Προτάσεις για καλοκαιρινές διακοπές

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ε όχι και να κοιμηθώ στην ίδια καμπίνα με έναν ξένο άντρα ρε συ, είπαμε. Εδώ με 3 ξένες γυναίκες όταν είμαι και νιώθω άβολα όσο νά 'ναι. Δεν αξίζει για τόσο μικρή διαφορά.
Δεν έχω πάει στα μέρη που λες αλλά είναι ένα μαρτύριο την ώρα που μπαίνεις να σφίγγεις τα δόντια για να αντέξεις το κρύο νερό. Μετα οκ συνηθίζεις. Μέχρι να μπω όμως, Πέτρα και Παναγιούδα φίλε μου μου έβγαινε η ψυχή.
Και να μην πω για την περίεργη αίσθηση ότι απέναντι βλέπεις την Τουρκία...

στην Τρίπολη στην διμοιρία, άμα πάτε να υπηρετήσετε, θα κοιμάστε με άλλους 79!!! Γιατί μωρέ, τι έχουμε, βιοχλαπάτσα; Οκ, ροχαλίζω ελαφρότατα γιατί κοιμάμαι λίγες ώρες αλλά σαν τούβλο. Αλλά λες και θα τους ξαναδούμε; Και είπαμε, ζευγάρια, δεν είναι μιά γυναίκα μόνη της με έναν άσχετο. Αλλά αν η 4κλινη με κουκέτες έχει τόσο ελάχιστη διαφορά από δίκλινη, να το ξαναδώ. (Πάντως δεν θυμάμαι να συνέβαινε κάτι τέτοιο).
Κι όσο για το κρύο νερό, ας μην υπερβάλλουμε. Παίρνεις φόρα και πέφτεις με την πλάτη και μετά λυσσάς και είναι απλά τέλεια. (Ας κρατήσω Πέτρα και Παναγιούδα πάντως, ποτέ δεν ξέρεις.) Τώρα αυτό με την τουρκιά απέναντι, δεν νομίζω να με πειράξει ιδιαίτερα αφού έχω υπηρετήσει στα σύνορα και εγώ. (Κεφαλλονιά, αεροδρόμιο Αργοστολιού)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Θα το θυμάμαι όταν έρθει το χαρτί. :P
Εσύ μπορεί να μην έχεις τίποτα και να είσαι ... αθόρυβος και άοσμος (σικ) αλλά αν πέσεις με κάνα γέρο και καμιά γριά που .... όλη νύχτα θα σου πω εγώ. Διακοπές πας μωρέ, καλομαθε λίγο τον εαυτό σου!
Τις τιμές που σού είπα τώρα τις κοίταξα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Θα το θυμάμαι όταν έρθει το χαρτί. :P
Εσύ μπορεί να μην έχεις τίποτα και να είσαι ... αθόρυβος και άοσμος (σικ) αλλά αν πέσεις με κάνα γέρο και καμιά γριά που .... όλη νύχτα θα σου πω εγώ. Διακοπές πας μωρέ, καλομαθε λίγο τον εαυτό σου!
Τις τιμές που σού είπα τώρα τις κοίταξα.

θα το δω λέμε!! (αν και για σεπτέμβρη που κοίταξα από περιέργεια, μόνο μετάβαση κλείνουν και ειδικά με μυτιλήνη δεν την ξαναπατάω). Αλλά γέροι ή μπουμάτοι δεν μου έχουν τύχει ποτέ, πάντα με σχεδόν με συνομήλικους tapa_equipped τύχαινα. (Φαίνομαι πολύ σκρούτζης ε;;;; Αχαχχαχαχχαχχχ! Με την διαφορά πως αυτά, εισιτήρια και ξενοδοχεία πάντα τα έκλεινε η άλλη μεριά :P, σαν την γυναίκα δεν ξέρει να παζαρέψει κανείς!! Θέσφατο αυτό!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
θα το δω λέμε!! (αν και για σεπτέμβρη που κοίταξα από περιέργεια, μόνο μετάβαση κλείνουν και ειδικά με μυτιλήνη δεν την ξαναπατάω). Αλλά γέροι ή μπουμάτοι δεν μου έχουν τύχει ποτέ, πάντα με σχεδόν με συνομήλικους tapa_equipped τύχαινα. (Φαίνομαι πολύ σκρούτζης ε;;;; Αχαχχαχαχχαχχχ! Με την διαφορά πως αυτά, εισιτήρια και ξενοδοχεία πάντα τα έκλεινε η άλλη μεριά :P, σαν την γυναίκα δεν ξέρει να παζαρέψει κανείς!! Θέσφατο αυτό!)

