Τρομοκρατικό χτύπημα στον Σκαϊ

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
:laugh:

Να σαι καλα, με εκανες και γελασα παντως. Πως γινεται ομως να εβαλαν βομβα στον ΣΚΑΙ και οχι στο OPEN του συντροφου Ιβαν. Ενα περιεργο πραγμα. Αναρχικοι και τρομοκρατες εναντιον της αντιπολιτευσης και υπερ της κυβερνησης μονη στην Ελλαδα υπαρχουν. Αλλη μια πρωτια.

Το οτι υποστηριζει τη ΝΔ, φανερα ή μη, δεν ειναι λογος να του βαλεις βομβα και αυτη η λογικη των "ναι μεν, αλλα" ειναι επικινδυνη για τη δημοκρατια. Τα ΜΜΕ πρεπει να εχουν αποψη, δεν υπαρχει αντικειμενικη ειδηση. Αντικειμενικα μπορεις να πεις νουμερα. Ολα τα υπολοιπα εχουν βαθμο υποκειμενικοτητας μεσα. Δε γινεται αλλιως. Ο κοσμος πρεπει να εχει κριση, να παιρνει πληροφοριες απο διαφορες πηγες και να καταληγει στη δικη του αληθεια. Αλλιως να κλεισουμε ολα τα ΜΜΕ, να αφησουμε μονο τα κρατικα, να βλεπετε αντικειμενικη ΕΡΤ και να κλαιτε ολοι μαζι με μαυρο δακρυ γιατι χαθηκε η μαχη της Αθηνας.

Δε σ'αρεσει ο ΣΚΑΙ; Βρισκεις τις ειδησεις του τελειως υποκειμενικες και biased υπερ της ΝΔ; Θεωρεις οτι η Κοσιωνη παιρνει χαρτακι απο την πεθερα της τι να πει; Guess what. ΜΗ ΔΕΙΣ ΣΚΑΪ

Ακόμα πιο περίεργη είναι η "διαπίστωση" σου.
Σου φαίνεται περίεργο ότι ένα κανάλι μερικών μηνών που δεν έχει προλάβει ακόμα να δημιουργήσει εντυπώσεις(με εξαίρεση τον τιτανοτεράστιο Μένιο) δεν έγινε στόχος.
Για να δούμε μερικά διαμαντάκια του ΣΚΑΙ:
Γκάλοπ για το λιντσάρισμα του Ζακ Κωστόπουλου
Γιατί όχι μια σοβαρή Χρυσή Αυγή;
Όταν ο Φύσσας πέθαινε για το ποδόσφαιρο
Και ένα ποτ πουρί

Για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις δεν υπονοώ σε καμία περίπτωση ότι όλα τα παραπάνω νομιμοποιούν την πυροδότηση 10 κιλών δυναμίτιδας. Απλά επισημαίνω ότι ο ΣΚΑΙ στη συνείδηση αρκετού κόσμου έχει δημιουργήσει άσχημες εντυπώσεις, πόσω μάλλον σε ανθρώπους που έχουν στοχοποιημένη την επικρατούσα δημοσιογραφία έτσι και αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
:laugh:

Να σαι καλα, με εκανες και γελασα παντως. Πως γινεται ομως να εβαλαν βομβα στον ΣΚΑΙ και οχι στο OPEN του συντροφου Ιβαν. Ενα περιεργο πραγμα. Αναρχικοι και τρομοκρατες εναντιον της αντιπολιτευσης και υπερ της κυβερνησης μονη στην Ελλαδα υπαρχουν. Αλλη μια πρωτια.

Το οτι υποστηριζει τη ΝΔ, φανερα ή μη, δεν ειναι λογος να του βαλεις βομβα και αυτη η λογικη των "ναι μεν, αλλα" ειναι επικινδυνη για τη δημοκρατια. Τα ΜΜΕ πρεπει να εχουν αποψη, δεν υπαρχει αντικειμενικη ειδηση. Αντικειμενικα μπορεις να πεις νουμερα. Ολα τα υπολοιπα εχουν βαθμο υποκειμενικοτητας μεσα. Δε γινεται αλλιως. Ο κοσμος πρεπει να εχει κριση, να παιρνει πληροφοριες απο διαφορες πηγες και να καταληγει στη δικη του αληθεια. Αλλιως να κλεισουμε ολα τα ΜΜΕ, να αφησουμε μονο τα κρατικα, να βλεπετε αντικειμενικη ΕΡΤ και να κλαιτε ολοι μαζι με μαυρο δακρυ γιατι χαθηκε η μαχη της Αθηνας.

