Περιοδικά πληροφορικής

Ποιό/α περιοδικό/α πληροφορικής διαβάζετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 13)
  • PC Magazine

    Ψήφοι: 5 38.5%
  • PC World

    Ψήφοι: 5 38.5%
  • PC Master

    Ψήφοι: 4 30.8%
  • RAM

    Ψήφοι: 3 23.1%
  • Chip

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Computer Active

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Computer για όλους

    Ψήφοι: 1 7.7%
  • Computer Software

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν διαβάζω περιοδικά πληροφορικής

    Ψήφοι: 1 7.7%
  • Άλλο.. [αναφέρετε σε post σας]

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Συνήθως όσοι ασχολούντε με το διαδίκτυο αγοράζουν και περιοδικά πληροφορικής.
Εσείς αγοράζετε [αν ναι, πιο;] ή προτημάτε να ενημερώνεστε μέσω του διαδικτύου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
PC Master.. δεν είναι πια τόσο ωραίο όσο παλιά αλλά γράφει ένας συμφοιτητής μου εκεί και επειδή τα έχω σχεδόν όλα(!!) από το 1ο(!) τεύχος το αγοράζω από παράδοση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
PC Master :D
Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, αλλά είναι το πιο αγαπητό σε μένα αν και το αγοράζω κι εγώ από παράδοση τώρα πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hetfield

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Hetfield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Αν και εχω σταματησει εδω και λιγους μηνες να διαβαζω περιοδικα, πιστευω πως το PC Master ειναι καλυτερο για παιχνιδια. Για τα υπολοιπα, το PC Magazine ειναι απλως το πιο πληρης. Αντε και το PC World λεει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Πάνε χρόνια από τότε που αγόρασα το τελευταίο περιοδικό πληροφορικής (pc master).Κάποτε παρακολουθούσα πολύ τις εξελίξεις στα παιχνίδια και αγόραζα φανατικά το pc master.Τώρα όμως, λίγο το ότι έχω χρόνια να κάνω αναβάθμιση και πλέον δε μπορώ να παίξω τα καινούρια παιχνίδια, λίγο το internet, έχω εγκαταλείψει το άθλημα.Αν θέλω κάτι σχετικά με πληροφορική μάλλον στο google θα απευθυνθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
RAM διαβάζω μόνο. Το παίρνει ο Πάνος που είναι συνδρομητής οπότε το διαβάζω και εγώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
PC Magazine και PC World για μένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν και με καλυψε η λια :inlove: διαβαζω RAM, αυτο που μου αρεσει στο RAM είναι ότι δεν μενει μονο στα "τσιπακια" αλλά ξεφυγει λιγο με αφιερωματα οπως πχ αφιερωμα στην ιστορια της HP.

Το PCmaster μου την δινει που μιλαει μονο για Games και καρτες γραφικων ... (Ημουν καποτε συνδρομητης για ενα χρονο αλλα το βαρεθηκα στο 5τευχος. :) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Εγω διαβαζω pc magazine και pc world επειδη ειναι τα πιο πληρεις και δινω μεγαλυτερη βαση σε περιοδικα που ασχολουνται γενικα με τους Η/Υ και δεν δινουν βαση στα games
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Να απαντήσω κι εγώ. :)
Ξεκίνησα με το PC Master, παρόλο που δεν συνήθιζα να παίζω games, το αγόραζα για κάποιες ενδιαφέρον στήλες του. Μετά αγόρασα PC Magazine και το θεώρησα πολύ καλύτερο και ειδικά για αυτό που ζητάω, δηλαδή περισσότερο about tech και λιγότερο games [μια που πλέον δεν παίζω καθόλου] + τα προγράμματα του DVD.

Γενικά το κάθε περιοδικό δίνει περισσότερο βάρος σε κάποια θέματα [πχ PC Master@Games - PC Magazine/World@pctech κτλ] και προσελκύει την αντίστοιχη μερίδα αναγνωστών]. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rkd-mage

