο και θα πεί..: νά ένα καλό παιδί για σχέση??.. lol .. να ένας κούκλος να με ξεσ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συμφωνώ. Αλλά όταν το φλερτ και η γνωριμία γίνονται για 2 χρόνια (σαν μια περίπτωση που ξέρω :whistle: ) και έπειτα συνειδητοποιείς ότι ταιριάζεις πνευματικά με κάποιον και καταλήγεις ερωτευμένος, ε, γίνεται να υπάρξει σχέση (και μάλιστα ισχυρή) που να βασίζεται στο εσωτερικό κομμάτι περισσότερο από το εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Σε όλα σωστός.. και έρχομαι να προσθέσω και να το πάω ακόμα πιο πέρα.. και για τις γυναίκες ισχύει ακριβώς το ίδιο.. υπάρχουν βέβαια και οι εξερέσεις που απλά στο μυαλό τους νομίζουν ότι δεν σκέφτονται έτσι.. Νομίζεις η άλλη θα σε δεί στο δρόμο και θα πεί..: νά ένα καλό παιδί για σχέση??.. lol .. να ένας κούκλος να με ξεσ....

Έλεος, δεν ξέρω καμία που να σκέφτεται έτσι. Ούτε το πρώτο που είπες σκέφτεται ούτε το δεύτερο. Εκτός αν μιλάμε για επίπεδο μπουζουκιών και έχουμε γνωστή την Μπεζεντάκου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Σε όλα σωστός.. και έρχομαι να προσθέσω και να το πάω ακόμα πιο πέρα.. και για τις γυναίκες ισχύει ακριβώς το ίδιο.. υπάρχουν βέβαια και οι εξερέσεις που απλά στο μυαλό τους νομίζουν ότι δεν σκέφτονται έτσι.. Νομίζεις η άλλη θα σε δεί στο δρόμο και θα πεί..: νά ένα καλό παιδί για σχέση??.. lol .. να ένας κούκλος να με ξεσ....

lol οχι μωρε δεν παει ακριβως ετσι, οι γυναικες ειναι πολυ πιο συγκρατημενες σε αυτα τα πραγματα, ειναι θεμα προσφορας και ζητησης, για μια γυναικα πρεπει να ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ οτι εισαι καλος which is pretty obvious δεδομενου οτι τελικα η επιλογη ειναι στο θυλικο.

Kαι εδω που τα λεμε κανενας δεν σκεφτεται με ολοκληρες προτασεις, βλεπεις μια σου αρεσει και εχεις ορισμενες σωματικες και πνευματικες αντιδρασεις, πχ ενθουσιασμος, αγχος, επιθυμια. Δεν σκεφτεσαι μεσα στο μυαλο σου με την προταση "ποπο παναγια μου τι κω#$Τ#ρα ειναι αυτη". Οταν το συζητησεις με το φιλο σου ισως το διατυπωσεις ετσι. Το ιδιο και τα θυλικα, αν καποιος τους αρεσει εχουν σωματικες και συναισθηματικες αντιδρασεις. Αυτο το "να καποιος να με ξε..." ειναι wishful thinking, καλο για τσοντα και για τον αντρικο ψυχισμο απλα not al that true.

Συμφωνώ. Αλλά όταν το φλερτ και η γνωριμία γίνονται για 2 χρόνια (σαν μια περίπτωση που ξέρω ) και έπειτα συνειδητοποιείς ότι ταιριάζεις πνευματικά με κάποιον και καταλήγεις ερωτευμένος, ε, γίνεται να υπάρξει σχέση (και μάλιστα ισχυρή) που να βασίζεται στο εσωτερικό κομμάτι περισσότερο από το εξωτερικό.

dude, αν σου πηρε δυο χρονια να την πηδηξεις σιγουρα εκανες κατι πολυ λαθος:P Αλλωστε δεν ξερεις τι λενε? "Παρακαλετο μ#$#ι ξυνο γ#$%@#ι".

Ομως οι σχεσεις ΠΑΝΤΑ βασιζονται στα στοιχεια του χαρακτηρα, η εμφανιση ειναι μια παραμετρος αλλα οχι η μοναδικη. Κοιτα να δεις οι ανθρωποι ειναι αγελαια ζωα, βαλε ενα αρσενικο και ενα θυλικο μαζι για αρκετο καιρο και ειναι δεδομενο οτι κατι θα γινει μεταξυ τους, its just biology, η εγγυτητα και οι παρομοιες παραστασεις οδηγουν σχεδον μονοσυμαντα σε σχεση (υποθετοντας οτι ολα τα αλλα ειναι κοινα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_ClouD

