Τι θα ψηφίσουν οι βουλευτές για το νέο μνημόνιο;

Τι θα ψηφίσουν οι βουλευτές για το νέο μνημόνιο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 16)
  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 13 81.3%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 3 18.8%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Κρίμα οι περιουσίες του κοσμάκη.

καηκε καμια περουσια κανενος κοσμακη ? ποια αν θελεις πες μου, μιας και φανταζομαι πως ησουν εκει και τα ειδες live
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

смертной пилюле

Νεοφερμένος

Ο смертной пилюле αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Σημασία δεν έχει τι ψήφισαν οι μνιμουνιακοί (μνι^2:redface:)
και πόσοι δεν ψήφισαν (μα ψόφησαν)
αλλά επιτέλους να κατανοήσουν αυτό που είχε πει (για άλλο λόγο βέβαια)
κι ο Claude Julien ότι οι δημοκρατίες αυτοκτονούν. :/:

(^^ ω τι έξυπνος)


(^^ ω τι εξεγερτικά φωτισμένος παντογνώστης)


μετά ειδικά από όλες τις μακροχρόνιες
απολαύσεις των ρητών δεσμεύσεων του πρώτου
μνιμουνιού,
τώρα ψηφίσανε και δεύτερο
λησμονώντας...

..


..ότι


(χιαρ καμς δε σεκοντ σοφάδα ιν δε σέημ ποστ)


μας αφύγραναν. :confused:


Όχι πια νόμος και τάξη, αλλά ελευθερία.
Εναντίον της βασιλείας της γραφειοκρατίας
ορθώνεται ο αυθορμητισμός του ατόμου.
Εναντίον του αντικειμένου και της καταναλώσεως
ορθώνεται η ζωή:
δεν μας χρειάζεται να κατέχουμε,
να έχουμε περισσότερα,
αλλά να είμαστε ολοκληρωτικά
εμείς οι ίδιοι.

Τσιμπήστε κι ένα τλαγουδάκι
(ασχετικά σχετικόν)
γιατί σας συμπάθησα :redface::





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
πωπω .. αυτά τα καινούργια τα "ισραηλινά". σε καίει ...

:redface::redface::redface:: Και μόνον που μας έρχονται από την "Γη της Επαγγελίας" (έχει την πλέον ...μελλοντική βιοτεχνογνωσία!), θέλω να ελπίζω, πως κάποιοι ειδικοί θα μπουν στην ...υποψία να διερευνήσουν, αν δεν μας καίνε, πρωτίστως, τα μυαλά...Δε λέμε χαριτολογώντας, πως "ίσως μας ραντίζουν με κάτι..." );:hmm::hmm::hmm:...

ΥΓ: Αρχίζω να δίνω πιθανότητες αλήθειας, στο "χαριτολόγημα" (; ) του Τσάβες: "Μας αρρωσταίνουν..."! Ειδικά τώρα και με τη δεύτερη εγχείρηση στο έντερο του Ταγίπ, παραδίπλα μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το μνημόνιο ψηφίστηκε, το αναμενόμενο δηλαδή.
Και σήμερα θα συνεχίσουμε να κλαίμε, σιγά-σιγά όλο πιο χαμηλόφωνα.

Υποτίθεται ότι όλη η Ελλάδα δεν ήθελε το μνημόνιο. Μόνο οι βουλευτές. Υποτίθεται για αυτό κατέβηκε στους δρόμους τόσοι Έλληνες. Υποτίθεται για αυτό κάηκε το κτήριο στην Κοραή. Τώρα τι; Σπιτάκι-Δουλεία μέχρι την επόμενη συγκέντρωση; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

смертной пилюле

Νεοφερμένος

Ο смертной пилюле αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.


κάτω το Μνημόνιο 2!
ζήτω το Μνημόνιο 3!
(κοντός ψαλμός)


για όσους βιαστούν να πουν
"σε τρία χρόνια φιλλλλαράκι"
ας ρίξουν μια διαβασματούρα στο
μνημόνιο βου, εις τη σελιδούλαν ακριβώς που
αναφέρεται στην ανα τριμηνία αναθεώρηση
όρων μνημονίου σε διαβούλευση με τον ΥΠ.ΟΙΚ.
ΑΝΕΥ σύγκλησης της βουλής
(χωρίς υπερψήφηση από το κοινοβουλευτικό
σώμα δηλ.)
..