Νεοφερμένος

Ο rkd-mage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Προτιμώ τα περιοδικά που δίνουν μεγαλύτερο βάρος στην ουσία και όχι στο "φαίνεσται". Είμαι συνδρομητής σε όλα τα περιοδικά του χώρου, αλλά αναγνώστης μόνο στο Computer Για Όλους. Μπορώ να διακρίνω από μακριά την μούφα που προσπαθεί να πλασάρει ο καθένας, και δεν μου αρέσει σε καμία περίπτωση τα περιδικά "καταλόγου προϊόντων" όπως έχει καταντήσει ειδικά το PC World και άρχισε το PC Mag. Θέλω αντικειμενικές απόψεις και όχι πληρωμένες διαφημίσεις.
Συχαίνομαι να μου λένε για δήθεν "αποκλειστικότητες" προϊόντων που έχω δει σε άλλο περιοδικό μήνες πριν, ή για software που ο καθένας μπορεί να κατεβάσει demo από το internet. Θέλω να διαβάζω απόψεις προσωπικές και όχι δελτία τύπου. Δεν πληρώνω για κάτι τέτοιο και φαντάζομαι κανένας άλλος.
Το RAM έχει χάσει προ πολού την σοβαρότητά του οπότε αξίζει μόνο για κάποια DVD του National Geographic πλέον. Τα PC-κάτι είναι απλώς διαφημιστικά δελτία, ενώ το PC Master ασχολείται μόνο με παιχνίδια κι εγώ καθόλου. To Computer Για Όλους το διαβάζω σχεδόν 20 χρόνια πλέον και όποιος το παρακολουθεί τον τελευταίο 1,5 χρόνο είναι πιο ανανεομένο από ποτέ.
Έχω την "τύχη" να μπορώ να παρακολουθώ και τις κυκλοφορίες, οπότε τα ίδια σημερίζονται πολλοί ακόμα.
Σε τελική ανάλυση ενημρώνομαι πιο γρήγορα μέσω sites του Internet ή με προϊόντα που φτάνουν απευθείας στα χέρια μου.
Συνεχίστε τα αξιόλογα polls. Λίγα είναι τόσο αξιόπιστα σαν αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myle

Linux Geek

Ο myle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
rkd-mage++

Και εγώ προσωπικά θεωρώ το Computer για όλους ως ένα απο τα καλύτερα περιοδικά του χώρου. Με αυτό μεγάλωσα και αυτό παίρναμε σχεδόν φανατικά για 4-5 χρόνια κάθε μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εγώ μεγάλωσα με CHIP (οι παλιοί θα το θυμάστε), μου άρεσαν πολύ οι παρουσιάσεις στο νέο hardware που έκαναν οι συντάκτες του. Τώρα παίρνω pc magazine και Linux Format στην ελληνική και την Αγγλική (όποτε τη βρίσκω) έκδοση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θυμάμαι περισσότερο να παίρνω Computer για Όλους και RAM.
Το RAM συνέχισα να το διαβάζω μέχρι προσφάτως που παραιτήθηκε ο Νίκος Δήμου και ξενέρωσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Από το 1994 ως το 1997 διάβαζα RAM, μετά ως το 1999 έπιασα το CHIP και έκτοτε κανένα. Απ' την ώρα που μπήκε το Internet, ότι θέλω το βρίσκω από κει.

Ψήνομαι να δώσω μια ευκαιρία στο Linux Format όμως, άσχετα αν τις ίδιες πληροφορίες προφανώς μπορώ να τις βρω και στο νετ.

Από σποραδικές αναγνώσεις, το RAM μου δίνει την εντύπωση πλέον ότι απευθύνεται σε νοικοκυρές που δεν ξέρουν να κουμπώσουν ένα καλώδιο, τα δε υπόλοιπα κάνουν απλά διαφήμιση, οπότε γιατί να σκάσω τα λεφτά μου εκεί;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχισα στα 9 το RAΜ και το επερνα καθε μηνα για αρκετα χρονια. Καπου στα 11 αρχισα και το computer games magazine. Πειρα και διαφορα διασπαρτα τευχη απο διαφορα περιοδικα αλλα αυτα ητανε τα μονο που επερνα σταθερα για πολυ καιρο. Καπου στα 14 τα σταματισα και τα δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
pc magazine... τα υπολοιπα που αναφερατε δεν τα εχω πιασει καν στα χερια μου... εκτος του RAM απ το οποιο εχω κατι παλια τευχη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Διαβάζοντας τον τίτλο νόμιζα πως θα βρω τίποτα για περιοδικά της ACM, IEEE :P Ποτέ δε διάβασα/δεν αγόρασα τα περιοδικά που περιγράφετε. Μάλλον γι'αυτό δε σκαμπάζω μια στο hardware :D :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top