Ε είναι νωρίς από τώρα να κλείσεις για Σεπτέμβρη.
Εγώ έχω πέσει με γριές και άσε, δεν παλεύεται. Ακόμα χειρότερα καμιά μάνα με κάνα κουτσούβελο. Ή καμιά βλαμμένη που όλη νύχτα μιλάει στο κινητό ή γράφει μηνύματα μπλιπ μπλιπ όλη νύχτα.
Α να ξέρετε έχει και καμπίνα δίκλινη που παίρνει και κατοικίδιο στην ίδια τιμή με την κανονική. Αν κλείσεις νωρίς βρίσκεις.
Σκρούτζης; Μπα όχι μωρέ. Απλά αναρωτήθηκα αν εσύ σκέφτηκες το σκρουτζ.γρ. :whistle:
Γι' αυτό σού λέω, πάρε τα πράγματα στα χέρια σου και πήγαινέ τη τη γυναίκα σε δίκλινη καμπίνα!:ok:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εγώ έχω πέσει με γριές και άσε, δεν παλεύεται. Ακόμα χειρότερα καμιά μάνα με κάνα κουτσούβελο. Ή καμιά βλαμμένη που όλη νύχτα μιλάει στο κινητό ή γράφει μηνύματα μπλιπ μπλιπ όλη νύχτα.
αν τέτοιες τραυματικές εμπειρίες έχεις βιώσει, πες μου μετά πως μπορώ επιείκεια μαζί σου να μην δείξω Χιμ; Όταν μου θυμώνεις (αφού σε φουρκίζω :$ ) εννοώ :loltooth::loltooth:


Α να ξέρετε έχει και καμπίνα δίκλινη που παίρνει και κατοικίδιο στην ίδια τιμή με την κανονική. Αν κλείσεις νωρίς βρίσκεις.
Αν με περάσει σαν κατοικίδιο, τι να την κάνει την δίκλινη όμως; Η μονόκλινη αρκεί
Σκρούτζης; Μπα όχι μωρέ. Απλά αναρωτήθηκα αν εσύ σκέφτηκες το σκρουτζ.γρ. :whistle:

έχει το μπεστ πράησησ ακτοπλοϊκά και ξενοδοχεία; Αδιάβαστο με πιάνεις. Γενικά για εισιτήρια και ξενοδοχεία προτιμάω γνωστό μου σε πρακτορείο, σκάνε κάτι προσφορές τρελές από τις εταιρίες κατά καιρούς που δεν θα τις έπαιρνα πρέφα αλλιώς. Και επίσης, άμα κάνει καμιά ματσαράγγα ο ξενοδόχος, καθαρίζει ο πράκτορας. Και για εκτός ελλάδας Ζορπίδης, εγγύηση. Ιδίως στα πανοράματα άμα θες να μην νοιάζεσαι για τίποτε δλδ και είσαι φαν των λεωφορείων που οδηγεί άλλος. Αλλά τελικά μου έβαλες ιδέες. Οπότε πληκτρολογώ στο Σκρουτζ ''εισιτήρια για καράβι''. Και δες τις μου βγάζει:
Για τα μεν εισιτήρια αυτό: https://www.skroutz.gr/s/9542466/Approx-APPPOS80AM.html?from=drop
για δε το καράβι αυτό: https://c.scdn.gr/images/sku_main_images/004341/4341529/5238_product_detail (Playmobil Πειρατικό Καράβι με Rc και Υποβρύχιο Μηχανισμό). Και ρωτάω πια, εύλογα ανησυχώντας, Χιμ που πας να με μπλέξεις;;;; :loltooth::loltooth::loltooth::loltooth:

Γι' αυτό σού λέω, πάρε τα πράγματα στα χέρια σου και πήγαινέ τη τη γυναίκα σε δίκλινη καμπίνα!:ok:

Γυναίκα ούσα, παραγνωρίζεις κάτι κεφαλαιώδες. Άμα τα κανονίζει ο άντρας και στραβώσει κάτι, ακούει την γκρίνια της αρκούδας και δεν θέλει την ζωή του μετά. Ενώ άμα τα έχει κανονίσει αυτή, σκέφτομαι μέσα μου πως θα μπορούσε και σε εμένα να τύχει η αναποδιά, οπότε το παίζω λαρτζ και παρηγορητικός όταν γκρινιάζει η ίδια με τον εαυτό της (και με μισοκοιτάζει να δει άμα θα της παραπονεθώ και θα τα βάλω μαζί της). Και σε βεβαιώνω πως η εξέλιξη είναι απλά μη συγκρίσιμη, όσον αφορά την ηρεμία και τις διαθέσεις πάντα
Η Λούτσα είναι μαγευτική το καλοκαίρι

