Μήνυμα λάθους σε dll αρχειο

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, έχω ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου τελευταία και παρόλο που έψαξα στο internet δεν κατάφερα να βρω κάτι σχετικό. Κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή βγαίνει ένα παράθυρο το οποίο αναφέρει ότι δεν μπορεί να ανοίξει ένα dll αρχείο το οποίο λέγετε "utkfgpg.dll" προσπάθησα να βρω πληροφορίες για το τι μπορεί να είναι αυτό αλλά δεν είχα καθόλου. Παρακαλώ αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό να με ενημερώσει. Ευχαριστώ.

ΥΓ Έχω εικόνα του μυνήματος που εμφανίζει ο υπολογιστής αλλά δυστηχώς δεν μπόρεσα να βρώ πως να την ανεβάσω στο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ίσως αυτό να σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια σου αλλά δεν κατάφερα να βρω κάτι. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Εντοπισε το εν λογω αρχειο (εφοσον υπαρχει) μεσω της αναζητησης και απομακρυνέ το (μην το σβησεις) απο εκει που βρισκεται - παρτο απο εκει που ειναι και βαλτε σε καποιο αλλο φακελο και δες αν θα σου παρουσιασει ξανα το μηνυμα αυτο.

Κατεβαζοντας ενα απο τα δυο προγραμματακια
https://www.shivaranjan.com/2008/09/18/find-out-which-ocx-dll-or-exe-files-are-needed-for-running-a-program-via-dependency-viewer/
https://www.dependencywalker.com/

μπορεις με λιγη τυχη να δεις ποιο προγραμμα ειναι αυτο που χρειάζεται τη συγκεκριμενη βιβλιοθηκη.

Ανοιξε διαδοχικα και τα προγραμματα που εχεις εγκατεστημενα στον υπολογιστη και δες - αφου απομακρυνεις το παραπανω αρχειο απο εκει που θα το βρεις - ποιο απο ολα θα το αναζητησει βγαζοντας καποιο σφάλμα. Οταν το εντοπισεις,απλα απεγκατεστησε το εν λογω προγραμμα και κανε επανεγκαταστασή του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μπορεις να κατεβασεις και το Process Monitor απο εδω:

https://technet.microsoft.com/el-gr/sysinternals/bb896645(en-us).aspx

και απο το μενου Find,εισαγοντας το ονομα της βιβλιοθηκης να δεις ποια προγραμματα τη χρειαζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Μόλις δοκιμάσω αυτά που μου είπατε θα σας ενημερώσω. Αυτά τα vista τελικά είναι πολύ άσχημα. Καλημέρα σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση που για "utkfgpg.dll" το google δεν βγάζει κάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση που για "utkfgpg.dll" το google δεν βγάζει κάτι

Kι εμενα οταν το διαπιστωσα!:)

Προφανώς,προκειται είτε για αρχειάκι καποιου spyware,ειτε για εξειδικευμένη βιβλιοθηκη καποιου προγραμματος ή ιού.

Σε περιπτωση δε που δεν ειναι δυνατη η μετακινηση ή η διαγραφή της (unloading) επειδη κατα πασα ,ειναι δεσμευμένη απο το λειτουργικό,η υποψια περι spyware τεινει να γινει βεβαιοτητα.

Εκει,μονο το σβήσιμο σε save mode δινει τη λυση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους. Τελικά βρήκα ένα προγραμματάκι και απενεργοποίησα την διεργασία. Οπότε δεν βγαίνει το μύνημα. Μέχρι να κάνω format τον υπολογιστή μου μου αρκεί αυτή η προσωρινή λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ποίο προγραμματάκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rose25

Νεοφερμένος

Η Φαίη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
To "speed up my pc - uniblue" είναι πολύ καλό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top