Δε σ'αρεσει ο ΣΚΑΙ; Βρισκεις τις ειδησεις του τελειως υποκειμενικες και biased υπερ της ΝΔ; Θεωρεις οτι η Κοσιωνη παιρνει χαρτακι απο την πεθερα της τι να πει; Guess what. ΜΗ ΔΕΙΣ ΣΚΑΪ
Πρώτα από όλα η τρομοκρατία δεν έχει λογική. Αλλά ας το αφήσουμε αυτό για χάριν του επιχειρήματος. Ο τρομοκράτης που έβαλε τη βόμβα περίμενε τον πρωθυπουργό να υπονοήσει ότι ο Σκάι λειτουργεί υπέρ της ΝΔ; Δεν έχει μυαλό ο τρομοκράτης να το καταλάβει από μόνος του;

Δεν ξέρω γιατί τα λες αυτά σε μένα όμως. Εγώ έχω καταδικάσει από την πρώτη στιγμή την επίθεση. Απαντουσα στο ότι δεν θεωρώ τον Τσίπρα ηθικό αυτουργό της επίθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται να ρωτήσω για να αποφανθώ για κατι και μπορώ να κρίνω με ποιο κριτηριο το καθιστώ χρησιμο. Δεν μου είναι χρησιμο κανενα κανάλι γιατί δεν μου προσφέρει τίποτα οπως απεδειξα πιο πάνω. Ούτε το θεωρησα καλό ή κακό για να κλείσει το οποιοδήποτε καναλι. Μου είναι αδιαφορο όπως εξηγησα αν θα κλείσει ή όχι γιατί το θεωρώ άχρηστο και το εχω ήδη αποβαλλει μονος μου με κλεισιμο από το τηλεκοντρόλ. :cool:
Τι σχέση έχει το τζανκ φουντ, το αλκοόλ, το τσιγάρο κι ο αυνανισμός με ένα καναλι;
Ολα αυτά κι άλλα τόσα έχουν παρε δώσε και συμμετοχή του χρηστη με ευχάριστες ή μη συνέπειες. Στο καναλι ποια ειναι η συμμετοχή σου και ποιο το οφελος; Απλά κοιτάς. Σαν λοβοτομή.
Απλα βλέπεις αυτά που θελουν, δεχεσαι οτι συμπεράσματα βγαλουν ότι πρότυπα δώσουν χωρίς να συμμετεχεις. Επισης στην ερτ έχουν πληρωθεί άπειροι φοροι ετσιθελιστικα.

Το τι παίρνει ο καθένας από το οτιδήποτε είναι στη δικιά του κρίση και αυτό φαίνεται από το πώς και πόσο θα το χρησιμοποιήσει. Ευχαρίστηση μπορεί να παίρνει κάποιος κι από την τβ. Το να βλέπεις καμιά ταινία πριν κοιμηθείς, να βλέπει ο παππούς ειδήσεις γιατί δεν έχει Ίντερνετ είναι κι αυτά μια μορφή πάρε- δώσε. Σεβαστή η άποψη σου για βόθροκάναλα αλλά δεν είναι τίποτα παραπάνω από άποψη σου. Δεν χρειάζεται κανείς να σου δώσει εξηγήσεις γιατί του αρέσει να βλέπει τηλεόραση. Λες και στο Ίντερνετ δεν είναι κατευθυνόμενη η ενημέρωση. Ή γινόμαστε ενεργητικοί κι όχι παθητικοί δέκτες, επειδή γράψαμε ένα ποστ στο e-steki που το είδαν 5 άτομα και κάναμε κι ένα comment στο YouTube.
Την ΕΡΤ δεν τη βάζω στο παιχνίδι, αναφέρομαι σε ιδιωτικούς σταθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πρώτα από όλα η τρομοκρατία δεν έχει λογική. Αλλά ας το αφήσουμε αυτό για χάριν του επιχειρήματος. Ο τρομοκράτης που έβαλε τη βόμβα περίμενε τον πρωθυπουργό να υπονοήσει ότι ο Σκάι λειτουργεί υπέρ της ΝΔ; Δεν έχει μυαλό ο τρομοκράτης να το καταλάβει από μόνος του;

Δεν ξέρω γιατί τα λες αυτά σε μένα όμως. Εγώ έχω καταδικάσει από την πρώτη στιγμή την επίθεση. Απαντουσα στο ότι δεν θεωρώ τον Τσίπρα ηθικό αυτουργό της επίθεσης.


