Μην πας στο πάρτυ (της ζωής τους) ζήσε το !

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
'Αλλη μια τηλεοπτική πατέντα - μόδα - μπούρδα. Τηλεγλέντια. Το τηλεγλέντι είναι μια κλεμμένη ιδέα που έχει τις ρίζες της στις εκπομπές του Νίκου Μαστοράκη και του Φρέντυ Γερμανού, τελείως παραποιημένη όμως, έτσι ώστε να ταιριάζει στις ανάγκες του σημερινού υπερβολικού και κακόγουστου τηλεοπτικού κοινού. Η συνταγή είναι πολύ παλιά, αλλά τελείως αλλαγμένη. Ο κλέψας του κλέψαντος. Το ξεκίνησε η πρώτη διδάξασα της αντιγραφής Σεμίνα Διγενή, το έκλεψε μετά ο κύριος ''το πάρτυ της ζωής σου'' 'Ακης Παυλόπουλος και αργότερα ο Παπαδόπουλος. Στην υγειά μας ρε παιδιά ! Ο καλεσμένος - συνήθως νάρκισσος - γλύφεται ασύστολα από την/τον δημοσιογράφο - παρουσιαστή - οικοδεσπότη, οι καλεσμένοι χαριεντίζονται επί ώρες στολίζοντας ο ένας τον άλλο με καλά λόγια και κάποια στιγμή το γλέντι φουντώνει με νταούλια και ζουρνάδες. Στο τέλος ανταλάσονται και τα σχετικά δωράκια από τον παρουσιαστή στον καλεσμένο του (Μαστοράκη ζεις εσυ τους οδηγείς). Ο κόσμος που κάθεται στα σπίτια του Σάββατο βράδυ για να παρακολουθήσει το τηλεγλέντι θα πρέπει να νοιώθει πολύ μεγάλο κενό ή θλίψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μπορώ να αντέξω ότιδήποτε στην τηλεώραση άλλα αυτά τι έκανες και το άλλο το πάρτι της ζωής τους και κάτι παρόμια δεν θέλω να τα βλέπω μπροστά μου, βάζουν καμια 10ρια καρακάξες- φυτά με μίνι βάζουν και 20 ηθοποιούς και κάθε σάββατο βάζουν το ίδιο πλέυ μπάκ σε όλα τα κανάλια με άλους τραγουδιστές.

Δεν μπορω να τους βλέπω νοιώθω ΦΡΙΚΗ :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
'Αλλη μια τηλεοπτική πατέντα - μόδα - μπούρδα. Τηλεγλέντια. Το τηλεγλέντι είναι μια κλεμμένη ιδέα που έχει τις ρίζες της στις εκπομπές του Νίκου Μαστοράκη και του Φρέντυ Γερμανού, τελείως παραποιημένη όμως, έτσι ώστε να ταιριάζει στις ανάγκες του σημερινού υπερβολικού και κακόγουστου τηλεοπτικού κοινού. Η συνταγή είναι πολύ παλιά, αλλά τελείως αλλαγμένη. Ο κλέψας του κλέψαντος. Το ξεκίνησε η πρώτη διδάξασα της αντιγραφής Σεμίνα Διγενή, το έκλεψε μετά ο κύριος ''το πάρτυ της ζωής σου'' 'Ακης Παυλόπουλος και αργότερα ο Παπαδόπουλος. Στην υγειά μας ρε παιδιά ! Ο καλεσμένος - συνήθως νάρκισσος - γλύφεται ασύστολα από την/τον δημοσιογράφο - παρουσιαστή - οικοδεσπότη, οι καλεσμένοι χαριεντίζονται επί ώρες στολίζοντας ο ένας τον άλλο με καλά λόγια και κάποια στιγμή το γλέντι φουντώνει με νταούλια και ζουρνάδες. Στο τέλος ανταλάσονται και τα σχετικά δωράκια από τον παρουσιαστή στον καλεσμένο του (Μαστοράκη ζεις εσυ τους οδηγείς). Ο κόσμος που κάθεται στα σπίτια του Σάββατο βράδυ για να παρακολουθήσει το τηλεγλέντι θα πρέπει να νοιώθει πολύ μεγάλο κενό ή θλίψη.

