[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,213 μηνύματα.
Έχει τόση πλάκα που οι ηλικιωμένοι που ψήφισαν τον Κούλη έχουν απογοητευτεί γιατί λέει είχε υποσχεθεί οτι θα κλείσει τα σύνορα και δεν το έκανε. Μα καλά, πού ζούν αυτοί οι άνθρωποι; Σοβαρά τώρα, τί πίστευαν ή ήλπιζαν οτι θα κάνει;:loltooth:


Όχι θα σου πω εγώ γιατί τον ψήφισαν:Βαρέθηκαν να τους λέει ο Τσιπρας Go back Merkel και θα σκίσω τα μνημόνια όποτε σου λένε τι έχω να χάσω;Έτσι κι αλλιώς η Ελλάδα είναι τελειωμένη κατάσταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ο Κυριάκος είναι αυτός που ζητησε την απομάκρυνση του Δ.Μανιάτη σύμφωνα με τα δημοσιεύματα και όχι μόνο.
Επομένως ένας άνθρωπος που παρακολουθεί την επικαιρότητα ανεξάρτητου ηλικίας όφειλε να ξέρει τι πρεσβεύει ο Κυριάκος και το κόμμα του που δεν είναι η παλία Ν.Δ. αφού απαρτίζεται από αρκετούς βουλευτές που καμία σχέση έχουν με τον χώρο και καμία σχέση με την πολιτική.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,213 μηνύματα.
Live Exit poll στην Βρετανία.Οι Συντηρητικοί πέτυχαν την δεύτερη μεγαλύτερη νίκη τους μετά την Thatcher.Οι εργατικοί βυθίστηκαν χάνουν 70 έδρες.
https://m.youtube.com/watch?v=9Auq9mYxFEE


 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,213 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα μέχρι τώρα.Πλειοψηφία για τον Johnson με 17 έδρες παραπάνω.

 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Το δυστύχημα για τη Βρετανία είναι ότι επικράτησε ένα λαϊκιστής πολιτικός των άκρων. Το αν η Βρετανία θα είναι καλύτερα μετά το Brexit θα το δείξει η ιστορία, το πιθανότερο είναι ότι δε θα είναι. Εκτιμώ ότι θα επικρατήσει μία περίοδος ύφεσης η οποία θα ακολουθηθεί από μια περίοδο σταθερότητας, ίσως και ανάκαμψης αλλά όχι τέτοιας που να δικαιολογεί το Brexit και τις όποιες συνέπειες του. Δε θα με εξέπληττε αν σε μια δεκαετία από τώρα οι Βρετανοί ξανακάνουν αίτηση για ένταξη στην Ε.Ε

Ασφαλώς και λαϊκιστές πολιτικοί των άκρων υπάρχουν σε κάθε χώρα και σε κάθε πολιτικό χώρο. Σε πολλές χώρες της Ευρώπης είναι δημοφιλείς ακροδεξιοί ή λαϊκιστές πολιτικοί όπως πχ στην Ουγγαρία ή στη Μ. Βρετανία. Η Ελλάδα είναι από τις λίγες χώρες στις οποίες επικράτησαν αριστεροί λαϊκιστές τύπου Τσίπρα
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Το δυστύχημα για τη Βρετανία είναι ότι επικράτησε ένα λαϊκιστής πολιτικός των άκρων. Το αν η Βρετανία θα είναι καλύτερα μετά το Brexit θα το δείξει η ιστορία, το πιθανότερο είναι ότι δε θα είναι. Εκτιμώ ότι θα επικρατήσει μία περίοδος ύφεσης η οποία θα ακολουθηθεί από μια περίοδο σταθερότητας, ίσως και ανάκαμψης αλλά όχι τέτοιας που να δικαιολογεί το Brexit και τις όποιες συνέπειες του. Δε θα με εξέπληττε αν σε μια δεκαετία από τώρα οι Βρετανοί ξανακάνουν αίτηση για ένταξη στην Ε.Ε

Ασφαλώς και λαϊκιστές πολιτικοί των άκρων υπάρχουν σε κάθε χώρα και σε κάθε πολιτικό χώρο. Σε πολλές χώρες της Ευρώπης είναι δημοφιλείς ακροδεξιοί ή λαϊκιστές πολιτικοί όπως πχ στην Ουγγαρία ή στη Μ. Βρετανία. Η Ελλάδα είναι από τις λίγες χώρες στις οποίες επικράτησαν αριστεροί λαϊκιστές τύπου Τσίπρα