Γενικο το β'ενικο, μη παρεξηγηθουμε.

Πρεπει καποιος να ειναι πολυ αθωος για να πιστευει οτι οι "τρομοκρατες" που εβαλαν βομβα στον Σκαϊ ή επιτεθηκαν στον Παπαδημο ειχαν τα δικα τους κινητρα και ενεργουν ανεξαρτητα απο την κυβερνηση. Σοβαρα τωρα; Φανταζομαι οσο μη καθοδηγουμενοι ειναι κι οσοι τα κανουν πουτανα ολα στις πορειες, οσοι εκαψαν την Αθηνα το 2008 κλπ. Και το να εχει ενα "στρατο" ενα αντισυστημικο κομμα που θελει απλα να εκμεταλλευτει το μπαχαλο, εστω να το δεχτω. Ομως οι στοχευμενες επιθεσεις προς τους αντιπαλους της κυβερνησης ειτε με τη χρηση "τρομοκρατων" ειτε με τη χρηση δικαστων κι εισαγγελεων, δεν ειναι απλα χτυπηματα χωρις λογικη. Αντιθετα, εχουν μονο μια λεξη να τις περιγραφει επαρκως: παρακρατος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,440 μηνύματα.
Κάποιος διεφθαρμένος δικαστης ισως. Αλλα εγω δεν πιστευω πως κάποιος απο αυτους τους τρομοκράτες θα έκανε τα κέφια οποιασδήποτε κυβέρνησης δρώντας ως παρακράτος. Ειναι τρομοκράτες ανυποταχτοι και αμετανοητοι άνθρωποι.

Κανεις απο αυτους δεν διαπραγματευεται το οτιδηποτε με το συστημα. Κουφοντινας , Ρωμανος , Μαζιώτης , Ρουπα και λοιποι.

Ειναι αξιοσημειωτο πως μετά απο τοσα χρονια φυλακή για τον Κουφοντινα δεν έχει μετανοησει ουτε μια στιγμή. Για αυτο και σε οσα κράτη ισχυει η αιωνια φυλακιση και οχι τα 25 χρονια ταβάνι που έχουμε εδώ ξέρουν οτι τέτοιοι άνθρωποι που βγαινουν και ειναι αποφασισμένοι να σκοτώσουν ολοκληρο τάγμα απο ανθρώπους ειναι στραβοί εξαρχής και δεν προκειται να αλλάξουν ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Το τι παίρνει ο καθένας από το οτιδήποτε είναι στη δικιά του κρίση και αυτό φαίνεται από το πώς και πόσο θα το χρησιμοποιήσει. Ευχαρίστηση μπορεί να παίρνει κάποιος κι από την τβ. Το να βλέπεις καμιά ταινία πριν κοιμηθείς, να βλέπει ο παππούς ειδήσεις γιατί δεν έχει Ίντερνετ είναι κι αυτά μια μορφή πάρε- δώσε. Σεβαστή η άποψη σου για βόθροκάναλα αλλά δεν είναι τίποτα παραπάνω από άποψη σου. Δεν χρειάζεται κανείς να σου δώσει εξηγήσεις γιατί του αρέσει να βλέπει τηλεόραση. Λες και στο Ίντερνετ δεν είναι κατευθυνόμενη η ενημέρωση. Ή γινόμαστε ενεργητικοί κι όχι παθητικοί δέκτες, επειδή γράψαμε ένα ποστ στο e-steki που το είδαν 5 άτομα και κάναμε κι ένα comment στο YouTube.
Την ΕΡΤ δεν τη βάζω στο παιχνίδι, αναφέρομαι σε ιδιωτικούς σταθμούς.
Δεν ζήτησα εξηγήσεις ούτε και πίεσα για κάτι.
Η άποψή μου ή μάλλον η γνώμη μου είναι ισχυρή και ηχηρή διότι έχει επιχειρήματα όπως προανέφερα
χωρίς να καταφεύγω σε φτωχές περιπτώσεις χρησιμότητας της τηλεόρασης και των σταθμών.