Μ' αρεσει παντως που δεν παρακολουθειτε τηλεοραση. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αυτά τα γλετζέδικα έχουν παραγίνει...

Αλλά τα χείριστα για εμένα αυτού του τύπου είναι τα πρωινάδικα (τουλ. του ΣΚ που τυχαίνει καμιά φορά να δω) που είναι μες στο σκυλάδικο από τις 10 το πρωί...

ΕΛΕΟΣ!!!! Δεν κολλάει ο Βέρτης με την τσίμπλα στο μάτι!!!!!!!!!! (αν και δεν κολλάει γενικώς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ελεος. απορω ποιος καθεται να δει, ειλικρινα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μ' αρεσει παντως που δεν παρακολουθειτε τηλεοραση. :|

Χαχα, ναιιι, απλά πάνω στο ζάπινγκ πέφτουμε σε κάτι τέτοια. :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Νομίζω οτι κάααααααααποτε το είχαμε συζητήσει πάλι αυτό το θέμα :hmm:
Τες πα θα ξαναπω τη γνώμη μου....

αυτές οι εκπομπές σκοπεύουν σε ένα συγκεκριμένο τηλεοπτικό κοινό...
όχι σε τύπους σαν εμάς :P
Ποιό κοινό μπορεί να είναι αυτό?
Παράδειγμα... η θεία μου, μια χαρά γυναίκα, παντρεμένη με δυο παιδιά ετών... 60
Κάθεται η γυναίκα το σάββατο το βράδυ στο σπίτι της, βάζει και μια μπύρα στο ποτήρι της, θέλει να χαζέψει και λιγο τηλεόραση, θέλει και λιγο τζέρτζελο αφού σάββατο βράδυ είναι, και να σου η καλή ευκαιρία...
Ένα τηλεοπτικό παρτάκι...
Θα ακούσει τη μουσικούλα της... ενδιάμεσα μπορεί και να σιδερώσει δυο πλύσεις ρούχα... θα πιει και τη μπυρίτσα της... και κυρίως.. θα γουστάρει ρε παιδιά.

Δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό της κριτικής....
Για να υπάρχουν τέτοιες εκπομπές ΠΡΟΦΑΝΩΣ κάποιοι τις παρακολουθουν...
Προφανώς κάποιοι τις θέλουν! Προφανώς αποφέρουν κέρδη στο κανάλι!!
Αν θέλετε να καταλάβετε ΠΟΙΟΙ τις παρακολουθούν, εστιάστε την προσοχή σας στις διαφημίσεις που παίζουν ανάμεσα για να δείτε σε ποιούς απευθύνονται!
Πάντως σίγουρα δεν θα δείτε διαφήμιση για Μπάρμπυ ή μικρό πόνυ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κι εμένα η γιαγιά μου τρελαίνεται για αυτές τις εκπομπές του στυλ τηλεπάρτι.Μένει μόνη της κι απο το να περνάει τα Σάββατα βλέποντας ελληνικές ταινίες ή προσπαθώντας μάταια να διαβάσει υπότιτλους σε ξένες, περνάει πολύ καλύτερα μέχρι που μερακλώνει κι όλας:DΕμείς που έχουμε την επιλογή να κάνουμε κάτι άλλο το Σάββατο ας το κάνουμε, κάποιοι δεν την έχουν;)



@Παρατηρώ πως τελευταίως ανοίγουν θέματα κατηγορώντας το ένα ή το άλλο τηλεοπτικό πρόγραμμα.Είπαμε η ελληνική τηλεόραση δεν διανύει και την πιο λαμπρή της περίοδο όμως για κάποια συγκεκριμένη ομάδα ανθρώπων είναι η μόνη τους "παρέα".Ας μην την κρίνουμε λες κι όλα τα προγράμματα απευθύνονται στο δικό μας ηλικιακό γκρουπ.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως ενα βραδυ που ετοιμαζομουν να βγω εξω πετυχα Μητροπανο σε μια απο αυτες τις εκπομπες, και τελικα βγηκα εξω με τρελο κεφι! (εφταιξε και το κρασακι που κατεβασα τραγουδωντας κααααααααανεεεεεεε κααααατι λοιποοοοοον να χααααααααασω το τρεεεενοοοοοο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
+1 και από εμένα!
Σιχαίνομαι τις σχετικές εκπομπές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top