Δεν θα έλεγα τόσο ότι επικράτησε αλλά ότι δεν είχε σοβαρό αντίπαλο. Δεν θεωρώ ότι όλοι όσοι ψήφισαν συντηρητικούς στηρίζουν τον Τζόνσον. Απλά αν η άλλη σου επιλογή είναι ο Κόρμπιν, ε προφανώς θα ψηφίσεις Τζόνσον, κι εγώ αυτό θα έκανα.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχει τόση πλάκα που οι ηλικιωμένοι που ψήφισαν τον Κούλη έχουν απογοητευτεί γιατί λέει είχε υποσχεθεί οτι θα κλείσει τα σύνορα και δεν το έκανε. Μα καλά, πού ζούν αυτοί οι άνθρωποι; Σοβαρά τώρα, τί πίστευαν ή ήλπιζαν οτι θα κάνει;:loltooth:


Να σου πω την αλήθεια ούτε εγώ κατάλαβα γιατί οι ηλικιωμένοι ψήφισαν Μητσοτάκη. Ο Τσίπρας κάθε χρόνο τους έδινε πάνω από 1000 ευρώ επιπλέον δωράκι για να εξαγοράσει η ψήφο τους και εν τέλει ψήφισαν Μητσοτάκη. Τους έδωσε και ακριβώς πριν τις εκλογές. Αναρωτιέμαι πραγματικά τι πέρασε από το κεφάλι τους.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,213 μηνύματα.
Είναι επίσημο ο Johnson πέτυχε το καλύτερο αποτέλεσμα με τους Tory’s (Conservative party) μετά την Thatcher.Λογικο με ποια λογική θα ψήφιζες Labour?

37 έδρες περισσότερες από την αυτοδυναμία λοιπόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Επειδή δεν έχω προλάβει να παρακολουθήσω πολύ την Βρετανική επικαιρότητα από το καλοκαίρι:
Ο Τζόνσον ανέλαβε από την Μέι να περάσει το Brexit, έκλεισε τη Βουλή, προκύρηξε εκλογές, ο Κόρμπιν τον απέτρεψε, δηλαδή αποφασίστηκε ότι δεν θα γίνουν εκλογές πριν το Brexit και τελικά έγιναν εκλογές και βγήκε ο Τζόνσον. Τι μεσολάβησε από το "δεν πάμε σε εκλογές" μέχρι το "κερδίσαμε τις εκλογές";
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Λιγο πριν στον Αντ1 μίλησε ο υπουργός άμυνας , η εντύπωση που άφησε ειναι ότι η χώρα ειναι ανυπεράσπιστη αν γινει κανενα θερμό επεισόδιο. Συνεχεια έλεγε «αύριο θα ψηφιστεί η αγορά τάδε αεροπλάνων, αύριο θα εγκρίνουμε εκείνο το εξοπλιστικό προγραμμα» . Νομιζω εξοπλιστικά το κράτος αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε τραγικοτατη κατάσταση.

Συζητιέται η υποχρεωτική θητεία στα 18 και η αύξηση της θητείας. Τι νόημα έχει αυτο, αν δεν υπάρχει ο κατάλληλος εξοπλισμός;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
:laugh: Λόγω της λιποταξίας η θητεία θα πάει στα 18. Πόλεμος δεν γίνεται αλλά χωρίς στρατιώτες δεν υπάρχει η απαραίτητη δύναμη να δουλέψουν κάποιες στρατιωτικές μονάδες και ο στρατός θα χάσει χρήματα από την κρατική επιχορήγηση.



Τραγικός ο Αυτιάς. Δεν χρειάζεται να πει ο Σημίτης ότι για όλα φταίει ο Καραμανλής. Όποιος σκέφτεται λογικά το καταλαβαίνει. Παρέλαβε μια χώρα με την μεγαλύτερη ανάπτυξη στην ΕΕ. και την οδήγησε στην χρεοκοπία.