(στο μεταξύ έχουμε ξεχάσει το ραδιόφωνο που έχει καταντήσει εντελώς playback) :whatever:

Το μέγιστο επιχείρημα μπορείς να το διαπιστώσεις αν τσεκάρεις πόσοι προτιμούν την τηλεόραση
από ένα σωρό άλλα πιο ενδιαφέροντα πράγματα. Θα γελάσεις πολύ!!!!!!!

Σχεδόν κανένας και καμία αν έχουν δυνατότητα επιλογής! :yes:

Για να ευθυμήσουμε, αν μάλιστα παντρευτείς (εγώ ακόμα την γλυτώνω), θα διαπιστώσεις
ότι αν έχεις την γυναίκα σου ή έστω μόνο τον εαυτό σου μόνο με τηλεόραση, θα περάσεις πολύ άσχημα.
Παραδείγματα άφθονα. :cool:

Δεν έχει να δώσει κάτι η τηλεόραση απλά είναι μια παρηγοριά κι απομόνωση.
Ούτε άρτια ενημέρωση έχει, ούτε καν αντίλογο, χώρια που κατευθύνει τις γνώμες.
Το ίντερνετ δεν το υποστήριξα, που το είπα αυτό πέραν του επιχειρήματος ότι συζητάμε;
κι εκεί όλο μαλακίες λέγονται και μάλιστα κάργα πολλές φορές.
Απλά είναι λίγο πιο ζωντανό από την τηλεόραση των βοθροΚάναλων. :cool:
Ποιος τα λογαριάζει τα σχόλια στο ίντερνετ και τις μπούρδες; αφού τις περισσότερες φορές
ο καθένας θα πιστεύει πάλι ότι θέλει, από εγωισμό ή αντίδραση.
Απλά κάποιες φορές γίνονται καλύτερες συζητήσεις.

Φυσικά πολύ πιο φθηνιάρικες από το μεγαλείο της πραγματικότητας. :yes:

Την ΕΡΤ οφείλεις να την βάζεις στο παιχνίδι γιατί είναι κανάλι. :yes:

Σόρρυ κυρία συντονίστρ(ι)α :cool: που επέστρεψα οφ τόπικ στο θέμα.
Την γνώμη μου την έχω πει πιο πάνω. Επέστρεψα λόγω του φίλου.

:morning1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,440 μηνύματα.
https://www.protothema.gr/greece/ar...kkolaptomenoi-tromokrates-anisuhoun-tin-elas/

Εκτιμάται ότι οι «μαθητευόμενοι» αντάρτες πόλης έχουν γιάφκα στα Εξάρχεια και γι' αυτό επέλεξαν τον Άγιο Διονύσιο ως στόχο - Αγωνία για νέο «τυφλό» χτύπημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Καιρός να κάτσουμε σπίτια μας χωρίς τύψεις. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,440 μηνύματα.
Η πλάκα ειναι πως το προηγουμενο βράδυ με ειχε πάρει ενας φιλος τηλέφωνο και λέγαμε που θα παμε μολις κατέβω Αθηνα σε μερικές μέρες. Του προτεινα Κολωνάκι που έχουμε καιρο και μου ειπε πως εκει ειναι γενικά δυσκολο να παρκάρεις και δεν πολυ ήθελε.

Τωρα το Κολωνάκι μαζι με τα Εξάρχεια μπήκανε για λιγο καιρο στη λιστα με τις απαγορευμενες περιοχές. Σαν τις ταξιδιωτικές οδηγιες που βγάζουνε οι Αμερικανοι για τη Β.Κορέα και άλλες τρομοκρατικές και επικινδυνες περιοχές.

Έχω μαρκάρει Εξάρχεια , Κολωνάκι και μια περιοχή στον Πειραια που ξαφριζουνε τα σμάρτ. Τα Εξάρχεια ειναι στη κορυφη για μενα θεωρω πως ειναι η πηγή του κακού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Αν έχεις αμάξι δεν έχεις λόγο να πας Εξάρχεια ή Κολωνάκι. Τόσα ωραία μέρη υπάρχουν λίγο πιο έξω από Αθήνα, είτε παραλιακά είτε με βουνά και δέντρα.

