Macbook Pro: Για ποίο λόγο να ΜΗΝ αγοράσω;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σκέφτομαι να αγοράσω ένα MacBook Pro 13". Το Dell μου πλέον σιγά σιγά δεν μπορεί να αντέξει τις νέες απαιτήσεις. Λόγο έλλειψης κάρτας γραφικών (ακόμη και το flash πλέον χρειάζεται GPU).

Ωστόσο, για ποίο λόγο η παραπάνω απόφαση μου είναι λάθος;

Υ.γ.: Πότε αναμένουμε να βγουν νέα μοντέλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ωστόσο, για ποίο λόγο η παραπάνω απόφαση μου είναι λάθος;
Κρεμάει καμιά φορά το eve γιατί έχει cider ο client (ένα directX translation layer).

Άλλο λόγο δε βλέπω άμα το αντέχει η τσέπη σου, εκτός αν παίζεις άλλα παιχνίδια που δε θα έχεις στο mac OS (που το ξέρεις μάλλον όμως) .
<joke>
Επίσης θα κατά τη δευτέρα παρουσία θα πας στην κόλαση που δίνεις λεφτά στην παμίαρη σατανική apple και ενισχύεις την κυριαρχία του πρίγκηπα της σκοτεινής πλευράς αλλά το λύνουμε σε άλλο thread αυτό.:P:P </joke>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω θα λεγα να περιμενεις λιγο γιατι η apple εχει συνηθως ενα event τον σεπτεμβρη οποτε ισως βγει κατι καινουριο τοτε. Πιστευω αντεχεις αναμονη 1-1.5 μηνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγω θα λεγα να περιμενεις λιγο γιατι η apple εχει συνηθως ενα event τον σεπτεμβρη οποτε ισως βγει κατι καινουριο τοτε. Πιστευω αντεχεις αναμονη 1-1.5 μηνα :P
Τα μοντέλα που κυκλοφορούν τώρα, πότε βγήκαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Τα μοντέλα που κυκλοφορούν τώρα, πότε βγήκαν;

Νομιζω το macbook pro unibody βγηκε τον οκτωβριο του 2008. Θα σου προτεινα να μη βιαστεις, εκτος βεβαια αν το laptop που εχεις τωρα ειναι στα τελευταια του :P Εγω περιμενα περυσι 2 μηνες για το ipod touch και αξιζε η αναμονη :D

Σε αυτό που λες, να κάνω μια παρατήρηση.

Περνώ συχνά από μαγαζιά τύπου fnac ή Public (κυρίως fnac) όπου έχουν ένα χώρο με macbooks και τέτοια.
ΧΩΡΙΣ να βγάζω κάποιο συμπέρασμα - έτσι για να μην με λέτε προκατειλλημένο - απλά θα κάνω μια παρατήρηση: απ' αυτά που έχω δει, το μεγαλύτερο ποσοστό όσων ζαχαρώνουν τα macbooks είναι ... πιτσιρικαρία. 15-16-17 δηλαδή. Και μεγαλύτερα άτομα δηλαδή, αλλά εγώ κυρίως βλέπω σχολιαρόπαιδα.

Προσοχή, δεν εξάγω κάποιο συμπέρασμα... το αφήνω στο φιλοθεάμον κοινό να βγάλει τα δικά του.

μπα, δεν το εχουν τα μικρα παιδια οπως λες. Εδω βλεπω με macs ολους τους καθηγητες στην σχολη μου, τους συμφοιτητες μου και αλλους σοβαρους ανθρωπους :P Ειναι πολλοι που εχουν φτασει στο αμην με την M$ και στρεφονται στην apple :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Κούνησα την εποικοδομητική σφαγή σε δικό της θέμα για να έχουμε άπλα (και θα προσπαθήσω να βάλω και poll).
#include επιχειρήματα από εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top