Μου αρέσει που λέει ότι καίει την υποψηφιότητα. Λες και είχε καμιά πιθανότητα. Ο ΓΑΠ που έχει άριστες σχέσεις με ΣΥΡΙΖΑ είναι με το 1,5 πόδι στο προεδροκο μέγαρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,213 μηνύματα.
:laugh: Λόγω της λιποταξίας η θητεία θα πάει στα 18. Πόλεμος δεν γίνεται αλλά χωρίς στρατιώτες δεν υπάρχει η απαραίτητη δύναμη να δουλέψουν κάποιες στρατιωτικές μονάδες και ο στρατός θα χάσει χρήματα από την κρατική επιχορήγηση.



Τραγικός ο Αυτιάς. Δεν χρειάζεται να πει ο Σημίτης ότι για όλα φταίει ο Καραμανλής. Όποιος σκέφτεται λογικά το καταλαβαίνει. Παρέλαβε μια χώρα με την μεγαλύτερη ανάπτυξη στην ΕΕ. και την οδήγησε στην χρεοκοπία.

Μου αρέσει που λέει ότι καίει την υποψηφιότητα. Λες και είχε καμιά πιθανότητα. Ο ΓΑΠ που έχει άριστες σχέσεις με ΣΥΡΙΖΑ είναι με το 1,5 πόδι στο προεδροκο μέγαρο.


Λυπάμαι τα παιδιά που θα δώσουν του χρόνου πανελλήνιες.Με ποιο δικαίωμα τους καθυστερεί την εκπαίδευση;
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
:laugh: Λόγω της λιποταξίας η θητεία θα πάει στα 18. Πόλεμος δεν γίνεται αλλά χωρίς στρατιώτες δεν υπάρχει η απαραίτητη δύναμη να δουλέψουν κάποιες στρατιωτικές μονάδες και ο στρατός θα χάσει χρήματα από την κρατική επιχορήγηση.



Τραγικός ο Αυτιάς. Δεν χρειάζεται να πει ο Σημίτης ότι για όλα φταίει ο Καραμανλής. Όποιος σκέφτεται λογικά το καταλαβαίνει. Παρέλαβε μια χώρα με την μεγαλύτερη ανάπτυξη στην ΕΕ. και την οδήγησε στην χρεοκοπία.

Μου αρέσει που λέει ότι καίει την υποψηφιότητα. Λες και είχε καμιά πιθανότητα. Ο ΓΑΠ που έχει άριστες σχέσεις με ΣΥΡΙΖΑ είναι με το 1,5 πόδι στο προεδροκο μέγαρο.

Η αγιοποίηση ενός ανθρώπου που κυβέρνησε την χώρα 5 χρόνια και την έφερε σε πολύ χειρότερη κατάσταση από αυτή που την βρήκε, πέραν τις συγγένειες του με τους χειρότερους εχθρούς κουμπαριές κτλπ είναι πραγματικά πανάθλια, το ίδιο και η προχθεσινή στάση του Αυτιά. Αυτό δεν ξεπλένει τον Σημίτη με την χειρότερη καταστροφή που έφερε στην Ελλάδα με την είσοδο στο ευρώ.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Η αγιοποίηση ενός ανθρώπου που κυβέρνησε την χώρα 5 χρόνια και την έφερε σε πολύ χειρότερη κατάσταση από αυτή που την βρήκε, πέραν τις συγγένειες του με τους χειρότερους εχθρούς κουμπαριές κτλπ είναι πραγματικά πανάθλια, το ίδιο και η προχθεσινή στάση του Αυτιά. Αυτό δεν ξεπλένει τον Σημίτη με την χειρότερη καταστροφή που έφερε στην Ελλάδα με την είσοδο στο ευρώ.
Αν ο Καραμανλής είχε κηρύξει ΑΟΖ ο Τούρκος δεν θα ερχόταν να βαρέσει γεώτρηση κοντά από την Κρήτη. Αυτό είπε ο Σημίτης. Όπως τώρα δεν κινδυνεύει η Κύπρος να μπει ο Τούρκος στην ΑΟΖ της έτσι δεν θα κινδυνεύαμε και εμείς.