Νεοφερμένος

Ο Dark_ClouD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεια σου...
Εχω και εγω προβλημα με τις γνωριμιες.
Το καλυτερο που εχεις να κανεις πρωτα απ`ολα ειναι να εισαι οκay με τον εαυτο σου.
Να νιωθεις σιγουρια για την εμφανιση σου. Κατα την γνωμη μου η εμφανιση και ενα καλο σωμα δεν θα παιξει πολυ ρολο, απλα μια καλουτσικη εντυπωση! Αν δεν προσεξεις μπορει να σου γυρισει και μπουμερανγκ... (αποψη μου)

Να εισαι απλος και ειλικρινης. Εγω για παραδειγμα που ειμαι αρκετα ησυχος δεν μπορω να πω στην κοπελα οτι ειμαι ταραξιας και αφασια γιατι θα με παρει πρεφα. (ειμαι σιγουρος για αυτο)
Μην προσπαθησεις ποτε να το παιξεις Don Juan. Ειλικρινια και πανω απ`ολα ο εαυτος σου. Ειναι γελιο να προσοιειθεις κατι γιατι και θα σε καταλαβει και ειναι σαν να μην εκτιμας την πρωσοπικοτητα σου.

Οταν πας να μιλησεις σε μια κοπελα, να εχεις καλη ψυχολογια. Δοκιμασε το οταν εισαι στα high σου γιατι βγαζεις μια θετικη αυρα και δειχνεις ατομο ευχαριστο με αυτοπεποιθηση.

Καλο θα ειναι να εχεις ενδιαφεροντα. Να μην εισαι μονο ποδοσφαιρο, προ, wow.
Σε διευκολυνει να πιανεις κουβεντα....

Καλοπροαιρετο χιουμορ και κοπλημεντα. Προσεχε μην υπερβεις τα ορια :)

Αυτα πιστευω ειναι μερικες καλες συμβουλες.
Ειμαι σιγουρος πως τα εχεις ακουσει.

Εγω παντως τα ακουσα 40 φορες και δεν μπορω να τα εφαρμοσω.
Το προβλημα μου δεν ειναι η προσεγγιση γυναικων, αλλα ανθρωπων. Ειμαι παααρα πολυ εσωστρεφης και προσπαθω να το αντιμετωπισω αλλα ΔΕΝ μπορω. Ειμαι ο εαυτος μου μονο με τους στενους φιλους. Μονο με τα φιλαρακια μου βγαζω τρελα. Με τους συμμαθητες απλα ενα "γεια" και αλλα τυπικα. Με τις κοπελες τι-πο-τα.
Μακαρι να ημουν αλλιως...

Σκεφτηκα πως οταν περασω σε αλλη πολη να κανω μια νεα αρχη. Θα προσπαθισω να βρω δουλεια σε κανα bar η να παω σε καμια σχολη χορου... I dunno ...

Ελπιζω να σε βοηθισα λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
dude, αν σου πηρε δυο χρονια να την πηδηξεις σιγουρα εκανες κατι πολυ λαθος:P Αλλωστε δεν ξερεις τι λενε? "Παρακαλετο μ#$#ι ξυνο γ#$%@#ι".

Ομως οι σχεσεις ΠΑΝΤΑ βασιζονται στα στοιχεια του χαρακτηρα, η εμφανιση ειναι μια παραμετρος αλλα οχι η μοναδικη. Κοιτα να δεις οι ανθρωποι ειναι αγελαια ζωα, βαλε ενα αρσενικο και ενα θυλικο μαζι για αρκετο καιρο και ειναι δεδομενο οτι κατι θα γινει μεταξυ τους, its just biology, η εγγυτητα και οι παρομοιες παραστασεις οδηγουν σχεδον μονοσυμαντα σε σχεση (υποθετοντας οτι ολα τα αλλα ειναι κοινα).

Ποιος ανέφερε τη λέξη πήδημα; Εγώ πάντως όχι. Και δεν της την έπεφτα μονο εγώ. Απλά είμαστε και οι δυο αρκετά ντροπαλοί και μας πήρε 1 χρόνο και 4 μήνες περίπου να εκφράσουμε ο ένας στον άλλον τα συναισθήματά μας. :p Είμαστε μαζί 7 μήνες. Σύνολο 2 χρονια ;)

Συμφωνώ στην αποκάτω παράγραφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Να μην εισαι μονο ποδοσφαιρο, προ, wow.

Προσωπικά αν μου μιλήσεις για wow στην πρώτη κουβέντα, στάνταρ έχουμε γίνει φίλοι.:P

Άσχετο, συγνώμη.

Πάντως είναι αλήθεια οτι όταν νιώθεις αυτοπεποίθηση έχεις καλύτερα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αυτα πιστευω ειναι μερικες καλες συμβουλες.
Ειμαι σιγουρος πως τα εχεις ακουσει.