εν ολίγοις, θα βάζουν νέους όρους οι κύριοι
όποτε γουστάρουν, θα τα λένε με τον μπένυ όμορφα
κι ωραία, κι αυτός ΑΠΛΩΣ θα ενημερώνει
για το τι συζητήθηκε και τι άλλαξε.

γαμάουα?
:confused:

(δηλ. εμείς θα νομίζουμε ότι είμαστε στο 3,
κι ο σταλόνε θα παίζει μποξ ακόμα στο ρόκυ 12)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Το μνημόνιο ψηφίστηκε,... Τώρα τι; Σπιτάκι-Δουλεία μέχρι την επόμενη συγκέντρωση; :P

:PΜπααα...δε νομίζω...τώρα με τις εκλογές, θα ήθελαν να μαζέψουν τα κοπάδια, αλλά τα λογαριάζουν, "αν και διασκορπισμένα, επικίνδυνα αγριεμένα" : "Αγανακτισμένους"!!!:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Surt7

Νεοφερμένος

Ο Kelevra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Καλό μας μνημόνιο, viva Grecia. Μπράβο μας...και εις ανώτερα! Να χαιρόμαστε τη δημοκρατία μας και τους εθνικούς μας "σωτήρες". Χαίρομαι που ζω σε μια χώρα με τόσο (αν)ικανούς πολιτικούς και σπουδαίους πολίτες που πάντα έβρισκαν τον τρόπο να χώνονται κάπου...:hmm: Αυτό μου θυμίζει την απίστευτη ατάκα του Κώστα Βουτσά στην ελληνική ταινία "ήταν να μην τρουπώσω, άμα τρουπώσω; τη βρίσκω την άκρη μου, μη με φοβάστε.." ή κάτι τέτοιο...Δυστυχώς κανείς δεν καταλάβαινε ότι αυτή ήταν η γενική νοοτροπία ενός ολόκρηρου λαού! Ας είμαστε ρεαλιστές...μπορεί οι πολιτικοί μας να είναι "τσακάλια" όμως δε φταίνε μόνο αυτοί! Εγώ προσωπικά δε φταίω σε τίποτα, είμαι 19 χρονών, δεν έχω ψηφίσει ποτέ μου και μου καταστρέψατε το μέλλον μου! (Και δεν αναφέρομαι μόνο στους πολιτικούς, αλλά και σε όλους εσάς των προηγούμενων γενεών που για να βολέψετε τον κώλο σας και των ομοίων σας διαλύετε το δικό μου μέλλον.) Καλή σας μέρα λοιπόν, είναι η πρώτη μέρα της καινούργιας μας καθημερινότητας...και μην ξεχνάτε σώσαμε 13ο και 14ο μισθό...χαχαχαχα :P

Υ.Γ. Ελπίζω να είμαστε εμείς, οι νέες γενιές, αυτοί που θα αλλάξουμε κάτι σε αυτή τη χώρα! Αφού μας κόβετε τα όνειρα, εμείς θα σας κόβουμε τον ύπνο! Καληνύχτα! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Παντως για δημοκρατικη χωρα...Πολυ φασιστικα κομματα εχουμε.
Οσοι ψηφισαν οχι τους διεγραψαν απο τα κομματα τους.
Τι να πω...Ελλας το μεγαλειο σου...

Ερωτηση:Ποιος ηταν ο κρισιμος αριθμος των βουλευτων που θα επρεπε να ψηφισουν οχι για να μην περασει??

ειναι πολλα τα λεφτα εεεε .... αρη.

151 ειναι το τυπικο,
αλλα οι εταιροι ζηταγαν μινιμουμ 181 και πανω.


Μην στεκεσαι στο τι εγινε, αλλα στο τι ανοιγει απο εδω και περα.
Η συνεχεια θα ειναι απροβλεπτη.
(αλλα λιαν ενδιαφερουσα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το μνημόνιο της Κύπρου:
https://www.mof.gov.cy/mof/gpo/gpo.nsf/All/947F1F5E9D4FECC2C2257B5D00691918/$file/4173%20%2030.4.2013%20%20PAR.%20PROTO%20III.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top