Πάντως δεν το βρίσκετε λίγο άτοπο να ανακοινώνει η αστυνομία ότι αυτοί που έβαλαν τη βόμβα χθες ήταν άπειροι που εκπαιδεύονται; Δηλαδή τι κέρδος υπάρχει λέγοντας το αυτο; Και τρομοκρατείς τον κόσμο και σαν να επιβραβεύεις τους τρομοκράτες "καλά τα πάτε, μπορείτε και καλύτερα, συνεχίστε" ξέρω γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,440 μηνύματα.
Αν έχεις αμάξι δεν έχεις λόγο να πας Εξάρχεια ή Κολωνάκι. Τόσα ωραία μέρη υπάρχουν λίγο πιο έξω από Αθήνα, είτε παραλιακά είτε με βουνά και δέντρα.

Πάντως δεν το βρίσκετε λίγο άτοπο να ανακοινώνει η αστυνομία ότι αυτοί που έβαλαν τη βόμβα χθες ήταν άπειροι που εκπαιδεύονται; Δηλαδή τι κέρδος υπάρχει λέγοντας το αυτο; Και τρομοκρατείς τον κόσμο και σαν να επιβραβεύεις τους τρομοκράτες "καλά τα πάτε, μπορείτε και καλύτερα, συνεχίστε" ξέρω γω.


Ο κοσμος τρομοκρατειται απο γεγονοτα και οχι απο ενημερωτικές περιγραφές της αστυνομίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Ναι βρε παιδί μου αλλά εγώ ας πούμε που άκουσα ότι αυτό το χτύπημα ήταν από κάποιον που εκπαιδεύεται τρόμαξα περισσότερο. Δεν είχε λόγο να πει κάτι τέτοιο η αστυνομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,440 μηνύματα.
Ναι βρε παιδί μου αλλά εγώ ας πούμε που άκουσα ότι αυτό το χτύπημα ήταν από κάποιον που εκπαιδεύεται τρόμαξα περισσότερο. Δεν είχε λόγο να πει κάτι τέτοιο η αστυνομία.


Τι να σου πώ, εγω δεν θα τρομαζα απο κάτι τέτοιο διοτι δεν μου λέει κάτι. Μπροστα σε ολα οσα έχουν γινει. Εδω φωτοβολιδες καρφωνονται πάνω σε περαστικούς μετά απο πορειες κτλπ αυτο σε τρομαξε εσενα; δηλαδη δεν σε τρομαζει να πάς για μια δουλεια να μην ξέρεις οτι έχει πορεια και να σου έρθει απο το πουθενα μια ρουκέτα στο κεφάλι;

Εγω δεν κατεβαινω ποτέ οταν έχει πορεια στο κέντρο της Αθήνας. Δεν ειναι μονο το αμάξι ειναι και άλλα. Εξάρχεια τα έχω αποκλεισει επι 24ωρου βάσεως ετσι και αλλιώς την θεωρω πολυ επικινδυνη περιοχή. Αν πχ κάποια στιγμή έχει πορεια στο κέντρο ειτε δεν θα κατέβω ειτε θα κοψω απο άλλο δρομο για να παω πχ απο τον Κηφισο και Καβαλας μέχρι τον Κεραμεικο. Πιο μέσα δεν πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,984 μηνύματα.
Η φωτοβολίδα είναι ατύχημα. Το χτεσινό ήταν εκπαίδευση τρομοκράτη, δεν είναι τρομακτικό αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,440 μηνύματα.
Η φωτοβολίδα ειναι εγκληματική ενέργεια απο 2 φορεις και δεν αποτελει καθολου τυχαιο γεγονος. Ο ένας ειναι εκεινος που την πούλησε ή την έδωσε σε έναν άσχετο και ο δευτερος ειναι ο άσχετος που την χρησιμοποίησε. Οι φωτοβολιδες και τα βεγγαλικά ειναι πυρομαχικά συμφωνα με την νομοθεσια απαγορευεται να βρισκονται στην κατοχη οποιουδήποτε δεν κατέχει άδεια για σκάφος. Αν ειχες μαγαζι με τέτοια ειδη θα έπρεπε να δινεις ΜΟΝΟ σε οσους σου δειχνουν την άδεια τους θα την έβγαζες μια φωτοτυπια και θα την κρατουσες αρχειο πισω απο το τιμολογιο του βεγγαλικού που πούλησες. Ειναι αστειο να προσπαθουμε να κατηγορησουμε την αστυνομια για τα πάντα.


