Αμοιβές

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
εμ αμα εχεις το χρημα δε θα παρεις και μια μπεμπα(bmw) δε θα ντυθεις ωραια δε θα βγεις στα μπουζουκια και στα club, μασουρι θα τα κανεις τα φραγκακια? Χωρις αυτο να σημαινει αλογιστη σπαταλη..αλλα το αμαξι ειναι απαραιτητο και γενικα απαραιτητο ειναι να ζεις καλα, οχι μια ζωη να κανεις οικονομια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
εμ αμα εχεις το χρημα δε θα παρεις και μια μπεμπα(bmw) δε θα ντυθεις ωραια δε θα βγεις στα μπουζουκια και στα club, μασουρι θα τα κανεις τα φραγκακια? Χωρις αυτο να σημαινει αλογιστη σπαταλη..αλλα το αμαξι ειναι απαραιτητο και γενικα απαραιτητο ειναι να ζεις καλα, οχι μια ζωη να κανεις οικονομια..

Αυτα θα εκανες εσυ αν ειχες την οικονομικη ανεση, ο καθενας τα ξοδευει και αλλιως. Ο πατερας μου πχ εχει παει στα μπυζουκια μονο μια φορα επειδη ηταε οι αραββωνες ενος φιλου του... Ομως και ο πατερας μου ξοδευει αλλου τα λευτα του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Σωστός ο paikths !!! Παιδιά είμαι της άποψης ότι το χρήμα και τα ψάρια τρώγονται φρέσκα...Όσο τα κρατάς βρωμάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αντιθέτως, τα χρήματα είναι σαν τα μικρόβια. Αν τα διώχνεις με την πρώτη ευκαιρία, ποτέ δεν πολλαπλασιάζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Λαθος Michelle. Για να έχεις χρήματα πρέπει να επενδύεις να τα ρισκάρεις. Μπορει με τα ρισκα να χασεις 2 φορες την περουσια σου αλλα φτιαξεις 3 φορες περιουσια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είπα "αν τα διώχνεις με την πρώτη ευκαιρία", δηλαδή σε ο,τι σου γυαλίσει όχι αν τα "διώχνεις" γενικώς. Αυτό που λες κι εσυ εννοώ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Πριν ψηφίσω μια ερώτηση μια παρατήρηση
1)Μικτά ή καθαρά??
2)Όσοι είστε ελεύθεροι επαγγελματίες ή κάτι παραπλήσιο με ετήσιο αποδοχών συμβάσεις. Πρέπει από το ποσό να αφαιρέσεται την αυτασφάλεια σας (πχ τις καταβολές στο ΤΣΜΕΔΕ) και μετά να το διαιρέσεται για 14 ώστε να υπάρχει ένα κοίνό πλαίσιο σύγκρισης καθαρών ενός ιδιωτικού ή δημοσίου (περίπου).
Και πάλι βέβαια δεν είναι ίδιες οι αναλλογίς όταν ο ιδιωτικός πληρώνει 19% του μικτού στο ΙΚΑ ενώ το τσμέδε ή τέβε δίνει 150? το μήνα! Και να μην ξεχάσω και ένα ακόμη 26% του μικτού που μπαίνει στο ΙΚΑ και δεν βλέπω ποτέ ως εργασιακή εισφορά!

Αλλά αυτά είναι ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ και απλά να αποφασίσουμε τις σιγκρίνουμε. Μικτά ή καθαρά! Αν το έχασα κάπου σόρρρυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καθαρά. Εννοείται οτι αφαιρείται η ασφάλιση. Το θέμα αφορά πόσα χρήματα έχει ο καθένας για να περάσει το μήνα του, οπότε προφανώς καθαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μεταξύ 1200-1500 το σταθερό εισόδημα από την τωρινή μου δουλειά! Και φυσικά πάντα κυνηγάμε το έξτρα γιατί θέλω να κάνω κάποια πράγματα και φυσικά να αποσβέσουμε τα του στρατού την τρύπα!
Δυστυχώς οι μισθωτοί δικαιούνται μόνο μέχρι 4000? ετησίως (ίσως είναι 6000) εισόδημα από παροχές υπηρεσιών προς τρίτους χωρίς να κόβουν αποδείξεις και να έχουν βιβλία! Αλλιώς......
Σπίτι δεν έχω όμως Γκρρρρρ. Το θέμα είναι προς επίλυση! Αλλά δεν χρωστάω και πουθενά καθώς το καρούλι είναι ΟΛΟ δικό μου!Αν και θέλω άλλο αλλά σιγά μην μπω στο τριπάκι! Σπίτι είναι σε πρωτεραιτότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiavolakoS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο DiavolakoS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,107 μηνύματα.
Αυτα θα εκανες εσυ αν ειχες την οικονομικη ανεση, ο καθενας τα ξοδευει και αλλιως. Ο πατερας μου πχ εχει παει στα μπυζουκια μονο μια φορα επειδη ηταε οι αραββωνες ενος φιλου του... Ομως και ο πατερας μου ξοδευει αλλου τα λευτα του