... αλλά και τον χειμώνα. Βραυρώνα και χαμολιά μπάη νάιτ, ωλλ σήζον πώρωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Λέμε φέτος μετά τις Πανελλήνιες να πάμε σαν παρέα ακτοπλοικώς Νάξο γύρω στις 22-31/7, για 4-5 διανυκτερεύσεις. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν το αφήσουμε να κλείσουμε μετά τις πανελλήνιες (15-16/6), θα βρούμε τίποτα; Επειδή βλέπω συμμαθητές που εχουν ξεκινήσει να ψάχνονται και να κλείνουν απο τώρα σε παρόμοια νησιά (πχ.Πάρος). Εγώ έχω ψάξει και εχω βρει καμιά 100στη ξενοδοχεία απλά πρέπει να δούμε διαθεσιμότητες και κρατήσεις απο τώρα; Τι πιστεύετε; Ακτοπλοικά πάντως, βρίσκουμε μετά τις πανελλήνιες εισιτήρια για πλοίο σίγουρα, γιατί συνήθως εξαντλούνται 1 εβδομάδα πριν, για ξενοδοχείο όμως;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Ακτοπλοϊκά σίγουραα θα βρεις. Το θέμα είναι τι απαιτήσεις έχεις όσον αφορά το ξενοδοχείο. Αν θες ένα απλό δωμάτιο θα βρεις μια χαρά. Επίσης, αν ήδη το έχετε αποφασίσει γιατί να μην κλείσετε από τώρα; Είναι πιο φθηνό το να κλείσεις μήνες μετά καλή ώρα παρά τελευταία στιγμή.
Btw πολύ ωραία επιλογή η Ναξος! Έχεις τέλειες παραλίες και πολύ καλή νυχτερινή ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Ακτοπλοϊκά σίγουραα θα βρεις. Το θέμα είναι τι απαιτήσεις έχεις όσον αφορά το ξενοδοχείο. Αν θες ένα απλό δωμάτιο θα βρεις μια χαρά. Επίσης, αν ήδη το έχετε αποφασίσει γιατί να μην κλείσετε από τώρα; Είναι πιο φθηνό το να κλείσεις μήνες μετά καλή ώρα παρά τελευταία στιγμή.
Btw πολύ ωραία επιλογή η Ναξος! Έχεις τέλειες παραλίες και πολύ καλή νυχτερινή ζωή.
Δεν μπορούμε να κλείσουμε δυστυχώς γιατί δεν ξέρουμε ακριβώς πόσοι θα είμαστε! Όσο για τη Νάξο, το γνωρίζω, πήγα το 2015 και λέω να την ξαναεπισκεφθώ:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Προβλημα με προορισμό διακοπών .
οι πιθανοί προορισμοί είναι Σκιάθος , Λευκαδα , Ροδος . Στα δυο τελευταία έχω παέι αλλά δεν θυμάμαι νυχτερινη ζωή .
Έχετε πάει σε κάποιο από τα παραπάνω ; Ποιο προτείνετε για παρεα 5 ατόμων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Η Ναύπακτος τί λέει; Έχω ακούσει οτι είναι πολύ ωραία αλλά για διακοπές πώς είναι; Έχει καλές θάλασσες, καλές τιμές κλπ; Ποιος ξέρει;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν ξέρει για Ναυπακτο αλλα είδα το απο πάνω.