Καλα ειναι αλλα ειναι σαν να λες σε καποιον "το μονο που εχεις να κανεις για να μην φοβασαι να πεταξεις ειναι να μην φοβασαι να πεταξεις"

Δηλαδη οκ, να εισαι ο εαυτος σου. ΠΟΙΟΣ ειναι ο εαυτος σου? Οι περισοτεροι ανθρωποι δεν εχουν ιδεα ποιος ειναι ο εαυτος τους ποσο μαλλον να το δειξουν και σε αλλους.

Πρεπει πρωτα να φτιαξεις ενα ενδιαφεροντα εαυτο και μετα να μαθεις να τον προβαλεις σε αλλους.

Και δυστοιχος τα ενδιαφεροντα του μεσου αντρα ειναι ποδοσφαιρο, αυτοκινητα, πως κλανουν με τους φιλους τους, αντε και κανα παιχνιδι στο πισι.

Κατ αναλογια τα ενδιαφεροντα της μεσης γυναικας ειναι το κοσμοπολιταν, να βρει αν την κερατωσει ο γκομενος της και πως θα τον κρατησει, τι μασκαρα/φορεμα/παπουτσια να βαλει στο παρτυ του ταδε και τι ειπε η δεινα πισω απο τη πλατη της. Καλως οι κακος οι γυναικες εχουν το πλεονεκτημα οτι ολα αυτα εμεις τα αγνοουμε αν δουμε ενα ωραιο κωλο.

Βεβαια τα αγνοουμε μεχρι το συρταρομα του γραμματος, μετα ερχονται ολα και ταχυτατα με αποτελεσμα να μην παιρνουμε δευτερο τηλεφωνο:P

------

Σκεφτηκα πως οταν περασω σε αλλη πολη να κανω μια νεα αρχη. Θα προσπαθισω να βρω δουλεια σε κανα bar η να παω σε καμια σχολη χορου... I dunno ...

To να δουλεψεις μπαρμαν θα σε βοηθησει στην κοινονικοτητα σου αλλα οχι οσο νομιζεις.

CBT man...fake it till you make it, αν αλαξεις τη συμπεριφορα η προσωποκοτητα θα ακολουθησει.

Κατσε και γραψε σε ενα χαρτακι οτιδηποτε "σημαντικο" πιστευεις οτι εγινε στη ζωη σου επιγραμματικα.

Αν δεν βρεις κατι γραψε τα μη σημαντικα.

Μιλαω για βασικα πραγματα, οχι τιποτα τρελλο, πχ η αδελφη σου τα εφτιαξε με ενα μαλακα που δεν συμπαθεις, η περασες με μια νυν απο ενα δρομο και ειδες μια πρωην και δεν ηξερες που να κρυφτεις. Οτιδηποτε πραγματικα δεν εχει σημασια, οσο βλακεια και αν νομιζεις οτι ειναι γραφτο.

Πχ τσακωθηκα με μια γρια για το σκυλο μου, η γυρησα σπιτι και κοιμοταν και ανησυχησα οτι ειχε παθει κατι. Βγηκα την περασμενη βδομαδα με ενα φιλο και ηπια δυο ποτα και κουτουλουσα γιατι ημουν κουρασμενος και εφυγε μια κοπελα με την οποια μιλουσα χωρις να μου δωσει το τηλ της και βαρεθηκα επειδη ηθελα να φυγω

γουατ εβερ

Μετα επελεξε 3-4-5 απο αυτα τα συμβαντα και ανεπτυξε τα παραπανω, γραψε με λεπτομερια τι εγινε και πως. Προσπαθησε να ειναι δημιουργηκη η γραφη σου, βαλε 2-3 αστεια μεσα, δεν χρειαζεται να ειναι τελειως πραγματικα, μπορεις να υπερβαλεις λιγο.

Πχ εχω ενα σκυλο, τον αρη, ειναι καθαροαιμος κοπρος βασικα (χαχα αστειο λεμε), τον ειχα μαζεψει απο το δρομο οταν με ακολουθησε και περιμενε 2 ωρες κατω απο το σπιτι μου (ειδες υπερβολη, δεν περιμενε δυο ωρες, περιμενε ξερω γω ενα τεταρτο και απλα ηταν χαρωπος και ειχε ενα μπλε ματι οποτε μου αρεσε).

Μετα βαλε κατι που να δειχνει οτι προστατευεις τα αγαπημενα σου προσωπα και νοιαζεσαι για αυτα, again δεν χρειαζεται να ειναι ΤΕΛΕΙΩΣ πραγματικο just close enough.