ναι φυσικα γιαυτο μετα το γενικευσα και λεω να ''ζεις καλα''. αλλος αγοραζει σπιτια και οικοπεδα αλλος κανει αλλα..και φυσικα πρεπει να επενδυεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μεταξύ 1200-1500 το σταθερό εισόδημα από την τωρινή μου δουλειά! Και φυσικά πάντα κυνηγάμε το έξτρα γιατί θέλω να κάνω κάποια πράγματα και φυσικά να αποσβέσουμε τα του στρατού την τρύπα!
Δυστυχώς οι μισθωτοί δικαιούνται μόνο μέχρι 4000? ετησίως (ίσως είναι 6000) εισόδημα από παροχές υπηρεσιών προς τρίτους χωρίς να κόβουν αποδείξεις και να έχουν βιβλία! Αλλιώς......
Σπίτι δεν έχω όμως Γκρρρρρ. Το θέμα είναι προς επίλυση! Αλλά δεν χρωστάω και πουθενά καθώς το καρούλι είναι ΟΛΟ δικό μου!Αν και θέλω άλλο αλλά σιγά μην μπω στο τριπάκι! Σπίτι είναι σε πρωτεραιτότητα!


με το μισθό που αναφέρεις και χωρίς χρέη βγαίνεις ΑΝΕΤΑ να νοικιάζεις ένα δικό σου σχετικά μικρο σπίτι (2αράκι)
το μονο πρόβλημα είναι το βασικό κεφάλαιο που θα χρειαστείς για τον εξοπλισμό του καθώς και τα νοικια μπροστα
όμως κι αυτό λυνεται δεδομένου ότι έχεις τόσο μεγάλη ανάγκη να φύγεις απ το πατρικό σου (κάνει μπαμ αυτό και σε καταλαβαίνω)
Κάνεις ένα μπάτζετ για το τι θα χρειαστείς από τα βασικά πραγματα και παίρνεις ένα δάνειο και ξεμπερδεύεις!
Αν περιμένεις να μαζέψεις το ποσόν για να φύγεις... θα έχουν γίνει τα νεύρα σου κρόσια ως τότε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
ΚΟΥΕ το ξέρω.αλλά υπάρχουν τρια προβλήματα που δεν έχουν λυθεί! Και γιαυτό και δεν έχω σκοτωθεί να φύγω!
Προς το παρόν είναι να πάω στην γκαρσονιέρα που έχουμε ένα όροφο διαφορά σαν ένα τεστ και να δω και πως θα τσουλήσουν τα υπόλοιπα προβληματάκια!
Είμαι σε αναμονή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΚΟΥΕ το ξέρω.αλλά υπάρχουν τρια προβλήματα που δεν έχουν λυθεί! Και γιαυτό και δεν έχω σκοτωθεί να φύγω!
Προς το παρόν είναι να πάω στην γκαρσονιέρα που έχουμε ένα όροφο διαφορά σαν ένα τεστ και να δω και πως θα τσουλήσουν τα υπόλοιπα προβληματάκια!
Είμαι σε αναμονή!


Ταπεινή μου άποψη... μέγα λάθος....
εύχομαι να είμαι εγώ λάθος πάντως και να κάνεις καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Η δική μου επιλογή ήταν μεταξύ 2000-3000 .... Τα καθαρά προσωπικά μου έξοδα(βενζίνες,τσιγάρα,κινητό,ρούχα,καλλυντικά,τρόφιμα,κλπ) είναι 1000/μήνα περίπου....για ενοίκια,ΔΕΗ,ΟΥΘ,κοινόχρηστα, κλπ...άλλα 500-600....σε τράπεζες (δάνεια & αποταμιεύση)...800 και τα ρέστα μου για διάφορες υποχρεώσεις, δώρα, χαρτζιλίκια σε ανήψια,βαπτιστήρια και διασκέδαση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
200 ευρώ καθαρά μόνο για διασκέδαση και έξοδα αυτοκινήτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Kαι βγαίνεις; :worry:

δύσκολα αλλά τα καταφέρνω:), τώρα να φανταστείς μου έβγαλε ζημιά το τουτου 390 και έφαγα όλες τις οικονομίες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Παίρνω 600 το μήνα από τη δουλειά μου, 200 μου δίνει ο μπαμπάς μου (:redface: ) και είμαι μονίμως άφραγκη.

Περιμένω τα πράγματα να βελτιωθούν συντόμως.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
450 ευρώ δικά μου με δική μου εργασία και τα υπόλοιπα έξοδα από τα λεφτά της Αεροπορίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ποια είναι η άποψή σας για το θέμα των αμοιβών? Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το μισθό τον οποίο παίρνετε ή (για όσους δεν δουλεύουν ακόμα) με το μισθό που πιστεύετε ότι θα πάρετε μελλοντικά ή από τα όσα ήδη ακούτε σχετικά με το θέμα αυτό. Αν δεν είστε ικανοποιημένοι, τι ποσό θα θεωρούσατε ως ικανοποιητικό (σε λογικά πλαίσια βέβαια...:P ) και πώς βλέπετε την οικονομική σας κατάσταση μελλοντικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top