 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Δώρο στα Νοσοκομεία έφερε ο Αϊ Βασίλης Κικίλιας στις γιορτές.
Φυσικά τα 3,5 δις θα τα πληρώσουμε εσύ και εγώ.
Ψηφίσατε ΝΔ και σας βγαίνει συριζα με 1 νόμο και 1 άρθρο;
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η μία υπηρεσία του Δημοσίου διαγράφει τα χρέη της έναντι της άλλης υπηρεσίας του Δημοσίου.
Δημόσια υγειονομική περίθαλψη από Δήμοσια υγεινομική ασφαλιστική.
Πληρώνει κάποιος άλλο τον ΕΟΠΥΥ και το ΕΣΥ, πέρα από τον Έλληνα φορολογούμενο;

Δηλαδή, ρε Σωτήρη, πραγματικά, από κάνα Κνίτη περίμενα να πετάξει μια τέτοια μπαρούφα, για να κάνει αντιπολίτευση, το καταλαβαίνω. Από Συριζαιο, αναρχιστή, ακροαριστέρο το περιμένω κιόλας. Αλλά εσύ ρε παιδί μου;

Πήγα εγώ στο Νοσοκομείο. Περιθάλπηκα. Η αγωγή μου κόστισε 1000 ευρώ (φάρμακα, αναλώσιμα κτλπ). Δεν πλήρωσα τίποτα, γιατί το Δημόσιο Νοσοκομείο του ΕΣΥ είναι ΤΖΑΜΠΑ. Το νοσομοκείο ζήτησε τα λεφτά από τον ΕΟΠΥΥ, ο οποίος αρνήθηκε να πληρώσει, γιατί δεν ήμουν ασφαλισμένος. Μαζί με εμένα, μαζεύτηκαν άλλοι 350κ μαλάκες και κάναμε συνολικό λογαριασμό 3,5 δισ, τα οποία τα νοσοκομεία εμφανίζουν σαν προσδοκόμενα έσοδα, τα οποία ξέρουν ότι δεν θα πάρουν, κάποια στιγμή θα λήξουν και θα έχουν λογιστικό χρέος. Αυτό συνεπάγεται άλλα γραφειοκρατικά ζητήματα, που δυσχεραίνουν τη λειτουργία των Νοσοκομείων.
Ο ΕΟΠΥΥ δεν πλήρωνε και το Κράτος διέγραψε το χρέος του, πληρώνοντας το. Θα μπορούσε ο ΕΟΠΥΥ να πληρώσει; Είτε έχει λεφτά και δεν τα δίνει (τα κρατάει να αυαγατίζουν φάση), είτε δεν έχει, γιατί το ασφάλιστρο υγείας που πληρώνει ο καθένας από εμάς είναι χαμηλότερο από τα έξοδα του ΕΟΠΥΥ. Άρα, για να πληρώσει ο ΕΟΠΥΥ, θα έπρεπε να αυξηθεί η εισφορά για την υγεία. Και ποιος την πληρώνει την εισφορά;

Έχουμε ένα σύστημα υγείας, που είναι δωρεάν και προσβάσιμο σε ΟΛΟΥΣ, και έχει καταπονηθεί ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια με τις ορδές προσφύγων που το έχουν κατακλύσει. Για τα έξοδα που κάνουν στο σύνολό τους τα Νοσοκομεία, η εισφορά υγείας είναι χαμηλή. Άρα μαζεύονται χρέη στον ΕΟΠΥΥ, καθώς το Νοσκομείο ΔΕΝ μπορεί να αρνηθεί τη νοσηλεία, επειδή απλά ο ΕΟΠΥΥ δεν πληρώνει.

Παρόλα αυτά, επειδή εγώ μπορεί να είμαι απλά χαζός και να τα βγάζω από το μυαλό μου, πώς το χρέος του ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΕΟΠΥΥ προς τον ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΣΥ θα αποπληρωνόταν με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ τρόπο, πέρα από το να το χρεωθεί ο έλληνας φορολογούμενος;
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Η μία υπηρεσία του Δημοσίου διαγράφει τα χρέη της έναντι της άλλης υπηρεσίας του Δημοσίου.
Δημόσια υγειονομική περίθαλψη από Δήμοσια υγεινομική ασφαλιστική.
Πληρώνει κάποιος άλλο τον ΕΟΠΥΥ και το ΕΣΥ, πέρα από τον Έλληνα φορολογούμενο;

Δηλαδή, ρε Σωτήρη, πραγματικά, από κάνα Κνίτη περίμενα να πετάξει μια τέτοια μπαρούφα, για να κάνει αντιπολίτευση, το καταλαβαίνω. Από Συριζαιο, αναρχιστή, ακροαριστέρο το περιμένω κιόλας. Αλλά εσύ ρε παιδί μου;