Μια φορα τον ειχα βγαλει βολτα και και ηταν ακομα κουταβι οποτε τραβουσε με το λουρι του, και περνοντας διπλα απο εναν ανθρωπο με τραβηξε και κοντεψα να πεσω, αντ αυτου στηρηχθικα πανω στον ανθρωπο ο οποιος τσατιστικε και απειλησε οτι θα του ριξει φολα (αυτο ειναι ψεματα short of στην πραγματικοτητα εριξα ενα γαμωσταυριδι στο σκυλο και ο τυπος ειπε "γεμισαμε μαλακες και τα βρομοσκυλα τους" - οποτε και του ειπα να παει να μαμηθει κατα βαση). Τον εβρισα και εφυγα αλλα με παρακολουθησε απο μακρυα (αληθεια!), οταν το πηρα χαμπαρι, αφησα τον σκυλο, πηγα στο αυτοκινητο του και πηρα τον αριθμο της πινακιδας του ετσι για να ειμαι ασφαλης. Οταν ο τυπος με ειδε να παιρνω τον αριθμο του εκανε οτι δεν με ηξερε.

Τελειωσε με κατι ενδιαφερον, διδακτικο, η αστειο.

Πχ

Απο τοτε ανησυχω μηπως του πεταξει καμια φολα (αυτο ειναι αληθεια). Μια φορα γυρησα σπιτι και δεν τον βρηκα στη πορτα να με περιμενει χωροπηδοντας σαν κουνελι ως συνηθως. Τον φοναξα 2-3 φορες και δεν ηρθε, με επιασε πανικος (αληθεια ειναι αυτο). Ψαχνοντας τον βρηκα πανω στο κρεβατι μου, βασηλια και αρχοντα πανω σε ενα βουνο απο ρουχα, παπουτσια, σαμπουαν μεχρι και πιατα απο τη κουζινα να με κοιταει με ενα βλεμα ενοχικης ευτυχιας (αυτο δεν ειναι αληθεια, ηταν δυο διαφορετικα περιστατικα αυτα, οταν τρομαξα απλα κοιμωταν το ζωαδι αυτο με το βουνο απο πραγματα το ειχε κανει μια αλλη φορα οταν ηταν κουταβι).

Αφου γραψεις 3-4 τετοιες ιστοριες αρχισε να τις λες, και οποτε δεν εχεις τι ν απεις σε μια γυναικα η αγνωστη παρεα λεγε μια απο τις ιστοριες. Σιγα σιγα με την εμπειρια θα μαθεις πως να μεταφερεις την καθημερηνοτητα σου σε small talk και θα σου φυγει το πολυ αγχος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
dude, αν σου πηρε δυο χρονια να την πηδηξεις σιγουρα εκανες κατι πολυ λαθος:P Αλλωστε δεν ξερεις τι λενε? "Παρακαλετο μ#$#ι ξυνο γ#$%@#ι".
dude, ο Γιωργος ειναι μολις 14..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Αναφορικά με τις πρώτες κουβέντες μιας γνωριμίας, θα ήθελα να τονίσω το εξής που έχω παρατηρήσει:

Ελάχιστοι άντρες υπερασπίζονται το φύλο τους. Τι εννοώ. Εαν κάποιος άντρας κάνει την επαίσχυντη γενίκευση "Σήμερα οι γυναίκες είναι τσουλάκια" (για να μην πω τη βαρύτερη κουβέντα που λένε μερικοί ξερόλες), η γυναίκα αμέσως θα παρεξηγηθεί και πολύ πιθανό να σηκωθεί και να φύγει από το τραπέζι.

Εαν η γυναίκα όμως κάνει ανάλογη δήλωση περί μαλακίας των ανδρών, αμέσως ο άντρας θα πει "μα δεν είμαι εγώ έτσι, είμαι καλός, είμαι μπήξε, είμαι δείξε..." αντί να πάρει το καπελάκι του σαν κύριος και να φύγει.

Και διερωτώμαι... Γιατί τόση ανασφάλεια από τους άντρες και γιατί τόση έλλειψη σεβασμού προς το φύλο τους; Το θεωρώ τον υπ' αριθμόν ένα ανασταλτικό παράγοντα σε νέες γνωριμίες σε καφέ και μπαρ κλπ. Έχουμε ευνουχιστεί σαν φύλο. Δεν με νοιάζει ποιός το ξεκίνησε, με νοιάζει ότι το παρατηρώ...

Ελάχιστες κοπέλες έχουν την κόμπλα να πάνε να μιλήσουν σε άντρες πλέον, ενώ εμείς βλέπεις μαζευόμαστε σα σουσουράδες γύρω απ τη φωτιά μπας και μάθουμε κανα μυστικό ο ένας από τον άλλο. Δεν είναι αναγκαίο όμως, αρκεί να το βάλουμε καλά στο νιονιό μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top