Την μεγαλυτερη ευθυνη την φέρει ο κοιμισμένος που πουλάει βεγγαλικά χωρις να ξέρει σε ποιους τα δινει. Ειτε κοιμισμένος ειναι ειτε απαθής. Οπως ειναι οι πιο πολλοι βεβαια. Αδιάφοροι και απαθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Ναι βρε παιδί μου αλλά εγώ ας πούμε που άκουσα ότι αυτό το χτύπημα ήταν από κάποιον που εκπαιδεύεται τρόμαξα περισσότερο. Δεν είχε λόγο να πει κάτι τέτοιο η αστυνομία.


Μπορεί να θέλει να δείξει οτι παρακολουθεί τους "φτασμενους" στενά κι ότι αυτό ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό.
Μην αρχισει να φωνάζει πάλι ο λαός ότι δεν πιάνουν κανέναν.

:yes:

Πολλά μπορεί και όλα είναι πιθανά!

Ειναι αστειο να προσπαθουμε να κατηγορησουμε την αστυνομια για τα πάντα.

Η αστυνομία και κανίβαλοι να έρθουν στο κεντρο της Αθήνας με τσεκούρια και να μας πάρουν στο κυνήγι, αν δεν πάρει εντολή από ψηλά να κουνηθεί, δεν κάνει τίποτα.

Ωραίοι νόμοι...

Ως συνήθως συλλαμβάνουν την μαρίδα κι οι καρχαρίες αλωνίζουν.

Πολιτική χροιά κι εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,440 μηνύματα.
Η αστυνομία και κανίβαλοι να έρθουν στο κεντρο της Αθήνας με τσεκούρια και να μας πάρουν στο κυνήγι, αν δεν πάρει εντολή από ψηλά να κουνηθεί, δεν κάνει τίποτα.

Ωραίοι νόμοι...

Ως συνήθως συλλαμβάνουν την μαρίδα κι οι καρχαρίες αλωνίζουν.

Πολιτική χροιά κι εδώ!

Ειναι και αυτο θέμα νοοτροπιας φιλε μου. Οπως ο χάκερ μου έγραψε τις προάλλες "εγω θα ασχοληθω με τον κάθε έναν;;; δεν ειναι δική μου δουλειά" ετσι και ο αστυνομικος μπορει να σκεφτει οτι εγω θα κάτσω να βγάλω το φιδι απο την τρυπα ας δωσει ο πολιτικος την εντολή. Οποτε ο ενας τα ριχνει στον άλλον και το προβλημα ΔΕΝ λύνεται.

Προσωπικά το θεωρω αστειο να βγαινει η αστυνομια και να κανει δηλώσεις οτι δεν υπάρχει πολιτική εντολή οταν υπάρχουν νομοι ή θα αφηνα εγω κάποια ή κάποιον υπουργο που βρέθηκε κατα τυχη σε αυτη τη θέση και δεν γνωριζει τις ιδιαιτεροτητες της δουλειάς να μου λέει εμενα τι θα κάνω .... μπά.

Μη ξεχνάς οτι στις ΗΠΑ ο υπουργος εξωτερικων ο Ματις ηταν πρωην στρατηγος. Δεν μπαινει ο καθε ενας σε ενα Υπουργειο πρέπει να το ξέρει πιο πριν. Ο δε Προεδρος ηταν πετυχημενος επιχειρηματιας επι σειρά ετών. Για να βγαινουμε εμεις να τους κράζουμε. Απο τον καναπέ.


Στο μονο που δικαιολογω την αστυνομια ειναι να μας πεις οτι με τους νομους που υπάρχουνε οσους πιάνει ειτε τους αφηνουν ελευθερους μετά ειτε δεν μπαινουν ποτέ φυλακή οποτε ξανα πάλι εξω ανενοχλητοι να δρούν σε αυτο μαζι τους έχουν δικιο. Άν εννοουν αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top