Πήγα εγώ στο Νοσοκομείο. Περιθάλπηκα. Η αγωγή μου κόστισε 1000 ευρώ (φάρμακα, αναλώσιμα κτλπ). Δεν πλήρωσα τίποτα, γιατί το Δημόσιο Νοσοκομείο του ΕΣΥ είναι ΤΖΑΜΠΑ. Το νοσομοκείο ζήτησε τα λεφτά από τον ΕΟΠΥΥ, ο οποίος αρνήθηκε να πληρώσει, γιατί δεν ήμουν ασφαλισμένος. Μαζί με εμένα, μαζεύτηκαν άλλοι 350κ μαλάκες και κάναμε συνολικό λογαριασμό 3,5 δισ, τα οποία τα νοσοκομεία εμφανίζουν σαν προσδοκόμενα έσοδα, τα οποία ξέρουν ότι δεν θα πάρουν, κάποια στιγμή θα λήξουν και θα έχουν λογιστικό χρέος. Αυτό συνεπάγεται άλλα γραφειοκρατικά ζητήματα, που δυσχεραίνουν τη λειτουργία των Νοσοκομείων.
Ο ΕΟΠΥΥ δεν πλήρωνε και το Κράτος διέγραψε το χρέος του, πληρώνοντας το. Θα μπορούσε ο ΕΟΠΥΥ να πληρώσει; Είτε έχει λεφτά και δεν τα δίνει (τα κρατάει να αυαγατίζουν φάση), είτε δεν έχει, γιατί το ασφάλιστρο υγείας που πληρώνει ο καθένας από εμάς είναι χαμηλότερο από τα έξοδα του ΕΟΠΥΥ. Άρα, για να πληρώσει ο ΕΟΠΥΥ, θα έπρεπε να αυξηθεί η εισφορά για την υγεία. Και ποιος την πληρώνει την εισφορά;

Έχουμε ένα σύστημα υγείας, που είναι δωρεάν και προσβάσιμο σε ΟΛΟΥΣ, και έχει καταπονηθεί ιδιαίτερα τα τελευταία χρόνια με τις ορδές προσφύγων που το έχουν κατακλύσει. Για τα έξοδα που κάνουν στο σύνολό τους τα Νοσοκομεία, η εισφορά υγείας είναι χαμηλή. Άρα μαζεύονται χρέη στον ΕΟΠΥΥ, καθώς το Νοσκομείο ΔΕΝ μπορεί να αρνηθεί τη νοσηλεία, επειδή απλά ο ΕΟΠΥΥ δεν πληρώνει.

Παρόλα αυτά, επειδή εγώ μπορεί να είμαι απλά χαζός και να τα βγάζω από το μυαλό μου, πώς το χρέος του ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΕΟΠΥΥ προς τον ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΣΥ θα αποπληρωνόταν με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ τρόπο, πέρα από το να το χρεωθεί ο έλληνας φορολογούμενος;
Μη ρωτάς εμένα, αν δεις ποιος το έβγαλε πρώτος έτσι όπως το λέω ακριβώς θα εκπλαγείς (μια περίληψη των λόγων του έκανα)
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δώρο στα Νοσοκομεία έφερε ο Αϊ Βασίλης Κικίλιας στις γιορτές.
Φυσικά τα 3,5 δις θα τα πληρώσουμε εσύ και εγώ.
Ψηφίσατε ΝΔ και σας βγαίνει συριζα με 1 νόμο και 1 άρθρο;

Μη ρωτάς εμένα, αν δεις ποιος το έβγαλε πρώτος έτσι όπως το λέω ακριβώς θα εκπλαγείς (μια περίληψη των λόγων του έκανα)


Την ευθύνη των όσων γράφεις την έχεις εσύ. Κυρίως δε, εάν δεν έχεις αναφορά/παραπομπή για το original κείμενο, το οποίο αναμεταδίδεις. Και το "δεν είδα, δεν άκουσα, δεν ξέρω", το δεχόμαι από κάποιον που είδα πρωτοσέλιδο Μπαξεβάνη και πήγε να κάνει χαβαλέ στο καφενείο, αλλά εσύ ρε φίλε έκανες backstage analysis για το συνέδριο του ΠΑΣΟΚ, δεν έχει την ίδια βαρύτητα να μεταδίδεις τέτοιες μπαρούφες...
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top