Γενικά με λες και λίγο τυχερό σε αυτα. Ο πατερας μου είναι από Τρίκαλα, η μανα μου από Σαντορίνη και Συμη κι εχω μεγαλωσει Ρόδο, ενω έχω και αποψη για Κρήτη κι Αθήνα λόγω σπουδών. Για τα παραπάνω και κυρίως Ρόδο Σαντορίνη έχω καλή αποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λοιπόν, θα πάω τελικά Σποράδες φέτος. Το πλάνο είναι 2 μέρες Σκόπελος, 2 Αλόννησος, 2 Σκιάθος. Για όποιον έχει πάει, σας φαίνεται καλό; Υπάρχει καμία αντιπρόταση; Ή γενικά προτάσεις για διαμονή/ μαγαζιά για φαγητό ή ο,τιδήποτε άλλο;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόν, θα πάω τελικά Σποράδες φέτος. Το πλάνο είναι 2 μέρες Σκόπελος, 2 Αλόννησος, 2 Σκιάθος. Για όποιον έχει πάει, σας φαίνεται καλό; Υπάρχει καμία αντιπρόταση; Ή γενικά προτάσεις για διαμονή/ μαγαζιά για φαγητό ή ο,τιδήποτε άλλο;
Τέλεια είναι!
Θα το ευχαριστηθείς πολύ!
Είχα πάει πριν χρόνια (καλοκαίρι 2012) οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω συγκεκριμένα μαγαζιά για φαγητό, ποτό κτλ.
Είχα μείνει σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη.
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Λίγες είναι οι μέρες, τα νησιά είναι μεγάλα. Ανάλογα και το στυλ διακοπών βέβαια...
Καλύτερα 3+3 σε δυο νησιά και ας μείνει ένα για αργότερα
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τέλεια είναι!
Θα το ευχαριστηθείς πολύ!
Είχα πάει πριν χρόνια (καλοκαίρι 2012) οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω συγκεκριμένα μαγαζιά για φαγητό, ποτό κτλ.
Είχα μείνει σε ενοικιαζόμενο δωμάτιο και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη.
Σ' ευχαριστώ πολύ Λένω μου! <3
Λίγες είναι οι μέρες, τα νησιά είναι μεγάλα. Ανάλογα και το στυλ διακοπών βέβαια...
Καλύτερα 3+3 σε δυο νησιά και ας μείνει ένα για αργότερα
Χμμ το φοβήθηκα ότι θα είναι λίγες, γι' αυτό και ρώτησα. Το να μείνω μία μέρα παραπάνω είτε Σκιάθο είτε Σκόπελο και να κάτσω μία στην Αλόννησο λέει;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμμ το φοβήθηκα ότι θα είναι λίγες, γι' αυτό και ρώτησα. Το να μείνω μία μέρα παραπάνω είτε Σκιάθο είτε Σκόπελο και να κάτσω μία στην Αλόννησο λέει;
Αν ήμουν στη θέση σου θα πήγαινα 3 μέρες Σκιάθο, 3 μέρες Σκόπελο και κάποιες ώρες της μιας μέρας που θα ήμουν στη Σκόπελο θα τις διέθετα για να πάω με το τοπικό καραβάκι στην Αλόννησο.
Αν θες να γυρίσεις τα πάντα, θα είναι κουραστικό και δεν θα χαλαρώσεις.
Εκτός αν επισκεφθείς μόνο τα πιο γνωστά μέρη κάθε νησιού και απολαύσεις τον χρόνο σου κολυμπώντας, πίνοντας τα ποτάκια σου κτλ και αφήσεις τα υπόλοιπα για άλλη φορά.
Προσωπικά θα έκανα το δεύτερο!
Στις διακοπές θέλω να παίρνω τον χρόνο μου και όχι να τρέχω όλη μέρα.
Είναι τι προτιμάει ο καθένας!
Καλές διακοπές κορίτσι!:D
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.
Χμμ το φοβήθηκα ότι θα είναι λίγες, γι' αυτό και ρώτησα. Το να μείνω μία μέρα παραπάνω είτε Σκιάθο είτε Σκόπελο και να κάτσω μία στην Αλόννησο λέει;
Έξι μέρες σε τρία νησιά θα είναι σκέτη προσφυγιά. Θα είσαι συνεχώς με το σακίδιο στον ώμο και τη σακβαγιάζ στο χέρι και θα τρέχεις ψάχνοντας δωμάτιο, περιμένοντας στο λιμάνι, ανεβαίνοντας στα καράβια. Είναι λίγες οι μέρες. Για να τις ευχαριστηθείς διάλεξε μόνον ένα από τα νησιά (προτείνω τη Σκόπελο) και καλά να περάσεις.

skopelos.jpg
 

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Και εγώ αν πήγαινα τώρα εκεί, θα καθόμουν μόνο σε ένα (Αλόννησο*). Αλλά αυτός είμαι εγώ.
Το κάθε νησί έχει μια κατεύθυνση, ανάλογα το στυλ διακοπών. Βρες τι σου ταιριάζει και διάλεξε.
Αν είναι 3+3 πιστεύω ότι συνδυάζονται Σκόπελος Αλόννησος


*Σκόπελο με φάγανε οι σφήκες
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,003 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top